Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire kell elegánsnak lenni egy bemutatkozó beszélgetésen? fórum

Mennyire kell elegánsnak lenni egy bemutatkozó beszélgetésen? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. ápr. 28. 15:13

Szia!


Hozzám naponta jönnek bemutatkozó beszélgetésre :) Más a megfelelő, ha ügyvédi irodába és megint más, ha konzervgyárba jelentkezel. Természetesen a pozíciótól is függ. Nem mellékes a cég arculata sem. Hogy mennyire elegáns képet küld kifelé. Nem az elegancia, hanem az ápoltság a fontos, meg az, hogy "odavaló"-nak tűnj.

Ha megírod, tudok súgni :)

2008. febr. 23. 13:12
Tapasztalatom szerint mindenképpen csinosan,ápoltan érdemes megjelenni.Nagyon pozitív a hatása.Ha kezet kell fogni mindenképpen határozott kézfogás a megfelelő,hoszen ez határozott emberre vall.:-)
2008. febr. 23. 07:09
odaillően:)))
2008. febr. 23. 06:28
megfelelőképpen:))
31. szenyó (válaszként erre: 30. - Teveszme)
2007. júl. 28. 07:36
Ez áll közel a látásmódomhoz és a tapasztalataimhoz.
2007. júl. 28. 07:31
Ma már szerintem nagyon odafigyelnek az ápolt,fess,elegáns külsőre.Nem lehet úgy elhelyezkedni,hogy papucsban szambázunk be egy interjúra,persze lehetnek olyan kirívó esetek,hogy ez a megjelenés,még pozitívan is elsülhet,pl. úszómesternőnek jelentkezünk.:) Egyébként pedig feltétlenül adjunk a külsőnkre,mikor megpályázunk egy állást.Egyébként sem árt,de akkor mindenképpen...
29. szenyó (válaszként erre: 28. - 9778ca1817)
2007. júl. 28. 07:22
Na ne má...
2007. júl. 27. 13:38

Munkakörönként más és más öltözködés a megfelelő. Az ápoltság persze mindenütt kell.

Én pl egy takarítónői állásra nem mennék kosztümben :)

Építőiparban dolgozom és még egyetlen állásinterjúra sem mentem kosztümben. Viszont dolgoztam már biztosítóknál is, oda viszont csak és kizárólag szolíd kosztümben mentem.

Tájékozódni kell a cégről és annak megfelelően kell "besaccolni" a ruhát.

27. teltzsu (válaszként erre: 2. - Iz_eniko)
2007. júl. 27. 10:17

Lehetőleg kosztümben/öltönyben kell menni.

Ha nem megoldható, akkor az öltözék legfeljebb 3 színből álljon, kerülni kell a világos, csillogós, flitteres, csíkos cuccokat.

2007. júl. 26. 06:49
Annyira, hogy el tudd bűvölni a leendő főnöködet.
2007. júl. 11. 23:05

ez nem egyszerű dolog. aki ápoltságról ír, az sajnos téved!

nem az ápoltság számít!

ha az alapoktól indulnuk el, akkor rájöhetünk, hogy minden

cégnél, kialakultak az általános viseletek.

hacsak nem formaruháról beszélünk. ha az van akkor is van egy dolog ami feltétlenül szükséges:)))

na szóval megvannak az általánosan évek alatt kialakult öltözködési minimumok... maximumok.

egy új, és komoly jelentkezőnek, illő tájékozódnia, és megközelíteni az elvárt, és nem feltünő, inkább dizkrét viseletet!

ezt minden humánerőforrás menedzser el fogja ismerni, és máris egynek fogja érezni a jelenkezőt a cég dolgozó kölzül!

ez nem szentírás, csak tapasztalat!

24. ec63a7fc29 (válaszként erre: 23. - E71af41436)
2007. júl. 10. 19:59

Minden apróságnál jobb, ha olyan dolgozót alkalmazunk, akit valahonnan ismerünk, vagy valaki akinek a véleményére adunk ajánlja...


Még így is komoly meglepetések érhetnek bennünket.

2007. júl. 10. 09:41

dolgoztam már olyan helyen,ahol a személyi kérdésekbe beleszólhattam.

nálam a döntő az volt,hogy tiszta legyen az illyető,semleges illata legyen.a kezei ápoltak és a cipője tiszta,a haja rendezett. ha ezek hiányoztak,akkor hozhatott hiperszuper önéletrajzot és lehetett Chanel kosztümben is.az apró dolgokra érdemes odafigyelni.szerintem.

2007. júl. 10. 09:35
Régebben a személyzetis egy külön állatfaj volt,ma úgy nevezik hogy humánerőforrás menedzser.Kúlcspozició,hiszen olyan emberismeretet feltételez arról aki azt betőlti,hogy érzelmek nélkűl a cég érdekeit helyezi előtérbe és nem szimpátia vagy antiszimpátia alapján dönt.A frizurától a cipőig minden belefér a látómezejébe. Példáúl ha megkínálja kávéval,teával egy "kötetlen" beszélgetéskor a jelőltet,abból ahogyan felveszi,fogja azt a kávéscsészét és a szájához emeli aki olvasni tud belőle annak sokat mond.A viselkedési reflexeink a mi ujjlenyomataink.Gazdagodhatuk vagy szegényedhetünk az az arc ami valójában a miénk az nem vátozik,ha érdekünk megkívánja ideig-óráig palástolható és akkor jól el tudjuk esetleg adni magunkat.
2007. júl. 7. 09:41

Most hogy benne vagyok a témában, látom, hogy aki rokon, barát, annak mindegy mit vesz fel, mert úgyis ő kapja az állást. Ha ilyenek nincsenek, akkor ne a távolságot növelje vele. Ha tudja valaki előre, hogy férfi fogja interjúztatni, nyugodtan húzzon kihívó ruhát fel, úgysem a tudására kíváncsiak:(((

S nem baj, ha 70/a-s melltartót hord, csak ami benne van, abból minél több látszódjon:(((

20. algea
2007. máj. 11. 14:51

Ha nagyon olyan a munkahely, akkor visszafogottan elegánsnak kell lenni, kosztüm, vagy ahhoz hasonló blúzos együttes, egyszínű harisnya, fekete cipő, kevés ékszer, kevés smink, nem túl hosszú, és diszkréten lakkozott, ápolt körmök, rendezett, nem hupilila frizura, egy csepp parfüm. De ezt végülis mindenféle munkahelynél be lehet tartani, ez a legegyszerűbb, és nem lehet hibázni vele:):):)


Azért ez csak a külső:)

19. aebal
2007. máj. 11. 14:39
eléggé
18. Elviracska (válaszként erre: 16. - Cukilany)
2007. ápr. 18. 09:19
Osztozom a véleményeddel ,szerintem is ez igy müködik,és mindenképp fontos a jol öltözöttség ,és az ápoltság is.
2007. ápr. 13. 22:32
Legyél önmagad.Amiben jól érzed magad,elegánsan.
2007. ápr. 13. 14:02

Sztem olyan ruha kell, amire a nők azt mondják, hogy "de jól néz ki", de a férfiak nem fordulnak meg az utcán utánad. Visszafogott, de nem túl elegáns, ezért jobb a szürke. Sima haj, és lehetőleg alig smink.

Egy fejvadász lánnyal beszéltem erről és ő azt mondta, h nem baj ha nem ruha számít egy adott helyen, mert akkor úgyis mindegy miben jössz, de ha véletlenül olyanhoz kerülsz, akinél ez adja az első benyomást, akkor gáz, mert azonnal levonja a következtetést.


Egyébként fősulin a vizsgákan vettem észre, hogy van akinek mindegy miben jössz, de van aki be sem engedett vizsgázni, ha nem elegánsan jöttél, így az volt a legjobb ha mindenhova elegánsan mentem.

15. mylene
2007. ápr. 13. 13:27
Fontos a jó megjelenés és az ápoltság. Halvány smink, egy elegáns szoknya vagy nadrág egy hozzá illő inggel, blúzzal, toppal stb., kiskabát.
14. mano1
2007. ápr. 6. 11:13
Szerintem légy elegáns és visszafogott. Nem kell túlságosan kiöltözni. :)
2007. ápr. 5. 20:58
Elegansnak kell lenni, de nem kell tulzasba vinni.
2007. márc. 25. 12:13

Szia!


Én most veszek fel embereket. Olyanokat keresek, akikkel én tudok majd jól kijönni. Szerintem jöjjön olyan ruhában, amiben majd dolgozni is fog, olyan stílusúban. Inkább az embert figyelem, a gesztusait, a válaszait. Ha izgul, megpróbálom oldani a feszültségét. A mi munkánkhoz nagy figyelem, memória, s higgadtság kell. Ezeket fogom a jelentkezőkben az interjú során keresni. S a szimpátiát. Ha valaki elsőre nem szimpatikus, akkor többet beszélgetek vele, hátha csak az első benyomás volt rossz.

A ruha csak jelez. Lehet, hogy rá is kérdez az ember, milyen szórakozóhelyekre jár szívesen.

A ruha legyen tiszta, ápolt. Nem kell a legutolsó trendi divat szerint öltözködni, de nagyon kicsípnie sem magát. Ha nő, akkor kiváló a nadrágkosztüm, vagy egy szövetnadrág egy pulcsival, vagy inggel.(Ne pólóval).

Általában a fiúk szeretnek interjúztatni. Mégsem jó a mély dekoltázs.

A legfontosabb, hogy ami az önéletrajzban van, ahhoz tényleg értsen, mert különben nagyon mély vízben találja magát, ha mégsem ért a felsorolt dolgokhoz.

2007. márc. 17. 21:18

Attól függ, milyen beosztás miatt mész. Az irodai munkához nyílván a kosztüm, de ha van egy szép fekete nadrág, egy szép felsővel, még az is jó, legalábbis nálam bejött.

Én is kiváncsi leszek, ha újra dolgoznom kell, mi vár majd rám, mert legalább fél év, mire az ember egyáltalán munkát talál.

2007. márc. 12. 20:59

Elegánsan kell megjelenni de nem kihivalkodóan.

Mindenképp a kosztüm akár nadrág vagy szoknya.

2007. márc. 12. 17:51
Nagyon.
2007. márc. 12. 15:30
Valóban nagyon fontos az ápolság és az elegáns megjelenés. Amikor elöször mentem állásinterjúra még nem volt ebben semmilyen tapasztalato és teljesen hétköznapi ruhában mentem a meghallgatásra (Egs sima nadrág és egy feszülős felső, hiába volt megfelelő a végzettségem úgy éreztem, mintha lekezelően bánnának velem. Lassan megtanultam, hogy egy ilyen iterjun nem feltétlenül számít az előnyös külső, ezzel azt akarom mondani, hogy ne úgy öltözzünk, hogy azt mondják "micsoda nő" Én általában kösztűmöt veszek ilyenkor, előnyben részesítem a szűrkét, minimális smink. Sokkal fontosabb a határozottság és a kölcsönös szimpátia, mert illyenkor úgyis az első benyomás számit.
2007. márc. 12. 15:00
Szerintem elegánsnak kell lenni nem szabad kirívóan öltözni és minden újjunra aranyat rakni.Nagyon fontos a megjelenés,a hatorozottság.
2007. márc. 12. 10:45

A jó megjelenés fontos, de nem kell túlöltözni!

A siker érdekében csatlakozom a többiekhez és én is a határozottságot és az ápolt külsőt helyezném előtérbe!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook