Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
3930. Carbonara (válaszként erre: 3929. - Kigondoltavolna)
2017. aug. 19. 22:41
Így lehet. Illetve az alaposság, a szer naponkénti öregedése és a poloska működése együtt. No meg némi rezisztencia is lehet a dologban, ha mi emberek is hozzászokunk a gyógyszerként beszedett mérgekhez, gondolom a poloskák is a kifújt méreghez.
2017. aug. 19. 22:28

Namost.10.000 Ft egy liter. Itthon.Áfával.

Mit érdemes ezen jobban hígítani, mint az előírás? 10-30 mml 1 l vízhez. És mennyit fog helyette használni? 5 mml-t? Hogy 2000 liter anyaghoz jusson 10 rugóért? Ennyire nem lehet szarrágó egy cég.Nem hiszem, hogy a hatástalan írtás a "hígított szer" következménye.Esetleg nem elég alapos a permetezés.


[link]

3928. kigondoltavolna (válaszként erre: 3924. - Giftmischer)
2017. aug. 19. 21:31
Konkrétan egérragasztót is próbáltam.Arra ha ránézel, már akkor odaragadsz. Hát nem fogott poloskát.
3927. kigondoltavolna (válaszként erre: 3919. - Tormás30)
2017. aug. 19. 20:51
De, a legalján az apróbetősben ott van.
3926. kigondoltavolna (válaszként erre: 3919. - Tormás30)
2017. aug. 19. 20:50
Tenksz, mondjuk nekem is kidobta ezt a rendszer, de hát miért nincs ott a nevük? De mindegy is.
3925. kigondoltavolna (válaszként erre: 3924. - Giftmischer)
2017. aug. 19. 20:35
Hát szerintem ez csak nem ilyen egyszerű.Valami oka csak van, hogy nem azzal a decissel permetez a rovarirtó, mint amit megvehetsz a kiskertbe. Mindenkinek lelke rajta, én egyszerűen nem merem beltérben használni.
2017. aug. 19. 20:20

Attól is függ, hogy milyen erős ragasztószalagot vettél. Ha gyengét, akkor jóhogy nem ragad bele...Nyílván a tesas a legjobb, de az olcsóbbak között is vannak erősek. Pl.a printkeres legolcsóbb is tök jó.

A decishez meg annyit fűznék hozzá, hogy van egy írtószer külföldön. Harris a neve. Annak a hatóanyaga ugyanúgy deltametrin. A decisből hígítva ugyanaz érhető el. Mivel az egy 50 g/l-es cucc.

3923. Carbonara (válaszként erre: 3922. - Carbonara)
2017. aug. 19. 18:40
Most azt gondoljátok, hogy tudom a frankót, de sajnos nem. Ötletem van legfeljebb: ha magadnak csinálod, akkor gyakrabban fújd ki a mérget és tartósabban mérgezd a környezeted, mint ahogy a hivatalos rovarirtók jönnek. Így se olcsó, de a háromnaponként kiszállásnál bizonyosan az. Én azt csináltam, hogy csak az ágyat és szűk környezetét kezelem, hiszen előbb-utóbb úgyis oda jön enni, amelyik poloska enni akar. Minden nap körbefújom a matrac oldalait (alapesetben négy, nálam nyitható kanapé, tehát nyolc oldalát), merthogy aki fel akar jönni hozzám, az csak ott tud felmászni (amelyik meg a plafonról rám pottyanna, az meg ott fog lemászni). Sőt, körberagasztottam a matracot széles festőszalaggal (szerintem széles cellux is jó), mivel az nem olyan nedvszívó és porózus, mint az ágy szövete és jobban megmarad rajta a méreg. Boltban kapható Protect terméket használom és amióta (5 napja) csinálom, nincs csípés. A tervem az, hogy az utolsó csípéstől számított összesen 20 napig fogom ezt folytatni, ennek okát az (1) pontnál leírtam, úgy gondolom, hogy a 20. nap után már nem lehet olyan kikelt egyed, ami még nem próbált enni belőlem. Azt is látom, hogy ott lyukas a tervem, hogy ezek a szerek is tartalmaznak kiűző adalékot, tehát ha csak undorból nem jönnek fel hozzám 20 napig, az utána nagy szívás lesz…. ezért szívesen használnék valami „csendes” mérget (amiben nincs kiűző adalék). „Kigondoltavolna”kezdeményezéséhez szívesen csatlakoznék (hiszen a bolti termékek a még hátralévő 15 napra többe kerülnének), de szerintem az a szer (bár biztos, hogy jó cucc) ugyancsak tartalmaz kiűző adalékot, mondjuk attól még olcsóbb, mint a bolti… Akinek tetszett az ötletem, próbálja ki, ha bejön, együtt örülünk neki.
3922. Carbonara (válaszként erre: 3911. - Kigondoltavolna)
2017. aug. 19. 18:39
Sziasztok, nekem tetszik „Kigondoltavolna” hozzáállása, egyébként Keanoval is egyetértek: ha van olyan dolog, amit az ember maga is meg tud csinálni, mert nem igényel olyan mértékű szaktudást, akkor jobban jár, ha azt megcsinálja magának. A poloskairtás szerintem az a kategória, amit magának tud legjobban az ember. Ennek szerintem két oka van: (1) A poloska biológiája nagyjából olyan, hogy 5-7 naponta eszik, közben pedig (amíg nem eszik) naponta 2-3 petét rak, amik olyan 6-8-10 naponta kelnek ki és mivel nincs szülői táplálás, mennek maguk táplálkozni. Magyarán eléggé folyamatos az utánpótlás, ezért szinte lehetetlen olyan ismétlési időpontokat találni, hogy ne legyen frissen kikelt életképes egyed, aki csípni és bujkálni tud (hiszen a legtöbb méreg taglózó hatása a lebomlás miatt az eltelt napok számával arányosan romlik, magyarán idővel nem fogja megölni az áthaladó bogarat). (2) A rovarirtó szerek többsége egy kalap alá veszi a bogarakat, márpedig máshogy működik a csótány és másképp a poloska. Ezek a szerek szinte mind tartalmaznak kiűző adalékot, hiszen az a koncepció, hogy kiűzik a bogarat a rejtekhelyéről, az belemegy a méregbe és kész. Nos, a csótánynál ez jól működik, egyrészt mert van vonulási útvonala, amit jól és gazdaságosan lehet kezelni. A poloskának nincs, tehát bárhol mászhat és bárhol meghúzhatja magát. A csótány ugyan szintén rejtőzködik, de elég intelligens ahhoz, hogy ki lehessen űzni, hiszen ha tartósan olyan szerrel találkozik, ami zavarja (vagy akár felmosással naponta eltörlöd a vonulási úton hagyott jelzéseit), akkor „elszokik” onnan, keres nyugisabb életteret. A poloska meg majd bolond lesz…. több hónapot kibír éhen, ha elbújik és meghúzza magát (vagy átűzöd a másik szobába és hetekig keres Téged, mire rád talál). Szóval ez a kiűző adalékos szemlélet poloskánál – szerintem – nem működik, mert egy lakókörnyezetben, ha sikerül kiűznöd a helyéről, akkor bárhol megbújva játszva kibekkeli azt az időt, amíg még hatásos a kifújt méreg.
3921. Tormás30
2017. aug. 19. 17:51
Pesguard-b cifenotrin és deltametrin van. És ficam w-vel fújtak most. Nálunk szerencsére nincs galéria és bútor is kevés van. De így se akarnak kihalni a dögök.
3920. Tormás30 (válaszként erre: 3917. - Kigondoltavolna)
2017. aug. 19. 17:44
Fendona 15 sc használnak még ágyi pokoska írtásra adatlapok és az írtóemberke szerint a Zasistánál. Mára mondjuk csak 2 új csípésem lett. Július elején kezdődött. Az első csípés után 4 nappal már jött az írtó emberke az Eurokártevő írtó cégtől. Monitorozás felmérés nem volt. A gyerekszobában akkor még nem volt bogár! De írtás után folyamatosan maradtak a csípések és beköltöztek a gyerekszobába is. Felhívtam a céget és reklamálatam. Kijöttek még egy irtásra megimételve az elsőt. Ugyan azt az írtószert használta Pest stop combi 8 cs. Megnézve az adatlapját hát tényleg mint halotnak a csók...a megismételt írtás után is maradtak a dögök... A gyerekszobában találtam döglötett de nálunk nem....és most se találok döglött bogarakat :(
3919. Tormás30 (válaszként erre: 3916. - Kigondoltavolna)
2017. aug. 19. 17:26

[link]

Zasita bt honlapja. :)

3918. kigondoltavolna (válaszként erre: 3914. - Tormás30)
2017. aug. 19. 16:03
A fendonában is cipermetrin a hatóanyag.5,8 % cipermetrin + 94,2% inert anyag, tehát kb. katalizátorok és szabályozók.
3917. kigondoltavolna (válaszként erre: 3914. - Tormás30)
2017. aug. 19. 15:43
Nem egyértelmű, hogy az a fendona, a mit a bayon árulnak, erre a célra van kitalálva.Állattartások, konyhák, vágóhidak rovarmentesítésére.Mindenesetre nem növényvédő szer.
2017. aug. 19. 15:36
Én kissé érdekesnek találom, hogy a Zasita bt-nek nincs honlapja.
3915. kigondoltavolna (válaszként erre: 3913. - Tormás30)
2017. aug. 19. 13:30
Nálunk az A betűs cég volt.Teljes 10-13 között beszéltük meg az időpontot. Fél 10-kor csörgött az ember, hogy itt áll a kapu előtt engedjen be. Mondtam, hogy én meg itt ülök az autóban, öt perc múlva hazaérek, akkor be tudom engedni. Ott állt valóban, teljes diszkrécióval, cégjelzés nélküli autóval. Gumikesztyűben fogta a permetezőt, álla alatt ott lógott a légzés védő maszk.Tény, hogy egy szkafander feltűnőbb lett volna.Én nem értek ehhez a szakmához, úgyhogy nem tudom mennyi anyagot kell szétpermetezni, szerintem max 2 ment ki. Semmi különösebb javaslata nem volt, nem kellett semmit bezacskóznom, a gyerekszobában is benézett a matrac alá -ennyi volt a meghirdetett "nyomozás". Mondta, hogy ő nem lát semmit. Hát azóta összecsípte a gyereket is a poloska. Abban halálbiztos vagyok, hogy egy irtással ezt nem lehet elintézni, és hogy "hígított" szert használni semmi értelme.Elkér 14 rugót, és nem 1000 az anyagköltsége, hanem 500? A kincsaftok meg reklamálnak.Ebben semmi biznisz.
3914. Tormás30 (válaszként erre: 3911. - Kigondoltavolna)
2017. aug. 19. 13:07
Nálunk mind a 3 írtásnál volt cipermetrin a mikrokapszullás cucban.... van egy sanda gyanum hogy rezistensek lettek rá. Én a fendonára jobban hajaznék. Ebayen láttam azt is.
3913. Tormás30
2017. aug. 19. 13:04
Itt nem a cégek fikázzák egymást hanem az ügyfelek akik az A betűs cég után hívnak másik írtócéget mert a 26.írtás után sincs hatás. Nálunk most írtás után 3. éjjel is volt bogár. Egyet találtam az ágyban. Vérszívás után volt már. Az írtó srác szerint írtás után 3 napig csíphetnek. E szerin ma éjjel már nem csíphet. Hát majd kiderül...
3912. kigondoltavolna (válaszként erre: 3906. - Tormás30)
2017. aug. 19. 11:26

Nekem azért gyanúsak ezek a más céget fikázó cégek és az urbanlegends a hígított vegyszerrel. 10-30 ezer körül van egy liter vegyszer ára, amiból több hektót lehet kikeverni. Konkrétan mit nyer egy cég azzal, ha mondjuk akár 30 ezer forintból nem 300 litert csinál, hanem 500 litert? Neki is érdeke, hogy pusztuljon a rovar.


A kétoldalú ragasztó meg konkrétan hülyeség.Én a következőt csináltam: betekertem az ágy lábát két sorban. Tehát padlószint fölött 2 cm, és padlószint fölött 6 cm. Az ágy lábát a szalagparkettán bekereteztem. Tehát sem kívülről, sem föntról nem juthatott oda poloska anélkül, hogy beleragadna. Max pottyanhatott volna. És érdekes módon kétszer is találtam poloskát a négyzeten belül. Szóval úgy megy át a kétoldalú ragasztón, mint Mózes a Vörös tengeren.

2017. aug. 19. 11:19
Társat keresek Draker 10.2 bezerzésére.E-bayen 35 rugó kb. egy liter szállítással. A legerősebb javasolt koncentrátumban is kb. 300 l permet keverhető belőle.Ha ketten vesszük, már csak 17 ezer.Ha többen, még kevesebb. Budapest, VII. kerületben lakom. Ez bizalmi kérdés, tehát csak személyesen bonyolítható, postázással, ilyesmivel nem megy.Én sem rendelnék így senkitől. Az ügymenetet úgy képzelem, hogy megrendelem én a szert, kifizetem, együtt bontjuk föl és együtt osztjuk szét arányosan. Tehát nem kell előre fizetnie senkinek semmit, nem nyerészkedni akarok. Csak nem valószínű, hogy 300 litert szét szeretnék szórni modtanában.Viszont eléggé bonyolult a lakásunk sok galériával, és már több helyen felbukkantak az első irtás után is, nem valószínű, hogy ezt cég meg tudja oldani a zsúfoltság miatt, legalábbis nincs rá több százezer forintom.
3910. kigondoltavolna (válaszként erre: 3826. - Keano)
2017. aug. 19. 11:12
Nagyon megörültem ennek a hozzászólásnak.Aztán ez hamar el is múlt. Elmentem a gazdaboltba, ahol tényleg fillérekért lehet decis szert venni. Szerencsére az eladónak megmondtam, hogy mire szeretném használni.Ő meg azt mondta, hogy ÁLLJUNK MEG!!! Ez nem ilyen egyszerű.A kültéri rovarirtó szerek napfényre bomlanak.Bent a szobában gyakorlatilag NEM BOMLIK le. Csak mondjuk 1500 nap múlva. Én nagyon lebeszélnék mindenkit arról, hogy a saját szakállára összevissza éljen vegyszerrel kezelt lakásban. A rovarirtószerek koktélok, nem az egyetlen ölő hatású hatóanyag számít, hanem az összes többi is. Amelyik pl. szabályozza a lebomlást.És mondjuk 10-14 nap alatt lebomlik a szer. Addig meg hat. Kicsit távolabbról ráközelítve olyan ez a dolog, mintha megnézném, hogy mi van a 200 ezer forint/palackos borban, és nolám: alkohol. Aztán vennék a patikában 1 decit 600-ért.Nem ugyanaz.
3909. Tormás30 (válaszként erre: 3907. - Giftmischer)
2017. aug. 18. 08:19
Közben kiderült hogy nem fendonával írtottak hanem pesguard-b és ficam w-vel. Elvileg ezek is erős írtó szerek. Hát nem tudom. Tegnap előtt este írtás után eggyet fogtam az ágyban. Tegnap reggel egy haldoklott a plafonon mert világos nappal héderelt ott. De ma reggelre már csak egy új csípésem lett... azt momdták hogy 3 napig csíphetnek. Porszívózás után a zsákot ki kell üríteni mert vissza kimászhatnak a zsákból!
2017. aug. 18. 07:20
És porszívózás után mindig kitakarítod a gépet? Abból nem másznak vissza?
3907. Giftmischer (válaszként erre: 3906. - Tormás30)
2017. aug. 18. 07:19
Úgy olvastam, hogy az tényleg jó szer. Reméljük hatni fog. Azóta mi a helyzet?
3906. Tormás30
2017. aug. 16. 22:41
Túl vagyunk az írtáson. Alapos volt a srác aki jött a Zasita bt.-től. Azt mondta gyenge volt az írtószer amivel eddig írtott a másik cég. A csótány is körbe röhögi. Olyan ködöt csinált hogy a nem lehetet átlátni a szoba másik felébe. A párom rosszul is lett tőle. Én is fuldokoltam mikor mentem szellőztetni. Mondta hogy tekerjük körbe a konektorokat és fűtés csövet 2 oldalú ragasztóval. Mossak mindent minimum 60 fokon de a legjobb a 90 fok. Alapossan kell porszívózni naponta többször is. Fendona 15scvel írtott. Ez már nehéz ágyunak számít. Nagyon sokáig hatni fog. Én allergiás vagyok az írtószerre. Ahol hozzá értem kiütéses lettem. Azt is mondta hogy 3 napig normális hogy csípnek utána már nem.
3905. Tormás30 (válaszként erre: 3904. - Adani_)
2017. aug. 16. 09:11
Ez egy borzalom egyébként. Az egész nyaram el lett rontva! Azért nem mentünk sehová hogy a bogarak rá menejenek a méregmezőre. Egy olyan nap nem telt el hogy ne lenne valakin csípés. Pedig már 2-szer írtottak. Ma jönnek már várom mint a messiást. Remélem az élő bogarakat kiírtják mert jövő héten elutaznánk pár napra. Nálunk az ágy rács még nem vészes.
3904. Adani_ (válaszként erre: 3903. - Tormás30)
2017. aug. 15. 16:00
hozzám meg hétvégén vendégek jönnek, és nem szeretném ha ilyen szuvenírt vinnének magukkal és mivel még vasárnap is találtam apró mozgó pontokat a miszlikre szedett ágyon, visszahívtam csütörtökre a rovarírtót, hogy fújjon be alaposan ismét mindent, utána az ágy megy le a tárolóba, ha lefújja minden cm2-ét akkor csak nem marad rajta élő. Amúgy meg tele van poloskakakival az ágyrács meg a deszka is több helyen ezért sem szívesen aludnék rajta/benne, majd később sztem fogok egy smirglipapírt és ledörzsölöm róla. Ha nem jön le akkor az ágyrács repül, majd veszek másikat. Másik projektem amúgy is parkettázás lenne, mert az is rohad széjjel és az egyik szobában konkrétan már érintésre málik és felszedhető. Azzal meg úgyis kezdeni kell valamit, akkor meg már a másik rohadót is meg kéne csinálni, ha már ott a szaki csinálja meg egy menetben, egyszer legyen koszfészek a lakás, egyszer kelljen felvonulni.
3903. Tormás30
2017. aug. 14. 22:08
Sziasztok! Hétvégén nem aludtunk itthon. A tegnap éjjelt megúsztuk itthon csípés mentesen de estére lett két új csípésem. Remélem szerdán alaposan le lesz fertőtlenítve minden. :(
3902. Tormás30 (válaszként erre: 3901. - Adani_)
2017. aug. 11. 22:22
Hát igen inkább aludnék a földön mint a bogarak közt...ma össze kaptam a feletem lakóval. Szellőztetek erre látom hogy az ablakon keresztül rázza a takarító nőjük a szőnyeget ágy takarót stb. Na nem hagytam szó nélkül mert az összes szemetet szórta be hozzám. Még ő kérte ki magának. Legyek lojális és én csukjam be az ablakot. Heti 2-szer kibírom azt az időt amíg kirázzák a rongyaikat... :/
3901. Adani_ (válaszként erre: 3900. - Tormás30)
2017. aug. 11. 22:08
nekem már régi ágyam van nem lenne nagy szívfájdalom ha ki kéne dobni ha ezzel megszabadulnék a dögöktől, igaz egyhamar nem lenne miből újat venni, de ez legyen a legkisebb gond.
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook