Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rövid achilles-ín fórum

Rövid achilles-ín (beszélgetős fórum)


8. Mariann7533 (válaszként erre: 6. - Kicsi03)
2009. okt. 19. 13:50
Ja és még valami.Alig vártuk,hogy elkezdte terhelni a lábát,mert akkor derült ki,hogy minden ok.Azt kellett nézni,hogy talpon áll e.Az az igazság,hogy azt mondták,hogy ha pipiskedve jár,vagy ha nem tud a talpára állni,hanem befele fodítja a lábfejét,akkor gond van.Hat hónaposan állt fel,és annyira örültünk,hogy szépen a talpára.
7. Mariann7533 (válaszként erre: 6. - Kicsi03)
2009. okt. 19. 13:47
Pedig,már bocsánat,de igenis tudtak volna.Az én kicsi lányom 5 naposan kapta meg az első gipszet.Egy hét gipsz egy hét szünet.Ezt 4 hós koráig csináltuk.És annyira jól alakult,hogy utánna a gyógytorna maradt.De minden gipszmentes időszakban minden nap hordtam gyógytornára,és itthon én is minden nap masszíroztam.Annyi látszik a lábán,hogy a jobb lábára kicsit csámpás.De olyan gyorsan kavar ezzel a járássegítővel,amit tologatni kell,hogy nem győzünk menni utánna.Úgyhogy nagyon is számít az idő.Tudsz beutalót kérni gyógytornára?A gyerekorvos írhat fel.
2009. okt. 19. 13:42
Mi is a Heim Pálban, de Marsschalko főorvos úrnál. Láttuk, hogy valami van a lábával, de mindenki azt mondta, hogy amíg nem jár stabilan pár hónapja nem tudnak vele mit csinálni.
5. Mariann7533 (válaszként erre: 4. - Kicsi03)
2009. okt. 19. 13:33
Senki nem vette észre előbb ezt a problémát?Mert ha időben van kezelve,akkor szerintem rendbe lehet hozni.De még lehet,hogy nem késő.Mindenképpen vidd el gyógytornászhoz.Én Békéscsabai vagyok,nálunk is felmerült,hogy csak megnyugtatásképpen vigyük fel Pestre Dressinger doktor úrhoz,ő azt hiszem a Heim Pálban orthopéd orvos.A keresztnevét nem tudom.De mivel szépen alakult nem vittük.Ti kinél voltatok?
2009. okt. 19. 13:18
Most másfél éves, és a bal lábával lábujjhegyen jár és alig lehet neki derékszögbe behajlítani a lábfejét. Voltunk Kecskeméten ortopéd orvosnál már tavasszal, akkor még csak kapaszkodva sétált, mindkét lábával lábujjhegyen és akkor azt mondták, ha 3 hónapja stabilan sétál vigyük vissza. Szeptemberben visszavittük, akkor izomtónust (valami hasonló) állapított meg az orvos. Szerinte elég a gyógytorna, illetve a gipszelés, de fel kellet vinni Pestre egy főorvoshoz megmutatni, ő rögtön azt mondta műteni kell. Röviden ennyi.
2009. okt. 19. 13:06
Mennyi idős a kicsid?Milyen elváltozást látsz a lábán ebből kifolyólag?
2009. okt. 19. 13:05
Szia.Nekem a harmadik gyermekem befele álló lábfejjel született,és ez összefüggésbe van az achilles innal.Én hordtam gyógytornára,mondjuk nálunk gipszelés is volt,de ez nálatok más.Viszont nekünk nem kellett müteni,most múlt egy éves,és mindjárt jár,gyönyörüen teszi le a talpát.Én biztos elvinném gyógytornászhoz.Ott nagyon rendbe tudnak rakni mindent,és téged is megtanítanak masszírozni,és otthon is tudod csinálni.
2009. okt. 19. 13:01
Van-e olyan anyuka, akinek Kicsije rövidebb achilles-ínnel született? Lányom sajnos így született és műteni akarják. Más Babáját is műtötték, vagy tornával nyújtották meg? Kérlek írjatok, kinél mi történt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook