Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
4890. PanniBp. (válaszként erre: 4884. - Lacitapasztalata)
2019. dec. 23. 10:55
Szia Laci! Semmi rosszindulat nincs bennem, csupán egy ötlet. XY tv-nek van egy panaszkönyv-témáju műsora. Tán.' Ők felvethetnék ezt a témát valamelyik adásban. Hiszen ezer féle témát jártak vélig, s azok a dolgok nem az "élősködők" témáját taglalta. Üdvözlettel!
4889. Robcsi76 (válaszként erre: 4888. - Panellakovics)
2019. dec. 23. 10:38

Szívesen!

Egyébként az irtás normális lefolyása sorrendben:

-első irtás

-második irtás az első irtás után 3 héttel /a peték miatt mindenképpen kell/

- a második irtás után még biztosan lesznek csípések, de ha a második irtás után 1 hónappal még mindig vannak, akkor visszafertőződtök a szomszédoktól vagy nem volt megfelelő az irtószer.

Nagyon fontos, hogy a lepermetezett felületet nem szabad takarítani 1.5 hónapig. Nem moshatsz fel és még porszívózni se érdemes. Amiket nem használtok ruhákat azt bezsákolni, amit lehet 60C°-on azt ki kell mosni és úgy zsákba tenni. Ezért írtam, hogy ez a 1.5 hónap nagyon nehéz, de nálam meg is hozta az eredményt. A másik, hogy azokban a szobákban, ahol alszotok mindenképpen legyen ott is irtva még, ha nyomát se látjátok, mert lehet a szer hatására szétszélednek és lefertőzik a másik helyiséget is. És így saját magatokat fertőzitek le. Mint írtam vérrel táplálkoznak, ezért ne kenjétek be magatokat semmivel, mert nem mennek rátok és a méregmezőn se fognak átmenni. Sajnos ti vagytok az élő csali.

Sajnos a visszafertőződés a legrosszabb eset. Szomszédok megkeresése /oldalsó, felső alsó szomszéd/ a helyzet elmagyarázása esetleg együtt átnézni a poloskák nyomait. Apró fekete pöttyök /ürülék/ az ágy fa részein. Nagyon pici rizsszsemre hasonlító fehér peték keresése általában a kárpit varrásain vagy a függönyök varrásainál. Nem kell szégyellni a helyzetet, mert ezek nem a koszra vagy az ápolatlanságra mennek, hanem a vérre. Tehát lehet patyolat tiszta a lakás, akkor is megjelennek.

4888. panellakovics (válaszként erre: 4887. - Robcsi76)
2019. dec. 22. 23:34
Köszönöm szépen. Sajnos nálunk már rengetegszer voltak különböző cégek írtani, de minddig visszafertőződünk. Mindent próbáltunk már, írtószer, gőzölés, teafaolaj, ózonos kezelés,gőzös vasaló, magas fokon mosás, de mindig ugyan az a vége, hogy 5-6 nap "pihi" után ismét kis csípéseink lesznek. Gőzivel szinten tudjuk tartani, de valahonnan mindig újratermelődnek. Ötletünk nincs már, hogy mit lehetne csinálni
4887. Robcsi76 (válaszként erre: 4885. - Panellakovics)
2019. dec. 22. 22:58
Lassan 3 éve tiszta a lakás a poloskáktól. Egyszerűen hívtam egy jó szakit, aki elmondta, hogy mit tegyek mire megy és mit tegyek a két irtás közt. És betartottam minden szavát 1.5 hónapig. Nagyon kemény volt, de azóta sincs. A visszafertőződés lehet a szomszédoktól, amíg ott nincsenek kiirtva, akkor sajnos szélmalomharc az egész. 1 éve jó pár emelettel lejjebb volt egy fertőzött lakás az irtó a közös képviselettel már minden hivatalban járt, hogy megoldást keressenek a problémára, de lerázták őket, mert nem közegészségügyi probléma. A lakó leszarta az egészet azt mondta nem fizet semmit. A közös költségből kifizettük miután megszavazta a lakóközösség, mert az irtó normálisan elmondta, hogy ha a kolónia kinövi a lakást, akkor lefertőzheti az egész házat. Na nálunk egy ilyen "szemét lelkiismeretlen" szaki van. Mindenkinek ilyen szakit kívánok. Az ő elmondása szerint is a legtöbbször a lakó szarja le az egészet és a többiek szívnak egy miatt és ha valaki kéri az irtást és nem vezet eredményre, akkor a szakit pocskondiázza, pedig ha a fészekhez nem jut el ahonnan kapják az utánpótlást, akkor ő sem tehet semmit.
4886. Robcsi76 (válaszként erre: 4884. - Lacitapasztalata)
2019. dec. 22. 22:49

Szia!

Nézzük mi is kerül annyiba... Ugyebár fenn kell tartani egy vállalkozást, ha még egy személyes is. Járulékot fizetni, könyvelőt fizetni, anyagot fizetni, üzemanyagot fizetni. A kiszállás se ingyen van. A megfelelő egyszer használatos védőfelszerelést se ingyen adják, a felszerelést se, ami nem örök élet. Nem utolsó sorban haszonnak is kell lennie, mert valószínűleg te se ingyen dolgozol. A flakon árára csak tippeltem, lehet nem 25, hanem több. Viszont, ha azt nézed, hogy egy legyengített biokill 2300 Ft, ami fél liter, akkor szorozd meg a 8 liter kikevert vegyszerrel, ha megveszel 8 liternyi biokillt, akkor a 2x8 literes irtással kb. 32 ezer forintnál lennél egy gyenge szerrel. Ha netalán van 2-3 alkalmazott, akkor annak a bérköltségét is ki kell termelni. Most nem akarok belemenni abba, hogy mennyit húz le egy vállalkozóról és nem utolsó sorban a munkavállalóról az állam. Csak egy példa egy nettó kb. 200000 Ft-ot fizető munkavállaló után a munkáltatónak közel ugyanannyit ki kell termelnie, amit állambácsinak befizet. Egy tuti ez a probléma sajnos soha nem fog megoldódni globálisan. Az irtók nem csak ágyi poloskát irtanak elég kiterjedt a hatókörük, tehet ők se fognak éhen halni. Csak egy kérdés? A patkányokat sikerült kiirtani? Annyira immunisak már a mérgekre, hogy nem tudnak lépést tartani a megfelelő méreggel. Sajnos ez van a poloskákkal is.

4885. panellakovics (válaszként erre: 4883. - Robcsi76)
2019. dec. 22. 21:44
Robcsi, te hogyan írtottad ki panelból? nem fertőzödtél mindig vissza?
4884. lacitapasztalata (válaszként erre: 4883. - Robcsi76)
2019. dec. 22. 20:12

Szia!


Ha egy irtásra a szakik 1250 Ft-ot-költenek vegyszerre, mi faXX kerül még 25-30 ezer forintba?

Olcsón veszik a tutti anyagot.


A 4 mini terráriumomban : kb.10 élő és 100 halott bogár van


nem 1 hónap a kísérlet !!!


EGY TUTTI -- AZ ÍRÓK EBBŐL ÉLNEK, HA MEGSZŰNIK A PROBLÉMA GLOBÁLISAN, ÉHEN HALNAK MINT AZ ÁGYI POLOSKA !

4883. Robcsi76 (válaszként erre: 4882. - Lacitapasztalata)
2019. dec. 22. 15:57

Nincs mit! Teljesen igazad van ezt használják a szakik, akik közt van lelkiismeretes meg kókler is.Itt sokan a szakik ellen vannak és azt hiszik, hogy sima vízzel irtanak. Csak kicsit kellene gondolkodni is ez ügyben. Egy ilyen kupa ára pl. 25000 Ft, amiből 20 irtást el tud végezni. Kicsit számoljunk alapból két irtás kötelező, ami 1250Ft irtásonként a szakinak és elkér érte legjobb esetben 24000 Ft-ot a két irtásért. Teljesen "logikus", hogy még azzal az 2500Ft-al akar spórolni vagy átverni az ügyfelet... Az más kérdés, hogy hanyagul vagy semmilyen módon nem tájékoztatja az embert, hogy mit kell csinálnia mielőtt kimegy és az irtás után.Persze van, hogy rendesen tájékoztat, de a kedves ügyfél nagy ívben sz..ik rá és még a második irtást sem kéri, mert hű de drága vagy azt gondolja, hogy elég egy is. A másik nagy probléma, hogy már nagyon sok szerre rezisztensek, ezért folyamatosan kell új szereket készíteni, ami pl. nem ártalmas az emberekre, állatokra. Sokan visszasírják a DDT-t, de az kb. a tuti rák előszobája nem hiába tiltották be.


Ha csak egy ágyban voltak, akkor se elég neki, amit leírtál főleg egy flakonnal, egy irtás alatt kb. 8 liter /bekevert/ szert elpermeteznek a helyiségekben még a falról is az folyik éppen azért, hogy ha szétmennek, mindenhol érintkezzenek a méreg mezővel. Ezek kontakt szerek. Úgy elbújnak az ágy milliónyi rejtekhelyén, hogy ha nem érintkeznek a szerrel, akkor vígan élnek. Mivel ahhoz, hogy előbújjanak kell csali, ami maga az ember. Kiirtható panelból is én vagyok az élő példa. Egyet megpróbálhatsz még én irtás után megtettem. Az ágy azon részét, ahol a fához van tűzve a kárpit és az összes fa illesztésnél ecetes bázisú sziloplast-al kinyomod. Pár óra alatt beköt és onnantól se ki se be nem megy poloska , de még hangya se.

2019. dec. 22. 14:07

Sziasztok!


Robcsi76 köszönöm a linket. (ezek tömény szerek, maradjanak szakik kezében)


Saját hibáimból tanulva , így kellett volna kezdenem:


(Csak egy ágyban voltak )


hozzávalók :

1 flakon Bio Kill extra

1 takarófólia

1 ragasztószalag



Az ágyat lefújni kívül-belül, alul-felül, mindenhol.

És becsomagolni légmentesen ! (ezt hagytam ki káromra és szétzavartam a bogarakat az egész lakásban)

Min.48 óra dunsztolás


Ami az ággyal érintkezett, kimosni 60 fokon.

Amit nem lehet mosni, befújni és bezsákolni.

És várni...

4881. Robcsi76 (válaszként erre: 4879. - Lacitapasztalata)
2019. dec. 22. 11:00

Szia! Kísérletezhetsz nyugodtan, de házilag nem tudsz kikotyválni hatásos ellenszert. Ha van ismerősöd aknek van gázmesteri könyve és bekockáztatja, hogy a nevére kiveszi a mérget, akkor esetleg. Most ez a leghatásosabb vegyszer, amit linkelek. Viszont sajnos nagyon sok vegyszerre immunisak lettek az elmúlt időben a sok kísérletezők és kóklerek miatt.

Sok szerencsét a megvételéhez!

[link]

2019. dec. 21. 23:36

Mi kell hogy hivatásos rovarirtó legyél ?

8 általános. OKJ képzés 350 ezer ft + egy masina 120 ezer

és hajrá !

ez nagyon elszomorít......



[link]

2019. dec. 21. 23:15
Valaki leírná a "szakik" által használt vegyszer HATÓANYAGÁT!!!!
2019. dec. 21. 22:35

Mi a hatóanyaga a "szakik" használt szereknek???

Kötelesek tájékoztatni a megrendelőt!!!

Irtás után rosszul leszel -mérgezés

Kórház toxikológia...

Mit fogsz mondani?

Jöttek fújtak...

MIVEL?

HATÓANYAG!!!!

4877. lacitapasztalata (válaszként erre: 4876. - Lacitapasztalata)
2019. dec. 21. 20:35

Szeretnék jól működő házi megoldást, de azt ki kell kísérleteznem.

Olcsó és megbízható módszert.

Ajánlom mindenkinek aki nem undorodik a bogártól és be tudja fogni, tegye befőttes üvegbe .

Tegyetek bele pár fogpiszkálót.

4876. lacitapasztalata (válaszként erre: 4873. - Lacitapasztalata)
2019. dec. 21. 20:27

Protect : hatóanyag: 0,28% (2,8 g/kg) S-metroprén, 0,18% (1,8 g/kg) természetes pietrin, 0,36% (3,6 g/kg) PBO


Egy flakonnal vettünk - két ágyat alul felül ...

szépen elzavarta őket az egész lakásba (nem hatásos szer, a befőttes üveges kísérleteim is ezt támasztják alá (erről később írok és fotókat is közlök)


Bio Kill :hatóanyag: 0,068% lambda-cihalotrin + 0,0075% pralletrin

2 flakonnal vettünk- hatásosabb szer mint a Protect, de ez se oldotta meg a problémát.

Ezzel a szerrel is csináltam befőttes üveges kísérleteket. ( erről később írok és fotókat is közlök)


A mini terráriomok jól működnek.


AZ ÁGYI POLOSKA NEM ÖLI MEG AZ EMBERT !!!

A ROSSZ VEGYSZERHASZNÁLAT IGEN!!!


folyt.köv.

2019. dec. 21. 11:25
Nekünk, ami eddig legjobban bejött az az ózonos írtás. 1 hét nyugi, aztán valahonnan megint visszatévednek hozzánk...de legalább 1 hétig tudunk aludni. panelban ez szerintem egy ördögi kör. amúgy kovaföld szalagot tud valaki rendelni? elvileg az hatásos még.
4874. panellakovics (válaszként erre: 4865. - Rizzo2)
2019. dec. 21. 11:23
Rizzo2, tudnál esetleg válaszolni kérlek? :)
2019. dec. 20. 21:06

Sziasztok!


"Nálunk még mindig laknak "


Ha egy nyugodt éjszakát akarsz LEVENDULA olajjal kend be magad ! Ezt nagyon utálják, nem öli meg őket, csak nem szeretik. a DM - ben 550 Ft


Első jelek: sok-sok ismeretlen csípés a páromon

Mi lehet ez ? : Internetes képek alapján Ágyi poloska csípés

Mit tehetek ellene? Internetes javaslatok: rovarirtó szakember , vagy házi rovarirtás ( mi a házi irtást választottuk)


Bio Kill

Protect


Én már befogom őket befőttes üvegbe és kísérletezek.


Nem biztatóak az eredmények !


Holnap folytatom.

4872. PanniBp.
2019. dec. 20. 10:06
Unalamasak a nyegle, pökhendi, türelmetlen figurák, ők, akik szakembernek titulálják magukat. Esetleg a főnökeik, a munkát vállalók állítják be őket megbízható szakembereknek. A kérdés költői marad. Előbb vissza kéne venni a nagyképűségből, a türelmetlenségből, lakásra szabva kéne - kellene elmagyarázniok a megrendelőnek: itt és most ezt látom, javaslom, pakolja el a könyvet, esetleg a pólókat, addig én pl. a másik szobában ténykedek. Előtte mindenképpen egy általános tájékoztatót is át kéne adniok, papíron. Sziasztok!
4871. panellakovics (válaszként erre: 4870. - Hajnalcsillag77)
2019. dec. 16. 22:54
Még nincs elterjedve, gyerekcipőben jár. Mi 3 éve szívunk ezekkel a dögökkel, az összes létező cikket elolvastuk, mindent kipróbáltunk és csak most találtunk rá az ózonos írtásra. Szakit hívtunk hozzá, mert mégis csak veszélyes anyagról van szó, aztán meglátjuk. Nyilván a többi cégnek nem éri meg kisérletezni más dolgokkal, különben nem lenne munkájuk.... Magunknak kell rájönni sajnos, hogy mi az ami működő módszer. Inkább az az ilyesztő, hogy eddig nem igen olvastam Rizzo kommentjén kívül bárhol is arról, hogy én ezt és ezt csináltam és sikerült kiítani... :/
4870. hajnalcsillag77 (válaszként erre: 4868. - PanniBp.)
2019. dec. 15. 21:36
Szia! Annyit tudok róla,amit a google nekem is kidobott mikor ismerős ajánlása után rákerestem. Úgy reklámozzák,hogy alkalmas a rejtett életmódot folytató élőlények elpusztítására az ózon erejével. Egyszeri beruházásnak tűnik egy készülék beszerzése ,ami valóban húzos, ugyanakkor ahol több írtás válik szükségessé,ott már talán nincs is különbség. Szóval be kell kapcsolni a készüléket,ajtót ablakot be kell zárni,és elmenni otthonról,hagyni hogy a készülék tegye a dolgát. Így olvastam. Viszont csodálkozok,hogyha ez a módszer hatásos,akkor itt a fórumon miért nem találok róla véleményt?! Pedig ha jól értelmezem, ezzel a módszerrel el lehetne kerülni,egy csomó mindent pl. zsákolás,vegyszerek közt élni.... Mert bár az ózon is veszélyes, mégis a művelet végeztével visszaalakul oxigénné, és az eredmény egy tiszta otthon. Amit Rizzo2 írt,hogy még a petéket is elpusztítja igen meggyőző.
4869. horakulum (válaszként erre: 4867. - PanniBp.)
2019. dec. 15. 12:56

Szolgáltatás amiért fizetsz, ennyi. A piacon a zöldségesnél sem veszel többet árut ha bunkó hanem továbbállt egy másikhoz. Nekik egy szerencséjük van. Nagy az igény és kevés a szolgáltató. Szerintem ezt kihasználják.


Bunkók. Én már ott tartok hogy nem tűrök el mindent, főleg ha meg fizetek is érte.

4868. PanniBp. (válaszként erre: 4864. - Hajnalcsillag77)
2019. dec. 15. 11:47
Szia, bocs. Mi az "Ózongenerátor"?
4867. PanniBp.
2019. dec. 15. 11:45
Sajnos nálunk még vannak, 4 hétten "A nagy írtás, sima+gáz" írtás után is. Sk. próbálunk tenni valamit, hiszen 35 ezer forintot elég nehéz összehozni - ismét.... Egyébiránt nemrég fogalmazódott meg bennem, a szubjektív tapasztalat után a következő dolog: nagyon pökhendiek voltak ezek az írtók. Majd kilöktek engem - bennünket a lakásból. Hiába próbáltam kérdezni mit kell csinálni, mi várható ezután. Agresszív arcot vágott az utolsó, az előző, u. az az ember, alig-alig válaszolt érthetően. Bizton idegesítette, miért kérdezek. Pedig nyugodtan személyre szabottan, a lakást látva el kellett volna mondani (a jövőben el kell mondania Nektek is) a "szakinak" a teendőket. Ok. a videók nagyon szépek, jók, biztonságot sugallnak. Azt is el tudom képzelni, egy általános tájékoztatóval a kezükben jönnek "a szakik"...Uncsi már a savanyú unott arcukat nézni. S Ti hogy álltok e témával?! Utóirat: Fáradtak, sok a meló. Válaszom: Vállalták, s nem nekünk fáradnak... Sziasztok!
4866. panellakovics (válaszként erre: 4865. - Rizzo2)
2019. dec. 14. 15:19

Rizzo2, meg tudnád osztani kérlek, hogy milyen "géped" van és hogy sikerült kiítani? Mennyi ideig hagytad, milyen ózon szinten stb? Tényleg kölcsön adnád?:) Nálnuk is voltak, csináltak ózonos írtást, de egy hétig voltunk jók és most megint lett csípés.

Nagyon köszi a választ előre is.

4865. Rizzo2 (válaszként erre: 4864. - Hajnalcsillag77)
2019. dec. 13. 11:49
Én próbáltam, és bejött, sikerült kiirtani a dögöket. Az a jó benne hogy a petéket is elpusztítja. Ha kell valakinek, szívesen kölcsön adom.
2019. dec. 8. 11:42
Ózongenerátort próbálta valaki?
4863. Kukutyin2 (válaszként erre: 4862. - Horakulum)
2019. nov. 25. 16:31

Köszönöm! Ez tényleg jó ötlet. Nem volt a boltban ragasztó holnap lesz de ezt úgy gondolom a lambéria szélére vagy a plafonra is lehet alkalmazni...

Amúgy nagyon remélem hogy azért nálunk kipusztultak a 2.irtástól.

Bevallom hogy az utóbbi 3éjszaka során minimálisat se aludtam a szobában. Már nagyon fáradt vagyok és irritál a sok vegyszer...A hétvégén már ki lehetett takarítani. Gőzőltem is. De aztán körbe fújtam az ágyat egy rovarirto sprayvel, ami elvileg polosra is jó (ezt már alkalmaztam közben is, mert korábban volt aki írta, hogy neki az irtó tanácsolta hogy fujjon sprayvel és attól leereszkedik ha esetleg felment a plafonhoz) , illetve körbeszórtam rovarirtó porral, ami elvileg szintén jó polosra is ha belesétál...

Lassan újra rá kéne magam venni hogy befeküdjek és teszteljem, illetve hogy ne széledjen szét, ha esetleg van...

4862. horakulum
2019. nov. 24. 21:07
Szerintem ahhoz hogy az ágyban vannak e vagy körülötte valahol, arra jó a kétoldalú ragasztó amit az ágy körül leraksz a földre körbe, úgy hogy ti nem lépjetek bele. Ha nem az ágyban vannak és át kell mászniuk rajta hogy egyenek belőletek akkor beleragad. Ha az agyban van, akkor úgy lesz rajtatok csipes hogy nincsen semmi a ragasztóba ragadva. Hallottam már én is ezt a fentről leugròst, de nekem ez nehezebben hihető, persze ki nem zárható. De akkor csak ugráljanak! Dolgozzanak meg a zabáért! 🤬
4861. Kukutyin2 (válaszként erre: 4860. - Noxika2)
2019. nov. 24. 17:10
Igen ezt én is olvastam hogy a plafonról és én is ettől félek, hogy az álmennyezet alá ment vagy a lambéria alá és majd onnan visszatér...
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook