Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
4620. PanniBp.
2019. júl. 19. 10:09
Szervusztok! Korábban már írtam: 2 alkalommal járt nálunk az ágyi poloska írtó cég embere. Szerdán ismét eljött, a 3. (ajándék) írtást is elvégezte. Sajnos a 2. után is, s a szerdai után szintén találtunk élő állaot. Talán a szerdai éjszaka még panaszmentesnek volt tekinthető. Ma, azaz csütörtökről péntekre virradóra ismét csípett valami. Megnéztem, 2-3 alkalommal is: kb. 6-8 állatot találtam. Egyik-másik eléggé aktív volt. Fogalmam sincs meddig fog ez tartani. A hatás kb. mikorra alakul ki. Az igazsághoz tartozik, a szer, amit alkalmazott nagyon csípett, könnyeztünk a kezelés alatt és után. Azt még elfelejtettem mondani: kellemetlen volt az utolsó írtás: az ember rákérdezett munka közben: Mikor láttak utoljára poloskát? - Tegnap, kb. 10-et. - feleltük. Hát ez elég baj? - felelte. Ugy éreztem, ill. éreztük itthon, mintha kétségbe vonná szavainkat. A TI tapasztalatok szerint kb. mikorra áll helyre itthon a rend? Második kérdés: kb. 3 hét múlva kéne bemennem abba a lakásba, ahonnan elvileg hoztam, (ott is írtottak, a 3. -at szintén szerdán)mit tegyek. Üdv.!
4619. horakulum (válaszként erre: 4617. - Giftmischer)
2019. júl. 14. 21:36
Molylepke pete nem lehet?
4618. Robcsi76 (válaszként erre: 4617. - Giftmischer)
2019. júl. 14. 09:58

Szia! Szerintem nem ágyi poloskáé. Az inkább hosszúkás és fektetve állnak össze-vissza a peték.

[link]

2019. júl. 14. 07:47

Sziasztok!

Régebben küzdöttem én is poloskával... (Phszihésen még most is!)Most ezt találtam a ruhásszekrényben egy pár hónapja nem használt ruhán. Szerintetek ez lehet poloskapete? Azok a feketék a petékből lógtak kifele. Ilyen rendezetten tesz le petét? Gyapjúbogár az biztos van itthon, azt szoktam látni. Nem lehet annak? [link]

4616. doboszika (válaszként erre: 4615. - Robcsi76)
2019. júl. 8. 16:24
Kihúzhatós kanapén alszunk. Egyedül voltam itthon a kislányommal, a csávó egyedül volt. Az ágyneműtartót kihuzta, a helyéről. Bele is fújt, én segitettem neki azt is vissza tenni a helyére. A kanapét alig bírta meg emelni és arrébb húzni. Tegnap azért jó pár nagyobb példányt szedtem össze dogolve még a kisebbekből is.
4615. Robcsi76 (válaszként erre: 4614. - Doboszika)
2019. júl. 8. 16:02
Ez csak azt jelenti, hogy előbújtak azok is, akik eddig nem voltak éhesek vagy kikeltek a peték. Jó eséllyel átmentek a méregmezőn is. Aggódni a második irtás után 2 héttel kezdj, ha még lesz csípés. Viszont az előzményekből kiindulva eléggé le vagytok fertőzve. Az ágyat felfordítottátok, esetleg szétszedtétek, mert lehet oda is kellene permetezni a második irtáskor.
4614. doboszika (válaszként erre: 4612. - Tormás30)
2019. júl. 8. 13:05
Szuper, akkor volt 2 nyugodt napunk. Ma 4 csípést fedeztem fel a lányomon. 😞 Rajtam kiütés féleség jött ki.
4613. Tormás30
2019. júl. 8. 08:13
Kiváltja
4612. Tormás30 (válaszként erre: 4611. - Doboszika)
2019. júl. 8. 08:12
Mivel ugyan azt az anyagot juttatják csípéskor a szervezetbe mint a nagyok igen ugyan úgy látszódik. Mert az allergiás reakciót k
4611. doboszika (válaszként erre: 4610. - Robcsi76)
2019. júl. 8. 08:00
Az ő csípésük is úgy látszik meg mint egy nagyobbé? Vagy kisebb?
4610. Robcsi76 (válaszként erre: 4609. - Doboszika)
2019. júl. 7. 22:12
Azok is csípnek, mivel önellátóak nem eteti őket senki. Sőt elárulom, hogy a kicsik többször csípnek, mert sűrűbben esznek. A kifejlett példány, ha jól lakik, akkor lehet 1 hétig se bújik elő a rejtekhelyéről.
4609. doboszika (válaszként erre: 4608. - PanniBp.)
2019. júl. 7. 19:51
De csíptek is? Arra vagyok kíváncsi, hogy azok milyet csípnek?
4608. PanniBp. (válaszként erre: 4607. - Doboszika)
2019. júl. 7. 18:09
Szia! A picikkel kapcsolatban írok: láttam én is piciket, a mákszemnél kisebbet, ill. cérnavékony valamiket csúszni (futni. Elég furcsa volt.
4607. doboszika (válaszként erre: 4606. - Tormás30)
2019. júl. 7. 17:45
Én is így olvastam, hogy ha ki van éhezve az se akadály. De a lányon nem vettem észre ma vagy tegnap új csípést. Az írtás napján volt meg másnap. Vagy elkerüli a figyelmem. A picik milyen nyomott hagynak? Azokat is találtam döglötteket az ágyneműtartóba.
4606. Tormás30 (válaszként erre: 4605. - Doboszika)
2019. júl. 7. 17:09
Ha ki van éhezve a teafa olaj se akadály nekik mennek és csípnek.
4605. doboszika
2019. júl. 7. 17:00
Az elmúlt 2 éjszaka elég lightosra sikerült. Nem merem elkiabálni, hogy olyan mintha nem is lett volna csípés. Bár lehet azért mert a lányom bespricceltem teafa-levendula vizzel,de ha ki vannak éhezve akkor ez se számítana, nem? Vagyis mintha valahol ezt olvastam. Kedden volt az irtás, akkor ez lesz az 5.nap. Még nem porszivoztam fel, nem cseréltük le az ágyneműt.
4604. PanniBp. (válaszként erre: 4602. - Doboszika)
2019. júl. 6. 17:46
Szia! Kérdésedre válaszolok: igen az elsőnél is találtunk halottat. Tulajdonképpen az első kezelés után kezdődött az igazi csípkedési időszak. Gondolom, hogy megzavarta az írtó őket. Természetesen mindenkinél más és más a szitu. Az igazsághoz tartozik: nem pakolásztam különösebben ezek után. Pórszívózást nem csináltam, ne csapjam be önmagamat, és a Családot. Ágyneműcsere megtörtént. Ennyi. Amit nem tudok, ostobaság-e átmennem azokhoz az Emberekhez, akiktől anno "beszereztem a vendégeket". Kb. 2019. januárjában... Náluk is írtanak, sajnos e témában nem vagyok jártas, vagy nem sajnos. A lények, akiktől szereztem, ők is szerezték valahonnan. Remélem segítettem. Üdv.
4603. malacka
2019. júl. 6. 01:21

Nálunk kell a második irtás, de ez jórészt a saját hülyeségemnek köszönhető, mert anyám kérésének engedve nem kezdtem el a rengeteg ágytakarót, pokrócot stb magas hőfokon kezelni, és így a permetszer nem "üresebb" szobákban került felhasználásra. :(

a porzsákos porszívót javasolják takarításra, és az irtó mondta, hogy volt olyan lakás Újpesten, ahova úgy hívták őket, hogy ők voltak a 16. csapat.... sajnos nagyon sok a kókler.

nálunk drága volt az irtás, de amilyen alaposak voltak, biztos vagyok benne, hogy ha nem ennyire engedékeny hülye vagyok, már nem lenne problémánk.

4602. doboszika (válaszként erre: 4599. - PanniBp.)
2019. júl. 5. 13:09
De az elsőnél voltak döglöttek? Mert nálunk amúgy nem garanciális a poloska irtás. Aki volt nálunk azt mondta általában a 2 elég szokott lenni de van ahol kell a 3. is. Kedden volt az első és jövő héten pénteken jön legközelebb. Akkor addig remélem még ér valamit a permet. Akkor meglátjuk mi a helyzet ha kell már akkor kérem a 3.írtást.
4601. doboszika (válaszként erre: 4600. - Tormás30)
2019. júl. 5. 12:49
Csak legyen már vége. Ma egy döglöttet találtam a lányom műanyag játék konyháján. Nagyon remélem, hogy a 2.írtás eredményes lesz, bár ez is eredményes ha azt nézzük pusztulnak el és kevesebb a csípés de vajon meddig?
4600. Tormás30 (válaszként erre: 4597. - Doboszika)
2019. júl. 5. 12:14
Ja igen ott kell aludnotok ahol eddig mert a kilélegzet széndioxid alapján találnak meg. Ahhol nem volt bogár ott majd lesz ha átmentek a másik szobába.
4599. PanniBp.
2019. júl. 5. 10:33

Szervusztok! Tapasztalatom szeretném megosztani.

Az elmúlt héten kedden járt nálunk az írtó. (Második alkalommal.) Kb. 1 hétig nem éreztünk csípést, azután viszont minden éjszaka, tegnap pl. erőteljesen ismét csípnek. (Kicsik, szinte észrevétlen egyedek, nagyobbak és a kifejlett méretű bogarak vegyesen.) Állítólag a 3. írtás is indokolt esetenként. Sajnos egy másik lakás szintén fertőzött. Ott már szintén megvolt a 2. írtás. S talán lesz 3. is. Ugy tudom hosszabb időre nem tanácsos elmenni hazulról, mert ezt "érzik" a bogarak... Üdvözlet!

4598. Tormás30 (válaszként erre: 4594. - Doboszika)
2019. júl. 5. 09:02
Hidd el csípik a párodat is csak rajta nincs csípés nyom. Én szedtem le a párom hátáról bogarat vérrel megszívva és nem látszódott rajta semmi! Ezeknek a rovarölő szerekkel kb 21 nap kell hogy lebomoljanak fényre. De hat a szer mert fogy a csípés szám! Kitartást és ne kezd el írtani házilag mert rezisztens lesz az írtó szerre. A hivatásos írtók is váltogatják ez miatt a hatóanyagot!
4597. doboszika (válaszként erre: 4595. - Robcsi76)
2019. júl. 5. 07:38
Nem látok rajta csípést. Az este folyamán csak 1 nagyobbka bogár jött de összenyomtam. Reggel egy picurka. Remélem kifogynak egyszer. Meddig hat a permet?
4596. varbóc
2019. júl. 5. 06:31
nehéz küzdelem
4595. Robcsi76 (válaszként erre: 4594. - Doboszika)
2019. júl. 5. 06:12
Hidd el a férjedet is megcsípik ez 100% csak neki nem vált ki allergiás reakciót.
4594. doboszika (válaszként erre: 4593. - Robcsi76)
2019. júl. 4. 22:03
Hát nagyon remélem, hogy már meg vannak már szédülve. Hát én nem nagyon szoktam ott, már rég jártam olyan helyen. Viszont a lányom keresztanya szokott olyan helyen vásárolni ha van egy picike ideje, de ez is kb havonta 1 alkalom. Anyukám is szokott néha hozni. Nekem is ez volt a második tippem, hogy valaki valahonnan hozhatott egyet. A másik ugyebár a felső szomszéd akinél volt tavaly. Abban biztos voltam kell a kettő irtás, meg mondta diszpécser és az irtó bácsi, hogy a 2 minimum, hogy kell ezért már akkor kértem a következő időpontot. Jövő hét pénteken jön másodjára permetezni. Náluk nincs garancia, így lehet hogy a biztonság kedvéért kérni fogok egy 3. írtást is. Szekrényt nálunk nem permetezett csak az ágy meg fűtéscsőveknél meg ugye a padlószőnyeget. Nem tudom, mennyire zavarna be ha a másik szobába aludnánk addig a lánnyal. Apa maradna itt mert nem csípik. Most a lányom bespricceltem levendulás-teafa vízzel. Nem tudom jelent-e valamit de nem is szeretném lekopogni de mintha kevesebb csípések is lennének vagy lehet tegnap túl ko voltam a sok alvatlanság miatt és nem éreztem.
4593. Robcsi76 (válaszként erre: 4591. - Doboszika)
2019. júl. 4. 21:17
Két irtás közt ne vessetek be semmit. Nem kell 1 évig rettegni. Meg próbálom elmagyarázni. Tehát, ha a második irtás után 2-3 héttel még vannak csípések, akkor még nem pusztult el mind.Sajnos, akkor kell a harmadik is /ezt garanciában elvégzik, mert általában 1 hónapig vállalnak garit/. Az teljesen jó jel, ha találsz döglötteket. Viszont az nem jó jel, hogy világos nappal is észlelsz bogarakat. Nagyon rejtőzködő életmódot élnek és világosban nem szoktak mutatkozni. Ez viszont lehet a méregmező hatása is, hogy meg vannak bolondulva. Az 1 évet arra értsd, hogy ha nincs táplálékuk / emberek vére/, akkor elvegetálnak akár 1 évig. Viszont, ha van táplálék, akkor van csípés és akkor tudod, hogy vannak még. Tehát olyan nincs, hogy elbújnak és 1 évig nem esznek, mert pár naponta enniük kell. Valószínűleg az ágy a fertőzött, de ha sokan vannak, akkor a szekrénybe vagy az ágy közelében lévő, kapcsolók, dugaljak és repedésekben is elbújnak. 100 szónak is 1 a vége, most sajnos türelmesnek kell lenned 2-3 hétig. Bálás boltokban szoktál vásárolni? Sajnos onnan is be lehet vinni, elég egy pete egy ruhán, ami nem 60C°-al van mosva és újra kezdődik az egész.
4592. doboszika (válaszként erre: 4588. - Robcsi76)
2019. júl. 4. 19:37
Akkor most 1 évig rettegjünk, hogy vannak-e még vagy nem? Abba bele bolondulnék. Tegnap fogjuk rá, nyugodt éjszakánk volt. Én csak 2 csípést ereztem de délutánra szinte elhalványult. A lányt bekentem levendulás-teafa olajos vízzel mindenesetre. Ma is asszem láttam egy két nagyobb döglött állatot az ágynemű tartóba. Meg egy kisebb élőt fogtam meg és nyomtam el.
4591. doboszika (válaszként erre: 4588. - Robcsi76)
2019. júl. 4. 19:12
Igen albérletbe lakunk és a kanapé amin alszunk és a szekrénysor ami van a nagy szobában az a tulajé. Lepermetezte a másik szobát is igen. Ott nem észleltünk eddig csípést de az elmúlt 2 éjszakát abban az ágyban töltöttük ahol vannak mert kell a csali ugyebár. Padlószőnyeg van mindkét szobában. Mondta, hogy 4-5 napig ugyanaz az ágynemű és semmi porszívózás illetve ilyenek. De utána a következő írtásig lehet bevetni valamit?
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook