Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
4830. noxika2
2019. nov. 12. 13:18
volt már valakinél az eurokártevőirtás? tapasztalat szerint jó volt? nem tudom kit kellene hívni 25 négyzetméter zsúfolt lakás minden 1 méteren belül van az ágytól, lehetetlen zsákolni, stb. és még nincsenek sokan. szóval ki?
4829. Kukutyin2
2019. nov. 11. 11:05
Köszönöm szépen :D ezt sem tudtam. Már elsőre is ezt használta de valahogyan mégis megoldották utána, hogy kóstolgassanak. Akkor bízom benne hogy ez a második már tényleg megoldás lett.
4828. Tormás30 (válaszként erre: 4827. - Kukutyin2)
2019. nov. 11. 10:16

[link]


ez a hatóanyaga. Az USÁban betiltották mert nagyon erős rovarölő szer. Úgy viselkedik mint a foszfor sav :D

4827. Kukutyin2 (válaszként erre: 4825. - Tormás30)
2019. nov. 11. 07:36
A kapott tájékoztatón a ficam szerepel szerként és hidegköd képzés..
4826. Kukutyin2 (válaszként erre: 4825. - Tormás30)
2019. nov. 11. 06:23
Köszönöm. Akkor reméljük rakott...
4825. Tormás30 (válaszként erre: 4821. - Kukutyin2)
2019. nov. 10. 21:20
Ha rakott foszfor savat az írtólêbe az megégeti a petét.
4824. Kukutyin2 (válaszként erre: 4823. - Horakulum)
2019. nov. 10. 15:43

Nekem is hülyeségnek hangzott ez a két óra már akkor is amikor mondta, főleg a petét érintő része...


A katicákat és mezei poloskákat viszont biztosan hatékonyan irtja a szer, mert a külső ablakpárnány folyamatosan tele döglöttekkel...


Ma sem találtam semmit egyébként.

Remélem ez a második irtás valóban megoldja...


A biztonság kedvéért a többi szobát és ágyat elkezdtük átgőzölni és kutatni, eddig ott sem találtunk semmit.

4823. horakulum (válaszként erre: 4821. - Kukutyin2)
2019. nov. 10. 15:24

Miért ? Lemerte stopperrel a két órát? 🤪


A petét magát nem nyírja ki, csak majd ha kijön belőle a kifejlett lett dög szerintem...De ahhoz meg a méregnek kellene hosszabb hatásúnak lennie.

4822. Kukutyin2
2019. nov. 10. 10:33
Szerintetek az lehetséges hogy a csípés csak egy nap múlva dagadjon fel és látszódjon vagy mégiscsak átkerült a másik szobába is... Lehetünk ennyire szerencsétlenek hogy sehol semmi jel arra hogy sok lenne de mégis átkerült egy messzibb szobába is? Mióta sejtem, hogy van nagyon figyeltem és próbáltam óvatos lenni...
4821. Kukutyin2 (válaszként erre: 4820. - Horakulum)
2019. nov. 10. 07:03
Igen, én is mindenhol ezt olvastam, hogy a petét csak ez a kettő a hő és a fagy öli meg, a mérgek nem hatolnak át a védőburkon... szóval én sem értem miért mondta de ezt mondta hogy 2órán belül ettől minden elpusztul, még a pete is...
4820. horakulum (válaszként erre: 4818. - Kukutyin2)
2019. nov. 10. 00:08
Én nem tudok róla hogy a fagyáson és kvázi égésen kívül bármi elpusztítaná a petéket...A legtertelites mondjuk asszem azt jelenti hogy a mérget mijkroszemcses meretben porlasztják mkndrn felületre...de a petek nem elérhető helyen vannak, szóval nem tudom hogy érné őket igy el a méreg, belesétálni meg nem igen fognak ugye csak ha kikelnek...
4819. horakulum (válaszként erre: 4815. - PanniBp.)
2019. nov. 10. 00:04
Hát persze, elő préda vagy, azaz voltál! 🤭
4818. Kukutyin2
2019. nov. 9. 11:10
Ja és nekem azt mondta még a szaki, hogy a "ködtől" (nem tudom mi a neve) attól a peték is kipusztulnak és nemcsak az élők. Ez lehetséges?
4817. PanniBp. (válaszként erre: 4809. - Horakulum)
2019. nov. 9. 11:08
Szia, kérni kell a számlát. Akad műsor, amelyik talán segít, feltérképezi a tapasztalatok, reklamációk történeteit, és akkor könnyebb talán.
4816. Kukutyin2
2019. nov. 9. 11:03

Ma megvolt a második irtás. Ma a cég másik embere jött ki és jeleket ő sem talált, de azt elismerte, hogy ez nem garancia.


A ruhák 60fokos mosását ajánlotta ő is és ő sem valószínűsítette, hogy más szobába átkerült volna.

A gőzőlést sem tartja elvetendőnek ő sem.


Arról nem nyilatkozott hogy a könyvekkel mi legyen. Bevallom én a héten a tapasztalataitok alapján bezsákoltam őket, de most felmerült bennem, hogy lehet hogy kint kellett volna hagyni, hogy a köd érje őket?

A szaki nem mondta, hogy szedjem ki. A tárgyak elhelyezése az a pont amiben nem igazán foglaltak állást, hogy zsákolni vagy sem, illetve az volt az előző úr álláspontja hogy kizárt a fertőzőttségük és használhatok mindent, azt is ami az ágy mellett volt közvetlenül...Hát nem tudom. Ami most nagyon kellett könyv azt átnéztem és remélem hogy nem vittem át máshova ezáltal...


Csipésem sajnos volt a héten többször is :(


Nekem adtak számlát mindkét alkalommal és mondták hogy, ha bármit tapasztalunk szóljunk vagy ha segítség kell a beazonosításban segítenek, ha küldök fényképet.

4815. PanniBp. (válaszként erre: 4813. - Horakulum)
2019. nov. 9. 11:02
Sana, élő példa vagyok, a hálóingen is találtam 1-et... No nem dicsekszem vele.
4814. PanniBp.
2019. nov. 9. 11:01
Sziasztok! Nálunk a helyzet változatlan! Tényleg kéne már hívni valakit, de kit? Jah, van egy ötletem, az egyik csatornán akad egy műsor, ahol el lehet panaszolni, hogy "Mi fáj?" Utána is járnak rendesen a témának. Nem kéne egy téma-javaslatnak beadni, tán.' foglalkoznak is vele, ezt a bogi témát. Kit hívjunk, mit érdemes tenni. Össze lehetne vetni a szakemberek ajánlatait, úgy általában. Vélemény?!
4813. horakulum (válaszként erre: 4805. - Kukutyin2)
2019. nov. 9. 10:33
A kaja körül maradnak, ha rendszeresen van kiből enni. Nagy fertőzöttség eseten lehet hogy elmaszkalnak. Nálatok ilyen nincs még. Azt tapasztalnád. Sok-sok csípésed lenne, szünet nélkül sok jel, amit hátrahagynak, és akár napközben is láthatóvá válnának...
4812. horakulum (válaszként erre: 4806. - Cicaanya)
2019. nov. 9. 10:29
Gázosítás címen a legtertelitesre gondolsz, ugye?
4811. horakulum (válaszként erre: 4807. - Cicaanya)
2019. nov. 9. 10:29

Igen. Sajnos az átadás több esélyes.

Láttál már a szemed előtt amúgy biokilltol elpusztulni dögöt!?

4810. horakulum (válaszként erre: 4806. - Cicaanya)
2019. nov. 9. 10:27

Tul hideget nem szeretik de a tul meleget sem. Mindkettot siman túlélik egy bizonyos határig, lásd pl. plusz 60 fok, és a mínuszok. A köztes tartományban csak hibernálják magukat vagy késleltetik a szaporodásukat. Hihetelen túlélők. A házi írószerek -amiket boltban megkapsz, azaz szabadforgalmu-színte sosem hatásosak...max. atmenetileg.


Ez az új faj...hallottál róla valahol vagy Te magad láttad és esetleg Te is soroltad be rovartanilag? Nem gúnyolódom, - mert akar így is lehetne- csak roppantul érdekel. És kérdezem, akkor repül is? Ossz meg velünk erről még kérlek pontosabb információt. Azért ha szárnyat növesztettek volna, az elég gáz lenne...🙄

Amúgy nem csodálkoznék ha új faj fejlődött volna ki..Rezisztense váltak egy csomó írószerre és mutálódtak. Így meg rezisztensebbek lesznek...Asszem

Mert én nem vagyok biológus...

4809. horakulum (válaszként erre: 4803. - PanniBp.)
2019. nov. 9. 10:17

Per? Amúgy milyen alapon rónának ki ránk sajtópert? A mi jogainkat ki védi meg a slendrián-tisztelet az igen ritka kivetelnek- irtók okozta anyagi, fizikai és közvetetten pszichés károktól? -met nem hogy nincs garanciánk vagy jótállásunk ugymond reszukrol, még bizonyítani sem tudod, hogy nálad jártak, mert nem kapsz számlát. Vagy nálatok volt olyan aki kapott?

És ha a slendriánakat nem nevezhetjük meg, akkor jókat sem?

4808. Kukutyin2 (válaszként erre: 4806. - Cicaanya)
2019. nov. 8. 14:06
Mi kertes, családi ház vagyunk úgyhogy igen valahonnan mi hoztuk be... vagyis én, mert csak én tapasztaltam és nagyon remélem így is marad...
4807. cicaanya
2019. nov. 8. 13:51

Persze állandóan ismétlődő fújást meg csináltatni!

Meg mi a liftet is fújuk ,meg vigyázni kell!

Én betáraztam most 10l Biokillt...biztos nem lesz nálunk!

Sajnos bárhol nem vesszük észre átadhatja valaki(buszon, liftben,rendelőben stb...)

4806. cicaanya
2019. nov. 8. 13:45

Sajnos nálunk ház volt fertőzött...közös irtással megállt!

Az a baj van egy család akiknél van ott a fészek!

Van aki az irtásra allergia, van aki csípésre!

Társasháznál,KÖ.KÉP szerepe a legfontosabb és segítséget kell nyújtania!!!

Önkormányzati lakásnál, meg a vagyon kezelőnek kell segítenie!

Másik gázosítás a legjobb!!! NEM A FÜSTÖLÉS!!!

Másik ha valaki idegenkedik tőle, és van rá lehetősége BIO KILL és Rovatox .... sajnos nálunk megint fel bukkant de megállt mert nem hagyjuk!

Ecetezni, levendula olajat beönteni ágyakba és mindet ki pakolni,Rovatoxot be porozni ágy alá és a széleknél!

Hideget nem szeretik!!!!

Másik van egy újabb ágyi poloska fajta :( olyan mint harlekin katica csak nem az!

4805. Kukutyin2
2019. nov. 8. 13:26

Holnap jönnek újra...


Én tényleg attól rettegek, hogy több is van, elterjedve, csak jól el vannak bújva és aki kint volt felületes volt. Egyébként ezt velük is megosztottam, hogy azt mondták ők is hogy semmi és mégis. Erre az volt a válasz hogy ez orosz rulett.

És még attól is nagyon tartok hogy a ház többi részébe is ki kerülhetett. Ő nagyon lazán mondta hogy nem, de ugyebár azt is hogy 2.irtás se fog kelleni és nem lesz panasz.

Mióta sejtem/ tudom hogy van azóta óvatos vagyok, de hát eleve ki tudja hány hete nem vettem észre...

4804. Kukutyin2 (válaszként erre: 4802. - PanniBp.)
2019. nov. 8. 13:13
igen, annyira nem volt jele csak a csipések, hogy nem akartak vegyszerezni, de én akartam ezért megcsinálták és milyen jó hogy akartam mert azóta is vannak csipesek tehát valami van, ill találtam egy db larvabőrt. Kifizettem persze.
4803. PanniBp. (válaszként erre: 4800. - Horakulum)
2019. nov. 8. 11:36
Ha nem félnék a sajtópertől, kiírnám az írtónkat, aki két lakásban is "alkotott". Szia! P.
4802. PanniBp. (válaszként erre: 4798. - Kukutyin2)
2019. nov. 8. 11:34
Szia Kukutyin2! Egy mondat, írod, hogy... még az írtást tartották szükségesnek... A pénzt kifizettették Veled? Kérlek értesíts a 2. "írtásnál" mit csináltak. Üdv.: Panni.
4801. Kukutyin2 (válaszként erre: 4800. - Horakulum)
2019. nov. 6. 20:55

Szomorú azért, hogy itt jobb és pontosabb tanácsokat, információkat kapok, mint a szakitól...


Az a "baj"(vagyis talán pont ezért talán nincs akkora baj) , hogy nálunk is akárcsak nálatok nem voltak jelek a csípéseken kívül és mint az ábra is mutatja a rendes átnézés sem történt meg a szaki részéről.

Már az első irtást is én erőszakoltam ki a csípések miatt, de ők nem tartották szükségesnek és egyéb jelek nélkül nem akartak vegyszerezni. Tényleg az egészet eléggé lazán vette, sőt eddig a pontig úgy összességében tartott mindenki bolond eszementnek, mind az itthoniak, mind az ismerőseim akikkel megosztottam a kételyem, pedig nem vagyok az a bebeszélős típus. Főleg nem poloskát beképzelő, mert eddig azt sem tudtam, hogy mi ez csak annyit hogy az ágyhoz van köze és csíp ... És az a tapasztalatom, hogy sajnos a többség így van vele, hogy fel sem fogja mekkora veszély illetve, ha talál csípést ami poloska mit tegyen, ha ti nem lennétek én sem tudnám...


Nem tudnám megmondani, hogy honnan jött a sugallat, hogy vannak poloskáink vagy, hogy pont ott tépjem fel az ágyat ahol...

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook