Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
4770. PanniBp. (válaszként erre: 4769. - Doboszika)
2019. okt. 7. 10:07
Szervusz Doboszika! Köszönöm üzenetedet. A Részedre tegnap írott levelem óta a helyzet sajnos NEM változott. Naponta, éjszakánként előbújnak a bogarak: dagadtak, közepesek, épp'hogy mocorgók. Várok még néhány napig, majd kikeresünk valakit, aki tud is valamit. Üdv.: Panni.
4769. doboszika (válaszként erre: 4768. - PanniBp.)
2019. okt. 6. 21:15
Nekem azt is mondta az úriember, hogy ne olvassak el minden oldalt és cikket erről a témáról. Valamilyen szinten igaza is volt. Ahhoz képest, hogy itt elkönyvelték, hogy nagyon le vagyunk fertőzve és 2 írtás elég volt. Ennek lassan 2 hónapja és azóta semmi. 🙏🙏🙏 Döglött példányokat találtam. Ágyneműt 1 hétig nem cseréltünk, ennyi ideig nem is porszívóztam. Nálunk is nyitva volt az ablak. Bevallom én nem is nagyon zsákoltam, azt is azért kezdtem el mert itt olvastam.
4768. PanniBp. (válaszként erre: 4767. - Doboszika)
2019. okt. 6. 09:42
Szia Doboszika! Ami engem illet, egy idő után "kikupálódtam" a kérdésekkel kapcsolatban. Vitathatatlan: a cég egyik munkatársa (?), hogy ki, Ő is egy írtó, aki fel tudja venni a telefont, esetleg adminisztrátor... Nem tudom. Szóval megkérdezte az illető hány négyzetméter, ill. hány szobás a lakás. A többi, általad említett dologról nem beszélt. Mit, hová tegyünk: mondom még a szoba ablak is nyitva maradt. A 3., úgymond 'ajándék' írtásnál baromi erős volt a szag. Nem írom ki melyik cég, ugyanis nem akarok ráadásként még kártérítést is fizetni. Állítólag annyira nem fertőzött otthonunk. A másik tulaj 6 hónapra bezsákolta a cuccait, Őt még anno az első, aki nem jött többé, hanem a cégtől egy másik írtó, mondta, csomagoljon be, amit csak lehet. Nos ez cca. 3 hónapja történt. Szerintem december elején ki fogja bontani a Szomszédom a csomagokat. Kitudja mi lesz. Állítólag Náluk, (akiktől vélhetően hozzánk is átkerült) NINCS poloska. SAJNOS MA éjszaka továbbra is találtam kb. 8-10 kisebb, nagyobb méretű állatot. Köszönöm türelmedet és kedves válaszodat.
4767. doboszika (válaszként erre: 4766. - PanniBp.)
2019. okt. 5. 23:02
Szia. Én amikor hívtam a céget kérdezte a hölgy mekkora lakásról van szó, hány szobás. Elmondta, hogy x időre el kell hagyni a lakást. Utána hívtam az irtó urat aki adott egy időpontot és elmondta, hogy minden elektromos dolgot le kell takarni illetve ne legyen zsúfolt a szoba. Én azt hittem nem zsúfolt, de segített illetve várt míg nagyjából kipakoltam a folyosóra a nagyját. Nálunk pl meg se vártam míg ő mond valamit, én folyamatosan tettem fel a kérdést, hogyan is miként mit csináljunk.
4766. PanniBp. (válaszként erre: 4763. - Horakulum)
2019. okt. 5. 11:24
Szia! Én úgy emlékszem, tisztességesen nem voltuk felvilágosítva a teendőkről. Amúgy pedig előbb a lakást kéne felmérni, mert sokszór azt sem tudják az 'írtók' teli van-e az otthon pakolva, esetleg nem tömték tele bútorral, könyvekkel stb. Ok. amennyiben ezt megtagadják tőlünk, legalább előzetesen küldenének egy tájékoztató e-mailt. Mit kéne tenni. Számomra a feltett videok általánosságban tájékoztatnak - szerintem. Mintha dirrek csinálnák felületesen... Persze ez szubjektív gondolat-sor volt részemről.
4765. PanniBp.
2019. okt. 5. 11:21
Szervusztok! Ismét jelentkezem, megpróbálok tudósítani a jelenlegi helyzetünkről. Sajnos a probléma, a bogarak motoszkálása, csípkedése továbbra sem szünt meg. Igaz nem vásároltuk meg az egyik Társunk által ajánlott szert, elképzelhető, hogy megpróbáljuk egy másik írtó céggel felvenni a kapcsolatot. No, nem vagyok - vagyunk háládatlanok. Köszönöm kedves privát leveledet. Az igazsághoz tartozik, aki megfertőzött bennünket, nem nagyon érdeklődik. Folyamatosan jelen vannak a poloskák, kicsik, aprók, és a "mesterek", az öregek... Az, akitől elhoztam, nem reagál. Ez zavaró, találkozunk, meg sem kérdi mizujs. Miközben állítom Náluk sem tisztult ki a lakás 100 %-ban. Ugy gondolom, nem költök - költünk permetezőkre, miközben ők, akiktől áthoztam vígan költekeznek drága újságokra, marhaságokra, miközben mi költekezünk. Elnézést kérek Tőletek az eseteleges kifakadásom miatt. Üdv.! Mindenkinek.
4764. horakulum (válaszként erre: 4760. - Picur6)
2019. okt. 3. 08:40
Az enyhülés nem elég. Az sajnos gondolom azt jelenti,h.még csípnek csak max.nem annyit...Ha hat hónapig nincs csípés,na akkor meg lehet nyugodni.
4763. horakulum (válaszként erre: 4761. - Robcsi76)
2019. okt. 3. 08:36
Robcsi, keresd meg nekünk légy szíves ezt a céget, elrakjuk talomban. Mert ajanlgatni sok cég ajánlja magát...A felfutest anno talan egy cégnél olvastam, mikor én akartam irtást, felvettem Velük a kapcsolatot, de sajnos válaszra sem méltatták....Ezért csakis tovább ajánlott céget ajánlanék jómagam is másoknak.
4762. horakulum (válaszként erre: 4760. - Picur6)
2019. okt. 3. 08:32

Teljesen megértelek!!!


Pontosan uez az erzesem volt, es most hogy nincsenek, sokszor adok halat es orulok az otthonomnak,h.nincsenek benne a betolakodók. Résen kell lennetek,m.velem megcsinálták -mindig csak engem csíptek -hogy utana akár 3 hétig nem volt csípésem...😨 ami teljesen érthetetlen és logikátlan volt. Az életciklusukkal is ellenkezett. Szóval akár meg is uszhatjatok ti is irtás nélkül, ahogy legutóbb mi, de az ember hónapokig nem nyugodhat meg, olyan szemét kus túlélők ezek...

4761. Robcsi76 (válaszként erre: 4760. - Picur6)
2019. szept. 28. 18:47
Akkor nem értem a hezitálásod!Az enyhülés annak tudható be, hogy még nem szaporodtak el kellő képen. Általában hetente táplálkoznak, de az alatt petéznek is és akkor elindul a láncreakció, mint írtam pár poszttal korábban. A Protect-el tuti nem irtottátok ki az 100%. Ha nincs sok csípés, akkor még nem biztos, hogy sok van belőle. Mint írtam egy 47nm-es lakásban két hálószobára 7-8 litert elfújt kétszer és úgy lett eredménye. Ilyenkor úgy néz ki a lakás, hogy tiszta vegyszer minden a falon is csorog, de kiszárad és nem hagy nyomot. Gondolom nem vettetek annyi Protectet vagy ha igen abból egy kétszeres irtás is kijött volna. Ha Pest környékiek vagytok biztosan találtok normális irtót. Ott van olyan cég, ha jól tudom, akik felfűtik a házat 60+ C°-ra több órára és akkor tuti a siker. Igaz az százezres tétel .
4760. Picur6 (válaszként erre: 4759. - Horakulum)
2019. szept. 28. 18:16
Én most úgy érzem enyhültek. Megtörténhet hogy sikerült kiirtani vagy csak nem éhesek. Múltkor álmomban mintha össze nyomtam volna egyet a kezemmel, de nem biztos, lehet álmodtam, ami nem lehetetlen mert nagyon frusztrált vagyok tőlük. Nem érzem otthonosnak a lakást. Nem jó érzés haza jonni. Elkeseredett vagyok.
4759. horakulum (válaszként erre: 4757. - Picur6)
2019. szept. 28. 01:44

Ha rendszeres atnezed az ágyat, ergo zaklatod őket, akkor max arrébb mennek egy fel méterrel. Nalunk SOSEM találtunk sem nyomokat, sem petéket, sem kakit, SEMMIT! De csipesiem teljesen logikátlan időközönként, na azok voltak.


Szóval, nehez ezekkel a dögökkel..de ha vannak, a csípések Úgyis tájékoztatnak a jelenletukről, elvégre éhesek...

4758. horakulum (válaszként erre: 4753. - Picur6)
2019. szept. 28. 01:38
Itt irtam korabban a fórumban. En nagyon allergiás vagyok a csipeseikre. Ami a legjobb sztem, az Irix spray Naponta többször.
4757. Picur6 (válaszként erre: 4756. - Robcsi76)
2019. szept. 27. 18:48

Sajnos Pest környéken élünk.

Ha vannak akkor mindenképp lesznek az ágyban gondolom, mivel hogy mi vagyunk a fo célpont sajnálatosan. Én tuti nézni fogom az agyat folyamatosan. Ha pedig lesz akkor biztosan hívunk valakit kerül amibe kerül..

4756. Robcsi76 (válaszként erre: 4753. - Picur6)
2019. szept. 27. 17:09

Nálunk a feleségemen jelentek meg a csípések. Biztos, hogy engem is csíptek, de én nem vagyok rájuk allergiás. Engem a szúnyog se csíp meg. 1.5 hónapig volt kellemetlen, de mióta nincs én nem keresem a jelét, mert ha megjelennek, akkor a feleségemen rendes nagy dudorok vannak és viszketnek. Nálunk több, mint 2 éve volt jelen.

Irónia on:Szerencsére jóbarátom az irtó és nálunk jól dolgozott. Persze másoknál direkt kicseszésből csak sima vizet permetezett, hogy véletlenül se ajánlják másoknak, mert ez egy ilyen szakma.-irónia off. Nagyon sok embernek ajánlottam már és senkinek nem volt baja vele. Ha gondolod és Szegedhez közel laksz, akkor megadom az elérhetőségét. Mint írtam a második irtás után 1 hónap garanciát ad és ha még van /kétlem/, akkor harmadjára ingyen csinálja. Ez is a korrektség része és ezt mindenkinél így csinálja. Még egy jótanács. 1 nőstény kb. 1.5 évig él és petézik, ami kb. 1000-1500 petét jelent. Természetesen 2 hetente ki kelnek a peték, amik közt biztosan vannak nőstények. 1 hónap alatt ivarérettek lesznek mind és elindul a körforgás. Tehát minden hét halogatással legjobb esetben is minimum 100 poloskával gyarapodtok. Természetesen ti tudjátok, hogy meddig vártok. Én biztosan nem hezitálnék.

4755. Melcsi3 (válaszként erre: 4753. - Picur6)
2019. szept. 27. 14:12

Kedves Picur !

Igen !

Aki egyszer szenved a polonézektől , és kiirtja abban sajnos ott marad a paranoia,

Mi is rögtön ugrunk , ha meglátunk egy fekete pöttyöt.

Csípésekre mi az Aloe Verat fújtuk

, hogy ne visszkessen ,és nyugtassa a bőrt.

4754. Melcsi3
2019. szept. 27. 14:04

Kedves Robcsi!

Tudok olvasni is , és értelmezni is az olvasottakat.

De Neked pedig fel kell fognod, hogy azért volt lelkiismeretes Veled a szaki mert közeli jó ismerösöd!

Sajnos nem mindenki rendelkezik Egészségügyi gázmester jó baráttal.

Téged pedig semmi nem jogosít fel arra , hogy bárkit leírom mègegyszer:

bàrkit birkának titulálj.

Akinek nem inge? Igenis aki poloska fertözöttséggel küzd , az pontosan tudja , hogy kettő hét múlva kikelnek a peték . Mi is tudtuk, és azt is tudtuk , hogy nem azért nem hívjuk vissza mert nincs még 30 ezrünk az írtásra, hanem azért mert gondolkodtunk!!!

Gondolkodtunk ha a szertől nem döglenek meg azonnal, nem fognak a második írtástól sem !!

És igen pénzbe került a féktisztitó is , de legalább azonnal hatott.

Nem a pénzről szólt a döntés!! Hanem a hatásról. Arról, hogy elpusztuljanak , beleértve a petéket is!.

Hidd el ha kárpitos ágy lett volna azt is megoldottuk volna!

Ettől függetlenül tartom magam az àlláspontunkhoz , hogy a szaki nálunk is írt közintézményt kereskedelmi egységet , 20 éve gázmester ... mégsem végzi úgy a munkáját ami megfelelő!!!!!!

A többiről szintén csak rosszat hallok itt a környékünkön . Egyik kutya másik eb.

Tehàt az Általad írt inget ezért vettem magamra , és kértem ki a birka titulust a saját , és mások nevében is.

Meg lehet oldalni házilag a polska írtást , úgy , nem kergettük szét őket , nem hurcoltuk le Komlóról a bonyhádi lakásunkba , pedig 2 napot itt vagyunk négyet a másik lakásban hoztuk vittük a ruhákat táskákat.

Ne adja a jó isten nekünk mégegyszer a poloskákat , de ha úgy alkalulna , NEM HIVNÉK ÍRTÓT, hanem megoldanánk ismét a féktisztítóval.

Üdv

4753. Picur6 (válaszként erre: 4752. - Robcsi76)
2019. szept. 27. 13:59
Mármint átkutatás alatt. Nálatok is az volt egyébként, hogy minden folttol vagy Bogártol megremultetek, hogy lehet az? Vagy csak én vagyok ennyire paranoiás? Csipesek kezelésére meg esetleg tudtok valamit?
4752. Robcsi76 (válaszként erre: 4750. - Picur6)
2019. szept. 27. 09:47
Ha nappal meglátsz egyet az már gáz, akkor elég nagy a fertőzöttség!
4751. Robcsi76 (válaszként erre: 4749. - Horakulum)
2019. szept. 27. 09:44
Szerintem mindegy, hogy mosásba vagy hőlégfúvóval kapja a 60C°-on elpusztul, ha van szárítógéped egyértelmű, hogy azt használd.
4750. Picur6 (válaszként erre: 4748. - Horakulum)
2019. szept. 27. 08:30
A kimosott ruhákat raktuk más helyiségbe jelenleg az emeletre meg amiket kifujtunk és nem találtunk semmit. Ami meg mosásra vár vagy gyanús az meg lent van. Könyvek meg ilyesmik a fürdőbe mellettünk, de az is at lett fújva, szerencsére volt az emeleten egy tartalék agyunk azt muszáj leszünk lehozni, Szerintem naponta-2 naponta fogom ellenőrizni ahol csak lehet. Ha egyet meglátok, már hívjuk is őket, akkor nem próbálkozunk tovább. De ahogy látom valószínűleg így is úgy is ez lesz a vege szóval.
4749. horakulum
2019. szept. 27. 01:11

Maradt pár ágyneműnk tavaszról, amiket bezsakoltunk nagy hirtelen, mikor polit tálaltunk. Kizárt,h.barmi lett volna bennük rajtuk. Azon agyalok,h.mossam ki őket 60 fokon, majd szárító 80 fokon vagy legyen csak szárító 80 fokon es letudva a projekt. Van köztuk tollparna is...nem minden töltet birja a mosást...


Sztem.eleg gyilkos a fel órás 80fok. Gyilkosabb, mint rgy hatvan fokos mosás m, ezaltal hatékonyabb is, egyetertetek?

4748. horakulum (válaszként erre: 4742. - Picur6)
2019. szept. 27. 00:50
Szia Picur! Hidd el, mi itt mind megertunk. A legfontosabb, amit ne tegyel! Ne vigyél at masik helyiségbe semmit a fertőzöttbol. Sem takarót, sem bútort, sem könyvet, semmit. Ne költözzetek ki a szobából, különben mennek utánatok. Ők oda mennek, ahol lesz nekik préda, azaz vér, vagyis ember. Ne menjetek fel az emeletre. Ne kutassatok túlzottan utánuk,m.meg mélyebbre mennek. Ha mégis kutattok, akkor viszont legyetek nagyon alaposak. Agyat ki lehet dobni, de a túlélők sajnos új rejtekhelyet keresnek és találnak. Hidd el, lesz megoldas, de pénzbe, időbe es faradtsagba fog kerülni. Keress korrekt hírű irtó céget vagy gazmestert, aki be tud szerezni neked merget. Az irtokkal sajnos vegyesek a tapasztalatok, de mindenképpen kell irtó, azaz irtás.
4747. Robcsi76 (válaszként erre: 4742. - Picur6)
2019. szept. 26. 19:44

Nagyon szívesen!

Nem keresgélik a poloskát, hanem egy kontakt irtószerrel lepermetez mindent. A második irtásra nem a lehúzás miatt van szükség, hanem a ki nem kelt peték miatt. Ha vannak peték és nagy valószínűséggel vannak, akkor azok kb. 2 hét alatt kelnek ki és azért kell a második, hogy ők is szépen belemenjenek az irtószerbe. Ha az irtó nem mondaná el, akkor egy pár tanács. Sajnos a ruhákat zsákolni kell és amit lehet 60C°-on előtte kimosni és úgy eltenni zsákba. Amit nem lehet 60C°-on mosni azt bezsákolni szinte légmentesre és nem kinyitni legalább 6 hónapig /bár vér nélkül akár 9 hónapig is bírják/. Sajnos a 60C° muszáj, mert alatta túlélik. Ha nem nagy a fertőzés, akkor általában az ágytól 1-2 méteren kívülre nem nagyon fészkelik be magukat. Nézzétek át a szekrényeket képek hátulját, konnektorok, kapcsolók környékét. ha láttok apró fekete pöttyöket /ürülék/ akkor ott bizony már megjelentek. Ha a szekrényekbe nem észlelitek, akkor is érdemes zsákolni, mert az irtószer hatására meg fognak bolondulni és próbálnak más helyet keresni. Nagyon nehéz lesz és roppant sok mosással jár az egész, de kb. irtás után 1-1,5 hónapig kell kibírni és ha nem jelenik meg több csípés, akkor nyertetek. Tisztázzatok le mindent az irtóval, hogy gariban vállalja a harmadik irtást, ha kettő után is vannak. Függönyöket kimosni eltenni. Előtte nézzétek meg a függöny varrásait, mert ott találtunk mi is petéket.

4746. Robcsi76 (válaszként erre: 4743. - Melcsi3)
2019. szept. 26. 19:29

Kedves Melcsi!


Van az a mondás, hogy akinek nem inge ne vegye magára... Sajnálom, hogy ezt az inget felvetted ez ne az én hibám legyen.

Azt te honnan veszed, hogy a többi ügyfelét leszarja? Közintézményekben irt évek óta lelkiismeretesen. Nem csak ágyi poloskát. A szövegértéssel, ha problémád van azt ne rajtam töltsd ki! Idézem és most is kihangsúlyozom:"Itt hangsúlyozom a szakit, aki lelkiismeretesen mindent elmond"- ez mond neked valamit? Hidd el vannak ilyen emberek, mert ha nem volnának, akkor bezárhatnák a vállalkozásukat. Azt, hogy téged szerinted lehúzott és nem tájékoztatott megfelelően még nem jogosít fel arra, hogy minden irtót ilyennek titulálsz. Megnéztem volna egy tömör teljesen bekárpitozott ágynál mit tudtatok volna csinálni féktisztítóval elárulom semmit max. kidobtátok volna az ágyat. Sajnáltál 30 ezret a második irtásra és konkrétan kijelented, hogy szart sem ért az nem azért van, hanem azért mert 1 irtás sosem elég. Le lett már írva vagy százszor. Nem is értem a felháborodásod, mivel nem szólítottalak meg, hanem a posztolónak írtam. Miért nem írtad le neki a te tuti megoldásod, minthogy magadra vetted a birka szerepét, ami nem is rád irányult, de ha felvetted más ingét akkor viseld el... Felőlem téma lezárva! Picur6, majd eldönti mit tegyen és remélhetőleg poloskamentes lesz mihamarabb.

4745. Melcsi3
2019. szept. 26. 17:53
A lelkiismeretes szaki , és most nyílik a bicska a zsebemben
4744. Melcsi3
2019. szept. 26. 17:24
Egy paksi ismerös keretes házba vitte haza a polonézeket , elvileg nincs visszafertözés veszély, a szaki mégsem oldotta meg a poloska kérdèst, a birkák itt is házilag oldották meg ... :-)
4743. Melcsi3
2019. szept. 26. 17:21

Kedves Robcsi!!

Az a Birka aki kihiv egy szakit , egy irtás 30 ezer , és a szaki lókukit sem mond ...,hogy mit tegyél , mit ne tegyél. Viszint a poloska írtás sikertelen , akkor a birka biztosan nem hivja ki mégegyszer 30 ezerért ..ráadásul nincs garanciális 3. írtás ..

Lehet itt Birkázni másokat minket , de azért mert Neked qrva jó ismerösöd egy írtó , és Nálad lelkiismeretesen elvégezte a munkát úgy , hogy a többi 99 ügyfelét lesz...ja , a munkát elvégzi úgy , hogy a poloskákra nincs hatással a fújkodása , és minimum még egyszer vagy többször visszahívják .. tehát sehogy.

Lehúzás az egész..

Sírni pedig mi birkák nem sírtunk!! Hanem házilag 2 nap alatt kiírtottuk a polonézeket , amit a szaki nem tudott , csak pénzèrt jött

kikérem minden poloskától szenvedö ember nevében a birkázást

Üdv

Birkák Komlóról

4742. Picur6
2019. szept. 26. 06:41
Koszonom a tanácsokat! Igen kertes és elég kieső helyen lakunk, nem panel igy ilyen szempontból nem valószínű a visszafertozes. Csak nagy a haz. Attól felek, hogy nagyon elbujtak. Annyira, hogy meg az irtok se találják meg és így sose tűnik el. Ettől már tiszta ideg vagyok, nem eszem és szinte folyton sírok és hányingerem is van. Kilátástalannak érzem az egészet.
4741. Robcsi76 (válaszként erre: 4740. - Doboszika)
2019. szept. 25. 22:37
Még egy ok, hogy érdemes szakit hívni. Itt hangsúlyozom a szakit, aki lelkiismeretesen mindent elmond, hogy mit kell csinálni és azt be is kell tartani. Nálam is elég volt két irtás. 2 hete beszéltem a szakival és mondta, hogy 10ből nyolc ember hívja vissza második irtásra. Akkor mi a lókukit vár az ügyfél, amikor el van mondva, hogy minimum kettő kell a peték miatt. A sok birka meg lehúzásnak veszi aztán sír, hogy még mindig van poloska. Viszont Picur6 posztjából úgy értem, hogy magánház. ott a visszafertőződésnek kevés az esélye, ezért még 1 ok a szaki kihívására.
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook