Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
4470. Melcsi3
2019. ápr. 15. 16:47

Sziasztok..

Szeretnék segíteni azoknak akik nem bírkóznak az ágyi poloska kirtásával...

2017 ben vettem lakást Komlón,

Teljes felújítás...öröm, majd beköltözés, a bútorokat az albérletemből vittem.

Soha nem találkoztam az életemben ágyi poloskával.

2017 év végén költöztünk be.

Ez idáig nyugodtan telt az idő.

Majd kb 3 hete a páromat minden éjjel összecsipkedte valami.

Brutális allergén reakciot váltott ki a bőre.

Elkezdtük keresni az okokat...

Internet..stb

Végül az ágyi poloska maradt , miután a bőrgyógyász megállapította ,minden kétséget kizáróan.

Végül kettő hete egy éjszaka fél egykor három példányt fogtunk el az ágyon. ( Ikeas tömör fenyő, ágykeret).

Újra internet , szakember felkutatása, majd azon s héten szombaton írtás.. vegyszeres, mert a gőzős nálunk 100 ezer ft.Szakember sem bogarat sem petet sem ürüléket nem talált.

A poloskák pedig irtas után is jöttek ,és már mindkettőnket csipkedtek.

1 héttel az írtás után , párom nem bírta tovább....

Elmentünk és vettünk 4 flakon FÉKTÍSZTÍTÓT!!!

Az egész ágyat átfújta..szegőket éjjeli szekrényt

8 azonnal sokkot kapott , és nem mozdult többet.

Pár óra szellőztetés...

Majd jött az éjszaka , háromszor keltünk fel ,de egy példányt sem láttunk, sőt csípés sem lett újabb.

Drasztikus módszer de nekünk bevált.

Többet ért mint a szaki a vegyszeres 30 ezres írtásával.


Üdv

Melinda Komlóról.

H

2019. márc. 19. 14:22

Sziasztok!!!!


Szeretnem ha írnátok telefonszamot aki megbízható es lelkiismeretesen csinalja a dolgat!!! Koszonom

4468. Tormás30 (válaszként erre: 4467. - Horakulum)
2019. febr. 28. 19:34
Már megtörtént. 6 hónap pokol után sikerült elköltözni. Tisztán jöttünk át a bútorokat megtudtuk menteni. Már több mint 1 éve elköltöztünk. Utána még hónapokig tartott a lelki részén túltenni magunkat.
4467. horakulum (válaszként erre: 4466. - Tormás30)
2019. febr. 27. 21:10
Jól teszed. Viszont sajnos, mi mást nem igen engedhettünk meg magunknak vételár tekintetében, eggyel nagyobba költöztünk, nekünk már ez is előrelépésnek számított. Hidd el, én sem ide vágyom. Vidéken nőttem fel, szép, tágas, tiszta családi házban, nem ebben a...
4466. Tormás30 (válaszként erre: 4464. - Horakulum)
2019. febr. 24. 14:00
Szia. Nagyon sajnálom ami veletek történik! Én ezek után fogadtam meg hogy panelba társasházba soha sem fogok költözni :(
4465. Tormás30 (válaszként erre: 4464. - Horakulum)
2019. febr. 24. 13:58
Sz
4464. horakulum
2019. febr. 21. 09:37

Sziasztok!


Döbbenetes, hogy megint itt kell legyek, és írjak. Mert ez ugye azt jelenti, hogy itt van újra a DÖG! Rohadtul elegem van most már.

Sajnos nincsen sok időm leírni minden részletet. A lényeg, ha visszanézitek a hozzászólásaimat, hogy legutóbb ahol laktunk, háromszor volt irtás nálunk. Sosem találtunk sem fészket, sem kakit, sem elhalt, vagy levedlett cuccot, semmit!!!!!!!!!!!!!!!!! értitek? Mindig csak a csípések voltak és mindig csak rajtam - nő vagyok - még ha feküdt is mellettem a férjem vagy a gyerekem, akkor is csak engem és engem akartak. Marha allergiás vagyok rá, így hatalmasra puffadt. Az akkori ház írtók szétnéztek, majd megállapították, hogy nem lehet poloska, mert nincsen jele. Volt, hogy 3 hét telt el két csípés között. És 2-3 db-nál sosem volt több rajtam, de marhára kínlódtam az allergiás reakcioktól. Hatalmasra püffedt a csípés helye, begyulladt, hatalmas piros folttal körülötte. Tehát ez egyértelműen jelzi, ha engem poloska csíp meg. Leírtottak. Borzasztóan eláztattak minket, mindenhol, mert ugye nem találtak gócot. Az ágyunkat is, ágyneműtartót , ágyneműt!!! mindent. Alig 1 hét múlva már az arcomon volt csípés. Kihívtunk mást, egy magánembert, aki ugyancsak leírtott, utána megszűntek a gondok, ill. a férjem elfogott felnőtt példányokat, asszem szám szerint 3 db-ot.

Eltelt talán egy év is, mire a költözésünk előtt - eladtuk lakásunkat és újba terveztünk költözni - megjelent megint a tipikus csípés rajtam! :o Horror és összeomlás. Érted...A vadonatúj lakásba bizton nem akartunk átvinni semmit. :o És miért pont akkor jelent meg újra? :o Sosem tudtuk meg. Megint a magánszemély jött és megint leírtott, csípés utána nem volt. Elköltöztünk. Ez is panel, de csak 60 lakásos, felújított minden zuga, kifordítva minden sarkából, no tapéta, no padlőszőnyeg, sima világos felületek, minden rést már előre lerovarhálóztunk és szilikonoztunk, amit lehetett. 2016. aug.-ban költöztünk ide. Semmi, de semmi nem gond nem volt egy hónappal ezelőttig. Azaz de, csótányokkal küzdöttünk, ami előtte nem volt egy évig, kiderült, a felső szomszédaink nem engedték be az irtót, és náluk volt a góc, így mi hiába rendeltünk az e-bay-ről jó cuccot, és irtottuk ki őket, mindig volt fentről utánpótlás, de ugye ők a vizes helyiségeken közlekedtek.


Viszont egy hónapja a férjem a kislányom mellett aludt, bejárathoz legközelebbi szoba, és csípések jelentek meg rajta. Először a bokáján. Mindig reggelre persze. Aztán eltelt pár nap, talán hét is, amikor a térdén, majd a hasán, az öv vonalában és a fenekén, mind-mind ruhával fedett terület volt! :o Akkor kimostuk az összes ágyneműt, és huzatot, minden kicseréltünk, vigyázva és Ő és a kislányom átmentek a nappalin túli másik hálószobába és én mentem csalinak, hisz ha poloska, akkor én allergiás leszek rá. Mivel semmit nem találtunk, keresve sem. Nos, múlt vasárnap aludt a férjem utoljára ebben a szobában, és akkor volt az utolsó csípése és a teljes ágynemű mosás, távozás, és jöttem én. Itt mindenre különösen figyeltünk, ebben már van sajnos tapasztalatunk. Szóval erre 8. napra tegnap este 10-kor - alig várta a dög, hogy elaludjak - megcsípett ez a szemét. Mivel viszkettem, felébredtem rá és három próbálkozás után, hogy visszaaludjak, szóltam a férjemnek fel sem kelve, hogy jöjjön. Én összeomlottam, ahogy láttam a bizonyosságot, hogy dagad fel a csípés helye, hisz ez akkor megint ágyi poloska. A férjem addig kutatott külön lámpával a kezében, míg végül megtalálta a szemét dögöt a párnáim alatt a lepedőn - pedig akkor már több soron áttúrtuk, még az ágynemű tartót is megemeltük. És ott volt!!!!!!!!!!!! A szemétje. Mi ragasztóra tettük...Ez a történet. Az iszonytató az egészben, hogy félre, szinte rettegek, hogy újra kezdődik ez az egész. Mindenhol viszketek, pszcihésen megvisel és főleg az, nem tudom, hogy honnan és hogy került ide, így nem tudom megakadályozni. Nem feltételezem, hogy a felső szomszédok, mert a csípések megkezdésével kb. egy időben - de ki emlékszik már arra pontosan - kaptunk egy nagy lefűzött enciklopédiát a tükör szomszédtól - akik ugyancsak szenvedtek a csótány fertőzéstől, de poloskára sosem panaszkodtak - én marha meg, rohatunk haza vidékre, és csak elfogadtuk immel-ámmal, és elfelejtettem azonnal zsákba tenni, hisz kényelmes életünk volt itt, poloska mentesen immáron 2 éve. Jöhetett az idős ismerősömtől is behurcolással, vagy tárggyal - bár amit kaptunk tőle azt mind alaposan átnéztük még a bejárati ajtó előtt kint folyosón, zsákban, de ugye az ördög nem alszik - mert ő a régi házunkban él, ami nagyon fertőzött lehet azóta már. :o Szóval jöhetett akár tőle is, még ha tisztán él is, a szeme nem olyan, a csótányok viszont ott szaladgáltak a szobában, amikor sütivel kínált minket, olyan fertőzött a ház :o ragaszkodott az ajándékhoz, amit adott, de már azt érzem, ki kellett volna dobni... :o De akár az is lehetett. Lehetett a kabátomon hozott poloska is, az egyes fertő villamosról is. Akárhonnan is jöhetett. A cipőnk talpáról is. De miéééééééééééééért? Basszus...


Én lassan ezt szégyellem. Tiszta, rendes család vagyunk, tudom, nem ezen múlik, de minket miért talál meg megint ez a szemét dög, és másokat miért nem soha?


Szabad itt cégeket nevesíteni? Van itt olyan, aki valakinek vagy valakiknek totál bevált?


Én viszketek most ott is, ahol nincs is csípésem, és érzelmileg, idegileg is teljesen elegem van ebből az egészből, ebből a helyzetből és utálom, hogy nem lépnek közben epidemiológiai szinten, hanem inkább azt érzem, érdek, hogy rezisztensek legyenek a dögök és az Eu betiltja a hasznos szereket, pont mint a Lyme-os kullancsok esetén, amik emberek ezreinek életét teszi tönkre. :(


Ma veszünk kétoldalú ragasztót és a padlóra ragasztjuk az ágy körül...egyelőre várunk. Nem akarom még egyszer az irtószer szagát mindenem. Mindenünk új, értitek? Mindenünk. Semmilyen bútorunk nem volt, mikor idejöttünk!!!! Nulla. Mindenünk új és megint itt vannak ezek a szemét dögök. Agyrém az egész komolyan mondom... :(

4463. popovich (válaszként erre: 4458. - Zsuzska1118)
2018. dec. 10. 16:37

Zsuzska1118 üzenetére válaszolva!

Mi kihivtuk ezt az irtót hát nem akarok leszolni senkit de nem ajánlom senkinek,irtam ma egy megjegyzést de a rendszer vagy virusos vagy valami zavar van de nem jelent meg.Tehát nálunk volt a Ugrai Sebestyén 06302926687 nálunk nem elég hogy a laminált padló felázott a sok vegyszertől,de nem is volt sikeres mert rá pár napra ugyanugy volt még poloska,mi nem ajánjuk valaki ha tud esetleg jó szakira szivesen venénk,köszi!

4462. Barney (válaszként erre: 4460. - Tormás30)
2018. nov. 29. 11:29

Igazából most azt érzem, hogy a hétvégenkénti bőséges átporszívózása a dolgoknak (szőnyeg, rések, padló, sarkok, érintett, illetve a korábban érintett bútorok, kanapé teljes szétszedése, amennyire lehet és kefés átporszívózása mindenütt) segít. Nem állítom, hogy nincs egy se, de már csak ott találok, annál a kanapénál, ahol anyukám aludni szokott éjjel. Másik szobában legutóbbi takarítás során már nem is találtam és egyéb helyeken sem veszek már észre, hogy lennének. Mondom ezt úgy, hogy én aztán tényleg úgy takarítottam, hogy atombombával mentem a hangyára, és szinte minden esetleges helyen megnéztem.

Azt is hozzáteszem, hogy pár hete láttam a panelház előtt kidobva egy kárpitos heverőt. Az 99%, hogy ilyen okból lett kidobva, tehát van, aki még küzd / küzdött az épületben ezzel a problémával.

Ami még szimpatikusnak tűnik, az a [link] oldalon "Keano" 2017. jan. 25. 12:20 időpontban írt bejegyzése, csak azzal az a bökkenő, hogy szintén el kell hagyni a lakást, és anyukám meg annyira nem tud hova menni naponta több órára (én nem ott lakom). Esetleg úgy meg lehetne oldani, hogy csak az egyik szobát kezelem le az egyik napon úgy, hogy becsukom az összes ajtót, majd este szellőztetek egyet. Majd következő nap a másik helyiséget, és így tovább.

A másik pedig egy bio kertápolási üzlet eladója mondott egy Envira nevű Rovarirtó permetet, amit lehet, hogy kipróbálok. 1500-2000.- között van 500ml.

Ezenkívül kaptunk egy kézi gőzölőt is, ami még kipróbálásra vár.

De a lényeg, hogy jóval jobb a helyzet egy irtás, de mindinkább az azt követő 2-3 telibeporszívózás után.

4461. Jutka57
2018. nov. 26. 23:43
Sziasztok!Rég jártam itt. Sajnálattal olvasom, hogy sokan még mindig küzdöttök a betolakodókkal. El ne kiabáljam, nálunk már szeptember közepe óta nincs. Szigeteltem mindent, amit csak tudtam, még a szellőzőnyílásokat is. Naa és vettem egy kis kézi gőztisztítót is. Annak ellenére, hogy nem találok bogarat hetente átgőzölöm az ágy minden zugát és a környékét is, ez kb. 20 percet vesz igénybe. Ezaz2 kérdésére válaszolva, a fészek a szemem előtt volt, az ágy kárpit mintája alá voltak betelepedve, de ettől függetlenül mindenhol átnéztem.
4460. Tormás30 (válaszként erre: 4459. - Barney)
2018. nov. 21. 10:37
Az első írtás után 2 héttel minden képen kellett volna a második írtás mert akkor kelnek ki a lerakott peték! Valamint a szomszédtól is simán vissza fertőzhetsz!!!
4459. Barney (válaszként erre: 4458. - Zsuzska1118)
2018. nov. 19. 14:36

Köszönöm szépen, közben visszaolvasva látom, hogy Debrecen a hely, így sajnos valószínűleg hiába hínvám, mert nálunk Budapesten egy IV. kerületi panelben zajlik az eset :/ Gondolom, az kiesne az általad említett úrnak.

Kb. 3-4 hete volt kint egy irtó (attól a társaságtól, akik amúgy a panelban a csótányirtást is végzik), aki vegyszerrel, illetve gázképzéssel történő kiűzéssel kombinálva végzett irtást 20.000Ft-ért. Volt is jópár tetem ezt követően, viszont sajnos továbbra is előkerültek innen-onnan bogarak elég rendes mennyiségben, amiket vagy lefújtam Protect ágyi poloskairtóval (több/kevesebb sikerrel), vagy felszedtem papírtörlővel és egyből lehúztam wc-n, illetve az irtást követő második héten csináltam egy nagy porszívózást, melynek során végigszívtam porszívóval az érintett bútorokat kefés fejjel, meg a szekrény alsó fiókjait is kihúztam és alatta a szoba sarkait, szélét, meg az egész padlót, szőnyeget mindent. Ezt követően kicsit megcsappant a számuk, de közben a másik szobában és a konyhában is megjelentek. Ezeken a helyeken is felporszívóztam, illetve a másik szoba kanapéját is végigszívtam, de még mindig előjön pár. A szobák falán, felső díszléceken ugyan már nem nagyon találok. (Előtte mindig találtam) Úgy látszik, a hetente porszívózás semmiképp sem ront a helyzeten, inkább javít, de mindenképpen szükség lesz még poloskairtó segítségét igénybe vennünk. Őszintén szólva a 20.000.-os művelettől kicsit többet vártam, nem tudom, hogy őket hívjam-e újra, vagy van hatékonyabb irtó Budapesten, aki már egybehangzóan bizonyított itt a fórumon tartózkodók körében is sokaknak.

2018. nov. 14. 10:33
Ugrai Sebestyént ajánlom. 06302926687
4457. Barney (válaszként erre: 4445. - Zsuzska1118)
2018. nov. 11. 09:32
Ha nem gond, kérlek meg tudnád írni itt, vagy privátban a céget, amit említettél? Előre is köszönöm. Amúgy reklám ide vagy reklám oda, ha valóban jó az ajánlott szakember és ettől oldódik meg pár - a topikot olvasó - elkeseredett sorstársunk problémája, már megérte, hogy megosztod.
4456. lola20 (válaszként erre: 4455. - Lina*)
2018. nov. 7. 14:00
Akkor ti is máshonnan kaptátok, mint mi :( Hátha nem tudnak már visszajönni, ha ti is lezártatok mindent. Nekem képes volt az irtó azt mondani, hogy panelben nem terjed egyik lakásról a másikra, biztos átjárkálnak egymáshoz a szomszédok, és úgy viszik át! Nem is értem, hogy mondhat ilyen hülyeséget. Alattunk is most irtottak a héten... nem túl megnyugtató. Tervezzük mi is a költözést, meglátjuk, mi lesz belőle.
4455. Lina*
2018. nov. 7. 13:00
Tegnap a szembe szomszéd megállított,hogy vigyázzak mert felettem ágyipoloskát írtottak pár napja.Nagyon be van tojva,hogy átmásznak,inkább el se mondtam neki,hogy bizony nállunk már kétszer is volt.Ezek szerint mostmár tuti,hogy nem én hozom haza valahonnan,hanem a szomszédból jön 😞De legalább írtatják.Elvagyok keseredve.Nállunk nem volt már két hónapja,ha visszajönnek elköltözöm a francba kertesbe
4454. lola20 (válaszként erre: 4452. - Bbb42)
2018. nov. 6. 10:48
Még annyit, hogy ezt a szert gyerek/cica mellett használhatom biztonsággal? Köszönöm!
4453. lola20 (válaszként erre: 4452. - Bbb42)
2018. nov. 6. 10:48
Köszönöm szépen! Akkor ezek szerint társasházban laksz te is. Mi is leszigeteltünk mindent, ami csak eszünkbe jutott, én sem tudom, a többi lakással mi a helyzet, remélem nem fertőzött a fél ház.
4452. bbb42 (válaszként erre: 4451. - Lola20)
2018. nov. 6. 10:06

Szio

Igen altalaban csak azt szoktam mostmar ,de hozzam mashonnan nem is nagyon tud jonni,nem panel . 3* irtottam vele , (a bogarak elso alkalom utan eltuntek ,de biztosra akartam menni igy meg 2x megismeteltem) ,akkor a butorok aljat,ruhasszekreny belsejet, parkettaszegoket is atfujtam . Ebayen megtalalod ,en a javasolt legmagasabb koncentracioban hasznalom (50 ml / 5 liter viz)

Most eppen nem tudom van e mellettem ,de volt ott is . Alattam felettem nem tudom mi a helyzet,a gocpont (velemenyem szerint) itt az emeleten van .

4451. lola20 (válaszként erre: 4450. - Bbb42)
2018. nov. 6. 07:39

Szia!

Csak az ajtó és ablakkereteket fújod át?

Honnan lehet ezt a szert beszerezni?

A melletted/alattad lévő lakásban vannak bogarak?

Én attól félek, visszajönnek, mivel először is az alattunk lakótól kaptuk. Borzasztó, hogy ilyen hamar elterjed egy házban, így nem sok esély van ellenük :(

4450. bbb42
2018. nov. 6. 00:34

Sziasztok

En a fendona 6sc nevu szerrel irtottam ki oket vegleg .

Mar itt voltak amikor bekoltoztem a lakasba,sajnos fertozott szinte az egesz haz. En azota is (1 eve) havonta korbefujom az ablak-ajtokeretet a szerrel es nem jottek vissza .Meg a legy is megdoglik amelyik leszall a mergezett feluletre .

remelem segitettem valakinek ,undorito kis dogok ezek .

4449. lola20 (válaszként erre: 4448. - Zsuzska1118)
2018. nov. 4. 15:02
Privátban esetleg megírod, hogy kik voltak nálatok? Mi szerencsére nagyon hamar észrevettük, így hamar megoldódott, de az alattunk lakónàl még mindig vannak :(
4448. Zsuzska1118 (válaszként erre: 4447. - Zsuzska1118)
2018. nov. 4. 11:51
1+2 panellakásba teljes irtás volt 12000 a 2 havonkénti ismétlés 6000.Viszont nekünk elég durva volt mire megtaláltuk ezt a céget mert csúnyán elszaporodtak a hozzá nem értő kóklerek miatt.
4447. Zsuzska1118 (válaszként erre: 4446. - Lola20)
2018. nov. 4. 11:46
Szabad ide kiírni? Nem akarom hogy ingyen reklámnak gondoljatok az admin.
4446. lola20 (válaszként erre: 4445. - Zsuzska1118)
2018. nov. 3. 18:59
Értem. De mióta nem találtok bogarat? Megkérdezhetem, ki volt nálatok , és hogy mennyibe kerülnek ezek a kéthavi megelőző irtások? Én is debreceni vagyok.
4445. Zsuzska1118 (válaszként erre: 4444. - Lola20)
2018. nov. 3. 17:42
Még nem tudom biztosra mondani mert csak akkor nevezhetjük sikeresnek az irtást ha minimum hat hónapig nincs bogár.nálunk most volt az 5.irtás de ebből az első 3 kókler volt. Jelenleg csuriban az összes ujjunk és reméljük a legjobbakat.
4444. lola20 (válaszként erre: 4436. - Zsuzska1118)
2018. nov. 3. 15:28
Zsuzska1118 nektek ez a két havonta irtás segít, hogy ne jöjjenek vissza? Egyáltalán nincs most nálatok?
4443. lola20 (válaszként erre: 4439. - 1f0f3a5dc3)
2018. nov. 3. 15:21
Mire gondolsz pontosan? Az ingyenes irtót is én intéztem neki, annak ellenére, hogy amikor a házmester végigkérdezte a többieket, letagadta, hogy van nála. Most is én telefonálgatok helyette a rovarirtónak ,hogy jöjjön megint, mivel még mindig van nála. De ugye zsákolni, mosni stb. mégsem mehetek a lakásába, amikor tele van poloskával, ez gondolom érthető.
4442. Zsuzska1118 (válaszként erre: 4441. - Lina*)
2018. nov. 3. 05:36
Ha egyet is átviszel vagy valamit amin peték vannak akkor felesleges volt az egész költözés. Nekem annyit mondtak, hogy ha költöznék akkor az új helyen egy irtással indítsak ha netán áthurcolunk pár dögöt valahogy.Mivel egyedül nevelem a fiúkat nekünk esélytelen a kertesbe költözés. Marad a rendszeres irtás meg a reménykedés hátha nem jönnek vissza.
4441. Lina* (válaszként erre: 4438. - Zsuzska1118)
2018. nov. 2. 23:46
Elkeserítő.Egyenlőre most talán megszabadultunk tőllük,de már egyszer visszajöttek,úgyhogy aggódom.Akkor egyetlen végleges megoldás a kertes?
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook