Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
3960. Vandusq
2017. aug. 24. 11:24
Nekünk eddig mindig sikeres volta az írtás 5-6 hónapig nem volt. Elég volt 1x írtatni(Abatox kft),de most 1 hónap telt el az írtás óta és megint van...megnéztem a papíron amit az Abatox adott,h mivel írtanak. Deadyna(cipermetrin) és Cypex 10E(cipermetrin). Mi is vettünk decist be is fújtuk (2lvíz 1 ampulla) tegnap előtt és ma reggelre megint volt egy csípés a kisfiamon:( Lehet rossz az arány? Kb 1 liter lett kifújva egy 5x3-es szobára. Ha ez nem használ lehet kapni cipermetrint is ampullás,mint a decis.Ciperkill 25 Ec a neve. Aki használta a decist,ha tudja írja le,h miként és mennyit. Köszönöm. Szép napot
3959. Tormás30
2017. aug. 24. 09:30
És szerzek egy szkafandert is alváshoz.
3958. Tormás30 (válaszként erre: 3955. - Boyana)
2017. aug. 24. 09:29
Minden esetre beszerzem az ampullát és nagyon arra jutottam hogy használni is fogom. 20db csípésem lett reggelre tegnap délután óta. Hajnalban fogtam egy frissen kikelt egyedet is...
3957. Vandusq (válaszként erre: 3949. - Mtomka)
2017. aug. 24. 09:10
Szia. Szeretném én is elkérni a számolásodat. Köszönöm. Szép napot
3956. Tormás30 (válaszként erre: 3955. - Boyana)
2017. aug. 24. 05:09
Nekem 3 kisgyerekem van. Félek ettől a sok vegyianyagtól ami ki lett fújva. Jövőhét szerdán megint jönnek írtani ez lesz a második írtás.
3955. Boyana (válaszként erre: 3952. - Carbonara)
2017. aug. 23. 13:52
Kedves Carborana, teljesen igazad van, egyelőre én is várok, a szert megvettem, egyelőre nem hígítottam fel. Találtam egy gázmesterek számára árusított szert, 2,5% deltametrin. [link] Azt is olvastam valahol a Neten, hogy ezek a szerek tartós hatásúak, gondolom, azért jóval drágábbak pl a Decisnél. Ez utóbbi fényre nagyon gyorsan lebomlik, szerintem, de csak szerintem! nem mérgezőbb egy megfelelő hígítás(2,5%) a Decissel, inkább az a probléma, hogy gyakrabban kell fújni. 7 nap alatt ehető az ezzel kezelt gyümölcsfák termése, így én arra jutottam, max 7 naponta mernék vele dolgozni, és lehetőleg sötétített lakásban. Én sem biztatok senkit arra, hogy ezzel a szerrel irtson, de ha kiszámolja nekem valaki, hogy lesz 2,5%-os oldatom, én bizti, hogy elkezdem az irtást.
3954. Tormás30 (válaszként erre: 3952. - Carbonara)
2017. aug. 23. 13:44
Nekem van olyan ismerősöm aki saját magának írtotta ki. Szerzett valahonnan egy negyed flakon Fovel Ce-t. Ezzel fújt mindent amikor csípéseket találtak magukon. Először 2-3 naponta majd ahogy ritkultak a csípések úgy az írtások száma is csökkent. Rotarix port szórt olyan helyekre ahol a gyerekek nem fértek hozzá. Fújta a bejárati ajtót a folyosót az ablakot kívül belül és a ház falát is. Sőt a járdát is az ablak alatt. 1.5-2 hónap alatt szabadult meg a bogaraktól.
3953. Tormás30
2017. aug. 23. 13:39

Sziasztok!

Nekem nagyon kezd már elegem lenni...2 éjjel telt el csípés nélkül mára megint van rajtam...A feletem lakónál van poloska és melletem lakónál is. Most vagy a peték kelnek ki vagy valahonnan át jöttek. 1 hete írtottak..1.5 hónap alatt már 3-ra...

3952. Carbonara (válaszként erre: 3951. - Boyana)
2017. aug. 23. 13:04
Sokan nem értjük és nagy a parázás, mert senki nem akarja hosszútávra megmérgezni a lakását, szeretteit. Én pl Keano tapasztalatait olvasva azonnal vettem egy háromampullás Decist, de mivel lövésem se volt a bekeverési arányokról, a boltban meg azt mondták, hogy 1 ampullából 20 liter lesz, ami a mezőgazdasági arány, nem lettem okosabb. Másik boltban nyiltan mondtam, mire kellene, az eladó meg úgy nézett rám, mint egy családírtóra és elsziszegte a foga között, hogy ezek a szerek azért vannak vitrinben, hogy ne kerüljenek felelőtlen emberek kezébe, még jó, hogy nem hívott rendőrt.... Szóval nagy a tudatlanság, nem ismerek én se olyant, aki értene hozzá, aki meg rivarirtásból él, az nem beszél... Egyébként szerintem az ide látogatók, meg a boltban kérdéseket feltevők éppen nem a felelőtlen emberek, csak óvatosak. Én csak hálás lehetek azért, hogy valaki végre elárulja a frankót. Amióta (egyébként sikeresen) küzdök ezekkel a dögökkel és komplett egész műszakoknak megfelelő időt lógtam a neten és olvastam el mindent ezekről a bogarakról és a tapasztalatokról, meggyőződésem, hogy egy házilag is viszonylag jól kezelhető, sőt, igazán jól kezelhető probléma lett jól fizető üzletággá felfújva azáltal, hogy az embereket tudatlanságban tartják és idő, mire pár hét vagy hónap alatt mindenki eljut oda, hogy nicsak, ezt én is meg tudom csinálni, csak eddig nem tudtam, hogy mit, mivel és hogyan kell.
3951. Boyana
2017. aug. 23. 11:03
Aki a Decis nevű szerrel való irtást nem érti...Arról van szó, hogy amit a hivatalos irtók használnak, szintén lehet deltametrin, ám azok fotostabilak, azaz nem bomlanak olyan könnyen a fényre, míg a Decis nagyon hamar lebomlik. Azt hiszem, csupán ennyi a különbség.
3950. Boyana (válaszként erre: 3949. - Mtomka)
2017. aug. 23. 07:32
Szia! Írtam privát üzenetet is, légy szíves áruld el, hogyan hígítottad a Decist! Köszi szépen!
3949. Mtomka
2017. aug. 22. 19:09

Sziasztok / Jó estét!


Sajnos nálam is megjelentek ezek a dögök kb 2 hete, de nekem eddig úgy néz ki sikerült deaktiválnom őket.

Előre leszögezném hogy nem buzdítok senkit arra hogy az én teknikámat kövesse csak a saját tapasztalatom írom le! [Bár szerintem úgy is lesz valaki aki megkövez érte.]

Egy szombati napon sajnos találtam magamon egy kifejlett rovart fényes nappal és mivel sok fórumot olvasgatok minden féléről így nem volt ismeretlen számomra, azonnal be tudtam azonosítani.Mivel már csak maga az a tudat megőrjített hogy van valami az ágyamban [vagy környékén] ami belőlem lakmározik elkezdtem keresgélni irtócégek illetve szerek után.

A kb 5-6. telefon után kezdtem megunni a cégek rugalmatlanságát, [mivel egyik se szándékozott még csak a környékünkre se jönni irtási célzatból] így elkezdtem keresgélni hatóanyagok/szerek után, és a 20-30 átolvasott oldal után kezdtem megismerni az irtásra használt vegyszerek hatóanyagait segédszereit illetve oldószereit és arra kellett rájönnöm hogy a legkézenfekvőbb megoldást a III. generációjú piretroidok valamelyike jelentené számomra.

Kis számolgatás illetve utána járás után a decis 3x5 ml-es ampullás változat mellett döntöttem mivel elég magas a deltametrin tartalma. [50g/l = 0.05g/ml] a vásárlást követően kiszámoltam hogy mennyi kellene belőle házi felhasználásra hogy elég magas koncentrációhóz jussak és azt vizzel felhigítva bekevertem.

Alaposan kitakarítottam [természetesen jól szigetelt zárt ajtó mellett, nehogy megszökjenek ezek a kis dögök] és szétszedtem/ előkészítettem az ágyat illetve környékét a permetezésre.

Nagyjából 2-2.5 liter ment el kb 10-12 m2-es szobára.

Mindent jó alaposan lefújtam [a padlószőnyeg és a fal találkozásánál, az ágy ágyneműtartós részét, réseket illetve illesztéseket, ágytámla mögött és elött, matrac alsó peremét, stb.]

aztán 1-2 órán át csukott ablak mellett hagytam a szobát, majd egy alapos szellőztetés következett és este már bent aludtam a szobában mivel csalétek kellet.

Körülbelül 4-6 napig folyamatosan bukkantak elő félholt,hátukon fekvő egyedek melyek mozgásképtelenné váltak és csak a halált várták,mára így 2 hét után kijelenthetem hogy nem találkoztam velük és remélem nem is fogok többet.


Ha valaki kipróbálná de nincs kedve számolni annak ha kell az én számolásom illetve koncentrációm,szívesen elküldöm/megírom.


Ui: További szép napot/ estét mindenkinek! :D

3948. Tormás30 (válaszként erre: 3943. - Kigondoltavolna)
2017. aug. 21. 22:32
A szomszédomat érdekli meg engem is.
3947. Tormás30
2017. aug. 21. 07:58
Jó reggelt. Rajtam reggelre nem lett új csípés de a fiam és a lányom velem aludt. A kislányon nem látok csípés nyomot de a fiamat nem tudom eldönteni. Őt ha megcsípi véraláfutásos lesz a lába. Látok rajta egyet egyet de nem tűnik frissnek. Egy hetet voltak a mamánál tegnap hoztuk haza őket.
3946. Tormás30
2017. aug. 20. 22:01
Próbaképen probáltam ebayről rendelni mert az egyim oldalon olvastam hogy Magyarországra nem emged rendelni. És valóban nem lehet...vegyem fel a gyártóval a kapcsolatot.
3945. Tormás30 (válaszként erre: 3943. - Kigondoltavolna)
2017. aug. 20. 20:18
A szomszédban is van poloska. Megkérdezem hogy beakarnak e társulni.
3944. Tormás30 (válaszként erre: 3943. - Kigondoltavolna)
2017. aug. 20. 20:16
Olaszországban és lengyelországban sincs engedélyhez kötve az írtószer.
2017. aug. 20. 16:23
Úgy tűnik Romániában is szabadforgalmúak azok az irtószerek, amiket az itthoni irtók használank. És olcsóbb mint az E-bay. 1 liter Draker 10.2 pl. 14.000 körül van. Utazással is olcsóbb. Akar valaki társulni? Továbbra is keresek partnereket. 1 liter anyagból négy lakást többször is végig lehet irtani.Szerintem minimum 10x.
3942. Tormás30 (válaszként erre: 3939. - Fecske92)
2017. aug. 20. 15:27
A csípések helyét figyeld hogy ha 3 nap után is látszik lassan gyógyul akkor az poloska csípés. A kikelt lárvákat nem látni mert fehérek. Az első vérszívás után leszek barnák és az ő csípésük még nem viszket annyira. A frissen kikelt bogarak 1mm-sek. Én a helyedben kérném a második írtást.
3941. Tormás30 (válaszként erre: 3940. - Carbonara)
2017. aug. 20. 15:22
A méreg a petéket sajna nem éri el. Ha kifejlett nimfájuk volt akkor az 2-5 petét rak naponta. Ilyen melegben 6 nap alatt kifejlődnek.
3940. Carbonara (válaszként erre: 3939. - Fecske92)
2017. aug. 20. 15:00
Szerintem kérjetek. Ha valamelyik bogár az utolsó csípés után jól elbújt emészteni (5-7 nap) és közben a peték kikeltek (6-8-10 nap) akkor mostanság fognak kikelni. Ezek akkor is elindulnak kaját keresni, ha a felnőtt bogár időközben elhullott a méregtől, aztán ők is jól elbújnak emészteni, bábozódni stb. Persze lehet szerencsétek, hogy a méreg minden bogarat és minden petét elért és megmérgezett, de ezt Nektek kell mérlegelnetek.
3939. Fecske92
2017. aug. 20. 14:21
Sziasztok! Kb. 3 hete vettük észre, hogy poloskáink vannak. Azonnal hívtam az irtókat, tegnap volt 2 hete, hogy mindent végigfújtak. Az első pár napban még találtunk összesen talán 3 bogarat, azóta nincs az ágyban se vedlés, se kaki, se bogár. Néhol viszketek, de úgy gondolom, hogy nem lehet poloska, mert ezek maximum 1 napig tartanak és nem a lábamon vannak. A poloskacsípés egy hétig viszketett, főként a lábfejemet csípték, egyik éjszaka zoknin keresztül még a talpamat is. Majdnem megőrültem a vakarózástól. Teljesen kétségbe voltunk esve, nemrég költöztünk ide, mondtam az irtónak, hogy az összes bútor, a padlószőnyeg és a matracunk is vadi új. Azt mondta, teljesen lényegtelen, hiszen az új bútorokban is lapulhatnak. Jelenleg nem tudjuk eldönteni, hogy kérjünk-e második kört, hiszen bogár nincs, a csípésre meg nem mondanám, hogy poloskától származik. Mindenesetre megkeserítik az ember életét... :(
3938. Tormás30
2017. aug. 20. 05:42
Közben leveleztem az egyik ismerősömmel. Náluk is volt ágyi poloska de házilag kiírtotta. Rovatox port szort oda ahol a gyerek nem érte el. Kapott egy negyed flakonnyi Foval CE-t. 2-3 naponta permetezett vele. Ahogy jöttek a csípések. Végül ahogy ritkultak úgy kellett kevesebbszer permetetnie. A negyed flakonból maradt is neki. Mellette gőzöltek mindent. Találtak petéket azt gőzzel és porszívóval takarították ki. 1.5-2 hónap alatt sikerült kiírtani neki. Bejárati ajtót és a folyosót is fújta.
3937. Tormás30
2017. aug. 20. 05:29
A másik pedig hogy csak ott csíp meg ahol nem takar ruha vagy takaró. Én ezt erőssen cáfolom. A legelső csípéseim takaró alatt szeztem. A mostaniak ruha alatt is vannak. Boka zokni alá simán bemászik ahogy poló alá is....:( Tehát elmondható hogy a ruha sem véd meg. Apropó egy kérdés. Ha írtás után 3 napig normális hogy csípnek akkor a mostani éjszaka bele játszott vagy sem? Mert lett egy újabb csípésem :/
3936. Tormás30 (válaszként erre: 3935. - Carbonara)
2017. aug. 20. 03:50
A boltban kapható szerekben nem található annyi vegylé mint amivel a gázmesterek fújnak. Nem össze vissza kevereik hanem különböző hatóanyagú írtószereket felváltva használják. Azért hogy elkerüljék a rezisztenciát.
3935. Carbonara (válaszként erre: 3934. - Tormás30)
2017. aug. 20. 00:03
Ez viszont attól függ, hogy a szakik által előírásszerűen bekevert szer tényleg erősebb-e. Mert azok a szerek feltétlen nem azért korlátozott forgalmúak (csak engedély birtokában), mert erősebb lesz a kikevert lé, hanem mert egyben töményen veszik meg a koncentrátumot és az veszélyes úgy koncentrátumként. Arra viszont tényleg kíváncsi lennék, hogy bekeverve milyen töménységű, mert akkor ha nagy a különbség, akkor pl rommá lehetne perelni a Bábolnát azért, hogy irtásra alkalmatlan szert árusít a fogyasztóknak, miközben a jó szert eladja a szakembereknek... oké, hogy a piacgazdaságban mindenki másból él és néha kicsit csal, de ez így egy az egyben durva lenne. Én inkább hajlok arra, csak nem tudom számokkal bizonyítani, hogy a megfelelő arányban kikevert kész permetlé túl sokkal azért nem erősebb a boltinál, hiszen az egészségügyi határokon belül kell maradnia és ez a "bolti a gyengébb" csak afféle marketingduma. Arra meg mérget vennék, hogy a bogaras cégek nem keverik egymással a szereket, egyrészt mert nem rendelkeznek olyan tudással, másrészt pedig be kell tartsák az előírásokat, különben ugrik az engedélyük és azzal együtt a biznisz. Egyébként ha már marketing, valahol a neten olvastam, amikor elkezdtem utánaolvasni ezeknek a poloskáknak, hogy pl a füstképzés a poloska ellen egyáltalán nem használható, mert az repülő rovar ellen van, mégis csinálják sokan, mert látványos. Poloska ellen külföldön gázosítani szoktak, de az nálunk nem engedélyezett.
3934. Tormás30 (válaszként erre: 3933. - Carbonara)
2017. aug. 19. 23:38
Sok helyen viszont azt olvasom és az írtós emberke is azt mondta hogy házilag nem érdemes írtani mert rezisztenciához vezethet. Így az ő dolguk van megnehezítve. Ők 20 féle írtószert tudnak össze kombinálni.
3933. Carbonara
2017. aug. 19. 23:06
Pl azt is csak gondolom, hogy ha minden nap befújom ugyanazt a felületet az ágyamon, akkor azon nagyobb lesz a dózis napról napra.... hiszen festésnél is jobban takar a több réteg... de hogy ez mennyi a hivatalos szakcégek által kifújt permet töménységéhez, azt megsaccolni sem tudom..
3932. Carbonara
2017. aug. 19. 22:57
... vagy ez inkább művészet, mint egzakt dolog. Gyerekkoromban nagyanyám keverte a permetlét, nagyapám rászólt, hogy tegyél még bele egy fél kanállal, régi az a szer, a múltkor is meg kellett imételni.... valóban így működne?
3931. Carbonara
2017. aug. 19. 22:50
Egyébként rendelkezik itt valaki olyan tudással, amivel ki lehet számolni, hogy egy előírás szerint bekevert permetlé milyen hatóanyag töménységű? Mert nekem az kiszámíthatatlan, hogy mondjuk 50g/liter vagy 5-10%-os koncentrátumból 50-150 ml-t hozzákeverek 5 liter vízhez... így pedig nekem nehezen ösdzehasonlíthatóak az egyes szerek.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook