Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi ideig lehet a lefejt anyatejet a hütőben tárolni fagyasztás előtt? fórum

Mennyi ideig lehet a lefejt anyatejet a hütőben tárolni fagyasztás előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 21. 11:42
Egyébként jégkocka tartóban is fagyasztottam tejet,ezek kisebb adagok,de majd ha jön a hozzá tápi akkor nagyon nagy hasznát lehet venni,mert nem kell egy egész tartónyit ki olvasztani,csak egy kis kockát,amivel el keverheted a zöldséget gyümölcsöt!
34. Vikó 26 (válaszként erre: 31. - Dumboci)
2009. okt. 21. 11:41

Én 100ft-os boltban vettem kis müanyag tárolókat,szinte fillérekért!

Érdemes az ilyen helyekre is benézni!

2009. okt. 21. 11:15
Nekem is rengeteg tejem van.Tárolással kapcsolatban:tényleg nagyon drágák az erre alkalmas edények,tasakok.Nekem gyógyszertárós hölgy ajánlotta a jégkockatartó tasakot.Mit ne mondjak csöppet olcsóbb.
32. ében11 (válaszként erre: 30. - Dumboci)
2009. okt. 20. 19:20

köszi.tényleg nem volt egyszerű se lelkileg se testileg.azt nem is írtam hogy mivel csak keveset szopizott-a mellem is kezdett begyulladni az elején szóval rögtön el kellett dönteni fejünk vagy tápizunk-nem nagyon gondolkoztunk.igazából a fejés mellett az is szólt hogy azt mondta a védőnő ha sikerül kiüríteni e mellett akkor nem kell dokihoz mennem-ezért fejtem ezerrel.aztán úgy maradtam :D

örülök ha segíteni tudtam.

31. dumboci (válaszként erre: 28. - Ében11)
2009. okt. 20. 14:20

A családom jön a hétvégén, megkértem őket, hogy nézzék meg a Tesco-t műanyag doboz ügyben. Remélem szerencsével járnak. :-)


Köszönöm még egyszer a tippet!

30. dumboci (válaszként erre: 29. - Ében11)
2009. okt. 20. 14:18
Értem, sajnálom Ében. :( Viszont nagy gratula amiért ilyen sokáig kitartottál és a babódnak tejet adtál. 6 hónapos kor után én úgy tudom már nem olyan nagy baj hogyha nem szopiznak.
29. ében11 (válaszként erre: 26. - Dumboci)
2009. okt. 19. 18:42
influenzás lettem magas lázam lett akkor volt a kicsi 6 hós-és bár fejtem közben is kevesebb volt a tej-aztán még egyszer elkaptam valami enyhe náthát és akkor már csak egy kávés pohárnyi tejem volt egy nap!a babó nem lett beteg-átment rajta egy enyhe hasmenéses hőemelkedéssel ez az egész-és akkor már a fagyasztott tejet kapta.és ismerkedett a gyümölcspürékkel-szerencsére hamar rákapott és két evés is gyümölcs lett az anyatejet meg magától nem kérte-pedig kínáltuk neki az üvegből.szóval az vigasztalt hogy eszik rendesen és a tápszerből csak 2-3 adagot kellett adni-mire szükség volt arra.
2009. okt. 19. 18:38

én a tescokban találtam pici téglalap alakú átlátszó műanyag edénykét-2 dl volt,és huszasával hordtuk haza.szerintem a zacsi meg az anyatejgyűtő műanyag edények drágák-utóbbi valami 5-6 ezer ft volt és kevés volt benne.

amit én vettem sima fagyasztóba(fagyasztóba,mikrózható) való volt-és jó volt a teteje nem folyt ki belőle a tej.meg vettem olyat is-ebbe fejtem gyűjtöttem amit ki lehetett főzni-rá volt írva-ebből csak 6-8 db-ot vettem.és ha kiürült kifőztem.amit amúgy is csinálnom kellett a sok cumisüveg miatt-meg a fejőt is mindig ki kellett tisztítani.

hát nem készültem erre-de nem szopizott csak 1-2 hétig tejem meg rengeteg volt-úgyhogy sajnáltam volna elapasztani

27. dumboci (válaszként erre: 22. - Vikó 26)
2009. okt. 19. 18:36
Köszi Vikó a válaszokat, akkor mostmár megnyugodtam. :-)
26. dumboci (válaszként erre: 24. - Ében11)
2009. okt. 19. 18:32
Miért fogyott el a tejcsid?
2009. okt. 19. 18:29

Ében, hát nagyon köszönöm a kimerítő válaszodat, ebből tényleg rengeteget lehet tanulni.


Már csak egy kérdés: tetszik ez a műanyag edényes megoldás, sokkal környezetkímélőbb! Milyen edényeket vettél?

2009. okt. 19. 18:28
én a leírtakból-ami bemásoltam ide a köztes megoldást választottam.olyan két napos anyatejet a hűtőből odaadtam neki.és fagyasztottam is-bár tele lett 3 rekesz tejjel ez nem volt nagy mennyiség mert 600-700 ml elment egy nap(gyümi mellé)-akkor adtam mikor 6 hós volt és már nem volt friss anyatejem.nekem az jött be ha max. 2 dl volt egy adagnak lefagyasztva-de mondjuk a pürékhez, főzelékhez jó lett volna 1 vagy fél deci is, mert sajnáltam felengedni 2 dl tejet amiből csak kevés ment volna a bébipapiba a többit meg már nem itta volna meg,meg amúgy is kiöntöttem ami maradt.mondjuk az enyém nem vette zokon 7 hósan a tápit,úgy nyelte hogy csak na.csak én sajnáltam nagyon hogy elfogyott a tejcsim!
23. Vikó 26 (válaszként erre: 12. - Dumboci)
2009. okt. 19. 18:17
nyugodtan össze öntheted és lefagyaszthatod
22. Vikó 26 (válaszként erre: 6. - Dumboci)
2009. okt. 19. 18:16
Max 3 napig lehet,így ösze jön annyi,hogy egy nagyobb mennyiséget le tudj fagyasztani!
2009. okt. 19. 18:15
remélem segít!nekem nagyon sok oldalt dobott ki a gugliskereső.
2009. okt. 19. 18:15

A valódi eltarthatóság nagyban függ a fertőtlenítés milyenségétől és a fagyasztó berendezés minőségi állapotától.

Az anyatej olvasztását és melegítését szobahőmérsékleten végezze el. Ez megoldható meleg vízbe merítve (a zacskóban, vagy a zacskó tartalmát egy sterilizált műanyag edénybe, cumisüvegbe helyezve), vagy az elektromos bébiétel melegítő legalacsonyabb fokozatával. Ne használjon hozzá mikrohullámú sütőt. Mindig csak annyi anyatejet olvasszon ki, amennyit utána azonnal felhasznál. Felmelegítés előtt az anyatejet fel kell rázni, hogy a zsíros és vizes része összekeveredjen.


Mielőtt a babának adná, bizonyosodjon meg arról, hogy a tejnek nincs-e kellemetlen illata vagy íze – amennyiben ilyet tapasztal, nem szabad felhasználni. A felmelegített, de el nem fogyasztott anyatejet ki kell önteni, nem tárolható tovább.

2009. okt. 19. 18:13

:)

az anyatej fagyasztóládában vagy fagyasztószekrényben, -19-24°C-on maximum 6-12 hónapig tartható el.

szobahőmérsékleten


szobahőmérsékleten:

+19-22 °C 10 óra


hűtőszekrény polcán (nem az ajtajában):

+0-4 °C 3-4 nap (La Leche Liga szerint 8 nap)


hűtőszekrényen belül lévő fagyasztó rekeszben:

változó 2 hét


hűtőszekrénnyel egybeépített fagyasztó külön ajtóval:

változó 3-4 hónap


különálló fagyasztószekrény/-láda:

-19-24 °C 6-12 hónap

2009. okt. 19. 18:09

de még ezt is találtam:

az anyatejet normál hűtőszekrényben lezárt edényben vagy zacskóban 3-4 napig lehet eltartani (de kizárólag a higiéniai szabályok teljes betartásával!). Itt rendkívül fontos, hogy a hűtő hőmérséklete 2 és 4°C között legyen (de maximum 6°C-on)

2009. okt. 19. 18:06

Ha a már lefagyasztott anyatejet felengedem szobahőmérsékletre, akkor is eláll 1 napot szobahőmérsékleten, két napot hűtőben?

Válasz:

Akkor már nem. Nem tekinthető csíramentesnek. Jobb lenne, ha vízfürdőben fölmelegítés után még aznap fölhasználnád.

2009. okt. 19. 18:05
és még:Mikrosütőben azért nem jó az anyatejet melegíteni, mert elpusztulnak a betegség elleni védelmet nyújtó fehérjék. Én a vízfürdőben való felengedést, melegítést javaslom, de azt is kíméletesen. 60C felett már jelentősen veszít "gyógyító" értékéből az anyatej. (A tápértéke ugyanaz marad.)
2009. okt. 19. 18:05

én találtam mást is a neten!

Teljesen steril körülmények között tárolt anyatej ( tiszta kézzel fejve, tiszta edényben) szobahőmérsékleten egy napig, hűtőben két napig, nem nyitogatott fagyasztószekrényben fél-egy évig felhasználható marad. A tárolt tej nem valami bizalomgerjesztően néz ki, erre készülj fel: elválnak az összetevői, felül a zsír, alul az egyéb, kicsit szürkés és néha enyhén szappan szagú. A felengedésnél a legjobb, ha a tárolóedényt meleg vízfürdőbe állítod, és időnként összerázogatod, hogy az edény falára tapadt fehérje és zsírcseppek is belekerüljenek a tejbe. A fölengedett tejet forralni nem kell, sőt, nem is javasolt, mert így tönkremennek benne az értékes fehérjék.

2009. okt. 19. 17:51

igen.sok helyen megnéztem én is.vettem anyatejgyűjtő zacskókat-azon is voltak infók.de drága volt-szóval maradtam az egyszerű ételes műanyag edénykéknél-csak jó alaposan elmostam elöblítettem és abban fagyasztottam-mondjuk most van vagy száz darab-és abban fagyasztok ételt. párom nem finyás-szóval elhasználjuk.

talán csak annyi még hogy picit erősebbre állítottam a hűtőt,jobban hűtsön és oda tettem a lefejt tejet ahol a legjobban hűtött.

azokat is műanyag edénykébe gyűjtöttem-fél literesek is voltak, mert volt hogy annyit tudtam egyszerre lefejni.ezeket ki lehetett forralni.

az enyém nem szopizott és fél évig a hűtőből(fagyasztóból) kapta az anyatejet.

sokszor trükköztem vele-pl. a reggeli fejést nem mindig kapta meg -az nagyon híg volt.vagy ha a 3dl ből csak 2 dl kapott azért az összes zsírt leszedtem a tetejéről.mert a hűtőben szépen felrakódik a tetejére és kanállal leszedtem róla.

nekem mindig egy nappal előre volt lefejve a tej-szóval úgy 2 liter mindig volt bent-sose lett semmi baj belőle hogy az egy naposat kapta.de kipróbáltam a két naposnak se volt semmi baja-egyszerűen megkóstoltam!viszont a fagyasztott és felengedett tejnek szerintem rémes az íze-mint a szappan.de az enyém ugyanúgy megitta mint a frisset.

13. dumboci (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. okt. 19. 13:56
Jajj, de jó egy saját példa. Akkor nálatok nem volt gond. Örülök!
2009. okt. 19. 13:55

Most 2 üvegben van a hűtőben, az egyik 170 ml, azt tegnap fejtem, a másikban a 70 ml, azt az előbb fejtem. Szeretném lefagyasztani őket, csak félek, hogy nem szabad. :(


Ti biztosak vagytok ezekben, ugye?


Bocsánat, ha úgy tűník kételkedem, csak a neten erről semmit sem találtam. :(

2009. okt. 19. 13:54
Az anyatejgyűjtőbe is max. 24 órás tejcsit lehet leadni!
2009. okt. 19. 13:53
1 nap-gyűjtögettem és mikor lehűlt összeöntöttem vagy adagoltam és ment a fagyasztóba.vettem sok pici műanyag edénykét és abba fagyasztottam 1-2dl egyszerre.
2009. okt. 19. 13:52
Köszi a válaszokat! Tehát akkor úgymond gyűjthetem 1 napig és amikor összejön 150ml akkor fagyaszthatom. Ti is így csináltátok?
8. dumboci (válaszként erre: 3. - Vikó 26)
2009. okt. 19. 13:51
Igen, én is úgy szeretném, de van, hogy csak 70-80ml tudok lefejni és még szívem szerint tennék hozzá, míg 150 ml lesz.
2009. okt. 19. 13:51
1 nap
6. dumboci (válaszként erre: 2. - Vikó 26)
2009. okt. 19. 13:50
Akkor ezek szerint nem egyből fejés után kell?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook