Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
4590. Robcsi76 (válaszként erre: 4589. - Tormás30)
2019. júl. 4. 17:45
Az még rosszabb :(
4589. Tormás30 (válaszként erre: 4588. - Robcsi76)
2019. júl. 4. 17:41
Van arra kutatás hogy vér nélkül 1 évig is elélnek!
4588. Robcsi76 (válaszként erre: 4585. - Doboszika)
2019. júl. 4. 16:39
Amit boltban kapsz szereket az kb. kidobott pénz és benne van a kockázat, hogy rezisztenssé válnak. Gondolom mondta az irtó, hogy ne is moss fel! Kontakt irtószer, tehát a méregmezőbe bele kell sétálniuk, hogy hasson és ne türelmetlenkedj ez nem 1-2 nap alatt fog elmúlni, mint írtam várd meg a második irtást és ha azután is van csípés, akkor mehet a harmadik. A leírásod alapján nagyon le vagytok fertőzve. Nem tudom utána olvastál-e, de vér nélkül is kb. 7-9 hónapig képesek élni. Emlékeim szerint van másik szoba. Próbáljatok ott aludni, csak át ne vigyétek, bár gondolom azt a helyiséget is lekezelte az irtó. Albérletbe laktok? A bútorotok a tiétek vagy a tulajé?
4587. doboszika (válaszként erre: 4586. - Tormás30)
2019. júl. 3. 18:13
El se tudom képzelni, hogy 3 gyerekkel milyen lehetett pluszban ennyi ideig. Hát sajnos erre felénk nem lehet családi házat bérelni csak venni. Tavaly augusztusban volt a felső szomszédnál poloska, akkor lejött és szólt de nem kaptuk el akkor. De most honnan vagy hogyan és elsőnek azt se tudtam mi az, akkor már hamarabb léphettünk volna. Bár a párom elsőnek próbálkozni akart házilag.
4586. Tormás30
2019. júl. 3. 14:17
Nagyon sajnálom hogy ezen mentek keresztül. Nálunk 3 gyereket és engem csíptek. 2 hetente járt az írtó júliustól november elejéig. Éjjel nem aludtam pszihésen kikészültem. Lámpafénynél aludtak a gyerekek. Mi folyamatosan kaptuk az utánpótlást. Nagy szerencsénk volt hogy el tudtunk költözni úgy hogy nem hoztunk magunkkal bogarat. Kimosva zsákolva volt minden csak az volt elől amit használtunk. Nem hoztunk át bogarat. Mi is albérletbe lakunk. Annyi hogy családi házban lakunk. Ide ha hoztunk is volna át egyszerűbb írtani mert nincs akitől vissza fertőzzön. Itt volt olyan aki családi házba ment. Sajnos átvitték oda is de 1 írtással megszabadultak a bogaraktól.
4585. doboszika
2019. júl. 3. 09:44
Na nehezen de éjfél után rá vettem magam, hogy aludjak. Hajnalban azért 2x keltem és akkor láttam kicsi bogarakat amík meg csíptek minket. Nemrég néztem az ágyneműtartót és ha jól láttam vagy 5 közepes illetve nagyobb volt kipurcanva. Vagyis szerintem kipurcantak mert nem menekültek. Egy kisebb élőt a plafonon szemeltem ki de össze nyomtam. A lányon van megint a több csípés, rajtam kb 2-3 óra alatt eltűnik vagy halványul. Mit ajánlotok a következő irtásig, hogy ne csípjenek illetve rá segíteni a pusztulásra. Addig nem is fogadunk vendégeket, és pont a következő irtás napján viszik a lányomat nyaralni a keresztszülei. Gőzölös vasalónk van, azzal próbálkoztam hétvégén de nem lett nagy eredménye. A Protectnek viszont annyi, hogy bujtak elő a bogarak és menekültek.
4584. doboszika (válaszként erre: 4583. - Robcsi76)
2019. júl. 2. 22:31
Az a baj én már totál kikészültem amikor a hétvégén a 2 éves lányom karját meg láttam. Sírni tudtam volna komolyan. Szívem szerint mindent felgyújtanék. Fura mert jár hozzánk a mama, keresztszülei lánynak és náluk nincs ilyen probléma vagyis nem említették, hogy lenne. Inkább csípnének engem, bár én meg kisebesedek a csípésüktől. Mindennap mosok vagy 3x. Hát tuti kérek 3. írtást is. Ott felejtettem a pizsamám és az is le lett fújva. Hát köszönöm szépen, nem egyszerű nem ezen rágódni miközben édesen ott alszik a gyerek és tudod ma csípés várható rá. Nem is adtam rá nadrágot csak bodyt mert múltkor meg csipték az arcát. Vajon a teafa olajt csepegtetek az befolyásolja a szer hatóságát? Azért beszerzek minél hamarabb a gazda boltból valamilyen szert. A párom az valamilyest lazábban veszi a dolgot bár őt nem csípik.
4583. Robcsi76 (válaszként erre: 4581. - Doboszika)
2019. júl. 2. 22:06

nem arra utaltam a költözéssel, hogy költözzetek, hanem arra, hogy sajnos még az se lehet 100%-os biztos megoldás. Elég, ha egy pete vagy nimfa túlél és elviszed az új lakásba. Rosszabb esetben a szomszédtól is megfertőződhetsz. 22-es csapdája az egész sajnos.

Aludjatok, mert ha ezen rágódtok, akkor totál kikészültök. 2-3 hét múlva kiderül, addig kitartás.

4582. doboszika
2019. júl. 2. 21:39
Most a nagy szobába fekszünk a kislányommal ahol a bogarakat észleltük, sajnos muszáj itt aludni. De már most félek, leoltani se merem a lámpát.
4581. doboszika (válaszként erre: 4580. - Robcsi76)
2019. júl. 2. 21:37
Hát nálunk nyitott ablak mellett csinálta az irtó a 2 szobát és utána 45 percre el kellett hagynunk a lakást. Nekem 7-10 napot mondtak a következő írtáshoz így jövő pénteken jön ami 9 napra ra lesz ha jól számoltam. Reggel tiszta ágyneműt húztam fel, amit lehúztam azt vittem mosni 95 fokon. Azt mondta az úriember, hogy az ágyneműt hagyjam fent kb 4-5 napig. Eddig porszivozni se porszivozak. Ők pl nem adnak garanciát. De ahhoz képest amiket itt olvastam, hogy volt valakinél 30 ezer vagy 40 volt. Nekünk 8 ezer egy alkalom. Itt ahol élünk ők foglalkoznak a legrégebbeb ezzel. Én is szívesen elköltöznék ha megtehetnénk. De albérletet elég nehéz úgy találni, hogy van egy gyereked. Kertes házhoz meg kellene egy egy hitel, hogy kapásból legyen 20 millió forintunk.
4580. Robcsi76 (válaszként erre: 4579. - Doboszika)
2019. júl. 2. 20:23
eg kell várni a 2 hetet és a következő irtást. Azután általában 1 hónap garanciát adnak, ami azt jelenti, hogy ha a második irtás után jelentkezik még csípés, akkor még egyszer irtani kell, amit ingyen megcsinálnak. Irtás után 3-4 óra hosszáig nem lehet nyitni ablakokat és nem is szabad bemenni a kezelt helyiségekbe. Amiben alszotok az legyen kimosva 60C°-on. A párnákat, takarókat frissen kimosott /60C°-on kimosva/ huzattal húzd be, persze meg kell várni, hogy a permet megszáradjon. Azokat a ruhákat, amiket kimostál zsákold be, de úgy hogy véletlenül se tudjon belemenni poloska és addig ki se bontsd, amíg biztos nem vagy benne, hogy nincs több poloska. Természetesen, amit használtok ruhákat az maradjon kint, de azokat is 60C°-on mosd ki. Sajnos nagyon nehéz kiirtani őket, mert az a méreg, ami hatásos volt az tiltott. Mint olvastad valaki el is költözött ezek miatt. Sőt, ha visszaolvasol valaki átvitte az új lakásba vagy házba. A többi kérdésedre már írtak választ.
4579. doboszika (válaszként erre: 4577. - Tormás30)
2019. júl. 2. 16:32
Vajon most meddig várható csípés? Jövő hétig csipkedjenek össze minket? Nem tehetünk semmit addig ellenük? Teafa olaj nálunk nem hatott.
4578. doboszika (válaszként erre: 4577. - Tormás30)
2019. júl. 2. 16:29
Fantasztikus, azért nem egyszerű csak úgy hiphop elköltözni pláne, hogy gyerekkel alig lehet bárhova is. Albérletbe lakunk. Ma reggel a 2 szobát lepermetezte a csávó. Jövő héten pénteken jön újból. Most 2 kicsit nyomtam össze. Döglöttet nem találtam de elég fura szaga van a permetnek. Már néha sírni tudnék.
4577. Tormás30 (válaszként erre: 4576. - Doboszika)
2019. júl. 2. 14:26
Szia. Mivel az ágyipoloska éjszakai állat akkor szokott általában előjönni de ha el vannak szaporodva vagy ki vannak éhezve akkor mar nappal is előjönnek. A lakásban minden le kell szigetelnetek. Hőálló sziloplaszttal a fűtéscsövek találkozását a dallal és a plafonnal. A konnektoroknál is szigetelni kell. Egy nimfa vagyis nőstény poloska napi 2 petét rak amik 2 hét után kelnek ki. Mivel 3 hét telt el az első csípés óta elég sok bogár lehet nálatok. Ha szomszédnál is van és nem írtat nem szigeltek akkor ez szélmalom harc lesz. :( Mi 6 hónapig bírtuk végül elköltöztünk.
4576. doboszika (válaszként erre: 4574. - Robcsi76)
2019. júl. 1. 22:45
Akkor ha azt írod eléggé le vagyunk fertőzve mit jelentsen? Mire számítsunk?
4575. doboszika (válaszként erre: 4574. - Robcsi76)
2019. júl. 1. 22:42
Ágyneműt 95 fokon mosok,ruhákat 60 fokon vagy úgyszintén 95 fokon. A takaró is ki lett mosva 95 fokon és utána vettem észre bennük a bogarakat amik szerintem meghaltak. Szemetes zsákba tettem és kidobtam. Mindenképpen lesz második írtás is, holnap azonnal kérem a következő időpontot és minél hamarabb annál jobb. Szeptemberben oviba megy a lányom, szeretném addigra kiiktatni őket nehogy vigyünk oda. Egyedül a nagy szobában találtam őket. Befújás után hívtam őket azonnal amint meg láttam, hogy jönnek. Akkor amibe alszunk nem moshatom ki 2 hétig illetve abban is kell aludnunk?
4574. Robcsi76 (válaszként erre: 4573. - Doboszika)
2019. júl. 1. 22:00

Szia!

Ha hívtál irtót miért használtál Protectet? Teljesen felesleges volt sőt nem is ajánlott...

Minden helyiséget, ahol van ágy és alszanak is érdemes lekezelni. Ágynemű, takarók stb, ami az ágyon van vagy az ágyneműtartóban. Függönyök, főleg a varrásoknál szeretnek petét rakni. Ezeket két hétig nem szabad kimosni a peték miatt. 2 hét után mindenképpen újrakezelés szükséges a peték miatt, de úgy is adják meg az árat általában. Ezen ne spórolj, mert ha maradtak peték azok ki is kelnek és ugyanott leszel. A lekezelt ruhákat , takarókat stb. 60C°-on mosni az alatt a peték nem pusztulnak el. Kihajítottad??? Gratulálok!!! Hagy fertőződjön le más is... Lehet te is így kaptad. Tévhit, hogy a koszosság nem takarítás miatt szaporodnak el. Semmi köze a tisztasághoz, mivel vérrel táplálkoznak és az egyedüli céljuk, hogy közelben legyen a táplálék, ezért az ágy 1-2 méteres körzetében rejtőzködnek, akár egy ruhával bevihetted. Viszont, ha világos nappal a Protect hatására előjöttek és találtál máshol is, akkor sajnos eléggé le vagytok fertőzve.

4573. doboszika
2019. júl. 1. 19:59
Nálunk a 2 éves kislányom "szenvedte" meg legjobban, rajta több csípés van. Aztán én következem de Apán semmi. Nem is érez semmit,bezzeg én már halucinálok, hogy itt meg ott csipnek. A lány szerencsére nem vakarja. Kb 2-3 hét mire tegnapelőtt (hétvégén) rá jöttünk mi ez. Ma hívtam a rovarirtót, holnap jönnek permetezni. Ez, hogy működik? Nálunk a nagy szoba van szerintem "csak" fertőzve, a kis szoba nem. Bár mindenki a nagy szobába alszik. Itt azért ma reggel az ágyra nyomtam egy Protectet, jött ki bár kisebb - nagyobb bogár. Már menekült volna ment felfelé a plafon felé. Egy meg a párom szekrényébe. Délután is elkaptam még 2 darabot. Nálunk például a gyapjú takarómba is voltak. Ahogy láttam, ki is hajitottam a picsába. Nálunk 8 ezer forintért csinálja a lakás/alkalom. Csak a 2 hálót csinálják és azt mondta nő, hogy minimum 2 alkalom kell. 7-10 nap az első után. Ja panel. Tavaly a felső lakónál volt, akkor nem észleltünk semmit. Azt se tudjuk hívott e irtót vagy sem mert eléggé elhanyagolt az apuka. A gyerekek azok menők de csak fiúk vannak így nem tudni mennyire van takarítva náluk. Nem mondom, hogy nálunk patyola tisztaság van de tesz a lányom róla, hogy mindenhol legyen valami.
4572. edina617 (válaszként erre: 4571. - Malacka)
2019. jún. 27. 09:42
Szia,megadnád az írtó cég nevét? Köszönöm
4571. malacka (válaszként erre: 4570. - Horakulum)
2019. jún. 21. 09:22

Szia,


Hát nézd, amikor a füst után kinyitottam a lakást, én majdnem megfulladtam (baromi érzékeny tüdőm és bőröm van, így ez nem általános jelenség).

A szagnak kellett bő 1,5 óra hogy elviselhető legyen, de este már lehetett a lakásban aludni.

Ma reggeli állapot: a cuccok szárazak, csak nagyon kis szagnyom van (ott ahol nem tudott még kiszellőzni rendesen), minden megszáradt, és nincs folt. az a szoba ahol eddig volt bogár (és sajnos tegnap reggel már látható is volt) be volt eddig zárva, most bementem, de a kupin kívül semmit sem láttam, ami állatra utalna.

4570. horakulum (válaszként erre: 4569. - Malacka)
2019. jún. 21. 08:26

Ez marha jól hangzik!


Bízom benne, valóban olyan hatékonyak lesznek, mint ahogy jósolják.


Ez a mindent lefújnak alapvetően nagyon szerencsés, de esetünkben pl. ahol 3 hónap különbséggel volt pár csípés,lehet nem tartanám indokoltnak. A mindent lefújástól ugye csak azért ugrik a gyomrom görcsbe, mert annó ezt megkaptuk másik cégtől, akik még az ágyneműnket is eláztatták, mivel még poloskára utaló nyomokat sem találtak és a vegyszer szagban éltük aztán az életünket, lemoshatatlan, eltávolíthatatlan volt. Anyudéknál mi a helyzet a szagokkal???? Van szaga a kifújt anyagnak? És nyomot hagy a felületen? Kifehéredik?


Nagyon érdekel, mi lesz nálatok az eredmény. Mi továbbra is várakozó állásponton vagyunk. Nincs csípés, pedig most mindenütt aludt valaki. Nincsenek nyomok, nincsen semmi. Mintha nem is lennének, vagy lettek volna, de tudom, az ördög nem alszik...


Drukkolok Nektek!

4569. malacka
2019. jún. 20. 20:18

nahm anyámnál is megvolt az első kör.

az itt olvasottaktól teljesen eltérő tapasztalataim vannak, remélem nem csak nekem, hanem a bogaraknak is, akik feldobják a pacskert.

f4re jöttek, szó szerint MINDENT kezeltek (kivétel a konyha és a kajatároló szekrény). tehát összes szoba, folyosó, wc, fürdő, összes ablak, ajtó, szekrények stb. alaposan, nem sajnálták az anyagot. aztán f6kor befüstöltek, és onnantól két óra volt, mire be lehetett menni a lakásba. itt tartunk most. kértem adjanak második körre időpontot, de azt mondta a hölgy, hogy ő jön szívesen, de ennyi cucc után 30% csak ahova vissza kellett menni, szóval még várjak az időpont-egyeztetéssel.

4568. horakulum (válaszként erre: 4567. - PanniBp.)
2019. jún. 20. 11:07

Pofátlan csürhe banda...Bocsánat!


Mennyit fizettél volna a második alkalomért? Annyit, amennyit az elsőért? Mennyire voltak alaposak az első alkalommal?


Ha nem voltak alaposak, látszik, hogy csak felületesen csinálták, nem szántak rá elég időt, és u.annyit fizetnél mint elsőre, akkor én nem hívnám őket többet, de írnék is még egy írásos panaszt a mail címükre, ahol jól megaszondanám és azt csinálnak vele, amit akarnak.


Ja és kérlek tedd közzé itt is a nevüket, hogy tudjuk, őket ne hívjuk az életben soha...

4567. PanniBp.
2019. jún. 19. 18:24
Ma du. 5 órára (17:00) ígérte az írtó, hogy jön. (2. alkalom lett volna.) Sajnos nem érkezett, miután megkérdezte tőle ismerősöm, mi a hiba oka, jelezte, sajnos a kolléga nem vette észre. (A rendszerben igaz benne volt.) Ezután én is felhívtam e cégnek, szolgáltatónak(?) munkatársát, s érdeklődtem hogy történt ilyen, jól kioktatott, s megkérdezte, miért erőszakoskodom a telefonálással, dolgozik. Csupán tudni szerettem volna, az ígért időben érkezik e valaki, s egyáltalán hogy is van ez? Szolgáltató és kiszolgáltatott viszony? Érdeklődöm Ti mit tennétek, hagynátok veszni az első kezelés összegét, vagy pedig hívnátok valaki mást.
4566. Tormás30 (válaszként erre: 4564. - Horakulum)
2019. jún. 17. 13:45
Hivatalból köteles kimenni az Ántsz oda ahova jelzés érkezik. Ez nem szerencse kérdése!
4565. horakulum (válaszként erre: 4563. - Gabi44)
2019. jún. 17. 12:28
Na jah, de ezt ugye mi otthon nem szeretnénk... :o
4564. horakulum (válaszként erre: 4562. - Tormás30)
2019. jún. 17. 12:27

Tudtommal az ÁNTSZ volt, ahol úgy sem ismerte el a poloska fertőzöttséget, hogy hemzsegett a hely a polsokáktól... :o :(

Szerintem az ÁNTSZ ebbe nem megy bele, de ne legyen igazam. Csak ha fertőzést terjesztenek. Asszem ágyi poloskáról ezt még nem hallottam.

De persze lehet, hogy tévedek. Ha nálatok beavatkozott az ÁNTSZ, szerencsések vagytok.

4563. gabi44 (válaszként erre: 4556. - KitBP)
2019. jún. 17. 10:58
Azon kórházi osztályon ahol dolgozom, ott volt ágyi poloska fertőzés. A következő történt: azt a kórtermet ahol előfordult és a mellette levőt el gázosították. Elméletileg 24 óra , de amúgy 3 napig volt lezárva. Az összes ruha ami a betegeké volt az ágyon zsákba rakva és az is gázosítva. Feloldás után égetőbe mentek a matracok, minden ami fa, asztal, szék, a ruházat 90 fokon mosva vagy elégetve. Így sikerült kiirtani ,.
4562. Tormás30 (válaszként erre: 4558. - KitBP)
2019. jún. 17. 10:37
Az ÁNTSZt te is kihívhatod. Bejelented hogy kire gyanakszol. A hivatal kimegy és kötelezi az írtásra. Ha nem tesz eleget akkor pénzbírságot kap! Nálunk azután szállt be a ház az írtásba hogy kihívtuk az Ántsz-t!
4561. Erik84
2019. jún. 17. 02:15
Terveim a jövőre nézve: Új lakás, szigorúan megkérdezve a lakosságot, hogy nem áll fent ez a veszély, mindent kidobni, amit csak lehet, a ruhákat 60 fokon mosva, mosógépből egyenesen zsákba téve, légmentesen lezárva, minden részletre odafigyelve, amennyire csak lehet, ha így is utánam jönnek, akkor is megszabadulok tőlük, addig csinálom, amíg el nem tűnnek az életemből...A fizikai korlát miatt kicsit nyugodtabban alszom, de végleg meg akarok szabadulni ettől...
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook