Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Diéta terhesség alatt fórum

Diéta terhesség alatt (beszélgetős fórum)


2012. júl. 18. 00:08
ne add fel, folytasd igy, es biztosan lesz latszata!!! egyebkent hanyadik honapban jarsz?
2012. júl. 4. 11:59
Sziasztok! Nagyon örülök, hogy rátok találtam, mert én is a második kisbabámat várom, és én is úgy döntöttem, hogy most nem akarok egy grammot sem hízni, mert az első fiam után (aki most másfél éves) így is sok maradt rajtam. Ez először könnyen ment, mert az anyagcserém felgyorsult, így fogytam is 4kg-ot, így lettem 114kg. Néhány hónap múlva viszont csak visszajött 2kg, ami miatt egy hónapja szigorú diétába kezdtem, de ma nagyon elkeseredtem, mert nemhogy nem fogytam semmit, de híztam is még 2kg-ot!!! Egész délelőtt bőgtem, bevallom még most is, ha csak rá gondolok, hogy ez az egy hónap alatt mennyit mozogtam, nem ettem lisztet, krumplit, tésztát, semmi cukros vagy olajos ételt, és ahelyett hogy legalább tartottam volna a súlyomat, még híztam is! Nem tudom mit tegyek, ennél kevesebbet nem merek enni, mert nem akarok ártani a babának, de nagyon elkeseredtem. Az első fiam előtt ezzel a módszerrel 45kg-tól szabadultam meg, tudom, hogy miben mennyi szénhidrát és kalória van, most meg csak hízok és hízok, és egyre depressziósabb vagyok emiatt, ahelyett, hogy boldogan várnám a kisbabám érkezését... Ha tudtok segítsetek, és bocs, hogy ezt rátok zúdítottam, de más ezt úgysem értené meg, csak aki hasonló cipőben jár.
21. buhu bahu (válaszként erre: 8. - Xti_)
2009. okt. 19. 23:22

Nagyon jo ilyet is hallani, mert altalaban mindig csak azt mondjak, hogy terhesseg alatt nem szabad fogyni, es vegre egy elo pelda arra hogy van ilyen:-)

Elkezdek odafigyelni hogy mit eszek, lecsokkentem a szenhidratot, aztan majd beszamolok, hogy haladok a kilokkal! koszonom szepen a biztatast az ismerosod peldajan keresztul

2009. okt. 19. 23:18

ugy gondolom, hogy a szenhidrat lecsokkentese nem okoz gondot, a szenhidrat dietat csinaltam, a terhessegem elott, es mielott megtudtam volna hogy terhes vagyok, majdnem teljes 1. honapot.

Annyi hogy belekell szoknom.

Utana olvastam ezeken a linkeken amiket kuldtetek nekem ( koszonom szepen ) es nem sokat tudtam a terhesseg alatti cukorbetegsegrol, es most kicsit megijedtem, ugyhogy mostmar biztos nagyon odafigyelek..

19. buhu bahu (válaszként erre: 18. - F65231edcb)
2009. okt. 19. 23:15
;-)
18. f65231edcb (válaszként erre: 11. - Buhu bahu)
2009. okt. 19. 14:29
naponta kell menni, sétálni:)
2009. okt. 19. 14:29

Szénhidráttáblát sokfelé találsz a neten, pl:

[link]


Ez nagyon jó, direkt állapotosoknak!

16. fdóri
2009. okt. 19. 13:41

A 180g szénhidrát diéta szerintem a legjobb ötlet+ még egy tanács: sok kicsi étkezésre osszad el. Pl:

7:00 reggeli 30g szénhidrát

9:00 tízórai 20g CH

10:30 gyümölcs 10 g szénhidrát

12:30 ebéd 40g CH

15:00 uzsi 20g CH

17:00 gyümölcs 10g CH

19:00 vacsi 40g CH

esetleg lefekvéskor 1 szem gyümi

A fiam 120g CH diétás (cukorbeteg) nem tudnám megenni az adagjait...tehát nem éheznél emellett, nincs ennél egészségesebb étkezés.

2009. okt. 19. 13:34
Szerintem meg kérdezd meg az orvost vagy a védőnőt, hogyan diétázzál, mert a terhességi diéta biztosan más, mint amivel legtöbben időről időre próbálkozunk. És neked most nagyon nem lenne szerencsés tévedni, mert a baba is meg kell, hogy kapjon mindent, és nem árt, ha te is jó erőben maradsz. Biztosan mindenki segíteni akar, de itt most nem elég a "szerintem" meg a "valószínűleg" kezdetű vélemény.
2009. okt. 19. 13:31

Sziasztok!

Én múlt héten szembesültem azzal, hogy a 20.hétre 8 kg jött vissza rám:(Igaz azt még nem tudom, hogy hova, mert hátulról nem is látszik hogy terhes vagyok, és egészen mostanáig a régi nadrágjaimat hordtam.Amik most is jók még csak hasban már kényyelmetlenek úgy hogy nincsenek összegombolva.

Nekem a terhesség előtt közvetlenül leadott kilóim másztak vissza, valszeg mindenhova jutott belőle, azért is nem látszik.

Eddig is Norbis kajákat ettem, és a dokim is azt mondta, hogy azt ehetem továbbra is;)Koplalni nem fogok az biztos, majd lemegy a szülés után a felesleg;)

13. buhu bahu (válaszként erre: 2. - Anettkvk)
2009. okt. 19. 13:24

Félreértettem, ugy ertelmeztem, hogy a baba tul nagy - nagyon nagy baba lett.Most ahogy ujraolvastam akkor kapcsoltam, hogy ugy ertetted, hogy egeszseges tempoban akkkora not,amekkorara kell egy babanak.

NE haragudj..

2009. okt. 19. 13:21

At a baj,ha a szervezet at a parancsot kapja,hogy raktározzon akkor raktározni is fog.Hiába száműztem a szénhidrátot és zsíros ételeket a terhességem alatt,hiába mozogtam, még a levegővételtől is jöttek rám a kilók.

A sót száműzd,egyáltalán ne egyél sós ételeket,és az ételízesítővel is csak mértékkel bánni.

Sok egészséget Nektek!

2009. okt. 19. 13:20
Sétálni én is sétálok nagyritkán, tervbe van véve a gyakoribb séta...
2009. okt. 19. 13:18
köszönöm lányok a sok tippet, igyekszem minnél több dolgot betartani belőle
2009. okt. 19. 13:15

és még valami kimaradt

napi egy óra séta!!

8. xti_
2009. okt. 19. 13:15
igazából nem tudok tippet adni neked, hogy hogyan fogyhatnál. az biztos, hogy ha egészségesebben étkezel - kevesebb szénhidrát, több zöldség, gyümölcs - és többet mozogsz, az jót tesz. motivációnak szeretném leírni egy ismerősöm példáját, aki kb. 90 kilósan kezdte a terhességét. elhatározta, hogy a baba kedvéért tudatosan és egészségesen fog táplálkozni, és józanul, de többet fog mozogni. a baba végig úgy fejlődött, ahogyan a nagykönyvben meg van írva, pedig a mama nem hogy nem hízott, hanem 15 kilót fogyott a terhessége alatt! a szülés után is folytatta a megváltozott életmódját, és újabb 15 kilótól szabadult meg. azóta is tartja a 60 kilót, egészséges, boldog anyuka, remek alakkal. természetesen a baba is a lehető legegészségesebb.
7. f65231edcb (válaszként erre: 5. - Buhu bahu)
2009. okt. 19. 13:13

ja és teljes kiőrlésű kenyeret eszem (80%)

nem eszem este 6 után

heti egy gyümölcsnap

2009. okt. 19. 13:13
Szia! Szerintem is csak ugy hogy elhagyod a fehér kenyeret inkább ilyen magvas és barna kenyereket fogyassz! Bár tudom nem olyan az ízük! Rántott husi helyett sült húst vagy párolt húst fogyassz és mellé zöldségköretet semmiképp se rizst meg sültkrumplit! Egyél napi 3-4 szer friss gyümölcsöt , és igyál sok teát, szénsavmentes ásványvizet! Csinálhatsz kismamatornát is , csak amennyi jólesik, nem kell fogynod szerintem az is jó ha minimálisan növekszik a súlyod! Semmiképp se éhezz! De jönnek ugye az ünnepek, azért ne vonj meg magadtól 1-2 icipici finom falatot! Talán ezt tudnám javasolni! További sok sikert és Jó egészséget kívánok nektek!:)
5. buhu bahu (válaszként erre: 2. - Anettkvk)
2009. okt. 19. 13:11

de akkor az sem olyan jó megoldás, nem? (hogy a baba hizik - nől sokat)

Majd megpróbálok azért odafigyelni, hogy mellőzzem ezeket az ételeket..

2009. okt. 19. 13:10

én heti egy gyümölcsnapot tartok, mert az első 4 hónapban 5 kilót híztam, ami sok

most pld. egy hónap alatt 1,20 kilót híztam

2009. okt. 19. 13:09
jól mondod, mert a mértéktelen evés a babád egészségére mehet. A terhességi diabétesz is így kezdődhet.
2009. okt. 19. 13:08

És még jön a terheléses cukor. Én cukros lettem, 180 g-os diétára fogtak, ami azt jelenti összesen ennyi szénhidrátot ehettem egy nap.

HA megvonod a fehér kenyeret, tésztát, krumplit, rizst,cukrot az már sokat jelent. Én is így voltam, mint te, bár én 70-72 kg-ról indultam, de 10-12 kg-ot híztam. Viszont mikor elkezdtem a diétát, egy kg se jött fel, viszont a baba hízott rendesen.

2009. okt. 19. 13:04

A negyedik hónap végére tíz kgt összeszedtem, amikor megmondtam az orvosomnak, azt mondta diéta..

Nem mondott semmi mást, szerintetek mit csináljak?

csak annyi, hogy több zöldség, gyümölcs, kevesebb zsíros, egészségtelen kaja..?

Ami még fontos, hogy 98 kgról indultam,most meg 107.5 vagyok!Mi lesz még a terhességem végére...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook