Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
4290. Izabella4 (válaszként erre: 4285. - Tormás30)
2018. aug. 10. 01:04

Sziasztok.

Nálunk is van ágyi poska .Sok mindeent el olvastam.szinte mindent tudok róluk.Nappal el bujnak.éjszaka támadnak.többféle irtó szert vettem már.Ami nem kis pénzbe kerül.itt olvastam a Hoxán teafa olajjal csöpögtete a lepedöt és az éjjeli szekrényre ki tette.Azért teafa olajat mert nem birják a szagát.szerintem érdemes kiprobálni.

4289. muzsa8 (válaszként erre: 4288. - Adani_)
2018. aug. 7. 15:36
Köszönöm :)
4288. Adani_ (válaszként erre: 4287. - Muzsa8)
2018. aug. 7. 12:50

Zasita Bt-t tudom ajánlani Bp-n:


[link]


Nálam ők voltak tavaly 2 írtás volt a másodiknál kész Auschwitzot nyomtak a lakásba, hidegködölés, írtószer, ami csak kell. Már 1 éve ennek és azóta nem nagyon van semmi, csótányok, hangyák sem, előtte pedig volt itt minden időszakosan.

4287. muzsa8
2018. aug. 6. 20:10

Sziasztok!

Engem is elért ez a "vég"! Először én is szúnyogra gyanakodtam, amikor megjelentek a kiütések, mivel mindig is szerettek csípkedni. Amikor már napról napra egyre több lett, és változó nagyságú rajtam, ráadásul őrülten viszkettek és szúnyog se duruzsolt a fülembe,allergiára gondoltam.... Viszont egyik este megjelent az ágyamon egy kifejlett példány...rágugliztam és felállt a szőr a hátamon, ahogy olvastam, hogy mi ez....és mennyire elterjedt, szinte kipusztíthatatlan.... Az elejétől kezdtem olvasni itt a posztokat.... le vagyok döbbenve és nagyon kétségbeesve..... azt szeretném kérdezni, hogy megbízható, lelkiismeretes irtó céget tud-e valaki ajánlani??? Előre is köszönöm

4286. Adani_ (válaszként erre: 4285. - Tormás30)
2018. aug. 3. 09:14
Lakótársak költözése miatt a tárolóban elzsákolt cuccokat is át kellett nézni, mondván ami nem kel lazt minek vigyék el, dobjuk inkább ki. 1 évig volt sok könyv és kisebb tárgy sittes zsákban, azért a paranoia megvolt, mielőtt a lakásba visszavittem, ami olyan volt azt lemostam a zuhany alatt, ami nem pl. könyv azt mikróztam pár mp-ig, 1 évig biztos nem élnek túl, de azért mégis.
4285. Tormás30 (válaszként erre: 4282. - Adani_)
2018. aug. 2. 17:40
Jó olvasni hogy bogár mentes lettél. Most hordtam be kimosásra a tavaly nyáron elzsákolt nem kimosott ruhákat 😂😂😂 de szigorúan 1-vel a zsákokat kádba be nem néz nem rázogatt csak gépbe be és kimos 😂😂😂
4284. Tormás30 (válaszként erre: 4280. - Ronika75)
2018. aug. 2. 17:38
Szia. Ahogy leírták előttem. Ne szedj szét semmit. Minden ami mosható 60 fokon moss ki zsákold be légmentesen! Nálunk 9 irtás és költözés lett a vége...remélem ti szerencsésebbek l
4283. apeeng
2018. júl. 31. 23:05

Egyszer itt nyaralt az egyik unokám.. elmondása szerint az osztálytársának valamilyen élősdi lakott a hajában, biztonsági okokból őt is lekezelték.


Na, több sem kellett, vettem egy ózongenerátort, aztán a szobámban, majd a lakásban totális ózonágyúzást végeztem.


Tudom, ez nem ágyi poloska, de ha volt valami, ha nem, minden kipusztult.


Vegyszereket nem mertem, nem is merek használni.(a lakásban)

4282. Adani_
2018. júl. 31. 22:49

Nem jó ötlet nekimeni házilagos rovarírtókkal ha szakembert hívsz hozzá.


Kiirtani nem fogod vele, viszont az ellenálló képességét növelheti, egyes dögök nemhogy a boltban kapható szabadforgalmú szerekre immunis, de sokszor a hivatásos írtószert is kiröhögi. Ha van csípés és van élő bogár is akkor már tuti a fertőzöttség, nincs kérdés, és nem szabad semmit csinálni, ameddig a rovarírtó nem jön max. ragasztós csapdázás, ill. elpakolni azt, amit a rovarírtó mond, zsákolás, hőkezelés.


Tipikus hiba és én is belestem mikor voltak hívatlan hálótársaim, hogy szétkap az ember mindent ágyat miszlikre, porszívó, fújkálás minden szarral, chemotox, biokill, protect-b stb. meg pakol ész nélkül. Ezzel jól szétkergeted a poloskákat, nehezítve az írtást. Ha már megvan baj, csípés is van, bogár is van, akkor rovarírtó és csak azt elrakni, amit mond, ágyat nem piszkálni ,nem szétszedni, ragasztó meg befőttes üvegbe rakott ágyláb az üvegbe víz módszer max. mehet más ne. Ennek se lesz sok haszna, mert az ágyban is van már tuti, de legalább, ami máshol bújt el az talán nem tud felmászni így. Majd jön a rovarító ő pakol bútort ha kell, szed szét ágyat, lefújja, amit kell, aztán majd elmondja mit nem szabad csinálni. Készülj fel ,hogy majdnem biztos ,hogy 2 hét múlva kell még egy irtás, hogy a közben kikelt petéket is kinyírja. Ha ennyivel megúszod akkor szerencséd volt, nálam 4 irtásra volt szükség, utolsó kettőnél hidegködös gázosítás is volt, szerintem kérd meg akár jattolva is neki pluszba, hogy már az elején csinálják meg. Akkor is ha szerintük nem kell. Az a biztos. Én még utoljára azért is jattoltam zsebbe 2000ft-ot hogy még egy patront toljon el a szobában igazi Auschwitz lett, reggel csinálta estig haza se mentem had dolgozzon, a faltól az ablakig nem lehetett ellátni.


Szobából kiköltözni is max. pár napra szabad, tovább nem, hogy ne vándoroljanak el a dögök. Ha az ágy környékén koncentrálódnak akkor van a legjobb esély írtani.


Elzsákolt dolgokat meg min. 50 fokon hőkezelni ( ruhákat 60 fokon mosni vagy szárítógépben min. 60 fokon szárítani) azt nem élik túl. Nem gyúlékony hasznlati tárgyakat meg bele a sütőbe légkeverés 60-80 fok. Ha van gőzpingvin akkor azzal. Ilyen melegben az is elég ha sittes zsákba zárod és kirakod a napra ahol rásüt pár napig simán felmelegszik 50 fokra

4281. ronika75 (válaszként erre: 4280. - Ronika75)
2018. júl. 30. 21:21
4280. ronika75
2018. júl. 30. 20:39

Sziasztok.

Sajnos a rémálmom valóra vált. Ágyi poloskánk lett. Az egyik gyereken jött elő pár pöttyös csípés mikor a tesója ágyában aludt. A tesót ki kérdeztem most és azt mondja kb 2-3hete vannak a kezén főleg pöttyös csípések. El mentünk nyaralni pár napra. Tegnap Este a párom hozza a fiam párnáját hogy ez milyen bogár ? Én rögtön tudtam mi az. A huzatba is találtunk egyet. Aztán a tesó befeküdt az ágyába és lámpa fénynél a feje alatt a párnáján el kezdett 2 bogár rohangálni. Ezeket mond meg öltük. Utána le húztam mindent az ágyáról kimostam kiporszívóztam át néztem a matracot ágyat de nem találtam se petét se ürüléket se több bogarat. Tudom hogy van több is de reménykedek hogy az elején sikerült észre vennünk mert szerdán jön egy rovarirtós és remélem mivel hamar észre vettük ki írtjuk. Azért biokillel meg poloska elleni sprayel fújkálom jó alaposan az ágyakat és környékét.

Így hogy csak egy ágyban lehet annyira nem lehet el szaporodva ugye? A teafa olajat is fogok alkalmazni.

4279. Adani_ (válaszként erre: 4278. - Csakúgy_91)
2018. jún. 20. 10:48
Én várnék vele több napot vagy hetet is ha lehetséges, minél tovább annál biztosabb a siker. Eleve több hét után csak a kifejlettek maradnak életben vér nélkül a kisebbek megdöglenek.
4278. csakúgy_91 (válaszként erre: 4208. - Adani_)
2018. jún. 18. 19:38
Meddig kell kint tartani a kanikulában? Elég egy nap? Vagy inkább több napot érdemes várni?
4277. irtoJo
2018. máj. 18. 10:16
Van tapasztalata valakinek a Nattaro-szalagrol? Vagy mas, silica tartalmu anyaggal kapcsolatban?
2018. máj. 8. 19:54

Januárba hozzánk is jöttek ezek a kedves állatok.

Nem tudtam mik ezek a kiütések, gondoltam az ágyi poloskára, de páran mondták "biztos nem az". Elmentem egy bőrgyógyászhoz, hogy jönnek ilyen pöttyök rajtam, ő mondta, hogy ez bogár csípés, és allergiás reakció, de hogy milyen bogár azt nem tudja. Magánrendelésen voltam, írt krémet, meg allergiagyógyszert és mondta, hogy 1 hét múlva menjek vissza a rendelésére. Kicsit drágálltam, meg egyre több lett a pöttyöm, még nem egyik éjszaka csak kíváncsiságból felkeltem, és villanyt kapcsoltam. Azt a látványt nem kívánom senkinek. Rengeteg mászott az ágy támláján, felrántottam a matracot ott még több volt.

Másnap domestosos vízzel, porszívóval végigmentem a fertőzött szobán. Ez nem hatott. Hatástalan volt. Felhívtam a poloskairtót, telefonon mondta, hogy írjak neki e-mailt majd ha ráér felhív. Elegem lett, itt már február volt. Elmentem biokillért, kifújtam több flakonnal, teljesen hatástalan volt. Vettem deltametrint ezzel lefújtam, valamennyire hatásos volt, pár hétig nem jött egy se. Utána megint jelentkeztek, írtam e-mailt, a bogárirtónak, ő kijött lefújta, utána még 2 héttel újra hívtam. Ez hatásosnak bizonyult egy darabig, utána megint jöttek, most bekevertem a deltametrint nagyobb arányba, 1hónapja fújtam le a szobát, de még mindig van hatása, mert bármi betéved a szobába megdöglik. De, úgy érzem nem csak a bogarakra, hanem rám is hatással van, mert figyelem zavart, és tompaságot tapasztalok. Jelenleg azt várom, hogy a hatása elmúljon, és reménykedek benne, hogy semmilyen maradandó károsodásom nem lesz. Saját tapasztalatomból okulva, azt tanácsolom mindenkinek, hogy az ilyen Decis és egyéb kültéri permetszerekkel zárt lakásba ne kísérletezzenek, mert lehet a bogaraknál is nagyobb probléma alakulhat ki nála! Amúgy a wd40-et se szeretik, bár a tapéta se nagyon tolerálja. (ezt is kipróbáltam.)

2018. máj. 8. 10:54

Tiszteletem!


Azokhoz szólnék akinek nincs pénze szakembert hívni az ágyi poloska irtáshoz. Van egy módszer amit merek ajánlani mivel le van tesztelve, olcsó és hatásos.

2 dl csapvíz

1 kupak Flóraszept. Betölteni egy pumpás flakonba és máris mehet a permetelés. A falon nyomot hagy mivel megmarja picit a festéket tehát falra ne permetezz. Az ágy mögött, belsejét, padlót nyugodtan lehet fújni. Akkor jó a keverék ha ráfújtad az állatra és pár másodperc múlva elkezd körbe járni majd emeli a hátsóját és úgy marad mintha oda szegelted volna. Utána hipó szag marad de könnyen kiszellőzik. A fal tövét a kis réseket be lehet szórni rovarirtó porozószerrel.

Remélem valaki jelez hogy nála is bevált.

4274. Jajnalka (válaszként erre: 4273. - Tormás30)
2018. máj. 5. 22:11
Szia. Köszönöm az érdeklődést. :) lassan,de múlnak. Egyébként szerdán már nem is viszkettek. Azóta a lányom az ágyamban alszik,mert rajtam még nem lehetne új csípést észrevenni :) de még nem vettünk észre semmit. De már ez sem nyugtató,mert annak ellenére,hogy a szúnyog csípéstől is feldagad,mint állat,volt,aki azt mondta,hogy lehet a poloskára meg nem allergiás. Más jelet sem találtam. Nem tudom. Most kivárunk. Szerintem ha eltelik egy hónap,ahogy a bogaras ember mondta,hogy akkor már jobban észrevehetők és addig sem lesz semmi,talán meg tudok nyugodni. De hagy ne mondjam,hogy kezdődő bogárfóbiám van :) :( és egy csomószor úgy érzem csíp éppen valami és viszketek :D király nagyon... de mindegy,viselem,csak bogár ne legyen.
4273. Tormás30 (válaszként erre: 4272. - Jajnalka)
2018. máj. 5. 11:43

Szia!

Hogy vagy? Csípések?

4272. Jajnalka (válaszként erre: 4270. - Lalaland)
2018. máj. 3. 15:08
Volt kinn ma szakember. Rögtön kikérdezett úgymond előtte. Nézte a csípéseket is. Elmeséltem a sztorikat töviről hegyére. Azt mondta, hogy szerinte nincs bogaram és ezek nem azok. Azt is mondta, hogy a lányom is meg kellett volna már csípniük akkor, ha az ágyamban aludt. Illetve, hogy ő akárhány év alatt még nem találkozott olyannal, hogy egy hét után jött volna elő a csípés illetve, hogy egy újabb csípés ennyit kihoz utána. Mindenesetre mondta, hogy OK, figyeljük persze, ha véletlenül egy-kettőt hazahoztam, akkor kell kb pár hét mire vedlenek stb.. viszont csípni már a legapróbb is csíp, tehát csípéseknek kellene lennie akkor is a lányon. De többször azt mondta, hogy szerinte nincs. bízom benne, hogy így van valóban. figyelünk még, aztán majd látjuk. azt is mondta, hogy ha véletlenül mégis van, akkor az még kezelhető lesz, mert nem lesznek azért annyira elszaporodva. ha újabb csípés lesz szóljunk és jönnek. amúgy olyan rendes volt, valóban nem kért ezért pénzt, adni akartam neki - jó, nem sokat - egy ezrest, hogy mégis tényleg korrekt volt meg mindenről lehetett vele beszélni, mondott infókat stb de kiszaladt kb a lakásból, nem fogadta el
4271. Tormás30 (válaszként erre: 4270. - Lalaland)
2018. máj. 3. 12:24
Voltak nála felderíteni nem talált a szakember poloskára utaló jeleket.
4270. lalaland (válaszként erre: 4269. - Jajnalka)
2018. máj. 3. 11:26
Sajnos ez ágyi poloska:(
4269. Jajnalka (válaszként erre: 4268. - Tormás30)
2018. máj. 3. 07:08
Hát bízom benne, hogy nekünk nem kell mennünk. Tegnap éjszaka újabb teszt. A lány megint az ágyamban aludt. Semmi. Semmi jel, semmi csípés. Előtte ugye én a matracos dolgot is megcsináltam, akkor se, semmi. Hát már ennyi nap alatt csak előjött volna, ha van valami, nem? Most reggel jönnek a bogarasok. Nem akarok rinya lenni, de most meg az aggaszt, hogy elvileg a felderítés ingyen van. Ez nekem fura. Mert mi van manapság ingyen? Remélem nem úgy megy ezeknél, hogy persze, a felderítés ingyen van, de ezek után mindig "találnak" is valamit, hogy kelljen 20 ezerért írtani :( mondjuk lehet engem nem fognak szeretni, mert már annyit olvastam erről, annyi képet néztem, hogy megvezetni nem igen tudnak. Persze nem vagyok szakember, szóval okoskodni sem szeretnék, de remélem tényleg nem akarnak majd hülyének nézni. Mindenesetre erősítem bennük,ha jönnek, hogy semmi jel nincs, szerintem nincs, csak ki akarom zárni. Hátha akkor leveszik, hogy nem vagyok olyan hülye.....
4268. Tormás30 (válaszként erre: 4267. - Jajnalka)
2018. máj. 2. 21:36
Mi is jó albérletet hagytunk ott olcsó is volt. Ráadásul minket úgy fertőztek le. De nagy szerencsénk volt hogy jött ez a lehetőség. Ez is albérlet kicsit drágább de ha ez nem jött volna nem tudom hogy mi lett volna...;(
4267. Jajnalka (válaszként erre: 4266. - Tormás30)
2018. máj. 2. 21:14
Azért milyen durva, hogy még költözni is kell az embernek ilyen esetben, mert annyira durva a helyzet? :( és milyen áldás, hogy ha meg is tudja tenni, hogy elköltözik, mert sokan lehet nem tudják azt sem megtenni... én is bajban lennék, ha innen el kellene költöznünk a lányommal... pedig albérlet...de jó helyen van, jó a tulaj, olcsó... szóval meg lennék lőve.... másrészt szétcseszne a bűntudat, hogy máshoz esetleg átmennének :(
4266. Tormás30 (válaszként erre: 4265. - Jajnalka)
2018. máj. 2. 20:54
Nálunk is ez volt vadi új ágy és baromira kényelmes de az első éjjel szó szerint olyan volt az ágy mintha életre kelt volna. Meg is ébredtem és a telefon lámpájával világítottam a takaró alá. De semmit nem láttam. Aztán reggel a fiam (4 éves) mondja hogy anya egy bogár mászik az ágyon. Láttam én is de nem foglalkoztam vele akkor. Majd napközben amikor a lábszáramon jöttek elő a csípések....google jó barát egyből kidobta hogy ágyi poloska. Hívtam az embert hozott haza írtószereket és szétszedtük az ágyat. Az ágy kereten hédereltek... ez volt 2017.07.08-án amíg élek nem felejtem el! Tartott 2017.november elejéig akkor volt 9.írtásunk. 8 lakás volt lefertőződve amiről tudok. A vége költözés lett. Októberban jött az Isteni segítség. Kertes házba jöhettünk december 1-vel. De költözés előtt 1 héttel szólt a feletem lakó hogy nála megint van bogár. Nagyon féltünk hogy áthozzuk de szerencsére nem jött velünk potyautas....:)
4265. Jajnalka (válaszként erre: 4263. - Tormás30)
2018. máj. 2. 20:18
Nem tudom összesen mennyi lehetett, de gondolhatod, ha reggel még találtam az ágyamban legalább 5 teljes kifejlett példányt, 1 félig kifejlettet és az egészen aprókból is jónéhányat. Reggel! Világosban! Mit kajálhattak ezek belőlem éjszaka, Úr Isten :( és én még csodálkoztam, hogy kényelmes volt az ágy és valamiért mégsem tudtam éjszaka igazán aludni... bár annyira meg éppen kómás voltam ott, hogy a bogarakra nem ébredtem fel :(
4264. Jajnalka (válaszként erre: 4262. - Adani_)
2018. máj. 2. 20:16
Holnap reggel 8kor jönnek. Első körben felderítést beszéltünk meg. Elmondtam mindent a hölgynek a telefonba. Biztos őrült a hosszadalmas sztorinak. és visszakérdezett, hogy biztos ágyi poloskám van? hát mondom ez az, hogy nem tudom :D Mert hogy nem lehet, hogy szúnyogom van és az csípked éjjelente és azért jönnek hullámzóan a csípések? mondtam neki, hogy van szúnyog háló, meg általában felébredek a szúnyogra, és nem is vettem észre benn egyet sem.... de én már abszolut nem tudom mi van itt kérem... ki csípett meg, miért, mikor, hol? szóval már kész agyrém... ha meg még holnap mondják is, hogy van itthon, a maximális óvintézkedéseim ellenére, akkor hát, lehet este beülök a bogaras ágyamba és megiszom a maradék fél üveg vermouthomat.....
4263. Tormás30 (válaszként erre: 4262. - Adani_)
2018. máj. 2. 14:48
A felderítés 10000ft-ért csinálják ezért már csak 1 sima fújás is meg van. Az a rengeteg csípés nyom a szállás helyről származik amit most aktíválhatott akár 1 db új csépés is. Ezek mind a nyak fej kivételével mind azok. Mennyi bogár lehetett ott akkor :O
4262. Adani_ (válaszként erre: 4259. - Tormás30)
2018. máj. 2. 13:27

Sok cég vállal poloska felderítést, én azt javasolnám első körben, töredék áron megvan mint az írtás, ami ha nincs szükségtelen. Ha a szakember nem találja meg akkor megnyugodhatsz, ha megtalálja akkor pedig azonnal meg lehet az írtást is beszélni. Nagyon gyorsan szaporodik minél előbb kell beavatkozni annál jobb.


A képet megnézve nem hiszem, hogy nálad ez a baj, ennyi csípéshez nagyon fertőzöttnek kellene lennie a lakásnak, kezdeti alacsony fertőzöttségnél nem csíphetnek ennyit, fizikai képtelenség, hogy pár bogár ennyit csípjen. Ilyen gyorsan meg nem szaporodik el kezdetben legalábbis később viszont valóban exponenciálisan

4261. Tormás30 (válaszként erre: 4260. - Jajnalka)
2018. máj. 2. 10:09
Írtam neked levelet.
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook