Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Olyanok ide, akik folyamatosan elkésnek mindenhonnan... fórum

Olyanok ide, akik folyamatosan elkésnek mindenhonnan... (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. d0a7a517d6 (válaszként erre: 63. - Pupákné)
2009. okt. 20. 08:00
Én is így vagyok ezzel))))
65. Fiatal nő (válaszként erre: 58. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 20. 07:59

Én nem szapultam a diákokat, hanem pontosan a pedagógusokat, bár a szapulás erős kifejezés. :-)

"Én személy szerint bevezetném az osztályátlag szerinti javadalmazást." --> Ez egy nagy hülyeség lenne. Egyrészt azért, amit leírtál, másrészről meg nincs két egyforma képességű gyerek egy osztályban!


Tényleg ne offoljunk. :-P

64. Bcicus (válaszként erre: 62. - Halacska87)
2009. okt. 19. 21:13
Na én tuti meghalnék ha ritkán járó tömegközlekedéssel kéne járnom. Én kocsival megyek mindenhova, késve.
2009. okt. 19. 21:10
én mindig rohanok, próbálom tartani az időt de.....
2009. okt. 19. 21:00
ma megint lekéstem az autobuszt és 1 kerek orát kellett a buszmegállóban állnom! :(
61. Bcicus
2009. okt. 19. 20:29
Csatlakoznék.
2009. okt. 19. 18:53

Sziasztok!

Nem késtem le semmiről?:)

2009. okt. 19. 18:45
Az offolást pedig be kéne fejezni :)
58. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 55. - Fiatal nő)
2009. okt. 19. 18:43

Bizony, hogy ezért kapják a fizetésüket! De mivel ez nem függ az osztályátlagtól sajnos erőn felül (lehet ez lustaság is)

nem érdeke egyiknek sem hogy a diák jól szerepeljen.

Ó, tudom hogy van kerettanterv köszi, én is pedagógián végeztem. :) vagy talán csak én?

Azt is tapasztalatból tudom, hogy néhol nagy ívben tojnak rá!

Hát akkor önszorgalom. Meg lehet kérdezni a tanárt a tk hányadik oldalán szerepel amiről szó van. Ja, hogy nincs is könyvünk? Ez itt a gond. A tanárra és a lediktált jegyzetre leszünk utalva, és ha ilyen nemtörődömséggel végzik a munkájukat

akkor bizony gáz lesz. De tényleg kötelessége a diáknak a tanár mulasztását rendbehozni és pótolni

?? Mert, hogy érdeke az biztos. De szerintem nem a diákot kéne szapulni, mert bizony a tanárok sem angyalok. Rájöttek már hogy a fizetésük fix, innentől csak a lelkiismeretén múlik hányast kap a diák.

Sajnos ez nem elég egy jó oktatási színvonalhoz. Én személy szerint bevezetném az osztályátlag szerinti javadalmazást. Bár akkor meg a semmiért repkednének az ötösök és mindenki bejutna egyetemre. Dehát az éremnek mindig két oldala van.

57. Chrissy28 (válaszként erre: 56. - Ca2ffaf6c3)
2009. okt. 19. 17:35
Ez viszont már felelőtlenség. Ha valakire az ember számít és élesben megy a dolog mint egy zh-nál vagy akármilyen vizsgán, akkor azért illene időben érkezni. Én késős vagyok a munkahelyemről (1-2 perc) de soha nem késtem el suliból, de vizsgákról végképp.
2009. okt. 19. 17:14

én is szoktam néha késni, de annyit szerintem senki sem késik mint az osztálytársam, rendszeresen 1 órát késik, mikor jön értem és együtt megyünk a suliba, mindig elnéztem neki, most viszont betette a kaput, mert zh-t írtunk, és késtünk, van ahol be sem engedik a diákot ha késik

szerencsére nem lett komolyabb baj, csak annyi hogy kevés idő jutott a doga megírására

55. Fiatal nő (válaszként erre: 52. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 19. 17:09

Bocsánat, de itt az iskola igazgatójának és a pedagógusok szemszögéből nézzük a dolgokat, hiszen Ők a munkavállalók, Ők azért kapják a fizetésüket, hogy tanítsanak.


Természetesen a jegy nincs arányban a tudással, de egy diák mégis csak többet és jobban meg tud tanulni, ha világosan ki van fejtve és el van magyarázva az órán.


Tudod, az iskolákban van egy kerettanterv. Meg van, mit kell leadni x órában. Az érettségin pedig számon kérhetnek tőled bármit, ami a kerettantervben szerepel. Ha meg elszúrod az érettségit, akkor továbbtanulni is sokkal nehezebb, vagy sokkal költségesebb lesz.


Nem kéne ezt ilyen lazán venni... És ebben egyetértek a főnökömmel is. Hány értekezletet ültem már végig, amiknek a fele legalább a kollégák leszidásából állt emiatt... Pff...

2009. okt. 19. 14:01
Ment a pofára osztályzás rendesen. A tanárnéni kedvencei tanulás nélkül is írták a jeleseket, akikkel probléma volt azok pedig hiába tanultak kettesnél jobbat fejreállva se kaptak.
2009. okt. 19. 13:59
A suli végefelé rég rájöttem, hogy nem a jegy számít ugyanis messze nincs arányban az ember tudásával. Az egy dolog, hogy egyetemre ez a belépő de akkor is többet jelent szerintem a tudás ami mögötte van. Vagy nincs, nálunk évig voltam emberek akik alig jártak be órákra, teljesen ellébecolták az időt érettségin mégis jobb jegyet kaptak mint pl én meg még sokan akik egész évben becsületesen részt vettek az órákon és tanultak. Csak mert nagyszájú, belevaló csajok akik tudták hogy kell bevágódni egy tanárnál. Nincs ebben egy csepp igazságosság sem!
52. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 50. - Fiatal nő)
2009. okt. 19. 13:54

Hát szerintem ha a tanár késik és nem tudja leadni az anyagot akkor vagy leadja újra vagy azt a részt nem kéri számon. Attól, hogy valaki nem elégszik meg a kettessel még örülhet ilyesminek és igenis veheti könnyedén. Nálunk pl a jeles tanulók is örültek, és nem azon járt az agyuk hogy jaj hogy fogom bepótolni! Volt ilyenben részünk és mégis sok jó jegy született! Szerintem a tanár ált. ilyenkor elnézőbb is és amúgy sem csak a hiányzó anyagot kérdezné tehát nincs ok egy rossz jegyre. Így szerintem semmiféle hátrány nem származik ebből. Esetleg majd érettségin.

Kivéve ha egy tanár azért hiányzik, hogy kibabráljon a tanulókkal és szivatásból direkt azt kéri vissza amit le sem adott. Ilyen is van, de ált. a stréberek akkor is megússzák mivel tanár kedvencei.

51. Chrissy28 (válaszként erre: 48. - Fiatal nő)
2009. okt. 19. 13:41
Igen, egy iskola mas. A tanar egyebkent is peldat kell, hogy mutasson es ezert sem keshet. Teljesen megertem. Nalam semmi ilyen nincs. Nalam a beszerzes 11 oraig kell hogy megtortenjen, hogy azt 8.30-kor vagy 8.35-kor teszem, semmi problemat nem okoz. Lattom mekkora komociot okoz az embereknek mas kesese. En bar csak reggel vagyok ilyen, megis kellene rajta valtoztatnom. Koszi.
50. Fiatal nő (válaszként erre: 49. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 19. 13:06
A gyerekek persze, hogy örülnek, de attól még nekik lesz rosszabb / nehezebb a számonkérésnél! Ha egy óra rendesen meg van tartva, sokkal nagyobb könnyebbség a diáknak. Aki meg magasról sz*r*k az órára, annak úgyis mindegy, de sokan vannak, akik azért nem elégednek meg egy kettessel!
49. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 48. - Fiatal nő)
2009. okt. 19. 12:52

Nem hiszem, hogy a gyerekek többsége "szívásnak" éli meg, ha nincs leadva az anyag rendesen. Tapasztalatból tudom inkább örülnek neki! :)

Stréberek ugyanis kevesen vannak, bár nálunk még ők is örültek neki!

48. Fiatal nő (válaszként erre: 44. - Chrissy28)
2009. okt. 19. 11:57
Én egy iskolában dolgozom. Ha a pedagógus késik, a gyerek szív. Egyrészt, mert vagy nem lesz leadva rendesen az anyag, vagy elveszik a tanárok a szünetjüket, így a gyerekek hamarabb lefáradnak. Én erre gondoltam például. :-)
2009. okt. 19. 11:51

Engem zavar, ha valaki időre ígérkezik, és nem jön meg, utána csak vihog, érdemi okot nem tud felhozni. Volt olyan, hogy barátnőmet vártam, hogy együtt menjünk valahová, de ő késett, végül miatta késtünk le a közös programról, az időben érkezők bámultak, ÉN szégyelltem magam.

Notórius későknek korábbi kezdési időpontot kell adni, így talán van remény :)

46. Chrissy28 (válaszként erre: 45. - 7ed48e33ee)
2009. okt. 19. 11:37

Mi is altalaban keson fekszunk, 23.30-24.00

De aztan 5.30-kor felfelek a ferjemmel, megcsinalom neki az uzsonnat, csinalok neki kavet, es elintegetem.. aztan megis 1-2 percet kesek a munkahelyemrol, ahova 8.30-ra kell hogy beerjek..

45. 7ed48e33ee (válaszként erre: 43. - 7ed48e33ee)
2009. okt. 19. 11:11
Ezt aztán jól meg fogalmaztam....Szóval próbáljunk ne késni.....de én általában hajnal egykor fekszem le...
44. Chrissy28 (válaszként erre: 42. - Fiatal nő)
2009. okt. 19. 11:11

Itt senkinek semmi kara nem szarmazik belole. De milyen karra gondolsz? En irodai munkat vegzem es mondjuk azon a ket percen semmi nem mulik. Es a szerzodes szerinti munkaidom majdnem masfelszereset dolgozom hetente. Te milyen munkat vegzel? Sokat szamit ha kesel?


A nap tobbi reszeben viszont sosem kesem, sot mindig elobb erek oda mindenhova!

43. 7ed48e33ee (válaszként erre: 42. - Fiatal nő)
2009. okt. 19. 11:10
Ha van ki helyeden legyen akkor nincs gond....én is próbálok időbe érkezni...de 5 perc belefér. De ez belefér az én meló helyemen...de sok helyen kirúgás jár 1 percért is!
42. Fiatal nő (válaszként erre: 36. - Chrissy28)
2009. okt. 19. 11:04

De ha másoknak kára származik abból, hogy késel 2 percet, akkor azért annyira nem mindegy... :-)


Persze attól is függ, kinek mi a munkája...

41. 7ed48e33ee (válaszként erre: 32. - Fiatal nő)
2009. okt. 19. 11:03
Ha valakivel találkozom az más....oda pontosan érkezem sőt előtte fél órával ott vagyok.....
2009. okt. 19. 10:44
Sajnos én is az "elkésők" táborát erősítem.Valahogy,valami miatt,akárhogy próbálok, de mindig az utolsó vagy utáni pillanatban érkezek.
2009. okt. 19. 10:39
En delutan es a nap tobbi reszeben nem szoktam kesni, inkabb elobb erek oda. Csak a munkahelyemrol. Es annak idejen a suliba is ugy szoktam beesni. Volt hogy az osztalytarsaim arra fogadtak, hogy mikor erek be 7.50-8.00 kozott :-) Ennek mar 23-24 eve..
2009. okt. 19. 10:31

Én délután is elkések. De akkor esélyesebb odaérni :) Délután általában olyan programom van, amire smink, átöltözés kell...a párom úgy intézi, ha valahova hivatalosak vagyunk, akkor fél órával korábbi időpontot mond nekem, így azért odaérünk többnyire...Egyébként ő is hibás a késéseimért, mert keresztbeszervez nekem.


A munkám miatt kések leginkább. Fotós-sminkes vagyok, ha egyszer elkezdek photoshopolni, akkor nem is veszem észre hogy telik az idő...volt már olyan, hogy nem mentem a gyerekért időben stb. Úgyhogy most úgy intézem, hogy hétközben igyekszem más jellegű munkát csinálni, és az ilyen időigényeset meg letudom non stop a gép előtt pl egy szabad hétvégén..ezt viszont a családi élet nem viseli túl jól.


Esküvőkre járok sminkelni, országszerte, na olyankor úgy intézem, hogy 1 órával a megbeszélt időpont előtt tervezem az odaérést, és úgy írom be a naptárba is, így odaérek időben, sőt még korábban is, ott azért elég durva lenne ha késnék :)

2009. okt. 19. 10:24

Én is nótorius késő vagyok. Pedig időben felkelek, csak elszüttyögöm az időt. Olvasok, netezek, stb.

Nálam ezt már megszokták. Még jó hogy olyan helyen dolgozom, ahol nem csinálnak ebből túl nagy gondot. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook