Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Reiki kezelés - energia küldés .... fórum

Reiki kezelés - energia küldés .... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
70. Zizisicc (válaszként erre: 68. - Ec78bc2bf8)
2009. okt. 26. 10:30

Mindenkinek van még bőven mit tanulnia .... :o))

Igen, az energiák a behangolások után azonnal működnek, de ez csak az "előszobája" a tudásnak, a fejlődésnek. Egy tanfolyam "sikeressége" nagyban múlik a jelenlevők nyitottságán, elhivatottságán, de még inkább a tanár személyiségén, felkészültségén, energiaszintjén. Mivel nekem volt szerencsém két mestertől is tanulni, mondhatom, ég és föld lehet a különbség mestertanár és mestertanár között, függetlenül az általa képviselt irányzattól is.

Hogy érted azt, hogy nem igazán tudod alkalmazni? Hisz végzel távkezeléseket ....

69. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 67. - 2c51470c9a)
2009. okt. 26. 10:22
Igen, ezeket még az első tanfolyamon mi is...:)
68. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 62. - Zizisicc)
2009. okt. 26. 10:18

Sziasztok,

én is elvégeztem már az első két tanfolyamot.

De hiányérzetem nekem is van...

Sok változást hozott az életemben a REIKI (a naplómban nyomon követhető), de rengeteg mindent nem értek.

Azt hiszem, ezek az energiák a beavatás után működnek, függetlenül attól, hogy a tanfolyamon mennyit tanultál, hiszen ugyanazt az energiát tudja átadni bármelyik tanár, vagy mester.

De hogy mennyit értesz meg belőle, mennyit vagy képes profitálni, az a tanár intellektusán múlik, hogy mennyit tud átadni a saját tudásából.

A saját fejlődésemet érzem, sok-sok pozitív hatása van, de alkalmazni nem igazán tudom. Küldöm az energiát a gyerekeimnek, amikor szükséges, sokszor valóban éreznek is valamit, de még ezt a küldést sem értem 100 %-osan...

Én úgy érzem, sokat kéne még tanulnom...

67. 2c51470c9a (válaszként erre: 59. - Minerva223)
2009. okt. 26. 10:14

Neked is szép mindent! =)

A világon zöbb száz féle Reiki iskola létezik és lényegében mind ugyanarról tanít,de mégis másképp. Ha jól emlékszem az ősi szanszkrit hagyomány említi először,de Usi adta neki a Reiki nevet. Neki volt egy Takata nevű hölgy tanítványa,ő hozta el a Reikit a nyugati világba és az ő unokája A RAI iskola alapítója és vezetője.

Ami a tanfolyamot illeti,én is a személyes részvételt javaslom. Ha valóban szükséged van rá,meg fogod találni a megfelelő tanfolyamot. :)

66. Zizisicc (válaszként erre: 65. - Minerva223)
2009. okt. 26. 09:38
A Reiki ősi eredetű, de a ma ismert Reiki energiával történő kezelés és tanítási módszer Dr. Usui nevéhez fűződik. Ezt tekintik ma a hagyományos irányzatnak. Ami ettől élesen elkülönül az a RAI (Reiki). Ezen felül van egy csomó irányzat ..... szóval elég nehéz eligazodni .... én - mint később kiderült, - RAI mesternél kezdtem, aztán váltottam az Usui félére ..... hozzám ez jóval közelebb áll, de nem vagyunk egyformák, kinek ez, kinek az ..... én azt javaslom, hogy böngéssz a neten, olvasgass, vagy próbálj olyanokat keresni a környezetedben akik voltak már tanfolyamon, és kérdezd őket a tapasztalataikról.
2009. okt. 26. 09:21

Azt írtad:" Usui-féle utat követi"

Ezek szerint több út van.

64. Zizisicc (válaszként erre: 63. - Minerva223)
2009. okt. 26. 09:13
Reikin belüli utakat? Mire gondolsz?
63. minerva223 (válaszként erre: 62. - Zizisicc)
2009. okt. 26. 09:06
Köszönöm szépen a véleményed.Rajta leszek a témán:-)Hol találom meg a Reikin belüli utakat és azok jellemzőit?
62. Zizisicc (válaszként erre: 61. - Minerva223)
2009. okt. 26. 08:42

Hát, a neten keresztül nem tudom elképzelni, hogy is lehet ..... tudod az információkat lehet, hogy írásban el lehet juttatni, de semmi nem pótolja a személyes jelenlétet, azt az energiát, ami egy ilyen tanfolyamon az ott lévő személyek által (is) összeadódik. És ott vannak a behangolások, amiket lehet, hogy meg lehet virtuálisan is csinálni, de pont a szépsége, a varázsa, a szellemisége veszik el közben. Nem az a lényeg, hogy ki legyen pipálva a tanfolyam ..... a Reiki maga az út ......

Ha körülnézel a témában, láthatod, hogy rengetegféle reiki tanfolyamot hirdetnek félnapos, egy napos, 2 napos ..... nekem volt mindkettőben részem ...... az első mestertanárom fél nap alatt lenyomta az egyes szintet is, majd később a kettest is ...... már akkor éreztem, hogy valahogy ez nem az igazi, hiányérzetem volt ..... kaptam valamennyi lexikális tudást, a behangolások is megvoltak ..... de nem volt kerek ...... aztán 1-2 évre rá a tanulmányaim során megismertem a mostani mesteremet ..... és egy idő után úgy döntöttem, hogy nála előről kezdem. Ő az Usui-féle utat követi, egy-egy tanfolyam nála 2 nap ..... és még így is rövid ..... egy csomó újat tanultam, tapasztaltam nála a tanfolyamokon, pedig elvileg ugye én ismétlő voltam ..... nála tovább mentem, és már 3-mas szintű vagyok. Ezt csak azért mondtam el, hogy nagyon nem mindegy, hogy kit választ az ember tanárának, milyen tanfolyami formát, mert nem ugyanazt kapod. Az internetes tanfolyam nekem elég idegen, ebben a témakörben.

61. minerva223 (válaszként erre: 60. - Zizisicc)
2009. okt. 26. 08:24

Velencén.

Igen ez már egy két éve érlelődik bennem.

Olvastam,hogy esetleg a neten keresztül is lehet. Nem hallottál még róla? Mi a véleményed erről?

60. Zizisicc (válaszként erre: 59. - Minerva223)
2009. okt. 26. 08:16

Szia! Neked is szép hetet! :o))

Érdeklődtél már tanfolyam ügyben? Az én mesterem pl. időnként szokott Ajkán tartani - nem tudom, merre laksz - ha van rá igény.

59. minerva223 (válaszként erre: 58. - Zizisicc)
2009. okt. 26. 08:08

Szép hetet Mindenkinek.

Hú de szeretném ezt megtanulni:-)

Sajnos itt a környezetemben nincs erre lehetőség.

58. Zizisicc (válaszként erre: 50. - Minerva223)
2009. okt. 23. 14:47

Igen, szerintem is bioenergia volt, de nem is az osztályozása a lényeg. Ami viszont lényeges, hogy utána nagyon kimerültél, ez bizonyítja, hogy a saját energiádat használtad, miközben nem csatornáztál az Univerzumból. Erre figyelni kell, mert így magadnak okozhatsz kellemetlenségeket ....

A reiki esetében az energia felvétele a koronacsakrán keresztül történik, onnan áramlik a szívcsakrán át a kezekbe, a tenyér csakrákhoz. És persze lehet áramoltatni az energiát különböző technikákkal, gyakorlatokkal .... :o))

57. ae013752fb (válaszként erre: 56. - 2c51470c9a)
2009. okt. 23. 12:01

Köszi.


1szer rájövök mi ez :)

56. 2c51470c9a (válaszként erre: 54. - Ae013752fb)
2009. okt. 23. 11:11

A fényterápiáról?

Annyit tudok,h nem újkeletű dolog,már az ókorban használták a napfény gyógyító erejét.

Minden szinnek más-más rezgése van,így másként fejti ki hatását. A hét főcsakrának is megvan a maga színe,amit a **ban ki is használnak tudomásom szerint.


Gyökércsakra - vörös

Szakrális csakra - narancs

Napfonat - sárga

Szívcsakra - zöld

Torok csakra - kék

Harmadik szem - indigókék

Koronacsakra - indigó/lila


Azért írtam le ezeket,hátha vkinek segít.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
55. ae013752fb (válaszként erre: 52. - Minerva223)
2009. okt. 23. 09:59
Isten mindig mindent kiegyenlít :)
54. ae013752fb (válaszként erre: 49. - 2c51470c9a)
2009. okt. 23. 09:58

Na igen és pillanatok alatt kifogy , nálam legalábbis. Még a fényterápia a jó.

Ezt a képességemet most fedezem fel erről mit tudni ?

53. 2c51470c9a (válaszként erre: 52. - Minerva223)
2009. okt. 22. 19:13

Én meg válaszoltam. :))


Köszönöm kedvességed,neked is hasonlókat kívánok.

52. minerva223 (válaszként erre: 51. - 2c51470c9a)
2009. okt. 22. 17:27

Köszönöm szépen a válaszaidat,ha nem én,hát más fogja meghálálni a kedvességed. Hiszek benne,hogy amit önzetlenül adsz azt egyszer visszakapod majd,ha nem is attól akinek adtad:-)Tapasztalat!

Privit írtam.

51. 2c51470c9a (válaszként erre: 50. - Minerva223)
2009. okt. 22. 17:05

A leírásból ítélve bioenergia volt,szerintem,de lehetett bármi más is.

Két éve vagyok csak a témában,lehet,h a tapasztaltabbak mást mondanának. Úgy képzeld el az energiát,ahogy neked jólesik és kényelmes;én személy szerint aranyszínű fényként szoktam a reikit elképzelni,merthogy állítólag olyan színe van és valamelyest megfoghatóbb,mint pusztán az energia.

Azt nem tudom,h Te képes vagy-e az univerzum energiáját közvetízeni,de nem te lennél az első,akinek sikerül,legfeljebb nem Reikinek hívják.


Örülök,h hasznosnak találod a mondókámat,szintén remélem,h pár embernek hasznosak az itt leírtak.

50. minerva223 (válaszként erre: 49. - 2c51470c9a)
2009. okt. 22. 16:20

Nagyon kedves vagy ,hogy türelemmel viseled a kérdéseimet és komoly segítségemre vagy. Remélem, hogy ez a nyilvános beszélgetés, másoknak is használra válik majd:-)Számomra különös és megfoghatatlan ez az egész.Egy barátnőm szintén komoly betegségben szenved. Fájdalmai voltak amikor telefonon kért ,hogy segítsek valahogy rajta.A távolság köztünk kb,100 km. Megpróbáltam koncentrációval energiát áramoltatni felé.

Ő jobban lett, én másnapra úgy éreztem magam mint akin átment az úthenger. Aztán napok múlva valahogyan feltöltődtem és a régi voltam. "Kemény ,mint a vídia":-)))

Akkor ez is bioenergia volt?

Nem vagyok eléggé vizuális alkat. Hogyan képzeljem el a felém áramló energiát? Mint egy fénycsóvát? Valóban tudok az Univerzumból energiát "felvenni" akkor is ha nem jártam tanfolyamra és nem tett senki alkalmassá a befogadására?

49. 2c51470c9a (válaszként erre: 47. - Minerva223)
2009. okt. 22. 15:36

Tanítva tanulunk ugyebár. Te tanulsz tőlünk,mi tőled és másoktól.

Előfordulhat spontán energiaáramlás,de előbb-utóbb azt is megérezni vmilyen formában. A kezeléshez kell a szándék,h vki használni akarja a Reikit,akár önmagát,akár másokat kezel. És ha elképzeled,h feléd áramlik a Reiki,az jön,nem kell hozzá abrakadabrát mormolni.

Te valószínűleg bioenergiát áramoltattál,ezt bárki megteheti,csak vigyázni kell vele,mert ha kimerülsz könnyen átvehetsz betegségeket.

48. 2c51470c9a (válaszként erre: 46. - Zizisicc)
2009. okt. 22. 15:31

:)))))))))


Pussz

2009. okt. 22. 14:54

Fúúú ez szuper! Akkor most már két embertől fogunk tanulni.

Persze csak ha nem unjátok még a sok kérdést:-)))


A közvetítő hogyan veszi le az univerzum energiáját akkor ha saját maga számára szükséges az? Egyáltalán képes valaki úgy használni ,hogy nincs is tudatában annak, hogy Reikizik?

A naplómban régebben leírtam hogyan képzelem el a csakra tisztitásakor felhasznált fényt. Nem tanultam Reikit,de amikor szükségem volt energiára azt hiszem ezt az erőt(fényt) használtam. Számtalanszor előfordult már velem, hogy a párom fájdalmát(fej,reumatikus fájdalmak) el tudtam mulasztani csupán azzal, hogy a kezemet rátettem a beteg testrészre és arra koncentráltam, hogy múljon el a fájdalom. Ilyenkor mindíg azt mondta "milyen jó meleg a kezed" Ezeknek a dolgoknak eddig nem tulajdonítottam jelentőséget,csak most, hogy általatok okosodom:-))

46. Zizisicc (válaszként erre: 45. - 2c51470c9a)
2009. okt. 22. 13:56
Azok. Veled is! :o))
45. 2c51470c9a (válaszként erre: 44. - Zizisicc)
2009. okt. 22. 13:39

Ha így kérdezed akkor szerintem kollégák vagyunk. :)))


Fény és Béke Veled!

44. Zizisicc (válaszként erre: 43. - 2c51470c9a)
2009. okt. 22. 13:36
Szerinted? :o))
2009. okt. 22. 11:10

Zizi,köszönöm Neked a hasznos infókat a Reikiről,sok billentyűleütéstől megkíméltél. :)

Milyen kapcsolatod van a reikivel? Mert okosakat írtál. :)

42. 2c51470c9a (válaszként erre: 35. - Minerva223)
2009. okt. 22. 11:08
Így ebben a formában még nem hallottam róla,de most olvastam utána,h ez vmi vizi terápia. Hasznosnak tünik és biztos kellemes is.
41. 2c51470c9a (válaszként erre: 34. - Minerva223)
2009. okt. 22. 11:04

Hiszek abban,h energiával vagy akár angyali segítséggel be lehet indítani egy autót,de az már nem reiki,az már vmi más.

Csak az életfolyamatokat támogatja a tárgyakon csak áthalad.

A közvetítő érzékelései is változatosak lehetnek,csakúgy,mint a pácienssé. Én általában melegséget,bizsergést és apró szurkálásokat szoktam érezni,de olyan is volt,h semmit nem éreztem szegény alany meg ki akart gyulladni. :)

Szóval változatos dolog.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook