Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
3990. Jonsnow (válaszként erre: 3989. - Mazarin)
2017. aug. 31. 00:07
Nem volt olcsóbb egyébként. A ház egyébként rendezett, jó környéken van.
3989. Mazarin (válaszként erre: 3988. - Jonsnow)
2017. aug. 30. 22:30
Gondlom picit olcsóbb volt a lakás a piaci árnál.
3988. Jonsnow
2017. aug. 30. 12:38
Sziasztok! 2 hónapja olvasom a fórumot, akkor jelent meg a frissen vásárolt lakásomban ez a szörnyű jószág. Sajnos, nálam már 3 irtás volt két hetes turnusokban megbízható céggel, de csak nem tűnnek el. Ekkor jöttünk rá az irtó szakikkal, hogy főleg a fűtéscsöveknél találom a döglött polikat, illetve sajnos a közlekedőben a szellőzőnél. Kiderült, alattam egy idős poloskatelep ember lakik, azóta elterjedt a házban. Volt nála is irtás azóta kétszer. Vettem K-Othrine irtószert e-bayről, azzal permeteztem, 2,5 % Deltametrin. Már leszigeteltem nagyjából mindent amit tudtam, szilóztam, gletteltem sajnos nem tudom mennyi sikerrel. Már ott tartok, nem merek a lakásban aludni. Szörnyű, hogy az ember nem érezheti otthon magát a saját lakásában. :(
3987. Tormás30 (válaszként erre: 3986. - Giftmischer)
2017. aug. 30. 07:23
Igen és a felettem lakó a góc ő nem írtatott eddig...
3986. Giftmischer (válaszként erre: 3985. - Tormás30)
2017. aug. 30. 07:05
Akkor nem csoda, hogy eddig nem sikerült nálatok kiírtani.:(
3985. Tormás30
2017. aug. 29. 21:26
Sziasztok! Estére kiderült hogy már a mienkkel együtt 4 poloskás lakás van. Gyűjtöm az aláírásokat a lakógyűlés összehívásához. 10% kell az nagyjából 30 aláírást jelent.
3984. Tormás30 (válaszként erre: 3982. - Mazarin)
2017. aug. 29. 17:38
A másik pedig hogy eddig ágyi poloskához nem volt szerencséd. Kívánom hogy ne is legyen...
3983. Tormás30 (válaszként erre: 3982. - Mazarin)
2017. aug. 29. 17:37
Ez attól is függ mennyire van elfertőződve a lakás... :(
3982. Mazarin (válaszként erre: 3971. - Vandusq)
2017. aug. 29. 17:33

Nem kell 4 flakon. Egyetlen Protect irtószer elég kell, hogy legyen egy lakásra, ha megfelelően ki lett előtte takarítva, a hely előkészítve, a rések feltárva stb.

Nem kell a csodát várni a profi irtóktól, ezt egy alapos ember szépen el tudja végezni, ha akarja.

3981. Tormás30 (válaszként erre: 3980. - Mazarin)
2017. aug. 29. 08:00
10 emeletes panelban földszinten.
3980. Mazarin (válaszként erre: 3979. - Tormás30)
2017. aug. 29. 00:03

Hány emeletes társasházban laktok? (Ha szabad kérdeznem.)

Én laktam már 10-emeletesben, és 4-emeletesben is.

Az újpalotai 10-emeletes volt szerintem a veszélyesebb, mert ott sok ember él egymáshoz közel.

A négyemeletesek ilyen szempontból jobbak.

3979. Tormás30 (válaszként erre: 3978. - Mazarin)
2017. aug. 28. 23:00
Jó pap is holtáig tanul. Mivel vidéken nőttem fel 35 éves koromig azt sem tudtam mi azaz ágyi poloska. Az idei születésnapi ajándékom ez volt az élettől ezt megtanulni.
3978. Mazarin (válaszként erre: 3976. - Tormás30)
2017. aug. 28. 22:47

Panelillesztés – ne vicceljünk már!


A rovarok egyik emeletről a másikra három útvonalon közlekedhetnek:

1. külső ablakok - ezért kell a szúnyogháló

2. bejárati ajtó alatt – tömíteni kell körös-körül, mint az ablakokat

3. közüzemi vezetékek (gáz, víz, lefolyó, villany, antenna/internet/telefon bekötései). Ha ezek tömítve vannak, akkor nem nagyon tud bejutni bogár a lakásba.

Persze, azért néha igen, mert

- pl. a svábbogár a lefolyókon is közlekedik, próba szerencse alapon, ha épp akkor nem folyik le semmi, vagy

- ha a nem szúnyoghálós ablakot kinyitja az ember, akkor azon is pillanatokon belül bejuthat a bogár, főleg amely repül, vagy olyan is, amely korábban az ablakkeret réseiben megbújt (pl. a címeres poloska ilyen – ezért kell a nyílászárókat réseit is tömíteni).

3977. Tormás30 (válaszként erre: 3975. - Mazarin)
2017. aug. 28. 20:48
Ja és ablakon keresztül.
3976. Tormás30 (válaszként erre: 3975. - Mazarin)
2017. aug. 28. 20:47
Panel illesztés szar... na persze a fűtéscső. Holnap szigeteljük.
3975. Mazarin (válaszként erre: 3974. - Tormás30)
2017. aug. 28. 19:03
Na, de csak le kell jönniük a bogaraknak valahol hozzátok, tehát rés van a falon.
3974. Tormás30 (válaszként erre: 3973. - Vandusq)
2017. aug. 28. 13:27
Folyamatosa visszafertözött a felettem lakó. Most vette észre hogy bogarai vannak...pénteken irtottak nála elöször...
3973. Vandusq (válaszként erre: 3972. - Tormás30)
2017. aug. 28. 11:42
2 hónapja? Az nagyon durva. Szerencsére nekünk mindig sikeres volt az írtás elég volt 1x kihívni őket! Csak eltelt 5-6 hónap és megint átjött valahonnan....ezt játszuk 1,5 éve....Most volt elég!
3972. Tormás30 (válaszként erre: 3970. - Vandusq)
2017. aug. 28. 09:23
Ez nem állapot mi már 2 hónapja szenvedünk tőlük. Nem fogynak...:/ Az meg hogy 4-re jöttek vissza hozzátok az már nagyon gáz.
3971. Vandusq (válaszként erre: 3964. - Mazarin)
2017. aug. 28. 08:45
A protect is valóban jó! Csak kell belőle 1 alkalomra legalább 4-5 flakon! Darabja 2000ft +-200ft. Tehát 10.000ft környéke. Majdnem annyi mintha hívunk egy irtót....
3970. Vandusq
2017. aug. 28. 08:43
Mi eldöntöttük elköltözünk így nem lehet élni és nem is akarunk! A decis valóban használ! De! 1,5 év alatt már 4x volt. Tehát ez itt mindig visszajön! Hiába tömítettül el a réseket! Nálunk ez az egyetlen megoldás. Nem akarok úgy élni,h attól rettegjek mikor jön vissza! Sok sikert mindenkinek!
3969. Mazarin (válaszként erre: 3968. - Mazarin)
2017. aug. 27. 22:31
Na, szóval, ágypoloskához még nem volt szerencsém, de lapostetűm sajnos volt már egy alkalommal, kb. 17 éve, és akkor drasztikus fertőtlenítés történt az adott lakásban.
3968. Mazarin
2017. aug. 27. 22:28

Nálam még nem volt ágypoloska, és gondoskodom róla, hogy ne is legyen.

Laktam pár albérletben, a mostaniba aug. elseje körül költöztem.

Mindig azzal kezdem az új lakás belakását, hogy tömítem azokat a réseket, ahol a rovarok bejöhetnek a lakásba. ezek a rések jellemzően a le-fel menő csövek körül vannak. Száraz helyen gipsszel, esetleg nedvességet kapó helyen szaniter szilikonnal. Nem feledkezek meg a nyílászárókról sem. Minden helyiség legalább egy ablakára szúnyoghálót teszek, a bejárati ajtó körül pedig öntapadós szalaggal tömítek.

Ezt követően jön a takarítás, amelynek során mindenüvé benézek. Ilyen szempontból a legutálatosabb a szőnyegpadló, és szerintem kivégzőosztag elő kellene állítani azt az építészt, aki ezt kitalálta. Ecetes vízzel szoktam ezt feltörölni a porszívózás után.

Ágyakat, szekrényeket, ha lehetséges, kihúzom a helyükről, hogy ott is fel tudjam takarítani.

Ha végeztem, akkor – szigorúan reggel! – a sarkokba, szélekre, küszöbökhöz, ágy/szekrény alá (jellemzően olyan helyekre, ahol nem lehet sűrűn takarítani, illetve rovarok vonulási útvonalai lehetnek) rovarirtó permetet fújok, majd bezárom a lakást, és estig haza sem megyek. Ideális esetben ezt a munkát odaköltözés előtt oldom meg, tehát aznap nem alszom az adott lakásban.

Megcsináltam már azt is, hogy szőnyegtisztító géppel mostam fel a szőnyegpadlót (ami a legutálatosabb padlóborítás a világon), és a tisztítófolyadékba rovarirtószert öntöttem. Ez egy nagyon hatékony módszer, de sajnos az egészséget veszélyezteti. Akkor érdemes megcsinálni, ha minimum egy, de inkább két hétig nem alszol az adott szobában (pl. mert elutazol szabadságra 10 napra).

A saját ágyneműim tiszták. Egyébként a ruhaneműk, ágyneműk fertőtlenítésének legjobb módja, hogy az ember új, nem szivárgó nejlonzsákba teszi őket, befújja rovarirtószerrel, majd elköti a zsák száját, és hagyja állni egy hétig. Egy hét után, ami mosható, mehet a mosógépbe.

Kb. ennyi.

3967. Tormás30 (válaszként erre: 3966. - Csaga86)
2017. aug. 27. 18:48

Szia.

Csak az a baj hogy egyedül a mindent felforgatás nehezen megy pláne 3 kisgyerekkel. Az éjjel megint bogarakra vadásztam. De most már tudom hol húzták meg magukat. Az ágy fölött a tapéta és a díszléc alatt.... 1 nagy 3 közepes és 6-8 kicsi. Így is lett egy csípés a kézfejemen. Holnap jön a gőztisztitóm is. Veszek decist és cyperkillt. Szerdán meg jönnek írtani. Addira a szigetelés is meg lesz.

3966. csaga86
2017. aug. 27. 08:54
Olvasva ezt és mar sok hasonló fórumot szeretnem megosztani szemelyes tapasztalatom ,véleményem ezeknek a parazitàknak a kiírtasaval kapcsolatban. Mar több helyen olvastam hogy akik szakemberekt hívtak több tízezreért több alkalmommal is azok nem igazàn jàrtak túl nagy sikerrel. Sajnos volt benne részem igy elmondhatom oriasi lelki erovel oda figyelessel kellő alapossaggal igen is kiírtható!! A szakembberek csupan lefujnak mindent majd tàvoznak ezeknek az alattomos egyedeknek azonban ez csak menekülés ideig óràig aztan újra elő merészkednek! Sokan nem tudjak hogy ilyen létezik mi sem tudtuk és emiatt későn vettük észre . Az inernetről tàjékozodtunk hogy mivel àllunk szemben sajnos. Nem volt könnyű sőt megterheli az embert lelkileg fizikailag es ugye anyagilag!! Mi mindem egyes rest ami csak létezett az àgyon vagy àgy közelében làmpàval néztünk végig úgy hogy ily modon még a petéket is észre vettük. Es bar sokan nem hisznek a protekt írtó szerekben mert semmit nem csinal.. igy van némi értelme is mert ha az ember alapoosan àt nez minden zegzugot majd kellő keppen lefujja és porozza akkor mar kevesebb eséllyel tud szaporodni illetve túl élni! Mivel a mi esetünkben mar igen csak elvolt terjedve igy sok bútortol meg szabadultunk de azt tudni kell ha nincs âgy keres màs buvo helyet igy minel zsufoltabb a szoba annal nehezebb megtalalni. Mind a porok fujók es akar a két oldalú ragaszto szalag is hasznos lehet ha az ember mindennap kellő oda figyelessel àt nézi. Tudva levő hogy sokan azert sem veszik eszre idoben mert nem allergiasak a csipesre igy sajnos joval nehezebb a dolog de aki mint ahogy en is feldagadt viszketesekkel szembesultem tudtam hogy még van... nyilvan ez az egesz procedura nem egy ket napos igy teljesen megviseli az embert de ez sajnos sosem kiszamithato ki mikor es honnan viszi haza majd. Vannak olyam emberek is akik e téren nem igazan törődnek masokkal igy hiaba tudtàk hogy van ugyan elmennek masokhoz.. es azzal viszik is tovabb..ezert ezt nem lehet kiszűrni sajnos! A lenyeg hogy ha az ember egyet is talal vagy ra utalo jelet akàr csipest barmit.. azonnal kezdjen el mindent alaposam at nezni es a írto szerezni!! Es ameddig 100% ig megnem bizonyosodhatunk rola hogy mar vege.. addig sajnos ezt csinalni kell. Sosem biznam magam szakemberekre mert ők nem fognak felforgatni mindemt es minden repedest lampaval at vilagitani.. mi a parommal ezt egyedul csinaltuk vegig es erdemenyesen igy tudjuk hogy barmennyire nehez es megviseli az embert ,meglehet csinalni!! Kitartast mindemkinek! :(
3965. Mazarin
2017. aug. 26. 22:37
3964. Mazarin
2017. aug. 26. 16:37

Gyerekek!

A BábolnaBio-nak van (volt?) egy permetező flakonja, a neve Protect - Háztartási rovarirtó permet – Biztos hatás – Mindenféle mászórovar ellen – Hatását 4 hétig megőrzi – Színtelen, szagtalan

Hatóanyag: 0,015% deltametrin.

Szerintem ennél jobb nem kell.

[link]

3963. Tormás30
2017. aug. 26. 15:28
Sziasztok! Nálunk kiderült hogy a felettünk lakó fertőzött le minket. Tegnap voltak nála írtani. Hemzsegnek nála a bogarak. A képek aljától kedve mindenhol tömérdek bogár és pete... nem engedték hogy átmenjen a barátnőjéhez írtás alatt mert ruhán viheti magával a bogarakat.....Végig sírta az írtást...Kérdés mennyire véd meg a leszilózott fűtéscső a szomszéd ellen?
3962. Tormás30
2017. aug. 26. 08:27
Nálunk jelen állas szerint kiderült hogy a közvetlen feletem lakónál is kb 1 hónapja van bogár. Nem tudta mitől vannak a csípései... tegnap írtatott először....
3961. Tormás30 (válaszként erre: 3960. - Vandusq)
2017. aug. 24. 11:32
Írtam levelet.
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook