Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
4530. Melcsi3
2019. jún. 3. 17:10

Sziasztok


Hazaértem,és válaszolok.

Kedves Horakulum Kedves Visszavonult.


Isten mentsen meg attól,hogy összeszólalkozzunk, hisz azért vagyunk itt,hogy egymás tapasztalatait megosszuk.

Kinek,hogy sikerül a hadjárat.


Egy biztos : valóban csak a magas hő, vagy pedig a fagy pusztít 100% ra.


Természetesen mi is szakemberrel kezdtük az írtást.

1 vegyszeres áztatás nálunk 30 ezer ft.

Elöttünk keverte be a szakember,

Egyszerű munkás ruhában.

Pormaszkkal a fején.

Gondoltuk túl erős nem lehet a vegyszer

Elvégezte a munkát ..és elment.

Mindent harapó fogóval kellett kihúzni Belőle.


A poloskákra sem hatott túlzóan mérgezően az anyag,mert 3-4 nap multán vígan masíroztak az ágyon,és csípkedtek tovább.

Mivel a gyerek szoba mentes maradt jöttek a házilagos írtások. Mert olcsóbb volt mint még egy vegyszeres.

Gondolkodtunk mi is a hőkezelésben na de 100 ezer????

Nem akarom bántani az írtó cégeket, de szerintem felhígult a piac akár az írtó szerek.


Sajnos ténylegesen sok azok száma is akik 1 írtást sem tudnak kifizetni.

Vagy azoké akik nem is törődnek a lakásukban héderelő poloskákkal.

Egészségügyi szervek nem folynak bele . Sőt a komloi ANTSZ hozzá állasa kritikán aluli, a városi Tiszti Főorvos szerint az ágyipoloska nem vándorol lakásról lakásra, a csípése nem okozhat allergiás tünetet, és szégyelljem magam amiért ágyi poloskánk van.

Kérdem én ha nincs az írtásra hatósági szabályozás,(mint csótányra és patkányra,) miért ne rendelhetne az Ember EU- ban forgalmazott szert? Melyet előírás szerűen alkalmaz?


Mi a Féktisztítóval, es kézi gázlángszoróval pusztítottuk ki őket.

Csak támogatni tudlak Kedves Horakulum ,akármilyen formátumu írtás mellett döntötök.

És Kérlek mindenképp tájékoztass mi lett a megoldás

Udv

Melcsi

4529. visszavonult (válaszként erre: 4526. - Horakulum)
2019. jún. 3. 13:53
Számlát szoktak adni,de van aki azt se kér mert olcsóbb,egyébként nem a számla irtja ki őket.Reklamálni sem tudssz nagyon mert azt mondják max hogy amradt.Nem könnyű ez.
4528. visszavonult (válaszként erre: 4527. - Horakulum)
2019. jún. 3. 13:51
Te Budapesti vagy? Akit tudok (ha még egyáltalán foglalkoznak vele) azok Bp-iek!
4527. horakulum (válaszként erre: 4525. - Visszavonult)
2019. jún. 3. 13:17
Ok, privátban azt írsz nekem, amit csak akarok :). Én szeretnék belefolyni, ha van rá mód. Elvégre az egymás segítése információval, az nem tiltott ezen a fórumon sem, igaz?
4526. horakulum (válaszként erre: 4524. - Visszavonult)
2019. jún. 3. 13:14

Sajnos nem tudok Neked nevet mondani...Se papír, se cégnév, se számla (vicc kategóriája ez a feltételezés...), semmi, csak egy telefonszám volt annó. Az akkori társasház irtói voltak...Akik végezték a rendszeres csótányirtást. Nem egy lakásban volt ott gond. Ennyi. Azóta már lehet hetedhéthatáron túl vannak. Kegyetlen munkát végeztek. Nem találtak semmit, pókcsípésre gyanakodtak, mégis leirtottak, valamivel...Aminek a vége, évekig tartó eltávolíthatatlan szörnyűség volt. Az ágyneműnk is ázott a cucctól...Áh, hagyom is a "szép" emlékeket.


Ok, ezt sejtettem, hogy a kis K...er gőzgép pl. nem öli meg őket. Azt mondják ugye az okosok, hogy mire odaér a gőz, már nem 80 vagy 100 fokos...


:S

4525. visszavonult (válaszként erre: 4523. - Horakulum)
2019. jún. 3. 12:56
Ja,bocs nálad csak vegyi irtó járt.Tudok éppen céget/vállalkozót aki hővel irt de nem szeretnék üzleti dolgokba belefolyni.
2019. jún. 3. 12:53

Teljes mértékben igazad van és egyet is értek veled.

By the way. Rovarirtástól vonultál vissza?

Igen! Harminc esztenő után! Nyugdijazással! Én még az átkosban dolgoztam nagyrészt a Bábolnánál.Utána kicsit magánként.ma már sehogy! Vegyszerekben ne gondolkozz! A 20évvel ezelötti gyártás jó volt,a mai nem.De ha hozzájutsz 20évvel ezelötti anyaghoz az meg már lejárt.Melyik "hős" irtó volt nálad? Hátha ismerem! Házilag te minden rutin nélkül nem irtod ki szőnyegtisztitóval meg egyéb vackokkal.Max iparival de az is rutint és szaktudást igényel.

4523. horakulum (válaszként erre: 4520. - Visszavonult)
2019. jún. 3. 09:42

Kedves Visszavonult!


Köszönöm válaszodat. Hát, hogyne érteném. Már az első poloskás tapasztalatok esetén kiolvastam a poloska enciklopédiát, megnéztem az összes létező videót és tanulmányoztam a poloska fejlődési ciklusait. Tudom, hogy a hő a legjobb megoldás. Lenne. (Most amúgy házilagos megoldásokra is gondolsz, vagy iparira - mint Amerikában a házak felfűtése?)


Szóval, köszönöm javaslatodat a magas hőre, imádnám, hogy nem fújkálják tele a lakásomat a vegyszerekkel, de tudsz mondani megbízható céget is, aki ezt csinálja Mo.-on? Mert én egyetlen céget találtam annó, de azok nem tűntek megbízhatónak, több forrásból utánuk néztem. Kifizetem, tényleg. Én lennék a legboldogabb, ha nem kellene többet jönniük, nem lenne vegyszeres a lakásom, és nyugodtan hajthatnám álomra a fejemet.


Értem én, hogy az EU így meg úgy. Marhára kezd bosszantani. Nem az, hogy meg akarnak védeni "saját magunktól" és a rossz döntéseinktől, amit szabad akaratból hozhatnánk, hanem az kezd bosszantani, hogy a folyamatot nem tudják már kézben tartani és nem tudom, meddig várnak, hogy valami történjen, hogy közbelépjenek, hogy a rezisztens populációkkal kezdjenek valamit. Olyan ez tudod, mint a kullancs irtás. Az EU találta ki azt is, hogy nem szabad őket irtani. Pedig lenne rá biológiai módszer. Sajnos már kezdek hinni az összeesküvés elméletekben, mert én/mi csak elszenvedői vagyunk a helyzetnek és nem döntéshozók. És nagyon rossz belegondolni abba is, hogy sokan nem tudják megfizetni az irtás díját. Nem tudnak 10-15-20 ezreket perkálni/alkalom, mert túl drága nekik és ez a legnagyobb gond szerintem... És itt kicsit bosszant, ez a drágaság dolog. Ez a szer, amit éppen emlegettem, legyen 30 ezer forint/flakon, az ajánlott hígítási arányban elegendő 2000 m2-re!!!! Osszuk le, az m2-ként 15 ft-os vegyszer és hozzá 5 l-nyi víz költség. Nonszensz. Ok, van még a gép, amit megvesznek, egyszer. Meg a védőruházat. SOHA egyik szakemberen sem volt védőruházat. És hát igen, a fáradtság, hogy kijönnek, benzin pénz, és munkadíj, de könyörgöm, 15-20 ezernél kezdődik egy irtás, ami egy 68 m2-es lakás esetén anyagköltség szintjén legyen 1500 ft??? Hogyne kezdenék arra gondolni, hogy ez is egy iparrá nőtte ki magát és nem érdeke valahol valakiknek, hogy ebből gyógyuljon a népesség, ahogy a Lyme kezelése is milliókat visz el kullancsok esetén, vagy éppen a kullancs encephalitis oltóanyag receptre 7500 Ft/alkalom... :o


Én nem vagyok vegyszer párti! Sőt...Hidd el, én sem örülök annak, hogy ide jutottunk megint, hogy már szereket keresgélünk és saját kútfőre, felelősségre dolgozunk, dolgoznánk...De alsó hangon érzem, hogy 40 ezer forintot máris odaadhatok egy irtónak, és lehet még így sem lesz eredmény... :( Azt inkább a családomra költeném, nem a k...va dögökre.


És megint nincs semmi nyom. Sem fészek, sem kaka nyom, sem levedlett bőr semmi. A lakásunkat úgy alakítottuk ki, hogy esélye ne legyen a poloskáknak elbújni, de ugye ez nonszensz, hisz ott a parketta szegély még, meg a konnektor, meg az ajtókeret, meg az ágy maga az ezernyi redőjével, stb. stb.


Szóval, értem én, értem.


By the way. Rovarirtástól vonultál vissza? Privátban is jöhet a válasz, nem fontos itt nyilvánosan.


Rajtam össze ne szólalkozzatok Melcsivel - belőle a megértés szól, mert megjárták a hadak útját - belőled meg val. a szakember, vagy a hozzáértő, tudom, hogy mindkettőtökben ott a jó szándék.


Most agyalunk, mert van egy hapsi, akit egy ismeretlen ismerős mondott, hogy esetleg kihívhatnánk. Nem tudunk róla semmit, ismerős sem próbálta, nem volt rá szüksége. Szóval, le kellene perkálni a 40 ezret, mert tuti kell két kör.


Szerintetek ha rákérdezek, hogy milyen hatóanyaggal dolgozik a szakember, akkor elmondja majd ezt nekem? Most gondolok itt a szer hatóanyagára.


Tud köztetek valaki olyat, amelyiknek nincsen szaga? A látványát elviselem, de a szagát nem...



u.i.: Ma az első szobában, ahol febr. végén az első csípések voltak, a kislányomon volt egy csípés, hajnalban felkeltek rá, a férjem vele aludt. Akkor nagyon viszketett neki, reggelre kb. egy 50 fT-osnál nagyobb, gyulladt karima maradt, kicsit felkeményedve. Férj reménykedik, hogy egy kósza szúnyog, én meg attól tartok, nem az. Azt hiszem, megint mennem kell csalinak, mert én azonnal feldagadok, allergiás vagyok a csípésekre... :(

2019. jún. 3. 08:29

"Aki huzamosabb ideig szenved a dögöktöl csipésektöl, esetleg allegiás rá, az igenis kèpes bàrmit megtenni a kiírtàsukra."


Ezt megértem! De ha otthon elmegy a villany csak mert sötét van és zavar nem fogod szaktudatlanul picskálni a kapcsolószekrény! Nem kötekedni akartam!

4521. visszavonult (válaszként erre: 4519. - Melcsi3)
2019. jún. 3. 08:26

Szia!

"Senkinek nincs joga sem pálcát törni a másik felett, sem kioktatni."

De van! Ezeket a szereket nem viccből kötik engedélyhez!

van I. II. III. Kategóriábaeső vegyszerek nem viccből a III.kat.amit te is megvehetsz a tescoban a töbit nem.Ha meg mérgezés történik akkor sipákol mindenki hogy miért.Az ő érdekében irtam.Ezt hogy érted hogy pálcát törni? Én nem itéltem meg Horakulumot! Ezt fejtsd ki bővebben? Vagy rosszul fogalmaztál?

4520. visszavonult (válaszként erre: 4516. - Horakulum)
2019. jún. 3. 08:21

Szia! Megadtad a választ!


Ők is csak vesznek egy szert, egy flakont, betöltik a gépbe előírás szerint meghígítva és kiszórják. Ennyi. Azért szabályozzák rendeletekkel, hogy ki használhatja fel, hogy igen, ne történjenek mérgezéses esetek, esetleges tragédiák, ne jusson hozzá, akárki, aki nem előírás szerint használná fel.



Nem higitják fel és nem csalnak a szerrel,egyszerűen az eu-s előirásnak megfelelően ezt gyártják le,alapból legyengitve,plusz hozzájön még az hogy a szintetikus anyaghoz a rovarok már rezisztensek (hozzászoktak) Ez nem cég függő,hogy ki a jó és ki nem.Amit én tudok javasolni az a magashő pár országban szinte csak ezzel a modszerrel irtanak.A 100C fok feletti hőfok mindent visz,még a baktériumokat is.Tény M.O.-on nem elterjedt a hővel történő irtás mert nézzük csak: a vegyszeres cégek alapból két irtást javalnak,ez alapból munka,másik hogy gyorsabb egy szobát ugy 15perc alatt lekezelnek.A magashő ha adott a körülmény egyszer elég a kezelés.Hátrány:több idő egy hővel való irtás,több munka stb,tehát nem erölteti senki ezt pedig a megrendelő szempontjából ez a jobb,a cég szempontjából pedig a vegyszeres,na érted?

4519. Melcsi3 (válaszként erre: 4515. - Visszavonult)
2019. jún. 3. 07:56

Szia Visszavonult.


Gondolom , és szinte biztos vok benne, hogy Horakulum nem felelötlenül fogja fujogatni a Fendona 60sc-t.

Tragedia a nem megfelelö allalmazás használat során léphet fel.

Mindig Emberi mulasztás okozza.


Senkinek nincs joga sem pálcát törni a másik felett, sem kioktatni.


Aki huzamosabb ideig szenved a dögöktöl csipésektöl, esetleg allegiás rá, az igenis kèpes bàrmit megtenni a kiírtàsukra.


Nàlunk 1 hónapja van nyugalom, de a legrosszabb ellensègemnek sem kívànom az àgyipoloskàt

Ha viszketünk azonnal nézzük nem - e polonéz csípés

Nem kívánom azt , hogy rettegve feküdjünk le.

Éjjel többször felkelni , keresni agyonnyomni a dögöket.

És a Párom szenvedése...

hólyagos, vèresre vakart csípések.


Kedves Horakulum , Ha Ti így tudtok megszabadulni tőlük .. tegyétek

Ès várom a fejlemenyeket

Udv

Melcsi

4518. horakulum
2019. jún. 2. 23:39

Nem értjük azt sem, hogy kerül a másik szobába, igaz, megnyugodván, hogy nincs dög, áthoztunk két párnát, ami hetek óta a másik a szobában várta huzat nélkül a sorát a székben - nem az ágyon - de ugye , áthoztuk. Plusz a gyerek is áthozott plüssöket hozzánk, de azok is mentesek...:o szóval, nem értjük, nem tudjuk.


Már arra is gondoltunk, nem lehet hogy a szárítóból szedtük össze? Közös a szárító és nem jöhet át pete másnak a kimostt ágyneműjéről a mi holminkra? De eddig miért nem történt akkor meg? 2,5 éve itt lakunk már....tavaszig nem volt semmi gond...


Áh...mentem aludni. Holnap benézek.


Köszi a privátban írást is!


Sajnos nálunk a lángszóró és a féktisztító nem esélyes, mert kárpitosak az ágyaink... :(


Agyalunk, mit lehetne csinálni...

4517. horakulum (válaszként erre: 4511. - Melcsi3)
2019. jún. 2. 23:33

Szia Melcsi!


Nem tudunk róla. Egyelőre nem merünk körbekérdezni, mert ég a pofánk, bár nem kellene. Tüchtig a lakás, két éve, most már lassan három, amikor ide költöztünk, kifordítottuk mind a 4 sarkából - igen, sajna panel, erre tellett csak, 60 lakásosban, de mégsem a régi 600 lakásos!!! :o - szóval teljes felújítás volt, falakt bontottunk, új burkolatok, semmilyen bútorunk nem volt, nem hoztunk át a másik lakásból. Azaz bocsánat, egyet igen, amit később eladtunk, annak már több, mint 1,5 éve. Szóval, nincs tapéta, csak a szép glettel falak, nincs függöny, nincs karnis, nincs szőnyeg, és tudjátok miért? A poloskák miatt, mert a régi lakásban megjártuk a hadak útját. 2,5 éve lakunk itt, eddig SOHA semmilyen ilyen gondunk nem volt, azaz poloska. Csótány igen, miután beáztunk mind ezen a strangon a 8.-ról - 3.-on vagyunk - és lezúdulva a víz, kimosta a csótányokat is. A felettünk lakóknál volt a góc, jó egy év volt, mire megszabadultunk a csótány utánpótlástól, akkor is külföldről rendeltünk szert, ami végül annyira bevált, hogy a ház közös képviselete is megvette és azzal írtanak, ha valakinél van csótány.


Szóval, nem, eddig soha nem is hallottunk róla, hogy bárkinél lett volna...bár ezt nem verik nagy dobra az emberek.


Febr. 26-án csípett meg engem először a dög, férjem elkapta- előtte őt csipkedte, heteken át, de nem tudtuk akkor még, mivel állunk szemben, aztán evakuáltuk a másik szobába és én maradtam csalinak, mert feldagadok, ahogy megcsípnek. Meg is ébredtem a csípésre és elkapta. Ez volt az ominózus FIÚ példány. Utána semmi, de semmi. Eltelt több, mint 3 hónap és most a saját helyemen feküdve éreztem viszketést éjjel, 01:40-kor, a nagy lábujjamon. Nagyon viszketett. Át is suhant a fejemen a második kaparózás után, hogy basszus, nem lehet, hogy ez poloska? Nem akartam hogy az legyen...elhessegettem a gondolatot és mivel nem dagadtam, ráhagytam, hogy irritáció. Befújtam irix-szel, visszaaludtam egy fél óra múlva. Reggel 05:40-kor csörgött az órám, kinyitottam a szemem, bevettem a gyógyszerem és éreztem, viszket az ujjam, jobb kéz kisujjam...na, akkor már erősebb volt a félelmem, hogy ez nem sima irritáció. Szóltam férnek, aki időközben átjött, és Ő azonnal kutatni kezdett- igazi vadász!!! :) - és basszus, meglátta a mellettem lévő pokrócon a rohadt nimfát. :( Ahogy teleszívva magát a véremmel szedte a lábait, hogy eltűnjön. Ragasztószalag és kész. Nem talált többet, elhúztuk az ágyat a faltól is, felnyitottuk. Egyelőre semmi többet, de tudod, a Nimfák áttetszőek és hát, van millió hely, ahová rejtőzhetnek.


Azért tudjuk, hogy nimfa, mert a netről simán beazonosítható. Még nem kifejlett volt, sem mérete, sem színe alapján.


Végül a lábujjamat két helyen, egymától fél cm-re, és a jobb kezemen csípett meg, ott ujjbegyet és kisujjat. Rohadt dög!


Másnap nem volt csípés, majd jött a hétvége, elutaztunk. Most várom, hogy ha megyek aludni, jön-e még zabálni belőlem valamelyik...Ha vannak még.


Ha akkor behurcoltunk dögöt a lakásba, akkor ez annak az utószele. De semmi nyom. Se kaka, se vedlés, semmi...Mi volt három hónapig????? Hogy nem volt csípés...Nem igaz...

4516. horakulum (válaszként erre: 4515. - Visszavonult)
2019. jún. 2. 23:06

Köszi Visszavonult!


Tragédiába? Ezt hogy érted? Kifejtenéd? Őszintén érdekel.


Az adott szernek van egy adagolási útmutatója, a szakemberek is e szerint dolgoznak, ezt a hígítási arányt alkalmazzák, semmi mást nem tesznek. Azaz de! Lehet nem tesznek bele annyi "anyagot", ezzel permeteznek és a vége az lesz, hogy a poloska még rezisztensebbé válik.


Csak szakemberek használhatják...Visszhangzik a fejemben. Értem én. De mik ők? Vegyészek, orvosok, kémikusok? Talán újra számolják az alfa-cipermetrin mennyiségét a kémiai képletek alapján és nem vesznek tudomást a gyártó által kiadott és ajánlott, valamint általuk is kötelezően betartandó adagolásról??


Ők is csak vesznek egy szert, egy flakont, betöltik a gépbe előírás szerint meghígítva és kiszórják. Ennyi. Azért szabályozzák rendeletekkel, hogy ki használhatja fel, hogy igen, ne történjenek mérgezéses esetek, esetleges tragédiák, ne jusson hozzá, akárki, aki nem előírás szerint használná fel.


Semmi többet nem tesznek szerintem. Ha igen, akkor én kérek elnézést az irtóktól, hogy lebecsültem őket és a tudásukat. Ha én teszem a gépbe és én szórom ki, akkor legalább tudom, hogy tényleg benne van a szükséges koncentráció. Ez nem EU-ban betiltott szer, hanem közember nem kapja meg. Ez kb. olyan, mint a kannabisz. Bevált, csak nem akarják, hogy meggyógyulj tőle...


Nem akartam én sosem idáig jutni, hogy saját kútfőből vásároljak mérgeket, de hidd el, amit itt látok, hogy 60 ezreket dobtak már ki az ablakon, meg amit mi is megtapasztaltunk ez ügyben, azt sem kívánom senkinek.


Jómagam mérnök vagyok, tudom, hogy még az élelmiszereke is vannak peszticidek - növ. védőszer maradékok - amit megeszünk, csak limitálják, hogy mennyi lehet bennük, rajtuk, tehát nem csak úgy ukmukkfukk akarok lögybölni, de nem látok lassan más kiutat, mint magánúton cselekedni.


Tisztességes irtót ha tudsz mondani, és ajánlani, akkor felhagyok ezzel az iránnyal. De nekem ne áztassák el a lakásomat büdös folyadékkel, meg az ágyneműmet, bútorainkat és a falakat úgy, hogy évek múltán is a fehér poron végighúzva a kezünket éreztük azt a borzasztó szagot, letakaríthatatlan volt!!!!! és az irtást követően ugyanúgy csíptek a dögök - tudok mindent ismétlésről, peték kikeléséről is, szóval...


A fent nevezett szer alacsony toxicitású, lásd: "long- lasting residual action, low toxicity for people and homoeothermic animals"


Itt el lehet olvasni a toxicitásról mindent.

[link]


11. szakasz, 9. oldaltól.


Még a háztartásban használt kemikáliáknak is van adatlapja, a hipónak, domestosnak is...És mégis használjuk, akár napi szinten.


Lásd domestos ocean fresh:

[link]


Legtöbbször nem is vizsgálják a toxicitást.


Amúgy ki, mikor, hol és mi alapján ajánlotta a Fendona nevű szert itt a csoportban? Van vele valakinek valami tapasztalata? Az tetszik benne első körben, hogy nincs szaga!!!!


Köszi előre is a válaszokat!

4515. visszavonult (válaszként erre: 4510. - Horakulum)
2019. jún. 2. 15:57
Szia,nem ajánlom a házilagos irtást veszélyes II.kategoriás permetezőszerekkel mert tragédiába torkolhat.Csak szakemberek használhatták,már ők sem mert betiltott itthon.
4514. visszavonult (válaszként erre: 4513. - Melcsi3)
2019. jún. 2. 15:54
Üdv, a jogszabály az antsz-nek csak a patkányirtást kötelezi.Mert az fertőzést terjeszt.
4513. Melcsi3
2019. jún. 1. 12:27

[link]


Sajnos az ANTSZ tényleg így áll hozzá.

Mindenkinek saját egyéni szocproblémája az írtás.

Vicc vicc és vicc a hozzáállásuk

4512. Tormás30 (válaszként erre: 4511. - Melcsi3)
2019. jún. 1. 12:16
A szállodákat apartmanokat kötelező 6 havonta írtani. Amiről az üzemeltetőnek naplót kell vezetni. Nagyon sokan nyaralásból viszik haza. New Yorkban 5 csillagos szállodát zártak be poloskák miatt. Az én ítós emberem is elmondta hogy pár év és lapátoloni lehet Bp-en az ágyipoloskát. Minden ami hatásos lenne ellenük az EU betiltotta. Amik forgalomba vannak az ellen pedig egy idő után rezisztensek lesznek. Foszforsav hatásos a peték ellen.
4511. Melcsi3 (válaszként erre: 4510. - Horakulum)
2019. jún. 1. 12:09

Szia Horakulum.


Nincs a házban fertőzött lakás?

Nagyon sajnálom,hogy megint van

De ugye megfogtátok...

Érthetetlen....egyszerűen megüt a guta,hogy honnét jönnek, és miért nem lehet őket kiírtani.


Kb Április közepén találkoztam, az egyik megyeszékhelyen levö boltomban( külföldi élelmiszerlánc) egy rovarírtó fiatalemberrel.

3 havonta kötelező nekik ezen üzletek rágcsáló es rovar írtása.

Majdnem 1 órát beszéltünk az ágyipoloskáról.


Sajnos el sem hisszük ,hogy hova ,és milyen helyekre mennek írtani.

Akkor Áprilisban pl a Balaton parti hoteleket moteleket szállásokat írtották.

Eszméleletlen a fertőzések mértéke.

Szerinte nagyon levannak gyengítve szabályozva az írtó szerek.

Ő is a hő ill fagy kezeléseket mondta 100% ra megbízhatónak.

Ekkor mondtam Neki ,hogy mi féktisztítóval és gázzal tizedeltük a dögöket.

Adott egy sprayt is ha még lenneének azzal lehet őket a rejtekhelyekről előcsalni, na meg tel számot ,ha mégegyszer visszafertőződnénk.


Szurkolok Nektek ,hogy megint csak ez az egy példány legyen

Udv

Melcsi

4510. horakulum
2019. máj. 31. 19:17

Sziasztok!


Val. rendelünk kintről Fendona 60SC-t, 60!!!! -ast amiből 25 ml kell 5 literbe és 100 m2-re elég. Az ára így összesen kb. 30 ezer szállítással. A kérdésem, érdekel-e valakit, ha ténylegesen megrendeljük, tehát osztozna-e rajta, mivel ez a mennyiség többszöri irtásra is rengeteg számunkra. Mo.-on nem lehet beszerezni, mivel II. kat. engedély kell már hozzá.


Val. mi akkor is megrendeljük, ha senkit nem érdekel, de reményeink szerint sikeres irtást követően szükségtelenné válna nagy része, és ez nagyon nagy mennyiség egy lakásra. Dupla erős koncentrációban használva is elég lenne az egész flakon (500 ml) 1000 m2-re. Az ajánlott hígításban pedig 2000 m2-re.


Ha visszaolvastok, látjátok, hogy nem rég örömmel írtam, nincs gond, három hónap telt el, nulla csípés, semmi de semmi, majd tegnap előtt éjjel engem megint megcsípett, a lakás másik végén lévő szobában, egy NIMFA!!!!! Basszus... :( Nem hiszem el, hogy megint kezdődik, most már másik házban. Sok esélyes, hogy honnan jöhetett, de a nimfát nem értjük és az eltelt három hónap mentességet sem és egyelőre az egyetlen példány nimfát sem...


Írtóval kezdeni...min. 15 ezer, három szobás esetén val. 20 ezer + még egy irtás, akkor már lehet inkább a kezünkbe vesszük.


Egyeztetni privátban.


Sziasztok!

4509. Tormás30 (válaszként erre: 4508. - Linda39)
2019. máj. 26. 20:41
Szia. Fendonát ebay-en tudsz rendelni.
4508. Linda39
2019. máj. 26. 10:09
Sziasztók olvastam egy forumon hogy a borsmenta olaj illatát nem birják ezek a dögök. Mivel nincs pénzem irtokra ugy döntöttem ki próbálom . Vettem is minden reggel és este be fujtam az ágyunkat és a gyerekek ágyát is . 1 nap már nem volt csipés ez igy is ment egészen 3 hétig gondoltam végre valami hatásos. De ma éjszaka megint meg jelentek persze reggelre megint csipések voltak rajtam a vádlimon és a kezemen 😕most vagy a megmaradt peték keltek ki mert amit el kaptam este még kics volt nem ki felylet példány. Minden jó tanácsot szivesen fogadok köszönöm Illetve valaki esetleg tudja hogy a fendona 6sc hol lehet be szerezni köszönöm 😚puszi
4507. Tormás30
2019. máj. 22. 17:20
2 hét múlva ismételtesd meg az írtást mert a lerakott peték kikelnek.
4506. Tormás30 (válaszként erre: 4505. - Poloskapara)
2019. máj. 22. 17:20
Nálunk úszott minden a vegylében és büdös volt mint a kolera. De ez szer függő is. Mert van olyan ami szagtalan de hatásos. 2 hét múlva
4505. poloskapara (válaszként erre: 4500. - Horakulum)
2019. máj. 22. 07:36
Igen, húsz perc volt. Keveselltem én is, de azóta béke van és nyugalom. Minden este-reggel átnézem az ágyat, éjjel is körbevilágítok. Csípésem nincs. Kezdek megnyugodni. Nem tudom mennyi szert fújt le, mert megkért, hogy hagyjam el a lakást. Ez általános? Mindenkinek mennie kell? Én azt hittem, csak a fújás után van a kétórás távollét. A szernek nem volt különösebb szaga, azt sem mondhatnám, hogy eláztatták a lakást. Minden kicsit nyirkos volt, de egy-két óra alatt kiszáradt.
4504. Cukorka85
2019. máj. 21. 22:07
Sziasztok. Van itt olyan, akinek a Protect poloskairtó szer segített? Minden tapasztalat segítség!
4503. Melcsi3
2019. máj. 21. 16:46

Bocsánat

Egyszer kézi gázláng szóróval is kaptak.

800 fokos hő...semmi nem éli túl,

4502. Melcsi3 (válaszként erre: 4501. - Horakulum)
2019. máj. 21. 16:40

Sziasztok.

Hello Horakulum.


Örülök,hogy mentesek vagytok.

Remélem,és lekopogom,hogy nálunk is sikeres volt a hadjárat ellenük.


Hidd el én is ezen gondolkodom ,honnan ,és hogyan jött(ek).

Tömegköz nem ,mert mindketten kocsizunk, én mint Területiképviselő cégessel, férjem sajáttal.

Turis ruhát nem vettünk, a költözés kettő éve saját autóval,tehát kizárt.

A gyerek szobában pedig egyáltalán nem jelentkezett fertőzés.


Mégis akkor honnan???

Így maradt a felső szomszéd férfi, Ő abból kifolyólag hogy hetel,de mindent szilóval tömítettünk.

Talán örökre relytély marad , és megválaszolatlan kérdés, de reméljük ez volt az első,és utolsó találkozás velük.


Férjem megmondta: úgy is elkapja mind, amiért ilyen szenvedést okoztak neki.

És olyan öröm volt látni ahogy a féktisztítótól hullanak..és nem mozdulnak többet.

Szép napot Mindenkinek


Melcsi

4501. horakulum
2019. máj. 21. 08:48

Mi úgy néz ki, megúsztuk. A férjem elfogta azt az egy élő példányt akkor, és azóta nincs semmi, de semmi. Azaz most már három hónapja. De sokat agyaltam, honnan jöhetett...Nálunk több esélyes volt (tömegköz, idős néni fertőzött ház, onnan ajándék, turis felsők) szóóóóval...Hihetetlenül jó érzés, hogy csak magunk vagyunk...


A féktisztító téma tetszik, de nem tudom, sima kárpiton mit csinálna...A gőztisztító nem elég hatékony, nem elég forró.


Melcsi, nekem voltak olyan reakcióim, mint a férjednek. A kezem a csípés helyén többszörösére dagadt, kiemelkedett vagy 8-10 cm-es körben, begyulladt, forró volt és hamarosan váladékozni kezdett, kifakadt, majd megvesztem, úgy viszketett. Egyszer keresek és töltök fel róla képeket, mert döbbenet halljátok. És még jó fél évig megmaradt a helye, ez pl. tipikus poloska csípésre jellemző tünet.


Férjed nagyon kitartó volt bogár ügyben. De tényleg érdekes, hogy akkor honnan jöttek. Felső szomszédtól simán jöhetett tényleg, mert a szállásokon is összeszedhette.


Egyébként, jut eszembe...a költöztető autóról nem jöhettek???? Vagy saját kocsival oldottátok meg? Hisz ki tudja előtte milyen bútort szállított és elég egy-két példány, hogy kolónia legyen belőlük...

:o

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook