Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1320. moonlight13 (válaszként erre: 1318. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 19:29
Egy ilyen helyen hány írtásra van szükség, hogy mindent kiírtson?
1319. moonlight13 (válaszként erre: 1318. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 19:28
Húúú! Ez borzalom! Akkor a panelekben így megy tovább, hogy valami koszfészek végigfertőzi az egész házat! :(
1318. c28fb2445a (válaszként erre: 1312. - Moonlight13)
2013. okt. 11. 19:25

Nem a nyárral függ össze a mennyiség, hanem azzal, hogy 'megnyertünk' egy pályázatot, ami miatt 5 hét alatt 1000 feletti lakásban dolgoztunk, és a poloskakérdést is kezelnünk kellett ahol ez probléma volt. Több mint 100 lakásban volt probléma...és volt olyan ház, ahol ez ilyen méretet öltött.


Olyan értelemben pedig mégis összefügg a nyárral bármilyen rovartéma, hogy +5 fok alatt az ízeltlábúak -belső fűtőrendszerük nem lévén- nem tudnak már közlekedni, ezért késő ősszel- télen a kívülről érkező rovarok száma nem jelentős (bár a behurcolás is kívülről érkezőnek számít)

Ez elvileg a poloskát, aki -mint írtam volt- saját jószántából a legritkább esetben vándorol a saját lábán nem érinti, de idén nyáron erre is láttam ellenpéldát. Az első ilyen helyen még csak mosolyogtunk rajta, de a második, a harmadik helyen (ők mind szomszédok voltak) már kénytelenek voltunk komolyan venni. Aztán egy szinttel lejjebb megtaláltuk az okát mrs alkesznél, akinél életemben nem látott mennyiség volt a padlótól a plafonig.

Szemléletesen úgy kell ezt elképzelni, hogy ahogy megfogtam az ágyat, hogy felemeljem -hogy hozzáférjünk az ágyneműtartóhoz- a kesztyűmön kb fél deci vér volt a szétnyomott rovarokból.

Ilyen mennyiség esetén érthető, hogy -bár szintén nem jószántukból,de - elindulnak.

A néni szomszédja sem volt kutya, nála az ágy és a fal közötti rész a padlótól az ágymagasságig volt feltöltve vedlett bőrrel. Gondolom aki már látott ilyet, annak nem kell mondanom, hogy egy ilyen vedlés hártyavékony, lencsenagyságú.

El lehet képzelni mennyi kell belőle, hogy a 180cm-es franciaágy mellett fullon legyen a rés...

Nos, 2 ilyen lakó, és az egész ház nyugalma oda.


De ismétlem, ezek olyan extrém példák, amikor már a rovarok viselkedése kénytelen ellentmondani mindennek, ami a normális körülményekre jellemző.

Ilyen túlszaporodás esetében nem csoda, hogy aktívan a saját kezükbe veszik a sorsukat, és újabb helyeket keresnek, viszont itt a szomszédoknál is tetten érhető a helyzet, mert folyamatosan, nagyjából behatárolható irányból érkező rovarmozgást tapasztalnak.

1317. Lüke
2013. okt. 11. 19:16
BlaTox privát üzeneted érkezett.
1316. moonlight13 (válaszként erre: 1315. - Lüke)
2013. okt. 11. 19:15
láttam, de mondom, nálunk nem tudsz végighúzni egy vezetéket, ha elromlik.
1315. Lüke
2013. okt. 11. 19:08
vedd ki a szoközt innen (kap csolo)
1314. moonlight13 (válaszként erre: 1309. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 19:08
De főleg az ágynál lévő konnektoroknál van ilyen, nem? Vagy az ágytól távolabb esőknél is?
1313. Lüke
2013. okt. 11. 19:07
1312. moonlight13 (válaszként erre: 1309. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 19:07
és nyáron miért volt több? azt lehet tudni?
1311. moonlight13 (válaszként erre: 1308. - Lüke)
2013. okt. 11. 19:06
Nálam volt olyan, hogy még a telefon vezetékét is véletlenül átfúrta egy szakember, és az is bele volt öntve a betonba.
1310. moonlight13 (válaszként erre: 1307. - Lüke)
2013. okt. 11. 19:04
Hát nálunk nem! Vagy szétvésed a betont, vagy végigviszed a betonon kívül egy takaró műanyaggal.
1309. c28fb2445a (válaszként erre: 1306. - Moonlight13)
2013. okt. 11. 19:00

nincs szerepe a vezetéknek, búvóhelyről volt szó.

most picit sajnálom, hogy nem készítek fotókat munka közben, azon tudnám szemléltetni, hogy mi rejtőzik egy ilyen szerelődoboz műanyag fedlapja mögött (vedlett lárvabőrök, élő rovarok, ürülék)

Kezelheted fenntartással a rovarok vándorlásával (aktív közlekedés) kapcsolatos szakmai véleményt -ami egyébként nem a sajátom, hanem szakmai-, viszont ez teljesen egybevág a tapasztalattal.

A fűtéscsövek szerepe a helyváltoztatásban ennél a rovarnál elenyésző, a szellőzőrendszerben meg úgy általában is, mivel a huzatot az ízeltlábúak általában nem szeretik. (túl hamar veszítik el a nedvességet, ami a halálukhoz vezet, ezért kerülik)

ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem használják, és azon keresztül nem érkezhet semmi, de nem lehet rá főszereplőként tekinteni ebben az értelemben.


Még egyszer mondom, ha hihetetlen ha nem, sajnos brutális mennyiségű tapasztalat van mögöttem, és a helyzet folyamatosan romlik. Az utóbbi évek szakmai konferenciáin ez a kérdés lassan kiszorít minden mást. Amíg néhány éve annyi ilyen esetünk volt, hogy -ha hülyén is hangzik, de- szakmailag végre valami újat kellett csinálni a csótány-hangya-egér szentháromságon kívül, addig az elmúlt években statisztikai adatok számolgatásához is elegendő ilyennel találkoztunk.

Ma már azt mondhatom, hogy az a ritkább nap, hogy nem csinálunk egyet sem, de nyáron előfordult napi 12 (!) lakás.

1308. Lüke
2013. okt. 11. 19:00

[link]


Itt láthatod

1307. Lüke (válaszként erre: 1306. - Moonlight13)
2013. okt. 11. 18:56
A vezeték nincs bele öntve a betonba egy csőben fut hogy cserélni lehessen.
1306. moonlight13 (válaszként erre: 1304. - Lüke)
2013. okt. 11. 18:51
az odáig o.k., de a többi??? egyébként én sem vagyok villanyszerelő, de tudom, hogy a vezetékek bele vannak öntve a betonba.
1305. moonlight13 (válaszként erre: 1303. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 18:50
és a konnektorhoz mi viszi az áramot?
1304. Lüke
2013. okt. 11. 18:48
Szerintem BlaTox azért sok olyan helyet írt le ahol el tudnak ezek a kis szemetek bújni, De ö rovarirtó , és nem villanyszerelő ne várj tőle olyat el. Hogy egyből a elektromos szerelődobozra, konnektorra repült rá az teljesen logikus volt, egyik kedvenc búvóhelyük ezeknek a kis mocskoknak
2013. okt. 11. 18:47
és senki nem beszélt vezetékről, szerelődobozról és konektorról volt szó
1302. c28fb2445a (válaszként erre: 1301. - Moonlight13)
2013. okt. 11. 18:46

Valóban nem szereltem.

A kioktatást köszönöm. Gondolom szintén gyakorló gázmester kolléga...

1301. moonlight13 (válaszként erre: 1291. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 18:35
Hát hogy panelben villanyt nem szereltél soha, az már biztos! Szerintem amelyik témában nem vagy otthon, arról inkább ne írj ilyen szakértelemmel! A többi nagyjából helytálló, kivéve, hogy panelben egy helyen maradnának ezek a dögök.
1300. moonlight13 (válaszként erre: 1287. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 18:31

Ne haragudj, de szakmabeli létedre elég furcsákat írsz! A panelben a villanyvezetékek gyakorlatilag bele vannak öntve a betonba! Viszont a fűtéscsövek végigmennek, a szellőzőnyílások szintén az egész házon...

Azzal sem értek egyet, hogy csak egy helyben maradnának, ha találnak másfele is utat! Kérdezd meg az itt fórumozó panelban lakóktól!

1299. Lüke
2013. okt. 11. 18:29
Mi meg már elkanyarodtunk ezektől a kis mocskoktól pedig nagyon sokan szenvednek ezektől,
1298. Lüke
2013. okt. 11. 18:17
Persze, mert anno csak a sík hülyék buktak meg áramlopással, most meg vadásznak ezekre.
1297. Lüke
2013. okt. 11. 18:07
szóval a konnektoros dologgal nem hibáztál, hogy elsőre arra vetődtél rá, De azok nem a szomszéd nyaffancai voltak, hanem saját termés :-)))
1296. c28fb2445a (válaszként erre: 1295. - Lüke)
2013. okt. 11. 18:04

nem, úgy értem a lakáson belül abból az ágyból indul a balhé, nem a mellette lévőből, és nem a szomszéd szobából.


egyébként amikor ezek épültek, akkor az áramlopásokkal szerintem kevésbé foglalkoztak. Mi spec 80ban költöztünk, akkor adták át a házat.

biztos ment már akkor is az okoskodás mindennel, de valahogy úgy emlékszem ez nem volt benne annyira a mindennapokban, mint ma.

1295. Lüke (válaszként erre: 1294. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 17:59

Na a jó magyar mentalitás miatt nincs ez így, gondold el micsoda áramlopások mennének a szomszédtól :-)))). Hogy ott jobban halottad a szomszédot, persze sokkal vékonyabb ott a beton.

Hogy általában onnan indul a balhé, szerintem ez is természetes ott van az ágy ott a búvóhely. és valljuk be mire rájön az ember, hogy egy éjszakai invázió van a lakásába, addig eltelik pár hét.

1294. c28fb2445a (válaszként erre: 1293. - Lüke)
2013. okt. 11. 17:50

hogy stíleszerű legyek, mérget mertem volna venni erre a konektor dologra :-)


fura, mert gyerekkoromban panelban laktunk, az ágyam egy ilyen konektor mellett volt, és esténként kiválóan hallottam a szomszéd pár házaséletét, amikor pedig a konektor lejött a helyéről, esküdni mernék rá, hogy a szomszéd konektor hátulját láttam, de készséggel elfogadom, ha ez mégsem így van.

Nekem egyébként az támasztotta alá az elméletemet, hogy az ilyen típusú lakásoknál ha szomszédoknál dolgoztunk, kivétel nélkül a kérdéses konektor melletti ágynál indult a cirkusz.

De mégegyszer mondom, ha nem így van, én tévedek, és nem tudok más magyarázatot rá,

1293. Lüke (válaszként erre: 1291. - C28fb2445a)
2013. okt. 11. 17:32

Ismerem a panelokat összeszereléseket, Egyik lakásból a másikba azon keresztül nem tud még szerelődoboznál se. nincsenek kapcsolatba. Egy lakáson belül egyik, vagy másik szobába ez simán előfordulhat mert ott már van kapcsolat.

A második: pontosan ez volt a taktikám az ágyból irtottam csak ki őket. tudom sokáig bírják a koplalást a nyaffancok. Az ember is kibírja 1 hónapig, de már a 2. napon csillagokat lát az éhségtől. Na ezek is hónapokig bírják de már a második héten ők is zabálni akarnak minden áron.

És jönnek is enni (legalábbis a ragacsig el is jutott mind, ott volt a végállomás számukra.

Az hogy a lakás más részeibe is kikerülhet ez teljesen helytálló

1292. c28fb2445a (válaszként erre: 1288. - Xlnt)
2013. okt. 11. 17:21
A poloskák csípései általában egymás mellett vannak, úgy mondják, hogy "bokor szerűen" helyezkednek el, zömében az emberi testfelület azon részein, ahol a bőr vékonyabb, és így az alatta lévő könyebben elérhetőek (karok belső oldala, combok belső része, stb. ezek csak a legtipikusabbak, ezen kívül esetileg bárhol lehet). Ha az ágyat felnyitod, az ágyneműtartó felőli oldal kárpitszegései alatt, fa elemek illeszkedéseinél, stb megtalálhatod magát a rovart, illetve még könnyebben az általa hagyott apró fekete ürülékét, ami a rovar számára egy szagjelzés, és tájékozódási pontként szolgál, hogy visszataláljon a búvóhelyére. Ez gyakorlatilag a 'légyszar' analógiája, amit általában mindenki látott már ablakon, itt-ott.
1291. c28fb2445a (válaszként erre: 1289. - Lüke)
2013. okt. 11. 17:16

Akkor rosszul írtam a két lakás közti konektor témát.

Úgy képzeld el, hogy a lakás falán lévő konektor mögött lévő szerelődoboz (vagy nemtom mi a hivatalos neve) másik oldalán a szomszéd lakás konektora van. Tehát egy és ugyanaz a szerelődoboz, aminek a szélessége egyenlő a panelfal szélességével, ami kb 10cm. Így értettem.


A másik téma. Ha az ágyat elhúzod mindentől 10cm-re, és körülveszed a ragasztócsíkkal, akkor elvileg az ágyba valóban nem tud újabb rovar bejutni, és már 'csak' az ott lévőkkel van teendő.


Innen azoban az előbb említett módon még kikerülhet a lakás más részeire is, ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook