Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
4110. Mazarin
2017. okt. 13. 12:46
Amúgy, ha nehéz beszerezni ezt a gombát, akkor megteszi a szilikagél is, amely abszolút nem káros az emberi egészségre, olyannyira nem, hogy még élelmiszerekben is benne van. Nem drága, egy kiló kb. 2500 Ft. Rá kell ugorni!
4109. Mazarin
2017. okt. 13. 12:37

Ez a fehér penészgomba nagyon ígéretesnek tűnik:

[link]

5 nap alatt megöli az ágyi poloskákat. Igazi atomfegyver. :-)

4108. Mazarin
2017. okt. 13. 12:26

Annak, aki tud angolul, érdemes ezt elolvasni:

[link]

4107. Tormás30
2017. okt. 13. 12:21
4106. Mazarin
2017. okt. 13. 12:19
Elektromos, pontosabban ultrahangos rovarriasztó működne?
4105. Tormás30 (válaszként erre: 4104. - Mazarin)
2017. okt. 13. 12:18
Nem volt ennyire elterjedve szerintem.
4104. Mazarin
2017. okt. 13. 12:11
Régen – teszem azt 300 éve – mit tettek az emberek ágyi poloska ellen?
4103. Tormás30 (válaszként erre: 4101. - Adani_)
2017. okt. 13. 10:21
Nekem egyik írtós se javasolta a zsákolást. De mivel én találtam ruhába is kimostam mindent és úgy zsákoltam. Amit meg mosás nélkül raktam el azt mosodába viszem ott mosom ki. Mostalanul a lakásba ruha nem fog bekerülni.
4102. Tormás30 (válaszként erre: 4100. - Adani_)
2017. okt. 13. 10:19
Fűtéscsövet kihagyta akkor ezek szerint. De mivel 8 lakást fognak írtani akkor a második se marad ki a buliból....
4101. Adani_ (válaszként erre: 4094. - Tormás30)
2017. okt. 13. 10:12
Az szép, de akkor zsákolni sincs sok értelme dolgokat, mert nekem meg az első írtó azt mondta, ami olyan, hogy nélkülözhető 3-4 hónapig, kukászsákba vele, és lekötni, kijönni nem tud belőle és ki lehet éheztetni. A kifejlettek brják csak sokáig kaja nélkül a kikelt peték és még a kicsik nem, 1-2 hét alatt max. megdöglenek ha nem tudnak enni.
4100. Adani_ (válaszként erre: 4099. - Tormás30)
2017. okt. 13. 10:09
5 emeletet is tudnak a ház falán menni, és ha valahol nyitott ablakot találnak oda bemennek. Ha meg egyszer bent van akkor kész a baj. A 2. emeleten ha sehol sem talált nyitott ablakot kihagyta és mászott tovább. De ha már talált magának helyet nem fog vándorolni ameddig tud enni, alapvetően lusta dög, nem csinál olyat, hogy egyik nap Szabóéknál eszik a 6. emeleten másnap Kovácséknál a 4. emeleten.
4099. Tormás30
2017. okt. 13. 08:53
Nálunk szerdán megint szervezett írtás lesz. Már 8 lakásban fognak írtani. Érdekesek ezek a ploskák... eddig csak a földszinti lakásokat és az első emeletit érintették most a második emeletett kihagyva a harmadikon van dugig 2 lakás állítólag....
4098. Tormás30 (válaszként erre: 4097. - Vandusq)
2017. okt. 13. 08:50
Minden lehetne fújni ami tűzoldásnak jó. Illetve arra hogy nálad ne szaporodjanak túl a dögök...:(
4097. Vandusq
2017. okt. 13. 06:25
Illetve a legnagyobb gond nem az írtással van,hanem a visszafertőződêssel. Nem ér semmit az írtás,ha a házba másnál is van és nem írtat. Akk mindig vissza fog jönni....
4096. Vandusq
2017. okt. 13. 06:20
Igen,ha minden nap csináltuk vna valószínű egy idő után el tűnt vna az összes. Csak nem akartunk minden nap 2 kutyával gyerekkel lent sétálni 2-3 órát...A szer valóban írt csak tényleg minden nap használni kell. Lehetne hosszabb hatástartalma...
4095. Keano
2017. okt. 13. 00:07

Senkit nem akarok ösztönözni olyan vegyszerek használatára, mint a Decis. Az egyetlen dolog amiért írtam róla, hogy másoknak is tudjak segíteni, mert nekem sikerült vele kiirtanom az ágyi poloskását. Úgy voltam vele, hogy segítenem kell ezzel az infóval másoknak is, mert egy egész iparág épült fel közbe a poloskairtásra és azért tudják megsarcolni szépen az embereket, mert mindenki homályban van tartva. A hatóanyagokat nagy titokban tartják és ha valaki leírja a megoldást, akkor átlag embernek kiadva magukat odaposztolnak, hogy:

- Jaj, ne használd mert ilyen, meg olyan veszélyes.


Érdekes, mert a Decis doboza szerint:

"Munkaegészségügyi várakozási idő: 0 nap

Élelmezés-egészségügyi várakozási idő:

gyümölcs, szőlő, gyökérzöldségek, káposztafélék 7 nap

csemegekukorica 3 nap"


Annyira nem lehet durván mérgező az emberre.


Konkrétan a deltametrin a hatóanyaga a Decis-nek és még sok hasonló szernek, ami idegméreg a poloskáknak.

Magáról a felhasználásról:

Nekem ez már 3 éve történt kb. Azóta 1 db poloskánk sem volt. Viszont már nem emlékszem a keverési arányokra, de az egészen biztos, hogy a lehető legerősebbre kevertem. Addigra már nagyon el voltam keseredve.


Amit megjegyeznék még:


- Fontos, hogy megerőltesse magát az embere 1-2 hétig is permetezzen majd minden nap bőszen, mert minden nap kelnek ki peték és a Decis kontaktméreg, vagyis kapcsolatba kell vele kerülni a kis mocskoknak. Legalább belemászniuk.


- A permetezőt érdemes a lehető legnagyobb porlasztásra állítani. Fölösleges, hogy folyjon a falon. Oda kell fújni, illetve porlasztani ahol vélhetően az egészen picik is vannak. (amúgy az ágyat le is lehet alul-felül porszívózni és ha az ágy tiszta, akkor csak az ágy lábain tudnak feljutni hozzátok. Így érdemes az ágy lábat rendesen befújni én még kétoldalú ragasztóval is körbetekertem)


- Én a permetezésekkor bevallom még az ágyakat is felfordítottam és még a huzat apró felfesléseibe alulról is befújtam. Sőt még egyszer a biztosítékokat lekapcsolva a konnektorokat is végigfújtam.


- Ami biztos, hogy a csoda nem egy nap alatt fog eljönni. Több generációnyi poloskát kell kiirtanunk, vagy 7-10 nap simán kellhet hozzá, mert a már lerakott petékből addig folyamatosan fognak kikelni és az első 1-2 permetezést is lehet, hogy el tudja kerülni pár nagyobb poloska.


Ami a legnagyobb előnye a Decis-nek és más hasonló olcsón beszerezhető szereknek, hogy nincs egészségügyi várakozási idő és még a szúnyogokat is hasonlóval irtják, ami azért annyira nem lehet durva, ha egész városokat leszórnak vele.

És a poloskák irtásának az egyik legfontosabb követelménye a rendszeresség. A legtöbb cég újra kifizetteti a díjat a következő kiszállásért, vagy már az első árába belekalkulálja azt. És mivel ezek a szerek tartalmazzák nagy dózisban a szükséges hatóanyagot, így magunknak akkurátusan, rendszeresen meg tudjuk ismételni az irtást és nem fog egy vagyonba kerülni.


Remélem tudtam segíteni!

4094. Tormás30
2017. okt. 12. 17:05
De ebben a topicban is írta valaki hogy családi ház felső szintjét zárták le poloska miatt. 6 hónap múlva felmentek és még mindig másztak a falon kiéhezett bogarak.
4093. Tormás30 (válaszként erre: 4092. - Adani_)
2017. okt. 12. 17:03
Akkor olvass utána kicsit jobban sőt az írtós is mondta nekem.
4092. Adani_ (válaszként erre: 4091. - Tormás30)
2017. okt. 12. 15:23
addig tuti nem max. fél évig. de általában 3-4 hónapot adnak neki.
4091. Tormás30 (válaszként erre: 4090. - Adani_)
2017. okt. 12. 14:49
El kell hogy keserítselek a kifejlett nimfa 1 évig is elél zaba nélkül :/ :(
4090. Adani_ (válaszként erre: 4088. - Tormás30)
2017. okt. 12. 13:38

a ürüléket hogyan lehet a fáról letakarítani? Az ágykeret szétstzedve lent van a tárolóban és nagyon látszik a kereten, baromi ronda. Először arra gondoltam fogok egy smirglipapírt és azzal dörzsölöm le. Vízzel nem lehet leszedni, talán mosogatószivaccsal le lehet vakarni. Egyelőre parkettacsere miatt van lent a tárolóban. Az ágyrácson is volt sok fekete pont mondhatni összesz_rták a poloskák, de az amúgy is megsérült ( eltört két léc mikor arra álltam fel) így kidobtam.

Poloskaveszély már nincs, több mint 1 hete se szúrás se egyéb nyoma nincs, a tárolóban viszont találtam egy régi bútoron kettőt, ami még mozgott a múlt héten, kihívtam ismét az irtókat, hogy fújjanak ott is. Gázosítást nem tudtak csinálni, mert nincs lent konnektor, de lefújtak írtószerrel mindent. Ráadásul pont a parketta csere miatt nemsokára pakolnunk is kell oda, mert máshová nem tudjuk rakni a bútort a parkettázott szobából. alaposan kell ellenőrizni majd, hogy ne hozzunk fel onnan, remélhetőleg megdöglött mind. Sztem még az elején kerülhettek oda, mikor még nem tudtam, hogy vannak és levittem egy széttört széket, abba bújhattak el, de az kb. 4-5 hónapja volt, eleve a végét járhatták már ennyi ideje kaja nélkül.

4089. Adani_ (válaszként erre: 4087. - Irgum-burgum)
2017. okt. 12. 11:59
Az ágyat és környékét kell legjobban lefújni, elsősorban nem az a lényeg hová bújt el, mert akárhol is van az alvó ember közelébe kell menjen, ott kell jól lefújni hogy mikor támad akkor tuti belemenjen a méregbe és megdögöljön. Általában kell 2. irtás is, ezt jól írták.
4088. Tormás30 (válaszként erre: 4087. - Irgum-burgum)
2017. okt. 12. 11:59
Az ágyba belemegy mindenképen a kaja miatt. Nálunk már 3 különböző írtós volt. Az első 2 telibe fújt plafont falat függönyt ablakot kivétel a szönyeg és a parkatta mert azt nem fújta. A bogarak nem igazán hullottak. A ház írtója viszont az ágyat ajtókeretet padlót szőnyeget és a díszlécet fújta. Azóta a bogár is kevesebb. Nálunk minden alkalommal keresi a nyomait is. Az gáz hogy az ágyat is ki kellett dobnotok.:( Én nem szerezném mert 4 hónapja vettük.
4087. irgum-burgum (válaszként erre: 4086. - Tormás30)
2017. okt. 12. 07:09
Szia. Köszi. Az ágyat meg vele együtt a párnát paplant muszáj volt kidobni mert brutális mennyiségű ürülék és bogár volt benne. Lehetetlen volt kitakarítani és hát nem volt szép látvány az a sok fekete pötty. Mindenképp kérem az írtást és igen vállalnak 2 hó garanciát is. Rengeteget böngésztem a netet tudom hogy hol rejtőzködnek. A gyerek szobájában pl volt a falban is ahol volt egy pici luk a szög miatt. De az ágy nagyon fertözőtt volt. Az írtó nem is nézte a nyomokat hogy hol lennének. Pedig direkt mondtam neki hogy én hol látom a nyomait de ott nagyon nem írtott csak kimondottan az ágyak környékét meg az ajtókereteket. Igaz előtte hónapokig harcoltunk velük rengeteget fújkáltam. Annak örülök hogy nincs szomszéd így kicsi az esélye a visszafertőzésre. Lehet még annyira nem fertözőtt a lakás és elég csak az ágy környékét kezelni? Ma veszek kétoldalú ragasztót és körbe ragasztok mindent kíváncsi vagyok fog e bogarat. Ja és fém ágyat vettünk a gyereknek mi meg vettünk ideiglenesen felfújható matracot ezekbe nem igazán költözik bele.
4086. Tormás30 (válaszként erre: 4085. - Irgum-burgum)
2017. okt. 12. 00:10
Szia. Az ágyat bútort felesleges kidobni mert nem csak ott rejtőzik el és az új ágyba ugyan úgy bele megy. Mivel családi ház nálatok egyszerűbb az írtás mert nincs szomszéd aki vissza fertőzzön. Írtasd le mind a 2 szobát. Második írtás minden képpen kell a peték miatt. Ha van 3.garanciális írtás kérd azt is. Nálatok meg kell hogy szűnjön max 3 írtással. :)
2017. okt. 11. 18:57
Sziasztok! Sajnos nálunk is lett. Családi ház. Gondolom a gyerek ágyával hoztuk be. Kidobtuk majd vettem csomó írtószert körbe fújtam mindent. Kifestettünk. Aztán megjelent a mi szobánkba. Ágy itt is kuka. Aztán szakembert hívtam mert rájöttem hogy ez így nem fog menni. Na most kijött a szaki és 10-15 perc alatt végzett. Lefújta az ágyakat és a környékét és bezsebelt 20 ezret. ..2 hét múlva újra jön és írt. Na most az lenne a kérdésem akinél már többször írtottak ez nem felszínes egy kicsit? ???Azt hittem szét szedik a házat is. Nem tudom hogy kellene működnie az írtásnak ezért kérdezlek titeket. Ja mindent kimostam magas hőfokon ami az ágy környékén volt. Köszi
4084. Vandusq (válaszként erre: 4083. - Tormás30)
2017. okt. 11. 03:34
Igen csak ez a megoldás van...
4083. Tormás30 (válaszként erre: 4082. - Vandusq)
2017. okt. 10. 12:55
Én vettem de pont ezért nem merem használni. 3 gyerkőcöt mellett nem igazán használnám. Bár eddig 8 írtás volt. Rengeteg vegylé van a lakásban. Nálunk sincs más opció mint a költözés.
4082. Vandusq
2017. okt. 9. 19:15
A decis valóban írt. Viszont nem sokáig. 4 litert fújtunk szét a szobában(15m2). Megjegyzem rettentő büdös....rosszabb,mint amit az írtók használnak. Szó szerint folyt a falról...olyan sokat fújtunk. Sikertelenül...valóban megölte,de a hatása igen rövid...kb 1napig írtotta. Aki tudja sokszor használni annak megéri,de nekem pici gyerekkel...nem akarom ennek a sok és erős vegyszernek kitenni. Illetve sztem,ha ki is írtja és a szomszédba van akk....újra visszajön...egyetlen megoldás jelen esetben nálunk a költözés
4081. Keano (válaszként erre: 3910. - Kigondoltavolna)
2017. okt. 7. 16:15

Kedves kigondoltavolna!


Mert ugye a gazdaboltokban dolgozók és amúgy mindenféle bolti eladók is komoly és mélyreható szakirányú tapasztalattal rendelkeznek és teljes mértékig tévedhetetlenek.

Azt hiszem ez az állítás nem állja meg a helyét. Mint ahogy az sem, hogy a Decis lakáson belüli felhasználásakor 1500 év lenne az munkaegészségügyi várakozási idő. Mert kültéren ugyanez 0 nap. A csemegekukoricára is, ha ráfújod 3 nap múlva már ehető egészségügyi kockázat nélkül.

Csak kültéri napfényre, vagy netán a levegőre bomlik le az eladó szerint? Nálatok a szobában nincs egyik sem? Érdekes, mert nálunk még az ágy mögé is jut szórt fény, hacsak nem barlangban lakik az ember.

A boros hasonlat meg nagyon messziről sem állja meg a helyét, mert 200.000 Ft-ért a márkát és ritkaságot veszed meg. A 2.000 forintos tokaji aszú és a 200.000 forintos borok között pont nem az alkohol a különbség. Alkohol százalékra nagyon egyformák. Ugyanis ha be akarsz rúgni, akkor azt az alkohol nevű hatóanyagtól tudsz, nem a márkától. És nem a túlárazott terméktől lehet részegebb az ember. Ja és a nagymamám igen is csinált tiszta szeszből hígítva mennyei ízű házi tojáslikőrt.


Szóval, ha csak nem akar az ember tízszer, vagy százszor többet kifizetni más szerekre, a deltametrin hatóanyagú szerek igenis működnek lakáson belül is. Én a 700 forintos Decis szerrel kiirtottam itthon az összes ágyi poloskát.

Örömmel látom, hogy azóta mióta beírtam a példámat a fórumba már több ember is jelezte privátban és itt a fórumon is, hogy nekik is sikerült ugyanezzel a szerrel teljesen kiirtani a poloskákat.

Ettől függetlenül neked, vagy aki nincs eléggé elkeseredve még nem kell kipróbálnia. Aki viszont már nem tud hova fordulni annak igenis egy jó alternatíva lehet a Decis például.

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook