Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
4500. horakulum (válaszként erre: 4496. - Poloskapara)
2019. máj. 21. 08:43

20 perc kevésnek tűnik...50m2 kb. egy órájába kellett volna, hogy kerüljön. Mennyi szert fújt le? Minket annó eláztattak...Nem érzitek a szagát a szernek?

Drukkolok, hogy hasson!!!!


Petéket olyan burok védi, hogy még egy atomvillanást is túlélnek. :) Kivéve ugye, ha megfagynak, megégnek. SZóval, ha megéheznek a kicsikék és kibújnak és átsétálnak a méregmezőn - ne takarítsátok fel - akkor reméljük ők is elpusztulnak. Azt nem tom, mi van ha az ágyban vannak...akkor hol van a méregmező?


Nekünk annó eláztattak mindent, a fekhelyünket is, az sem volt normális.

4499. horakulum (válaszként erre: 4494. - Medimis)
2019. máj. 21. 08:40
Azt mondják az okosok, hogy az a baj ezekkel a házilagos gőztisztításokkal, hogy mire a gőz a célzott helyre ér, már nem éri el azt a húőfokot, amitől a dögök kinyuvvadnak... :o Ha más a tapasztalatod, akkor szerencsés vagy!
2019. máj. 20. 06:28

Sziasztok!

Az irtás óta eltelt két éjszaka. Teljes nyugalom,csípésmentesség. Éjszakánként többször felriadok, kis lámpával körbevilágítok minden zugot, de semmi. Remélem így marad.

4497. Melcsi3 (válaszként erre: 4496. - Poloskapara)
2019. máj. 20. 05:17

Szia Poloskapara.


Hát 15 példány elég sok.

Igen normális az irtás után élő példány, mert a vegyszer nem azonnal öl.

Viszont a 20 perc alatt szerintem nem lehet alapos irtást végezni.


Medimis javaslata a gőztisztítóra Neked is lehet hosszú távon jó megoldás ha ilyen sok a dög.

És persze kettő hét múlva újabb írtás a peték miatt.


Nálunk nem volt sok hál istennek ,így az egyszeri vegyszeres , és a kétszeri féktisztító után kop kop nyugi van.

De én is gondolkodom egy gőztisztítón.


Légyszi tájékoztass majd a fejleményekről.

Üdv

Melcsi

2019. máj. 18. 16:36

Sziasztok!

Végül is elvetettem a féktisztítós megoldást, mert éjszakáról-éjszakára romlott a helyzet. A hét elején egy-egy egyeddel találkoztam, péntekre már eljutottam arra a szintre, hogy hajnal háromkor 15 poloska nyüzsgött egyszerre a párnámon. Úgy döntöttem nincs idő kísérletezgetésre, kerül amibe kerül, intézzék a profik, mert itt az idő fontos tényező. Ma ki is jött a szakember. Húsz perc alatt letudta az 50 négyzetmétert. Szerintetek ez így rendben van? A kétórás távollétem után, miután hazaértem milliméterről milliméterre átböngésztem a szétszedett ágyat, és bizony találtam mozgó példányokat. Ez normális? Nem kellett volna azonnal hatni a szernek? Továbbra is pánik hangulatban vagyok. Remélem hamarosan pont kerülhet ennek az ügynek a végére.

4495. Tormás30 (válaszként erre: 4494. - Medimis)
2019. máj. 14. 21:12
Javítanék az ágy és a 3 méteres körzetében bárhol lehet. Tapéta illesztés díszszegély parketta könyvek polocok illesztései...tapasztalat...
4494. medimis
2019. máj. 14. 13:00

Kedves Mindenki!


nem vagyok szakértő de leírom gondolataimat a poloskairtással kapcsolatba.


1. az egyszeri irtás 20-30 ezer forintnál kezdődik. És nincs garancia, hogy elsőre teljes lesz a siker.

2. a kis dögök csak az emberi vért hajlandóak enni/szívni, így tökéletes csalik vagyunk. ez egyben rossz és jó hír is. Rossz mert nem szeretjük ha édes álmaik közben megcsipkednek/megszívogatnak bennünket. Jó mert nem járkálnak szét a házba csak az ágyban és körülötte másfél méteres távolságban keresendőek. Ez persze függ fertőzöttségtől is. Én abból indulok ki ,hogy senki nem engedi egy hónapnál tovább csíptetni magát. Egy hónap alatt biztosan beazonosítható lesz mely rovar okozza a csípéseket, mert lehet bolha, szúnyog és még ki tudja mi mindent rejteget az élet.

3. Nem bírják a hőt, legalább is a 60 fokot legtöbb helyen végzetesnek ítélik számukra.


a fentieket összegezve én mindenkinek meleg szível ajánlom figyelemébe megoldásként a !!!VEGYSZERMENTES!!! gőztisztítókat [link]


30-50 ezerért már olyat lehet kapni amivel nem nagyon lehet hibázni.


-------------------------------------------

Persze kell egy kis időt rászánni míg alaposan átgőzöli vele az ember a fekhelyét.

Úgy gondolom, már elsőre is átütő sikert lehet vele aratni/elérni, de ha nem sikerülne elsőre neki lehet fogni még egyszer.

Elébb utóbb csak elfogynak.


-és azt a gyönyör érzést nem lehet megfizetni amikor te magad mészárolod le azokat a kis vérszívó dögöket. A látvány ahogy kipotyognak félfőve és nem mozdulnak többé.

áááááááÁÁÁÁÁÁÁÁ !!!!

remélem itt mindenkinek beindult a fantáziája.


Munkád végeztével pedig megmarad a készülék, ami így nem válik kidobott pénzé.

Rengeteg mindenre lehet még poloska irtás mellet használni.


Ui: kicsit sajnálom, hogy nem dolgozom a gőztisztító bizniszben.

ezen írás után biztosra várható az ágazat fellendülése.


Mindnyájatoknak poloskamentes életet kívánok!

2019. máj. 14. 07:56

Kedves Melcsi!


Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat.

Egész éjjel a lehetséges forgatókönyveken agyaltam, irtószer,féktisztító, vagy rögtön hívjam a szakembereket...

Teszek egy próbát a féktisztítóval, aztán referálok, hogy az utánunk következők is okulhassanak.

4492. Melcsi3 (válaszként erre: 4491. - Poloskapara)
2019. máj. 14. 05:34

Kedves Poloskapara.


Nekem egy ikeas fenyő ágykeretem van, semmi nyom nem maradt , se szag.

A bőr necces ,nem tudom milyen reakciót vált ki.

Próbáld olyan felületén ami nem látszik, vagy egy nem használatos bőr darabon.

Elvileg mindenhonnan eltűnik annyira íllékony, és azonnal öli a dögöket a vegyszeressel szemben.


Szőnyeg ...azért necces mert nem tudod mosni,

De elvileg alapos szellőztetés után nem érezni semmit.


Viszont alapos fújás kell ,lassú célirányzott,hogy tényleg minden résbe bejusson bőséggel az anyag.

És légy résen ,ha valamelyik menekül azonnal fújj rá.

Üdv

Melcsi

2019. máj. 13. 19:43

Sziasztok!


Tegnap éjjel én is megismerkedtem az ágyi poloskával. Egész éjjel kutakodtam, végül kettőt találtam. Azóta is nézegetem, nem látok újabbakat, viszont csípésem az van. Olvastam a féktisztítós megelőzési módszerről. A féktisztítót csak az ágy köré kell fújni? Ez minden anyagra ráfújható? Nálam bőrkapnapé van és három centi vastag szőnyegen van az ágy, ezeket is megszórhatom vele? Elnézést, ha bugyuta a kérdés, sosem használtam még ilyesmit és a legkevesebb kárt szeretném tenni a dolgaimban.

Egyébként ma alaposan végigolvastam a fórumokat és ha az az otthoni irtásra még nem is találtam meg a tökéletes megoldást, de a csípések elkerülésére igen. Legalábbis több kommentelő is állítja, hogy a teafaolajos krém, csodákat tesz, távol maradnak a poloskák. Bár attól még megvannak, tehát ez csak félmegoldás. :(

4490. Melcsi3
2019. máj. 4. 10:26
4489. Melcsi3 (válaszként erre: 4487. - Töprengő)
2019. máj. 4. 10:18

Szia Töprengő.

Nem volt hasonló illata, a féktisztító erős szagú szer, leginkább a körömlakk lemosóhoz, vagy egyéb erős vegytisztító szagára emlékeztet.

Nyomot nem hagy így bátran még a falra szegőkre is fújható.

Pár óra szellőztetés és semmit nem érzel.

A vegyszer szagát nem tudom mihez hasonlítani.


Viszont kettő dolog van ami biztos gyilok a dögöknek.

Az egyik a fagyás (féktisztító)

Vagy a magas hő.

Mi ezt a kettőt alkalmazzuk, mert azonnal hatásos, nem akarunk úszni a vegyszerbe...


A férjem allergiás a csipésükre, iszonyúan szenvedett, és gondolkodott,sokat gondolkodott,,hogy a vegyszer azonnal nem öl, de a fagyást és a 600 fokos hőt semmi nem élheti túl,

Mindent leszilózott, és mivel nem akartunk az első vegyszeres szakis irtás után mégegyszer 30 ezret kifizetni, tocsogni, kínlódni, ezért döntött a kézi gázláng szóró ,és a féktisztító melett.

Az ágyat teljesen körbe fújta féktisztítóval , a falat szegőket laminált réseket.

Majd kettő nap múlva az ágyat teljesen szétszedte és jött a gáz láng... csak úgy potyogtak a megégett dögök...

Férjem azt mondta: Nekem elég ha hajszál vékony lába megég ,és nem tud menni , az már elég...

Elég szadista ,de nem csodálom anennyit szenvedett a dögög csípéseitől.

Ez a mi történetünk....

Kellemes hétvégét mindenkinek.

Melcsi

2019. máj. 3. 20:51
BIOKILL , mindent visz,ha maradt még egy-kettő.... 😁
4487. töprengő (válaszként erre: 4485. - Melcsi3)
2019. máj. 3. 10:29

Amivel irtottak, milyen, mire emlékeztető szaga volt?


Anno a társasházunk alagsorán végig permeteztek csótány irtáskor, én uborka lé szagot éreztem.

Nem vicc. amikor az uborkát sózás után kinyomjuk a felesleges levéből.

Utána nem tudom mikor, itt olvastam, hogy az uborka héját az általuk használt útvonalukra tegyük....


Kérdésem : féktisztító, és az ágyi poloskára használt szer, hasonló illata volt???

4486. Tormás30 (válaszként erre: 4483. - Katus8402)
2019. máj. 2. 07:40
Szia. Mert folyamatosan kaphatod az utánpótlást azért van csípésed.
4485. Melcsi3 (válaszként erre: 4484. - Robcsi76)
2019. ápr. 25. 05:31

Sziasztok Robcsi és Katus.

Nálunk 2 héttel az írtás után voltak csípések, vígan masíroztak éjjel fél 12- kor.

Útánna jött a féktísztító, aztán rá 4 napra 1 csípés, most 2 napja tünetmentesek vagyunk, nincs csípés ,nincs élő példány.


Ezért nem értettük mi sem ,honnan kaphattuk őket, sem használt bútor, sem használt ruha, nyaralás nem volt , másnál nem aludtunk.

A lakás két éve lett teljesen felújítva,szellős, nem zsúfolt, nincs kárpitos bútor, nincs ágynemű tartó, tehát maradt a szomszéd...

De mindent le szilóztunk, hogy onnan se jöhessenek.

A féktisztító pedig egy olyan erős szer amitől gyakorlatilag megfagynak és nem rezisztensek rá.

Mindenkinek szép napot,poloska mentes életet kívánok

Meli

4484. Robcsi76 (válaszként erre: 4483. - Katus8402)
2019. ápr. 24. 06:39

Kedves Katus!

Lehetséges még csípés 4 napra rá sőt azt mondják a szakik/akit én ismerek/, hogy a második irtás után is előfordulhat, ezért a második irtás után 1 hónap garanciát vállalt nekem. Tehát, ha abban az időben még csípések vagy nyomuk lesz, akkor megint csinál egy irtást. Sajnos nagyon nehéz irtani és mindig benne van a visszafertőzés lehetősége pl. a szomszédtól.

4483. Katus8402 (válaszként erre: 4481. - Robcsi76)
2019. ápr. 23. 22:22

Kedves Robcsi!

Azt értem, hogy 14 napot kell várni, hogy kikeljenek a peték, de az írtás 4 napja volt és ugyanúgy vannak csípéseim... ezért tűnt úgy, mintha konkrétan semmit nem ért volna.

4482. Robcsi76 (válaszként erre: 4479. - Melcsi3)
2019. ápr. 23. 21:30

Kedves Melinda!

Sajnos akár egy ruhadarabbal is be lehet vinni. Pl. ha turkálós angol ruhákat vettél azokon is lehet pete, de akár újon is. Egyébként a szomszédok kamuzhatnak is. Sajnos sokan azt hiszik, hogy akinél megjelenik az biztosan koszos,igénytelen stb. Pedig a legtisztább lakásban is felbukkan. Vérszívók és semmi közük a koszhoz. Azóta szaporodtak el, amióta betiltották azt a szert amivel eddig irtották, mert nagyon ártalmas volt az emberekre is.

4481. Robcsi76 (válaszként erre: 4480. - Katus8402)
2019. ápr. 23. 21:24

Szia!

Csak két hozzászólást kellett volna elolvasnod visszafele. Ott leírtam, hogy mi a normális módja az irtásnak. A kétszeri irtás nem lehúzás olvasd el az előző hozzászólásom, hogy miért.

4480. Katus8402
2019. ápr. 23. 10:27

Sziasztok!


A véleményeteket szeretném kérni. Pár hete csípéseket fedeztem fel magamon, de először nem gondoltam rögtön poloskára (bár 7-8 éve már volt “szerencsém” hozzájuk) meg közben elmentünk nyaralni és meg is feledkeztem az egészről. Aztán hazaérkezés után megint kezdődtek a csípések és akkor már tudtam, hogy baj van. Hívtam is egy írtót, aki szombat reggel jött, bogarat ugyan nem talált, de lefújta a bútorokat meg berakott vmi nagyon füstölő cuccot, amitől elvileg még biztosabb a hatás. Elkért 22ezret, én meg abban a nyugodt tudatban utaztam el vidékre húsvétolni, hogy visszatérve majd poloskamentes lakás vár. Tegnap visszajöttem és ma reggelre megint lett 2 új csípésem.... Felhívtam az emberünket, hogy hát ez van és azt mondta, hogy ne aggódjak, ezek ilyenkor nem döglenek meg azonnal, hanem átmennek a méregmezőn és utána... de ki kell várni a 10-12 napot és ha utána is lesz még, akkor meg kell ismételni az egészet (gondolom újabb 22ezer). Amikor anno volt poloskám, akkor a fújkálás után nem tapasztaltam már több csípést meg semmit (pedig akkor durvább volt a helyzet, mert sokáig nem tudtam, hogy poloska és már elszaporodtak kicsit). Szóval nekem ez eléggé kamunak tűnik.... mit gondoltok? Tényleg érdemes még várni vagy nagyon nem végeztek jó munkát és át lettem verve?

Köszi a válaszokat!

4479. Melcsi3 (válaszként erre: 4478. - Robcsi76)
2019. ápr. 23. 07:07

Kedves Róbert.

Hát a vegyszeres szaki elvileg 15 éve egézségügyi gázmester és kártevő írtó.

Mindent harapó fogóval kellett belőle kihúzni.

Egyáltalán nem mondta,hogy két írtás kell.


A ház három emeletes távfűtéses tégla épület.

A lakás amit vettem 5 éve állt lakatlanul.

Sajnos fogalmunk sincs honnét jöttek ezek a dögök,de én eddig még soha még csak hallani srm hallottam róluk.

Nem vettünk használt tárgyat, bútort

Nem voltuk nyaralni sehol, és nálunk sem aludt senki aki esetleg behozhatta volna.

Párom is és én is kocsival közlekedünk, no tömegközlekedés.

Tehát értetlenül állunk a dolog előtt.

A szomszédok pedig kijelentették hogy ebben a házban soha nem volt ágyi poloska, írtatni senki nem akar ,és nem is fog, ezt megmondták.

Én a felettem levő lakásra gyanakszom, ott az albérlő hetekig nincs itthon, mert videken dolgozik, ki tudja hol alszik hol a szállása?


Tudom ,hogy ha a szomszedok nem irtatnak vusszafertőződhetünk, de így marad a féktísztító,és a hogyan tovább kérdése?

Kihez forduljunk megoldásért?

Nem tudom

Üdv

Melinda

4478. Robcsi76 (válaszként erre: 4470. - Melcsi3)
2019. ápr. 21. 23:22

Kedves Melinda!

Akkor a szaki nem tájékoztatott pár dologról vagy nem értett hozzá. Minimum két irtás kell. Mivel a ki nem kelt peték kb. 14 nap alatt kelnek ki és ezért újra ki kell menni irtani. Ezek után még előfordulhatnak észlelések. kb. 1 hónap tünetmentesség után lehet kimondani, hogy ki lettek irtva. Mindeközben az összes ruhát a szekrényben érdemes 60°-on kimosni, ami nem bírja a 60˛C°-ot azt bezsákolni és minimum 1 évig ki sem csomagolni, mert a poloskák vér nélkül még addig is képesek élni. Ne legyen igazam, de 90%-ban biztos vagyok benne, hogy újra meg fog jelenni a lakásban. Lehet nem volt nagy a kolónia és időben észleltétek, erre utal, hogy a "szaki" nem találta a nyomát. Így van remény, hogy elpusztultak. Viszont a petéket olyan helyre rakja le, ahová a féktisztító biztosan nem ért, akkor tutira megint elszaporodik. Nálam a függöny felső varrásában találtam petéket. 2 irtás és egy lelkiismeretes szaki megoldotta a problémát. Viszont , ha a szomszédok nem irtatnak, akkor sajnos visszafertőződhet :(

4477. Melcsi3
2019. ápr. 21. 11:16
4476. Melcsi3 (válaszként erre: 4475. - Linda39)
2019. ápr. 21. 11:13

Kedves Linda39

Lentebb írtam a Féktisztítót

Whürt Magnum Féktisztito 3 flakonnal fújjátok körbe az ágyat , utánna két óra szellőztetés.

Nekünk úgy tűnik ez segít, nem a 30 ezres vegyszeres

Üdv

Melcsi

4475. Linda39
2019. ápr. 18. 19:37
Sziasztok mi tavaj màrciusba költöztünk új albérletbe. Nem is volt semmi gond egészen kb 3 hònapig.Majd egyszer csak arra lettem figyelmes hogy tele vagyok csipésekkel ami nagyon viszket. A francia àgy tàmlàlyànàl voltak,ki dobtuk a tàmlàt és vettünk egy fém àgy keretett. Sok mindent ki pròbàltunk aztàn ugy nézet ki hogy el tüntek . De sajnos még se màr megint 1 hònapja küzdünk velük😞.Nagyon el vagyok kesededve valaki ajàlotta a teafaolajat illetve a bors mentàt de ez nem vàlt be . Nagyon el vagyok kenödve valaki valamit tudna tanàcsolni akinek sikerült ki ìrtabi . Az irtokal is pròbàlkoztunk kétszer is . köszönöm
4474. Melcsi3 (válaszként erre: 4471. - Melcsi3)
2019. ápr. 16. 06:08

Szia

Próbáld először a féktisztítót..mi is azzal fújtunk.

Illékony ,nem hagy nyomot a laminált padlón sem. viszont minden résbe befolyt, és egy nap után már a szagát sem érezni

Párom tavaly nyáron lódarazsat fújt le vele, azonnali sokk és döglés..innen jött az ötlet hátha ezek is megpusztulnak...

4473. Melcsi3
2019. ápr. 16. 06:03
Mindkettő.
4472. Solar-Tochter (válaszként erre: 4471. - Melcsi3)
2019. ápr. 15. 21:16
Na most akkor melyik? Nem mindegy.
4471. Melcsi3
2019. ápr. 15. 16:56

FÉKTÍSZTÍTÓ, esetleg PURHAB TISZTÍTÓ

Azonnal sokkot kapnak és megdöglenek, még a peték is.!!

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook