Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mi a tapasztalata a natúrkozmetikumokkal kapcsolatban? Valaki próbálta már a BIOLA termékeit? fórum

Kinek mi a tapasztalata a natúrkozmetikumokkal kapcsolatban? Valaki próbálta már a BIOLA termékeit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
139. kakukkfű (válaszként erre: 136. - Burkuska)
2011. aug. 9. 20:11
....és minden,a ami úgy végződik, hogy ........paraben, mert az kemikália!
138. Burkuska (válaszként erre: 137. - Wecuska)
2011. júl. 12. 21:56
Kösziii:)
137. Wecuska (válaszként erre: 136. - Burkuska)
2011. júl. 12. 15:27

szia.1:sodium lauril sulfate

2:titan dioxid

3:aluminium

4:castrol oil/ásványi olaj

5a glicerin sem a legjobb,de az nem rákkeltő.

2011. júl. 12. 09:17

Sziasztok!


Én még kezdő vagyok a témában,de érdekel és sorra cserélek le minden kozmetikumot!

Szóval,az érdekelne,hogy melyek azok az összetevők amik fől vannak tüntetve és felejtősek? Tehát mi a "méreg" amit ha olvasok,vissza a polcra a termékkel!?

Köszönöm a választ,további szép napot!

135. zsoan78
2010. ápr. 8. 11:01
Sziasztok! Most találtam rá a topikra, éppen a natúrkozmetikumok után kutattam, mert nem emlékeztem arra termékcsaládra, amit anno sok évvel ezelőtt használtam. Most megtaláltam, eza biola. Régen nem ezen a néven futott! Viszont, a termékei nagyon jók, én használtam arckrémet, pakolásokat is (a csokis volt a kedvencem) Szeretném hozzátenni, hogy hiperérzékeny a bőröm, nem tűri meg sem az agyonreklámozott kozmetikai termékeket, sem a méregdrága gyógyszertárban kapható kozmetikumokat.
134. mkjudit (válaszként erre: 133. - Wecuska)
2010. febr. 2. 13:03
Kiváncsian várom,remélem tényleg beválik.
133. Wecuska
2010. febr. 2. 10:02
ok.remélem hatásos lesz.új fajta szempillaspirált is rendeltem.majd beszámolok arról is.
132. mkjudit (válaszként erre: 131. - Wecuska)
2010. febr. 2. 09:11
Majd írdd meg ,hogy vált be!
131. Wecuska (válaszként erre: 130. - Mkjudit)
2010. febr. 1. 19:30
ma rendeltem egyet.remélem nem leszek foltos.
130. mkjudit
2010. febr. 1. 15:54

Szia!

Még nem próbáltam,de engem is érdekelne.

129. Wecuska
2010. febr. 1. 14:44
sziasztok.próbálta már valamelyikőtök az önbarnító krémeket?
128. Wecuska
2010. jan. 21. 09:28
nekem a logonától és a santetől kipattogott az arcom.a biolát még nem próbáltam.
127. Anthico (válaszként erre: 126. - Wecuska)
2010. jan. 21. 09:00

Hogy érted, h erős volt? Illatra?


Tegnap este nagyon belevetettem magam és átnyálaztam a Weleda, Logona és Sante kínálatát.De csak arra volt jó, h totál elbizonytalanodjak :D Nem tudok dönteni...:P


Viszont Biola kiküszöbölte azt, amiért ódzkodtam: Szegeden vagy ingyen átvétel és mindig a szállítási költséggel volt bajom :))))

126. Wecuska (válaszként erre: 125. - Anthico)
2010. jan. 21. 07:44
én az alvának a biohomoktövis családját használom.a logonából a dekorokat használom.csak mintákat próbáltam az arckrémektől.nekem erős volt.még nézd meg a weledát.az is nagyon jó.
125. Anthico (válaszként erre: 123. - Wecuska)
2010. jan. 20. 20:38

Keresgéltem, de Alva termékekkel kapcsolatban nem sok infot találtam. Még azt se sikerült kisilabizálnom, h most ezek natúr- vagy biokozmetikumok. A másik, ami kérdést vetett fel bennem, h semmilyen embléma nem található rajtuk...vagyis bármi olyan védjegy, ami biztosítja a vásárlót, h ez bevizsgált és ellenőrzött (vagy csak én kerestem rossz helyen).


Dr Hauschkáról viszont időközben lemondtam. Utánaolvastam és rájöttem, h ez nem az a megoldás, amit én anyagilag tudnék finanszírozni. Ugyanis nem lehet keverni más termékekkel. Tehát nem csinálhatom azt, h Alverde-s arclemosó tej és tonik után magamra kenek egy kis Dr Hauschka rózsa arckrémet. :S Sőt, óvva intenek mindenkit attól, h maga azonosítsa be, mire is van szüksége...tehát szakembernek kell rámondani, h nekem erre és erre van szükségem naponta ekkor és akkor. Viszont az tetszett, h a bőrt, mint szervet kezeli...mármint nem veszi külön a bőrtípusokat, hanem egy normálisan "működő" bőrből indul ki és az adott "rosszul működő" folyamatokra hat. Nagyon nem ástam bele magam, mert sajnos rájöttem, h ez nem az én pénztárcámnak való megoldás.


Viszont a Logona-val is nagyon szemezek..viszont nem tudom, h ez most natúr vagy bio...mert árában nagyon drága a natúrokhoz képest, viszont mindenhol naturkozmetikumként hirdetik. Logonáról tapasztalat?

124. ataner87 (válaszként erre: 123. - Wecuska)
2010. jan. 18. 16:30
Ahogy látom ezek az Alva termékek nem is olyan drágák! Te melyik webáruházból rendeled? És mely termékek váltak be?
123. Wecuska
2010. jan. 18. 14:47
sok internetes áruházban lehet rendelni mintákat,vagy ha bemész bioboltba ahol kozmetikumokat is árulnak ott szoktak adni.
122. ataner87 (válaszként erre: 121. - Wecuska)
2010. jan. 17. 12:13
Hogyan tudok mintákhoz hozzájutni?
121. Wecuska
2010. jan. 17. 11:36
szia.én alva biokozmetikumokat használok.nagyon érzékeny a bőröm.használtunk már weledát is.azt inkábba gyereknek.én mind a kettővel meg vagyok elégedve.a hau...ka a biokozmetikumok egyik legjobbja.olajat,púdert használtam már.nagyon kellemes az illata,és elég jók,de tényleg nagyon drága.a weledának is vannak kimondottan bőrtipus szerinti arcápolók.szerintem a mintákat próbáld ki és azután dönts.inkább vegyél egy drága és hatásos krémet,mint egy olcsóbb hatástalant.
120. Anthico
2010. jan. 16. 10:53
Ez lemaradt: nekem főleg az arcápolással van gondom :S A héten is beruháztam Alverde arckrémre. Előtte rendesen letisztítom alverdés arctisztítótejjel és tonikkal, de ahogy felkenem, olyan, érzés, mintha egy zacskó lenne a fejemen :S Izzadok alatta nagyon. Sőt, anyumat megleptem Alterrás arc és szemkrémmel érett bőrre,kipróbáltam és azzal is előjött az a kellemetlen érzés. Igazából eddig bármi arckrémet használtam,mindnél ezt éreztem, kivéve a Biola mintáinál, ezért is szeretnék még természetesebb anyagokat kenni magamra. Viszont ezt csak neten ehet beszerezni...azaz +szállítási költség. Dr Hauschkát nagyon ajánlották a boltban, de 6000 Ft a rózsakrém nagyon érzékeny bőrre. :S Kicsit sokallom a 30 ml-ért...főleg, h a homlokomra meg zsíros bőrre való krém kéne..ami + ezrek :S:S:S
119. Anthico
2010. jan. 16. 10:46

Dr Hauschkáról valakinek vélemény? Találtam egy biodrogériát, ahol árulnak ilyen, Logona és Sante termékeket is...és Dr Hauschkából vannak minták is. Viszont árban elég húzós lesz, ha beválnak a minták (amik szintén min 1000 Ft-ok) :S


Egy netes webshopban kiszúrtam, h van egy próbaszett, amiben minta mennyiségek vannak, de mindenből, ami kell arctisztításhoz és ápoláshoz:

[link]

Ezt megpróbálom...:)


Alverde-t használok jelenleg, de szeretnék naturról biokozmetikumra váltani..no meg állandóan úgy járok, h beválik egy illat és termék, következőleg meg már nem lehet kapni :S

118. a9e1c02a7b (válaszként erre: 117. - Wecuska)
2009. dec. 14. 12:12

Tényleg weledát lehet a DM-ben is kapni. Meg webáruházakban. Most találtam egy weleda fogkrémet a DM-ben, eddig nálunk nem voltak. Úgy örültem! És a gyerek végre szeretik az ízét a zselés gyerekfogrémjének. :)


Alvából dezodorom volt. Logonából hajfestékem. De most végre lenövesztettem a hajam eredeti színűre, és kiderült, nem is csúnya seszínű, hanem barna. :)

117. Wecuska
2009. dec. 14. 11:39
sziasztok.én az alva termékeit szeretem,meg a weleda termékeket.dekorból logona és sante.
116. a9e1c02a7b (válaszként erre: 115. - A9e1c02a7b)
2009. dec. 14. 11:35
No, és persze a Biola. Én ezt még nem próbáltam, de tervben van. :)
115. a9e1c02a7b (válaszként erre: 114. - Ataner87)
2009. dec. 14. 11:25

Ilcsi? Dr. Hauschka?


Dekorkozmetikum sokkal nehezebb dió. Ott ami természetes, az nem tartós, kenődik.

114. ataner87 (válaszként erre: 113. - Wecuska)
2009. dec. 14. 11:13
Bőrápoló termékre elsősorban, de a dekorkozmetikumok is érdekelnének:)
113. Wecuska
2009. dec. 13. 18:31
szia.dekor kozmetikumra gondoltál,vagy bőrápoló termékekre?
2009. dec. 13. 11:29
Sziasztok! Én még nagyon az elején vagyok ennek az "éljünk tudatosan" dolgoknak. 22 éves vok és mivel tanulok még nemigazán engedhetem meg magamnak ezeket a kozmetikumokat. Tanácsot szeretnék kérni melyek azok a márkák amik árban elfogadhatóak, és valóban használnak is? Az alverdéseknek nem bírom az illatát :s..
111. a9e1c02a7b (válaszként erre: 110. - Wecuska)
2009. nov. 5. 14:25
No, hol? Mi a neve?
110. Wecuska (válaszként erre: 108. - A9e1c02a7b)
2009. nov. 5. 11:48
szia találtam egy tök jó oldalt.egészség tudatos vásárlóknak.nagyon érdekes cikkek vannak rajta.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook