Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
4800. horakulum (válaszként erre: 4798. - Kukutyin2)
2019. nov. 6. 20:25

Nem. A méregmező nem véd meg. Te vagy az élő csali, a kaja, te hívod, csalod elő őket a rejtekükről es a mérgezőn átsétálva kellene hogy megmérgeződjenek.


Miért Neked kell eldönteni hogy mivel és hogy irtsanak, ez az irtó szakember feladata kellene hogy legyen, hogy ezt eldöntse szakmái szempontok és a körülmények alapján.


Nem vandorolnak el a gócból csak ha túlszaporodnak és ha ti nem maradtok ott kajának és menniük kell utánatok.

4799. horakulum (válaszként erre: 4795. - Kukutyin2)
2019. nov. 6. 20:20
Teljesen normális a viselkedésed! 😊 Senki nem szeretné idegen verszivokkal megosztani az ágyát, kivéve talán a Vámpírok balja főszereplőit. 🤣
4798. Kukutyin2
2019. nov. 6. 19:26
Én is kapargászom magam, de a csipések alig látszanak. Azt hittem a méregmező megvéd. De nem. Azt sem hittem volna, hogy több van és talán nem is annyira friss probléma. Valahol bíztam benne, hogy én reagálom túl és rossz a sejtésem és nem poloska van. De a mai levedlett bőr megtalálása sajnos bebizonyitotta hogy ez poloska. Pénteken jönnek a 2ik irtásra, múltkor ködképzés nem volt,mert még az irtást sem tartották szükségesnek. Most azt is kértem. Én már csak azon imádkozom hogy a ház többi része ne legyen fertőzött (tetőteres vidéki családi ház). Mióta "tudom" hogy vannak azóta nagyon figyelek, hogy semmit se hozzak ki... Többiek még nem panaszkodtak csípésre.
4797. PanniBp.
2019. nov. 6. 18:43
A csípések helye eléggé csúnya lett. Igaz elkapartam. A napokban vettem egy rázós keveréket, mintha, mintha mondom, segítene valamennyire a hegeken, s kevésbé viszket. Ime a pontos név:Suspensio Zinci Aquosa Fono VII Pharma 100 g. - Külsőleges szuszpenzio. Recept nélkül kapható a patikában. Ára kb. 500.-650.- között van.
4796. Kukutyin2
2019. nov. 6. 12:03
Sajnos elkiabáltam. Az ágy varrásánál találtam egy levedlett bőrt, ami nagyon a poloskára hajaz... ezek szerint ez régebbi probléma lehet és több is lehet belőle?! csak az irtó egy hete nem volt alapos és ezért nem vette észre?!
4795. Kukutyin2
2019. nov. 5. 15:40

Eltelt egy hét az irtás óta.Nem akarom elkiabálni, de azt hiszem eddig nem találtam jelét. Sem ágyneműn vagy ágyon, sem magamon.Bár annyira most nem is kutatom célirányosan. Igyekszem semmit sem kihozni onnan és még mindig csomagolgatok, mosok át minden bentlévő ruhaneműt. Sose érek a végére ... Már esténként a szobámban "alszom". Megteszem a kötelességem és próbálok 4-5órát az ágyban eltölteni, de napközben nem vagyok ott, nem időzöm ott... Nagyon kikészít.

Betegesen nézek mindenhol mindenfajta fekete vagy fehér szöszt, pöttyöt...Nyugtassatok meg légyszíves, hogy ebben az esetben ez "normális"...

4794. Robcsi76 (válaszként erre: 4793. - Tormás30)
2019. nov. 1. 11:20
Így van és nem azért kell mosni és zsákolni a ruhákat, mert a tisztába nem mennek bele, hanem azért, ha a ruhába petézett, akkor a minimum 60C°-os mosással a peték elpusztuljanak.
4793. Tormás30 (válaszként erre: 4790. - Melcsi3)
2019. nov. 1. 10:43
Mert a poloska úgy van beprogramozva hogy terjedjen szaporodjon. Az ágy és annak 3 méteres környezetében elbújik. Szekrény összehajtott ruha könyvek parketta bárhova ami biztonságos rejteket jelent neki!!! Nálunk a tiszta összehajtott ruhába elbújt ami nem volt lezsákolva....
4792. Kukutyin2
2019. okt. 31. 19:42

Én nem tudom, ezért kérdeztelek benneteket és mindannyiotoknak köszönöm a segítséget.Tényleg ha nem tudom, hogy a környezetemben van fertőzőtt személy akkor nem is gyanakszom a csípések miatt.

Igen, sajnos mindenhol veszélyben vagyunk ez tény. Akiről tudom hogy találkozott poloskával róla sem feltételezem sajnos, hogy ezt a procedúrát vegigcsinálta és kiirtotta. Próbálom kerülni őket ezentúl és erősen gondolkodom munkahely váltáson.


Igen, az irtó sem ajánlotta a takarítást kb 2hétig,sem azt, hogy ne aludjak ott :/

A szert szerintem nem sajnálhatta, mert valóban úszott benne minden.

Második irtásra szerinte nem lesz szükség, de abban én is mindenképpen gondolkodom, marcsak a pszichés része miatt is, illetve a gőztisztitó beszerzésén is a ház többi helyisége miatt, amik nem fertőzöttek elvileg, de biztos ami biztos...

Az itteni tapasztalatok alapján a bent lévő ruhákat folyamatosan mosom át magas hőfokon és más szobában tárolom pár hétig inkább és semmit nem hozok ki ami nem biztos hogy nem fertőzött. Aztán majd kiderül, hogy összességében mi a helyzet.

4791. Robcsi76 (válaszként erre: 4790. - Melcsi3)
2019. okt. 31. 19:18
Teljesen "igazad" van...újabb frenetikus megoldást találtál a problémára. Tegyétek a szennyes ruhákat az ágyra és meg is van a poloska csapda... Egyszer elolvashatnád a poloska életciklusát, felépítését és táplálkozását mielőtt őrületes hülyeségeket írsz. Senki nem vitatta, hogy hogyan lehet hazahurcolni a poloskát. De, hogy a tiszta ruha közé nem bújik az őrületes baromság már ne is haragudj!!!
4790. Melcsi3
2019. okt. 31. 19:00
hévizi 5 csillagos szállodából vitta haza ismerősünk a bőröndjével.. a bőrönd pedig nem bocsájt ki széndioxidot.. mégis megtalálta a poloska... érdekes.. ..
4789. Melcsi3
2019. okt. 31. 18:53

Szállodákból ágyipoloskát haza hurcolni nem nehéz ha fertőzött a szoba.

Ne tedd a ruhád és a bőröndöt az ágyra vagy közvetlen mellé, mert abban bújik meg , és hopp már viszed is haza ..kivéve ha mosott ruha ..

Kedves Kukutyin a munkahelyedről is valahogy hazahurcoltad, cipőn ruhán ..

még távolsági buszon is tanyáznak

Lehet más hülyeségnek tartja ...

mégis igaz..

4788. Robcsi76 (válaszként erre: 4787. - Robcsi76)
2019. okt. 31. 17:20
Azért ne porszívózz, mert a fejlődésük során vedlenek vagy esetleg a méregtől elpusztulnak. Így láthatod a nyomait, hogy pl. pusztulnak vagy fejlődnek.
4787. Robcsi76 (válaszként erre: 4780. - Kukutyin2)
2019. okt. 31. 17:17

Szia!

Először is ne ess pánikba. Jellegzetes árulkodó nyoma van a poloskának. Apró pici fekete pöttyök az ürülékei, ha nem talált az irtó az egy jó jel. Ettől függetlenül lehetséges, hogy van nálad. Lehet hazavittél egyet, de még nem petézett és lehet nem is fog. Az irtó nem tudom mit ajánlott, de szükséges a második irtás is a peték miatt. Viszont, ha jól értem felfedeztél magadon csípést, ha ez az elkövetkező 2 hétben nem fordul elő, akkor jó eséllyel elpusztult a poloska. 4-5 naponta táplálkozik, de ha nincs vér, akkor hónapokig /akár 9 hónapig/ is elvegetál. Tehát maradj éjszakára ott, ahol eddig is voltál. Igen élő csali leszel, mivel belőled fog lakmározni. Azt a hülyeséget felejtsd is el, hogy az ember szagára mennek és a tiszta ruhába nem mennek bele. A szén-dioxidot követik és a kibocsájtott hőt. És nappal csak akkor fogsz találkozni velük, ha tényleg el vannak szaporodva. Ágyi poloska-benne van a nevében is, hogy az ágyat preferálja, ha az irtó az ágyat és környékét fújta le, akkor jó eséllyel belefog sétálni a méregmezőbe. Tehát összességében most koncentrálj arra, hogy ott aludj, ahol eddig, mert ha megéhezik és nem talál meg, akkor el kezd keresgélni más helyen. Ha 2-3 hétig nem lesz csípésed, akkor megnyugodhatsz és mivel allergiás vagy a csípésre még szerencséd is van, mert tudni fogod, hogy van-e. Én például egyáltalán nem vagyok allergiás rá, de a feleségem az, tehát ha én egyedül lennék, akkor nem is tudtam volna, hogy van poloska. Nagyon fontos, ha nem szólt az irtó, hogy ne moss fel legalább két hétig és lehetőleg ne is porszívózz. A méregmező kontakt, így ha felmosod, akkor nem ér semmit. Azért ne porszívózz, mert a fejlődésük során vedlenek vagy esetleg a méregtől elpusztulnak.

4786. Melcsi3 (válaszként erre: 4783. - Kukutyin2)
2019. okt. 31. 16:26
Igen , olyan , fehér , és a rizsszemre hasonlít.
4785. Kukutyin2 (válaszként erre: 4784. - Melcsi3)
2019. okt. 31. 16:22
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!
4784. Melcsi3
2019. okt. 31. 15:46

Sziasztok!

Elkeseredve olvasom, a megint az“alapos , és munkáját feddhetetlenül jól végző szakik hamar legyünk túl az egészen add a pénzt , és hadd menjek című műsort” .

Miért nem tájékoztat megfelelően? Hiszen szolgáltat elvileg szakszerűen , Ő ért a poloskákhoz, tehát neki kellenne megfelelő tanáccsal ellátni a megrendelőt.

Ezért fogtunk mi is inkább a házi írtásnak.


Kedves Kukutyin! A poloska azért telepszik meg a ruhákban mert érzi az ember szagát. A mosott ruhákba nem mászik be,

Fontos a sok mosás , porszívózás ha megtudod oldani oldani szerezz be egy gőzőlőt , és mindent gőzőlj , könyveket dugd a fagyóba két napra .

Nehéz de hidd el ki lehet írtani , csak ne add fel .

Én sem tudtam aludni , folyton felkeltem, volt hogy konyha kés végével szurkáltam agyon a dögöt mert menekült az ágy résébe , oda pedig csak a kés hegy fért.

A nagyobbak vörös barnásak , a kicsik feketék , és elég gyors mozgásuak.

Ha nem nagy a fertőzöttség jó esèllyel hamar kiirthatók.


A csípésekre mi aloe verat fújtunk.

A férjem is allergiás volt , feldagadt felpuffedt a helye volt , hogy sírva fakadt mert már véresre vakarta.


De mindenképp kell majd még egy írtás a peték miatt .

Ha van fa felületű bútor ,és a szegély lécek mögött használj féktisztítót a petét is elpusztítja !

Ablak a fújás közben legyen nyitva, és még utánna legalább kettő óra szellőztetés.


Visszatérve a szakira : hívd ki még egyszer ha gondolod , de mi pl az ágyat szinte darabjaira szedtük az írtásnál , és a minden bútor fal , padló úszott a vegyszerben.

Üdv

Melcsi

4783. Kukutyin2
2019. okt. 31. 15:39
De a pete amúgy akkor nem fehér (rizsszerű)? Mert én azt hittem. ilyen, a képeken amiket találtam olyanokat láttam.
4782. Kukutyin2 (válaszként erre: 4781. - PanniBp.)
2019. okt. 31. 15:02
Köszönöm szépen! Látom nehéz időszak következik.
4781. PanniBp. (válaszként erre: 4780. - Kukutyin2)
2019. okt. 31. 14:32
Szia! S.o.S. válaszolok. Kár, hogy ide nem lehet fotót feltenni. (:Talán én nem tudom, hogyan kell?!:) Szóval a pete olyan mákszemnyi-szerű, fekete színű pont. Nos, azt nem tudom, hogy a csudában kelnek ki ebből "állatok?" Az is előfordulhat, hogy látsz ici-pici mustársárga színű valamit, nos az szerintem a levedlett "ruha". Az ágy melletti dolgok, maga az ajtó keret, az ágyneműtartó, a tapéta alatt is meghúzódhatnak. S, ha van a falon fénykép, vagy poszter, ott is. Mi van még? Hol lehetnek még a felsoroltakon túl? Gondolkodom. Talán a hálóingen, a szobában, a fotelre letett, esetleg a hátlapon lévő pólókban, pulcsikban. Szétnyitottam a pólókat, és kifordítottam őket. Nos, onnan is előbukkant néhány egyed. Sajnos több verzió nem jutott eszembe. Feltétlen hívjál írtót, ha van rá kereted, s azoknak is szólj, ahonnan szerinted Te áthoztad. Én szóltam. Szia. Üdv.: PanniBp.
4780. Kukutyin2 (válaszként erre: 4779. - PanniBp.)
2019. okt. 31. 10:33

Köszönöm szépen! A lényeg hogy elvileg akkor azért látni fogom, ha előjönnek illetve a petét is látnám ha a könyvben lenne.

Igen, aki nálunk volt ő sem aggódta túl mivel semmi jelét nem találta. Kérdeztem mivel segítsek, de nem kért pakolást. A szerintem zsúfolt szobát ő nem látta annak.Kérdeztem tőle a könyveket, de szerinte még az sem volt veszélyben, ami az ágy mellett volt,sem a táskák. Ő nagyon lazán a közvetlenül ágy mellett lévő könyveket a polcon lévőkhöz pakolta, a táskákra meg közölte hogy rázzam csak ki, ha gondolom... Szóval a most fontos könyveket tegnap. átnéztem laponként, aztán meg is hajszárítóztam és úgy vittem át másik szobába, hogy tudjak tanulni belőle. Remélem ezzel nem csináltam nagyobb bajt magamnak.

Az ablak nálunk csukva volt és azt mondta, ha tudok máshol aludni akkor jobb, ha egy napig úgy is marad a szoba és csak másnap szellőztetek majd, illetve mádnap mossák akkor ágyneműt. Utóbbit bevallom kidobtam és nagyon sok mindent elkezdtem már kiszortirozni, ami nem létszükség, de jó búvóhely lehet.

4779. PanniBp. (válaszként erre: 4778. - Kukutyin2)
2019. okt. 31. 09:56
Szia, ami a méreteket illeti: akadnak nagyon nagyok, közepes nagyságuak, és szinte apró, "üvegszerű"-ek, akik nagyon gyorsak. És csípnek is. A bogarak egy részében már vér van, amit kiszívtak, a többiekében az a barnás szín látható, miután "meghaltak". MÁS: Tegnap én a patikában vettem un. "Rázós folyadékot", kb. 600 forintba került. Ma kipróbálom. Nálunk 3x volt 1 ember, és a 3.-nál éreztem nagyon erős könnyezést, tán.' be is gyulladt /Hozzád hasonlóan/, a szemem. A "zsákolással kapcsolatban". Sajnos maga a szolgáltató sem mondja el egyértelműen a teendőket, ill. legtöbb mást és mást vár el, mielőtt megkérkezik. Még cégen belül is, akad, aki mondja: nem kell becsukni az ablakot, pl. Ami a könyveket illeti, sajnos a peték a mieink egy részébe is beköltöztek, ki is dobtam egytől, egyik, mindet. Pedig a kötetek, könyvek értéket képviselnek számomra. Azt nem tudom, hogy ebből kikelt-e volna bármi. Üdv.: Panni.
4778. Kukutyin2 (válaszként erre: 4777. - PanniBp.)
2019. okt. 30. 11:44

Sajnálom :( Valószínűleg a csipések nekem sem lettek volna gyanúsnak,mégcsak ennyire sem,hogy orvoshoz menjek, ha nem tudom, hogy a munkahelyemen van aki találkozott már velük, vitt haza belőlük.

A családom paranoiásnak tart és az ismerőseim is. Szerintük az egész fel van fújva nagyon és felesleges a zsákolás, az esetlegesen fertőzött dolgok kidobása. Maga az irtó szerint is esélytelen hogy az agy mellett lévő könyv vagy táska fertőzött és arra se sok esélyt látott, hogy újra ki kell majd jönnie. Én meg abban sem vagyok biztos, hogy valójában felismerném, ha látnám, főleg a kisebbeket. Az is lehet hogy pont a nagy pakolás közben dobtam ki őket vagy terjesztettem el.

Nekem a házi orvos írt fel Desloratadin Actavis tablettát a viszketésre. Ez egy vényköteles allergia gyógyszer. Enyhítette a panaszt, de nekem szerintem pszichésen is viszket már mindenem, illetve gyanús, hogy az irtószer maga is allergializál, mert a szemem is begyulladt...

4777. PanniBp. (válaszként erre: 4776. - Kukutyin2)
2019. okt. 30. 10:20
Szia! Sajnállak. Kedvem lenne lefotózni a két karomat, és nyakamat. Nyár óta nem múlnak el a foltok, viszket. A bőrgyógyászaton rengeteget kell várni, ha...egyáltalán bejutok a Dokihoz. Most 3 fogadja a pacienseket. Karácsony előtt pedig csupán 1 volt. /Hogyhogy nem ismerte fel.../ Igen, már akkor is gyanakodtam... Majd tavasszal, beszámolóimat olvassátok, látjátok. Bocs., senkit nem szeretnék untatni a nyomorommal. Köszönöm, hogy elolvstátok. Ismét kéne hívni valakit, de kit. A házi megoldásokkal nem tudunk foglalkozni. Éjszaka előjönnek, majd amikor "leleplezem őket" némely halottat játszik, némely elszalad. Az Antivakaritisz kenőcs, vagy pedig a Naturland csípést csillapító gél, kenőcsöket használta-e már Valaki? Üdv. és köszi a türelmet. Panni.
4776. Kukutyin2
2019. okt. 28. 18:13

Sziasztok!

Sajnos valószínűleg nálunk is megjelentek a nem kívánatos vendégek.A munkahelyemen van valószínűleg vagyis van is, irtás is volt és ez adott okot a gyanakvásra. Senki nem panaszkodott eddig, hogy hazavitte egyébként a közvetlen környezetben vagy, hogy látott volna a közvetlen munkavégzési helyen .

Ami gyanús lett, hogy a vállamon több vöröses csipésszerű hólyag van egymáshoz közel.

A csípések észrevételét követően hívtam irtót azonnal, illetve nagyon sok mindent, ami az ágynemű tartóban volt vagy az ágy közelében zsákoltam, kidobtam. (póttakarók,diszpárnák stb) Az irtó sem találta semmi jelét sem az ágyneműben (vérfolt, ürülék stb) sem a használati tárgyakon. Én az előkészítés során 2 típusú bogarat találtam és lefotoztam neki. Az egyikre azt mondta kizárt hogy poloska, a másik lehet, de nem tudja biztosan a kép alapján . Illetve valami bogarat láttam beszaladni az ágyalja és oldala közti illesztés e, ami ugyebár nagyon jó búvóhely lehet hiszen nagyon szűkös hely, ezt jeleztem is neki, hogy érzékeltem. A permetszerrel azt mondta jól körbefújta az ágyat, így ezt az illesztés is, illetve az esetleges lelőhelyeket és ha nem vettük észre valahol, de ott van attól meg kell döglenie. Azt mondta az ágyam közelében lévő könyveimet nyugodtan használhatom biztosan nem fertőzött, illetve a nem mosható táskákat nem kell kidobni csak esetleg kint rázzam ki mivel nincs nagyfokú fertőzöttség nem valószínű hogy ezeket megtámadta... Szerintetek is elég ennyi ebben az esetben? és valóban használhatóak a táskák továbbra is, illetve a jegyzetek? utóbbiak számomra valóban pótolhatatlanok a tanulmányaimhoz. Nem fogom jegyzetek vagy táskák által egy másik szobába átvinni a bogarat? vagy a tanárom házába? vagy bárhova? ...

Illetve a szakinak nem kellett volna az ágyat pl felemelnie? elhuzta és mögé benézett, hátámlát is, ágyneműtartóba is, de pl az ott lévő vékony textíliát nem vágta le, hogy a keretet jól láthassa, pedig kértem is tőle... ez vajon hiba volt? vagy az én előrezsákolásom, dolgok kidobálása? vagy lehet h pont ezzel tettem jót, hogy kidobtam őket? A szaki a cipőjére sem húzott védőzsákot úgy mászkált a szobámban. Ez gondolom hiba volt... Azt is mondta, hogy a többi szobába nem valószínű, hogy átjutott mivel a többiek nem tapasztaltak semmit eddig és nem is fog átjutni valószínűleg, mert ahhoz nagyobb fertőzöttség kellene. Próbáltam kérdezgetni őt illetve a tapasztalataimat megosztani vele, de annyira nem volt beszédes, mint amit ígértek, hogy lesz. Lehet, hogy azért nem vette ő sem annyira komolyan mert konkrét bogarat nem talált? Ezt a telefonban is mondták már előre, hogy ha nincs biztos jel akkor nem irtanak és először felderítést ajánlanak, aztán irtást, de én erősödtem, már a telefonban is, hogy nekem kell az irtás inkább fizetek többet...

Ajjj én pszichésen pár nap alatt (egy hétvége alatt) nagyon tönkrementem. Teljesen kikészültem és nem túlzok. Nagyon félek, hogy elterjed és nálunk nagyon sok a lambéria ami jó búvóhely lehet és az álmennyezet, padlószőnyeg... Néha az egész testem viszket és olyan mintha valami mászna rajtam...

Azt sem tudom hogyan lesz lelkierőm abban az ágyban aludni csalinak... Ismerőseim szerint, ha az irtó nem talált semmi jelet akkor nyugodjak meg és fogadjam el, hogy nincs és ne legyek hülye... de akkor mitől a csípés? az irtó maga is mondta, hogy az hogy nem látunk jelet nem jelenti, hogy nincs és az elkövetkezendő napokban csali leszek...

4775. Melcsi3
2019. okt. 24. 11:33

Sziasztok.

Régen tudosítottatok, hogy Kivel mi van ? Hogy álltok a polonézekkel?

Ma olvasgatom a híreket , és amit találtam , nem akartam elhinni ahogy olvastam


[link]


Udv Mindenkinek

Melcsi

4774. horakulum (válaszként erre: 4773. - PanniBp.)
2019. okt. 9. 23:09
Privátban viszont megtehetjük. 😉
4773. PanniBp. (válaszként erre: 4771. - Melcsi3)
2019. okt. 9. 10:22
Szia! Nagyon köszönöm Részünkre írott leveledet. Eszembe jutott valami: azért fura, hogy nem illendő megneveznünk a céget, melyenek munkatársa írtott nálunk. (:Most nagy általánosságban írom, hogy "nálunk", mindenkinél.:)Nem, nem tanácsos megnevezni őket, az esetleges retorziótól, feljelentéstől tartva, amit gondolom, hitelrontás címén zúditanának a nyakunkba. Tiszt. a kivételesen korrektül tevékenykedő Cégnek, ill. munkatársainak.
4772. Melcsi3
2019. okt. 7. 18:12

Amit még elfelejtettem:

A megvasárolt gőztisztító, nem csak poloska írtásra jó!

Viszont ha ne adj isten újból visszafertőzödik egy lakás , csak elő kell venni ...

4771. Melcsi3
2019. okt. 7. 18:02

Kedves Mindenki !

Sziasztok!

Elképesztő mennyire nem segítenek kommunikációval az írtók.

Én anno úgy éreztem , hogy nem fűzte túl nagy érdek a szakit ahhoz , hogy megfelelő információval szolgáljon.

Továbbra is állítom, hogy igen is az anyagi érdeken kívűl más nem vezérli Őket.

Egy lelkiismeretes korrekt írtó nem így szolgáltat.

Meglovagolják ezt az ágyi poloska inváziót, amelyből mindenki csak profitálni akar.


Úgy gondolom házilag is el lehet bánni velük , amennyiben valakinek nincs több tízezer forintja , mellyel az írtók bankszámláját gazdagítsa.

Nálunk pl egy írtás 30 000 ft!!!

És nincs harmadik garanciális ingyen irtás!!!

Számtalan tapasztalatot megosztunk itt egymással, kinek mi vált be..

nekünk pl a féktisztító, van akinek a decis .

De!! Javaslom mindenkinek egy gőztisztító beszerzését , amivel szintén megoldható a tizedelésük kárpitos bútor esetén.

Ha valakinek ez is sok anyagilag , próbálja meg a kölcsönzést. ( Szinte minden felületen tisztít , és pusztít).


Azt, hogy sokan miért nem hívják vissza az állítólagos szakembereket a második vagy további írtásra , sok oka lehet. Lehet, hogy egyszerűen nem akarja. Nem foglakozik vele ( ők hibáztathatók is a terjedésért)

Nem tudhatjuk ki , hogy él anyagilag mit engedhet meg magának!

Lehet egy két gyermekes egyedülálló anya albérletben : ki fizet egy írtást, és kèt hét múlva már szerencsétlen a kis forintjait számolja , hogy a két gyereknek tudjon enni adni. Vagy az a kisnyugdijas aki havi 70 ezer forintos alamizsnából él.

Soha senkit nem bánthatunk , és szólhatunk meg ! Nem titulálhatjuk állatfajokkal egy lapra téve!

Én úgy gondolom több lakásos társasházaknal kellene törvényi vagy ANTSZ szabályozás az összes lakás egyszerre történő írtásáról. Akár még a közös költség terhére is.

Ill egy árszabályozás sem ártana, kizárva a kókler éhes írtókat.


Egy a lényeg, hogy megszabadujon mindenki ezen parazita élősködőktől,

segítsünk egymásnak, ha pl tudunk korrekt szakit ajánlani azzal, ha van tuti tapasztalat azzal.

Mindenkinek más módszer válik válhat be.

Egy biztos a fagyás ( féktisztító) , és a hő ( gőzőlés , mosás szárítás) azonnal öl!


Sikeres írtást kívánok mindenkinek!

Üdv

Melcsi

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook