Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
4740. doboszika (válaszként erre: 4739. - Robcsi76)
2019. szept. 25. 22:06
Szegeden lakunk és nekünk 1 irtás volt 8 ezer forint és kellett 2 irtás. Ez a cég nem vállal garanciát. Szerencsére nálunk elég volt 2 írtás pedig kicsit megrémültem mikor itt mondták, hogy nagyon le vagyunk fertőzve.
4739. Robcsi76 (válaszként erre: 4737. - Picur6)
2019. szept. 25. 20:09

Szia!

A Protect fél literes kiszerelésben kb. 1800-2000Ft.

Egy komplett irtásnál pl. egy 47nm lakásban kb. 6-8 liter szer megy el /hígítva/. A Protect is hígítva van. Most számolj utána mennyi Protect kellene az egész helyiségekre. Hozzáteszem az irtás közben mindent lefúj a falaktól kezdve a bútorokig. Kb. 12-15 flakon. kb. 30000Ft protectből. Egy irtás pl. Szegeden 12-14000 forint kell belőle kettő és ha nem használ 1 hónap garancia van, akkor 3-ik irtás garis. van még kérdésed, hogy Protect vagy szakember? :)

4738. grassi (válaszként erre: 4726. - Iboly2)
2019. szept. 25. 18:59
úristen :) a decis elég durva szer, nem is gondoltam, hogy lakásban is kehet használni. én még a kertben is csak hosszú gondolkodás után mertem használni.
4737. Picur6
2019. szept. 25. 08:58
Sziasztok! Mi 2 napja fedeztük fel őket. Az ágyban találtunk elég sokat, ki is dobtuk, egy db-ot meg találtunk a tv allvanyban az is ment ki. Vettünk protectet, fújják, jelenleg felfújható matracon alszunk. Éppenséggel úgy vettem észre őket hogy reggel!! Mászott ketto az ágyban, egy az agy oldalán. Kifujtunk mindent, a ruhákat folyamatosan mosom 60 fokon, goztisztitot is vettünk azzal is átmentünk meg egyszer a szobán, fürdőt is megnéztük bár ott azt mondtak nem nagyon lesz mert a nedves helyeket nem szereti. Nem tapasztaltunk nagyon mást igaz csak két nap telt el de ez a 2 nap nekem már most maga volt a pokol. Kb 2-3 hete kezdtek el csípések lenni, először dudorosok mint egy szúnyogcsípés azt hittem az lesz, aztán kis pöttyök, arra azt hittem pók, erre csak kiderült mostanra majdnem mindenhol olyan vagyok. A párom házilag szeretne megoldani ha lehetseges de ha nem, nyilván o is szakembert hívna, én viszont már most hívnám őket, az sem erdekel mennyibe kerül csak tűnjön el száz százalékosan és ha lehet örökre. Mit tudnátok meg ajánlani? Elég nagy a házunk érdemes tényleg mindent megnézni? Szinte csak a mi szobank van használva, van két emeleti is de azok alig szinte egyáltalán az egyiket meg is néztük, abban semmit se találtunk. Kérlek segítsetek!:(
4736. horakulum (válaszként erre: 4734. - Dina66)
2019. szept. 23. 19:52

Idő kérdése es átmennek, vagy véletlen athurcoljak őket...


Teafaolaj nekik semmi sem ér!


Könyvet? Nem hiszem,h.sűrűn forgatott könyvtári könyvvel vinned épp haza. De nézd át a kötésénél, ahol ragasztva van es ahol lifegni szokott a regi kötés, meg igen,lapozd at alaposan.

4735. doboszika (válaszként erre: 4734. - Dina66)
2019. szept. 23. 14:44
Szia. Nálunk nem vált be a teafa olaj, pedig csepegtettem rendesen, nem sajnáltam.
4734. Dina66
2019. szept. 23. 10:44
Nálunk a házban az egyik oldalon van poloska. Szerencsére a ház másik oldalára nem jöttek át. Több mint 100 lakásos társasház és egyszerre persze senki nem hajlandó íitatni, meg soknak pénze sincs rá. Használta valaki a teafa olajat ellenük? Tényleg hatásos? Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
4733. Dina66
2019. szept. 23. 10:41

Sziasztok!


Könyvtárból vennék ki könyvet. Olvastam, hogy sokan ilyen könyvekkel viszik haza az ágyi poloskát. Hogyan tudom megnézni, van-e a könyvben? Rázogassam, vagy lapozzam át nagyítóval?

4732. Nonchika (válaszként erre: 4731. - Iboly2)
2019. szept. 22. 21:12
Iboly2!Kerhetnek egy kepet a decis szerrol amit hasznalasz priviben?Most talat a ferjem egy ujjabb allatkat,lassan 1 honapja volt az utso irtas,ez szaraz volt de maszott a falon,megprobalnam ezt de tobb felet talatam ven alapjan.Koszonom szepen,szep estet
4731. Iboly2 (válaszként erre: 4729. - Noxika2)
2019. szept. 18. 11:05

Ez lemaradt!! Igen ,simán ráfújhatod mindenre.Én egy egyszerű gyógyszertári szájmaszkot használok amit még kibélelek egy padpírzsebkendővel!Valamit köss az orrod és a szád elé amíg permetezel! Ennyi!

nem akarom elkiabálni,de úgy néz ki ,hogy legyőztem a poloskákat.

4730. Iboly2 (válaszként erre: 4729. - Noxika2)
2019. szept. 18. 10:59
Ha jól emlékszem azt mondták a kertészboltban ,hogy egy ampulla 0.3 ml = 20 liter vízhez elegendő.Nekem 1.5 literes permetezőm van,és abba raktam egy ampullának a felét.Az üvegesből meg csak úgy saccra öntök egy kicsit.(mondjuk kb 10 cseppnek megfelelő mennyiséget.Nem sajnálom a dögöktől!!!A lényeg ,hogy nekik legyen jó erős !!
4729. noxika2 (válaszként erre: 4725. - Iboly2)
2019. szept. 18. 06:38
mennyit tettél a fél literes flakonba? és valami védőfelszerelés kell? amúgy ragacsos vagy simán rá lehet fújni szinte bármire?
4728. horakulum (válaszként erre: 4720. - Nonchika)
2019. szept. 11. 17:10
Pedig az irtos ismerős be tudna szerezni poloska elleni szert, barmelyijet. A felhasználás útmutató, hígítási arany meg rajta a szeren...
4727. Iboly2
2019. szept. 7. 15:48
PanniBp felhasználónak szántam a kérést!
4726. Iboly2
2019. szept. 7. 15:46

Szia!Próbáltad a decist?Kiváncsi vagyok Neked,hogy vált be!?Azért ágyneműre közvetlen nem permeteztem!!!!


Sok sikert!Tájékoztass majd.Nálunk azóta sincs csipkelődés! :)

4725. Iboly2
2019. szept. 6. 10:51
Augusztus elején észleltük a bogarakat,de elmentünk két hétre nyaralni.Aug.15-től permetezek mielőtt elmegyünk dolgozni.Kb fél litert permeteztem ki naponta,ágyra ágy köré,képre ,kép mögé.szegélyekre.Nem túl zsúfolt a lakás mert amit lehetett bezsákoltunk,de a zsákba is fújtam egy spriccet!Nálunk nem volt elszaporodva,idejében észrevettük!!!!!!!!!!!A hermes boltban vettem a permetszert,- üveges 2350 Ft.Szerintem egy hét alatt elintézed a bogarakat!A boltban megmondják mennyi kell tíz liter vízhez és annak arányában hígítod a szert.
4724. Iboly2
2019. szept. 6. 10:39

Akár egy ablaktisztítós szórófejes flakonba is bekeverheted a rovarölő szert.Egészségi várakozás nulla nap.A féktisztító autóba való,a rovarölő szer pedig a bogarak elpusztítására.

Jó szándék vezérelt ,hogy segítsek olcsón és gyorsan megszabadulni a bogaraktól.Mindenkinek magánügye,hogy elfogadja vagy eteti tovább a poloskákat a saját vérével!

4723. PanniBp. (válaszként erre: 4720. - Nonchika)
2019. szept. 6. 09:47

Szia, sajnos tudok én is újdonsággal szolgálni: lásd korábbi írásaimat, és s.o.s kéréseimet. A következőt szürtem le magával az előzetes tájékoztatással szemben: igen változó az elvárás az írtók részéről az előkészületeket illetően. Akad, aki mindent elpakoltat, zsákoltat előzetesen, akad, aki nem bánja, hogy a munka közben nyitott az ablak és sorolhatnám. Elképzelhető, hogy én/mi nem figyelünk, kitudja. Pedig igyekszünk betartani a kéréseket.

Egyébiránt nálunk a 3. írtás után, kb. 30 nappal is előjönnek a bogarak, a kicsitől kezdve, a megszivott vérűeken át, a még éhes állatokig. Az élet, mint a szivárvány... Sajnos.

4722. PanniBp. (válaszként erre: 4721. - Iboly2)
2019. szept. 6. 09:41
Szia, köszönöm szépen a segítséget. Van egy kérdésem, a bepermetezésed óta hány nap telt el? Üdv.! P.
4721. Iboly2
2019. szept. 6. 09:23
Az Auchanban lehet kapni kézi virág permetezőt kb.1000Ft.A kertész boltban decis nevezetű permetszert 2500Ft körül van az ára.Minden nap ezzel permetezzetek és láss csodát ! nekem megszűnt a rémálom,nincs csípés.
4720. Nonchika
2019. szept. 5. 21:10

Sziasztok!Azt hittem h csoda tortent de nem:( Mult penteken voltak 3!irtason amit gariba csinalt a ceg.Eltelt 6nap,hat sajnos tegnap ota ujjabb csipik vannak rajtam,igy ma itthon tenykedtem ismet.Mindent atneztem mert reggel talaltam egy kis dogot hajnalban szaladni,gyorsan osszemyomtam,sajnos veres volt uh o volt az egyik....Mit ad isten valami isteni sugallatra megneztem az egyik kepet a szobankban ami mar 3!lett lefujva pihent...hat ott volt egy a hatuljan.Az lapos es nagy volt,majd a masik kepet is szetszedtem,ott a kep es a hatlap kozott volt megbujva urulekkel1 kis feher petevel....na nem kellett tobb mivel nincs itthon mar szerem,adtam az agynak fodrasz hajszarotoval,kb1 oran keresztul mindenhova lassan sokaig azert vigyazva a huzatra,hol sikerult hol nem de letojom mar azt is.Aztan kovetkezett a porszivo,teafa olaj megint.Holnap apat ugrasztom erre a fektisztitos dologra,mert nincs most keret az ujjabb irtasra(20e:alkalom)Van egy irtos ismeros de o csak gazosit talan tole

Megprobalok valami tuti infot kiszedni mert nagyon unom mar ezt...a sors fintora hogy most aludtam ejjel egyhuzamba aprilis ota egybe 6orat,hat most majd kezdodik megint az ejszakazas:( uh nalunk sajna nincs jo hir,de ha netan tudtok tenyleg hatasos szert a fektisztiton kivul szivesen kiprobalom csak tunjenek el a kis genyok:) pottymentes ejszakat mindenkinek

4719. PanniBp. (válaszként erre: 4718. - PanniBp.)
2019. szept. 5. 10:35
Javitás: "érékelje" helyett ÉRZÉKELJE a helyes szó.
4718. PanniBp.
2019. szept. 5. 10:34
Sziasztok! Lenne egy kérdésem: a csípést azonnal érzi-e az ember, esetleg idő kell ahhoz, hogy érékelje az áldozat? Korábban írtam: érzem az injekció szúrás szerü "élményt", majd jön a viszketés. Arra is gondoltam: minden eset más és más. Szúrása, illetve elszenvedője reakciója válogatja?! Köszönöm a választ.
4717. Iboly2
2019. szept. 3. 18:53
Bocsánat!Elírtam a szer nevét.DECIS.
4716. Iboly2
2019. szept. 3. 18:51

Mi valamikor augusztus elején döbbentünk rá,hogy ágyi poloska csípheti a páromat.Pókra gyanakodtunk,de egyszer találtunk egy kis bogarat amiről kiderült,hogy ágyi poloska.Azóta kidobtuk az ágyat és mindennel próbálkozunk,hogy végleg megszabaduljunk tőlük.Jelenleg Devecissel permetezünk a szobákban felváltva.Vettünk kézi gőztakarítót,bezsákoltunk amit csak lehet,egyfolytában mosunk és porszívózunk.


Szerencsére nem volt elszaporodva,mert a két hónap alatt hét darabot találtunk.Volt,hogy egy hétig nem volt csípés és már majdnem ünnepeltünk,de akkor megint csípéssel ébredt a párom..Érdekes engem nem bántanak vagy nem veszem észre.Teafa olajos nedves ruhával áttörölgettünk mindent.Valahol olvastam,hogy decis permetezéssel sikerrel jártak.Tegnap megint vásároltam a Hermes kertészboltban,és kitartóan folytatom a permetezést.Mielőtt elmegyünk dolgozni,ajtó-ablak bezár és permetezünk.Este kicsit szellőztetünk,-másnap kezdődik minden elölről-

4715. Iboly2
2019. szept. 3. 17:15

Milyen tiltott szerről esett szó,amit nálunk nem lehet kapni?Valaki írja meg,megrendeljük Kínából!


Panelban lakunk,és régen volt egy idős nő a szomszédunk akinél nagyon elszaporodott a csótány.Mikor egyet-egyet találtunk a bejáratnál elkezdtem fórumozni csótány ügyben.Valaki megnevezett egy szert amit itt magánember nem vásárolhat .Megrendeltem ,beszereztem Kínából.lezártuk a csótány ügyet!!!!!!!!!!!!! Ennyi!!

4714. PanniBp. (válaszként erre: 4713. - PanniBp.)
2019. szept. 3. 12:00
Robcsinek szántam. Szia!
4713. PanniBp. (válaszként erre: 4711. - Robcsi76)
2019. szept. 3. 11:59
Kedves Melcsi3! Bocs. nem akartam "vitázni", leírtam az általunk kifizetett összeget. Na, szia!
4712. Robcsi76 (válaszként erre: 4709. - PanniBp.)
2019. szept. 2. 20:23

Szia!

Igen az előírt keverési arányt betartva hígítja. Ha nincs gázmesteri papírod vagy esetleg ismerősöd akinek van, akkor nem tudod beszerezni...hivatalosan. Bár nem hinném, hogy bárki is kockáztatná a papírját.

4711. Robcsi76 (válaszként erre: 4707. - Melcsi3)
2019. szept. 2. 20:21

Szia!

Nekem a két irtás került 24000Ft-ba. Most az árakról felesleges vitázni meg arról, hogy ki engedheti meg magának és ki nem. Én tudtam, hogy a szaki tökéletes munkát végez és garanciát is vállal rá, ha 100000 lett volna azt is kifizetem. Nekem teljesen kárpitozott ágyam van lehetetlen lett volna a féktisztítós megoldás. És mint tudjuk az ágy 2-3 méteres körzetében bárhol lehetnek /konnektorok, kapcsolók mögött/, ha pedig nagy a fertőzöttség, akkor gyakorlatilag bárhol.

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook