Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
4230. Tormás30 (válaszként erre: 4229. - Jajnalka)
2018. ápr. 30. 22:38
Nekem sose volt csípés a nyakamon. Szerintem ez más lesz. Ennél többet mi sem tudtunk volna megtenni megelőzés képpen. Nekem lábszár boka lábfej alkarom derék kéz ujjon voltak anno csípéseim. De én allergiás vagyok rá szinte azonnal kijön. Viszket ég a kiütés? Meleg vizet elviseled ott?
4229. Jajnalka (válaszként erre: 4228. - Tormás30)
2018. ápr. 30. 21:18
Köszönöm a válaszod. Hát amilyen óvintézkedést lehet, azt én mind megtettem a szálláson és itthon is :( ezért is reménykedem, hogy mégsem az. Másrészt ma estére, nem olyan régen további kiütések lettek a vállaimon és az állam alatt végig a nyakamon. :( Nem tudom, hogy összefügg -e a kettő, de gyanús. Lehet valami allergia akkor? Bár azt sem tudom akkor mire, mert semmi új dologgal nem érintkeztem :(
4228. Tormás30 (válaszként erre: 4227. - Jajnalka)
2018. ápr. 30. 20:59

Szia

Ha haza hoztál a bogarakból netán kb 1 hét kell nekik hogy "megtaláljanak". De nekem is voltak kiütéseim de én az írtószerre is allergiás voltam. Azt javaslom hogy figyeld hogy jönnek e elő további csípések. Az ágyi poloska nem csak az ágyban bújik el hanem az ágy 3 méteres körzetében bárhol lehet. Ha netán jönnek elő csípések hívjál szakembert aki rövid úton rövidre zárja a dolgot még az elején. Drukkolok hogy ne bogár legyen. Mivel azt írtad hogy a szálláson nem voltak csípéseid lehet hogy csak szúnyog volt mert annak is szezonja van.

4227. Jajnalka
2018. ápr. 30. 17:27
Sziasztok! Véleményekre lenne szükségem. Én is találkoztam sajnos ezzel a pokoli teremtménnyel. Igaz, én még csak az elején vagyok, bár remélem ezzel itt le is zárulhat. Szóval egy hete pont egy apartmanban éjszakáztam. Reggel, amikor felébredtem a csoda fehér ágynemű full barna pöttyös volt illetve tiszta vér a lepedőm. Majd megláttam az első bogarat. Ha a kollégám nem jön be szólításomra és nem mondja, hogy ez szerinte ágyi poloska én azt sem tudom mi az. Mindezek után több kifejlett és több apró, nagyon apró példányt is találtam az ágyban. Szétnyomva őket minden tiszta véres lett utánuk. Szóltam a szállodának, akik az apartmant működtetik. Mivel nem voltak rajtam csípések, így rámondták, hogy bogár szezonuk van. Biztos nem ágyi poloska, de én addigra a neten már utánanéztem és egyértelműen a jelekből, a talált bogárból tudtam, hogy igen, az. Kaptam egy másik szállást, de akkor is arra hivatkoztak, hogy mivel nincs rajtam kiütés, tuti nem az. Nem vitatkoztam. Az új szálláson a kádban vetkőztem le. Az összes levetett ruhámat ott ráztam ki, néztem át. Aztán a bőröndből is kiszedtem az összes ruhámat. Kiráztam. Minden cuccomat a telefon zseblámpájával amennyire tudtam világítva átnéztem. A bőrönd varrásait, mindent. Majd a pizsama kádba rázásánál, hopp, ott volt egy. Szétnyomtam, vér. alig aludtam azon az éjszakán. Aztán persze jött az újabb rettegés, hogy hazahozom. Panelban lakom, albérlet. Olcsó és jó albérlet, jó lenne,ha nem egy ilyen kis izé cseszné el :( Szóval, ahogy hazaértem minden cuccom rögtön kádba be. Még a kézi táskám is. Külön kosárba belőle ki a cuccok. A ruhákat a bőröndből elkezdtem kimosni 60 fokon, még azokat is, amiket nem használtam. Két napig a kádban hesszelt a bőrönd, mindig visszazárva, amíg az összes ruhát, táskát ki nem mostam belőle. Aztán a bőröndöt is átcsapattam jól forró vízzel. Azóta eltelt egy hét. Az első napokban itthon is minden reggel néztem a lepedőt, nem e van vér, az ágyneműt, hogy nem e odaszartak, de semmi. Viszont ma délelőtt mindkét karomon - érdekes módon ugyanott - a felkarom külső részén megjelentek "kiütések". És egy-kettő az alkaromon is. Egyből kétségbeestem, hogy mégis hazahoztam? Leszedtem az ágyneműt, 60 fok. kiporszívóztam az ágyat. nagyjából átnéztem. varrásoknál is, de nem találtam semmit. Tiszta ideg vagyok. Egy, ami elbizonytalanít hogy ha először amikor konkrétan tuti támadtak, nem lettek rajtam csípések, hogy hátha most sem arról van szó. Bár itt már olvastam, hogy valakinek utána meg lettek. Szóval szerintetek? :( A csípések közepén én nem látok szúrás nyomot, ahogy írják, viszont van, amik jó egy csomóban vannak. :( Egy ismerősöm azt mondta, hogy lehet már pszichésen produkálok ilyen tüneteket :( Vélemény?? Köszönöm előre is.
4226. Tormás30 (válaszként erre: 4225. - Adani_)
2018. ápr. 29. 21:12
Ma behoztam egy adag zsákos mosást. Zsákból pakoltam a ruhákat a gépe ne néztem hogy mi csak nagyjából a szín passzoljon. A gép vízleeresztő slagja a kádba van. Bizony találtam benne döglött bogarat mosás után.... remélem élő már nincs a zsákokba. Egész télen kint voltak a zsákok a garázsba és nem volt ott fűtve. Ez a zsák 8 hónapja lett lezárva.
4225. Adani_ (válaszként erre: 4224. - Tormás30)
2018. ápr. 20. 12:39
Igen minden szomszédos lakásban írtani kell pár napon belül, akkor teljes a siker. Ha csak egy szomszéd van ,aki szarik rá és nem írtat akkor szélmalomharc.
4224. Tormás30 (válaszként erre: 4223. - Adani_)
2018. ápr. 20. 09:29
De az írtás is csak akkor hatékony ha nincs szomszéd aki vissza fertőzzön. Nálunk sajnos sok lakás volt érintett a dologba.....
4223. Adani_ (válaszként erre: 4221. - Tormás30)
2018. ápr. 20. 00:20
3 fújás és csak ritkított nem ért semmit. Egy másik cég meg fújt és hidegködözött is, majd 2 hét múlva ismételtek ugyanez még fújattam velük a tárolóban is, ahová vittem le dolgokat és így már teljes siker. Hidegköd jó büdöset csinál, de az kikergeti a dögöket mindenhonnan, és belemennek a méregbe és döglenek.
4222. Adani_ (válaszként erre: 4219. - Biusmius)
2018. ápr. 20. 00:18
Pedig több cég is vállal felderítést, Abatox, Agrohydro is.
4221. Tormás30
2018. ápr. 19. 15:37
Nálunk 9 írtás volt. Az első 2-nél volt hideg köd. Nekem nem jött be mert nagyon bűdös volt utána minden és szétmásztak a bogarak. Utána javult jelentősen a dolog mikor már csak fújtak.
4220. biusmius
2018. ápr. 19. 08:55
És melyik eljárás a jobb? Mert most felhívtam egy másik céget ők azt mondtak permeteznek 8 nap múlva ismétlés a hidegködös szerintük csak nagyon szennyezett helyre ajánlott. De felderítést ők sem csinálnak.
4219. biusmius (válaszként erre: 4218. - Tormás30)
2018. ápr. 18. 21:20
Igen panelba lakunk. De figyeljük mindenképp mert hívtunk már szakembert ,hogy egyáltalán felderítést csinálnak-e de azt mondták nem... Ők csak irtani jönnek :/
4218. Tormás30 (válaszként erre: 4217. - Biusmius)
2018. ápr. 18. 20:08
Szia! Panelba laktok? Mert akkor esélyes hogy valamelyik szomszédotoknál van ágyi poloska és onnan jött át hozzátok. Egyenlőre figyeljetek. De ahol egy van ott több is lehet.
4217. biusmius
2018. ápr. 18. 17:05

Sziasztok!

Január második felében a bubblesbe jártam mosni és szárítani. Utána csípések keletkeztek rajtam és a férjemen is. Ami poloska csípésnek tűnt és nagyon sokáig viszketett is. Amiket itt kimosattunk utána egyik rokonhoz elvittük ő is kimosta és betette szárítóba. A dolgok egy része azóta is kuka zsákba van. Szétszedtük már a kanapénkat a nappaliba és a hálóba az ágyat matracot,szekrényeket mindent. Nem látunk fekete pöttyöket sem és bogarakat sem. Egy ideig nem jelentkezett csípés majd most újra jött a csípés este tv nézés közben a nappaliban, a férjemen megjelent egy poloska. Gyorsan meg is öltük újra szétszedtük az ágyakat takarókat de nem találtunk többet... 2 napja nem tapasztaltunk újabb csípéseket. Lehetséges ,hogy csak ezt az egyet hoztuk haza és nem szaporodott volna tovább? Fogalmam sincs mit tegyünk hívjunk egy irtót vagy ne? Az első csípés és a bogár megölése alatt kb 3 hónap telt el. Nem volt állandó csípés.

4216. agnes1219
2018. ápr. 10. 19:05
Üdv tapasztalat, szeretnék, vegyszer mentes irtás .Bió HOME. előre is köszönöm.
4215. Adani_
2018. márc. 15. 16:20
van amit még nyáron zsáoltam be azóta van a tárolóban. Ha kellett valami jó alaposan lefújtam Protect-B vel és vártam egy napot mielőtt felvittem volna.
4214. Tormás30
2018. márc. 13. 18:32

Sziasztok!

Mi december elején elköltöztünk! Jelentem azóta bogárnentesek vagyunk. Próbálunk vissza rázódni a rendes kerékvágásba. Gyerekek már nem emlegetik a bogarakat sötétben alszunk. A garázsban van még egy csomó holmink. Egyenlőre maradnak is ott. ( nem merem behozni).

4213. Tormás30 (válaszként erre: 4212. - Adani_)
2018. márc. 12. 21:53
Igen ezt olvastam én is.
4212. Adani_ (válaszként erre: 4211. - Tormás30)
2018. márc. 12. 11:24

Első körben nem sok eredményt hozott:

[link]

4211. Tormás30 (válaszként erre: 4210. - Loncibébi)
2018. márc. 8. 19:08
Itthon még sehol még csak tesztelik a gombát.
4210. loncibébi (válaszként erre: 4149. - Vandusq)
2018. márc. 6. 12:34
Üdv.! Hol lehet ilyent kapni?
4209. bogar001
2018. febr. 8. 12:27
Sziasztok, két hónapig teljesen rendben voltunk. Két napja találtam egyet a folyosón :(. Sose lesz vége? Van aki lelkiismeretesen írtat van aki tesz rá magasról a házban. Nem tudom mit tegyek. ÁNTSZ???? Hogyan lehet kikényszeríteni a közös irtást?
4208. Adani_ (válaszként erre: 4206. - Szantina)
2018. jan. 15. 19:02
Kertes vagy erkélyes házban fekete sitteszsákkal csak nyárig kell róla lemondani, kirakod a napra erkélyen vagy kertben a fekete zsák a kánikulában fel fog melegedni 40-50 fokra is, akkor meg már nem bírják sokáig. Sztem a megmikrózás is mehet pl. könyveknél. 80 fok még a könyvnek se árt meg, a papír biztosan nem gyullad meg 300 fok alatt, és nem is színeződik el, ahhoz is kell min. 100 fok, villanytűzhelyen 60 fok a legkisebb, légkeveréssel. Az már rövid úton megöli, a dögöket.
4207. Szantina (válaszként erre: 4205. - Adani_)
2018. jan. 14. 22:21

Adani_,én nem merek semmit így betenni a sütőbe!


És a szárítógépembe sem merek száraz ruhát betenni (pedig gondoltam már rá) de nem tudom hogy tönkretenné-e és nem merek kockáztatni.

4206. Szantina (válaszként erre: 4204. - Xxevaxx)
2018. jan. 14. 22:18

xxevaxx, van olyan hely a lakásban, ahol biztosan nincsenek bogarak? Mert akkor én szép sorjában a lehető legforróbb vízbe beáztatnék mindent... az elektromos dolgokat nyilván nem :) és utána kitenném száradni, majd száradás után azonnal bezacskóznám.

Persze lesznek olyan tárgyak is amiket nem tudsz pl. vízforralóban forralt, tehát majdnem 100 fokos vízbe betenni mert tönkremegy, azoktól kábé két évre vegyél búcsút, zacskózd be és ne is bontsd ki az előbb említett két évig...

Én több száz könyvet zacskóztam így be :( hatalmas meló volt. Ráadásul hármasával-négyesével, mert folyamatosan váltogatva teszem őket be a fagyasztóba (még mindig, sose fogy el...), hogy utána immár biztonságosan visszatehessem őket a polcra. Ja, és még így is laponként átnézem őket, nehogy valami megbújhasson itt-ott.

4205. Adani_ (válaszként erre: 4204. - Xxevaxx)
2018. jan. 14. 11:27

Dísztárgyakat ami nem gyúlékony rakd be a sütőbe, légkeverés 70-80 fok 10-15 percre, aztán tiszta sittes zsákba vele. Ami gyúlékony azt vagy alapaosan fújd le Protect-B-vel vagy rakd a fagyóba 2-3 napra.


Ruhákat 60 fokon mosd ki és/vagy szárítóba velük 80-90 fokon megy a szárató azt se élik túl.


Apropó, ha száraz ruhát rakok a szárítóba abból lehet baj? Pl. használt ruha vétel után, vagy új ágynemű? Ha berakom pl. a Bubble mosodában lévő szárítóba szárazon mosás nélkül abból lehet baj? Gyors fertőtlenítésnek pl. jó lenne, egy szárítási program 20-25 perc, a mosás több szárítógépem nincs, de van innen egy sarokra egy Bubbles mosoda vittem már oda párszor mosni ruhákat.

4204. xxevaxx (válaszként erre: 4148. - Tormás30)
2018. jan. 13. 17:43
Sziasztok! Albérletben lakom, ahol megjelentek a poloskák. Szeretnék elköltözni, mit tegyek, hogy ne vigyem magammal tovább? Nincsenek saját bútoraim csakis a ruháim és dísztárgyaim!
4203. Szantina
2018. jan. 12. 21:29

Nekem hálistennek már évek óta van szárítógépem, úgyhogy ez most hogy a fóbiám nem akar csillapodni, igazán hasznos. Azóta már amúgy is mindent 60 fokon mosok alapból, de a szárítógép kötelező eleme lett a mosási procedúrámnak.

Hozzám amúgy is már csak olyan tárgy jöhet be a lakásba ami vagy befér a mélyhűtőbe két hetes karanténra vagy beáztatható 100 fokos (forralóban forralt) vízbe... kész agyrém.

4202. Adani_ (válaszként erre: 4201. - KatiKati82)
2018. jan. 11. 10:33

Igen a ruhaszárító jó ötlet, 70-80 fokon megy legalább abba mehetnek 60 fokon nem mosható dolgok is, és egy fél óra tuti elég ,hogy ne éljék túl a dögök és 70-80 fok már petéket is pusztítja.


Vannak nekem is már fél éve a tárolóban lévő elzsákolt könyvek meg lemezek, felhozás előtt arra gondoltam ,hogy jó alaposan lefújom őket protect-B-vel és a utána berakom 10-15 percre a felmelegített légkeveréses 80 fokosra állított sütőbe, ezt élje túl ha még van élő.

2018. jan. 11. 10:00

Minden tapasztalat hasznos, mégha akkor nem is élvezi az ember. Én 2011-ben hónapokon keresztül ágybogaras pokolban éltem Londonban. Amikor szeptemberben haza költöztem akkor még több hét volt mire megnyugodtam és lassan tért vissza az hogy nyugodtan tudtam aludni. De visszatért szóval fel a fejjel.

Ez a tapasztalat arra volt jó, hogy amikor október elején megláttam a legelső csípést magamon azonnal bekapcsolt a fejemben a vészjelző és gyakorlatilag pár napon belül le lett fújva a lakás. Így meg is úsztuk ennyivel pedig a szakember nekem nem tűnt a legalaposabbnak.

A lakásba sajnos új dolgokkal is bekerülhet a bogár egyébként. Ezért hogy a kiújult paranoiámat enyhítsük vettünk egy ruhaszárítógépet amin most minden új dolog amit csak bele lehet tenni keresztül megy. A ruhaszárítógép egyébként is hasznos. Kitartást nektek.

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook