Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1590. Gerbenag
2013. nov. 17. 23:40

Sziasztok,

A véleményetekre lennék kíváncsi. A lakásomban ismerősök laktak, akik külföldi nyaralásból ágyi poloskával tértek haza. Nem szóltak a dologról csak pár hónappal később, így valószínűleg jól elszaporodtak a poloskák. Ezután vettek egy speciális gőzölőgépet, azzal irtották napi szinten addig, amíg már nem voltak csípéseik. Ezután kihívtunk szakembereket is, akik megcsinálták az irtást, állítólag csak pár darab bogarat találtak. Azt mondták ha az irtás után 10 napig nem kerülnek elő, akkor megszabadultunk tőlük. Nem kerültek elő és azóta eltelt 4 hónap csípés nélkül. Most az Öcsém szeretne beköltözni a lakásba, szerintetek biztosan megszabadultunk a poloskáktól vagy van rá esély, hogy maradt túlélő? Szerintetek milyen óvintézkedéseket tehetnék még meg mielőtt a Tesóm beköltözik? (A régi bútorokat elvitték, a saját bútorait hozza magával) Köszönöm előre is a segítséget!

1589. seberson
2013. nov. 17. 23:32
Beauveria bassiana. Ezzel a gombával mi a pálya? Próbálta már valaki? Mert lehet kapni itthon, csak nincs engedélyeztetve poloskairtásra. "Pár" munkahely megszűnne, ha valóban olyan hatásos, ahogy mondják.
1588. reddish (válaszként erre: 1579. - Laser60)
2013. nov. 16. 23:48
Egyáltalán nem vagy idióta, nagyon klassz, hatásos tanácsok ezek! :)
1587. reddish (válaszként erre: 1586. - Reddish)
2013. nov. 16. 15:57

A tedd ki az udvarra és majd a fagy.. ezt felejtsd el, mert Magyarországon tudtommal nem volt még, és valószínűleg egy darabig nem is lesz olyan fagy, ami mínusz 20-30 fok napokig, anélkül meg vígan elviháncolnak a zsákokban.

Nyilván valamikor éhen halnak majd, hónapok kérdése, de nem reszkíroznám meg.

1586. reddish (válaszként erre: 1583. - Vévé)
2013. nov. 16. 15:54

Nem kell 90 fok, anyám, ha még egyszer le kell írnom fizetőssé teszem basszus! :)

Elég a 60 fokon mosás, amit nem lehet 60 fokon mosni, azt vasalni kell és lezárni nejlonzsákba, vákuumosba vagy sittes zsákba teljesen mindegy, de legyen lezárva, pl. széles ragasztószalaggal. Sajnos zsákból kell öltözködni egy darabig, de ez ezzel jár.

Legtöbb esetben a száradó ruhákat sem kímélik, hanem szívesen használják búvóhelyként, ezért javasolt a vasalás zsákolás előtt, és a ruhák használat után is menjenek külön zsákba mosásig vagy következő használatig. Cipők, táskák szintén!


Gyűlöltem, hogy a lakásom úgy nézett ki, mint egy szeméttelep, mert szinte mindenem zsákokban volt, de megérte, mert hónapok óta vadászok egy élő példányra, de senki nem ad, nekem meg szerencsére nincs azóta.


A pizsama zokniba, és hosszú ujjú garbóban alvás kesztyűvel meg sapkában hatásos lehet, amíg nem lesznek nagyon éhesek, utána agresszívan, akár életük árán is kajához (vérhez) akarnak majd jutni, de átmeneti megoldásnak kis ideig beválhat.

Teafaolajat akár a hajára is csepegtethet, utálják. Illatmentes tusfürdőbe, samponba mehet bele jó sok, de mosáskor öblítő helyett is azt kéne használni vízzel oldva. Talán még a mosáshoz is adnék teafaolajat vagy levendulát.


A többi dolgát, amit nem használ naponta, azt is zsákolja be és zárja le.

Valaki írta, hogy érdemes bezsákolni az ágyat, vagy a matracot, vagy legjobb mindkettőt, mert akkor abból irtásig nem tudnak kijönni, és így csípni sem fognak.


Ágyak lába vízzel teli tálba, hogy ne tudjanak felmászni, vagy a légypapírral körberagasztás még jobb megoldás.

1585. moonlight13 (válaszként erre: 1576. - Vévé)
2013. nov. 14. 21:33
Szerintem vegyél egy pár sittes zsákot, és ha megjön a lányod (gondolom otthon is vannak ruhái) zsákoljátok be az utaztatott holmit pár hónapra, szorosan összekötve. Amennyiben ez megoldható. Vagy óvatosan a mosógéphez vinni a ruhákat v. a fagyasztóhoz.
1584. moonlight13 (válaszként erre: 1582. - Vévé)
2013. nov. 14. 21:30
A 90 fok így is, úgy is 90 fok, de tudtommal elég a 60 fok is.
1583. vévé
2013. nov. 13. 23:44

Mivel nekem sokkal több időm van,végigolvastam a fórumon az összes hozzászólást, a netet bújom ezügyben - és mégis tehetetlen vagyok, mert innen nem tudok segíteni.

Ő meg negyedannyira sem tájékozott, tanácstalan, és aggódik. Fél az újabb csípésektől, attól, hogy amiatt nem dolgozhat, nem szeretné, ha tönkremennének a cuccai a mosástól, nem tudja, a többi dolgával, amit nem moshat ki, mi legyen, stb. Ráadásul mindene a szobájában van, mert a lakásban, ahol lakik, nincs közös helyiség, ahová a kabátját felakaszthatná vagy ahol a cipőjét tarthatná. Na, azzal is mi legyen?

Én meg, az aggódó anyaoroszlán legszívesebben mennék, és fújnék, gőzölnék, mosnék, kutakodnék és "töltött pisztollyal" virrasztanék éjjel, hogy ő nyugodtan alhasson.



Noé tényleg bekaphatja...

1582. vévé (válaszként erre: 1579. - Laser60)
2013. nov. 13. 23:29

Köszönöm a tanácsokat, már a lányom is olvassa ezt a fórumot. :)


Tegnap, amikor hazaért (késő éjjel) meglátott egy dögöt - eddig még nem találkozott a vérszívókkal -, az ágyán mászkált - szerinte őt várta... Agyonnyomta.

A héten mennek hozzá irtani.

Kérdés: muszáj kimosni (pláne 90 fokon) a cuccait, vagy attól is kimúlnak, ha 90 fokos vízbe belerakja pár percre a holmiját?


Holnap küldök neki csomagot, mire odaér, addigra túl lesz az irtáson, mindenesetre azt tanácsoltam neki, hogy ne az ágyán vagy közelében bontsa ki...

Úgy sajnálom szegényt, nagyon sokat dolgozik, és ha későn hazaér, örül, ha alhat...

1581. Laser60 (válaszként erre: 1573. - Vévé)
2013. nov. 13. 02:58
Original Source Lemon and Tea Tree Shower Gel 250ml vagy Original Source Tea Tree & Mint Shower Gel 250ml. Teafaolajos tusfurdo. Csak ajanlani tudom. Tesco, Sainsburys, Cooperative barhol megkapja.
1580. Laser60 (válaszként erre: 1578. - Reddish)
2013. nov. 13. 02:54
A teafaolaj szerintem is jo otlet.
1579. Laser60 (válaszként erre: 1573. - Vévé)
2013. nov. 13. 02:50

Ideiglenesen amig nincs meg az irtas, nem tul dragan tud venni LED-es izzot a szobajaba. Ejszakara égve hagyhatja es aludhat szemmaszkban. Pizsama zokniba huzva, hosszu ujju polo kesztyuvel. Nem magamtol vagyok ilyen idiota, a Citizens Advice Bureau tanacsolja. Ha Angliaban él tudni fogja mi az.

Az Amazon.co.uk-n tud venni 3 font 29 -ért egy ZERO nevu bedbug spray-t.

1578. reddish (válaszként erre: 1576. - Vévé)
2013. nov. 12. 13:42

Szia!


Teafaolaj mindenbe (lehetőleg illatmentes samponba, tusfürdőbe, testápolóba), csípésekre töményen is jó.

Gőzölés és fagyasztás mellett javaslom a vasalást, lehetőleg gőzzel.

1577. rettego
2013. nov. 12. 05:50
ha amint vásárol és hazaviszi és külön tárolja, biztonságosan, akkor azokat nem kell fagyasztani, azokat elküldheti, mert abban még biztos nem telepedtek meg :). (persze semmi nem biztos, de az ember egy életen át nem aggódhat, reménykedjünk, hogy ahol vette ott nem voltak :)
1576. vévé (válaszként erre: 1575. - Rettego)
2013. nov. 11. 17:49

Köszönöm a tanácsokat. Családi házban lakunk, megoldható, hogy a kabátja, bőröndje kinn maradjon a teraszon - és most remélnem kell a fagyos időjárást...


Ma beszéltem vele, azt mondta, küldene a hugának csomagot, vett már neki ezt-azt. Azt kellett mondanom, hogy várja meg az irtást, és még utána is fagyassza le a holmit pár napra, csak utána adja fel.

Ma is van egy új csípése a nyakán, de mivel még mindig szedi a gyógyszereket, ezért nem lett belőle az, ami előtte volt, hatalmas, összefüggő, kiemelkedő fájdalmas domborulatok.

Magát az állatot még nem látta.

Mint olvastam, sajnos London nagyon fertőzött...

1575. rettego (válaszként erre: 1573. - Vévé)
2013. nov. 11. 17:26

Szia!


Szegényke :(, nem irigylem. Egyikünknek sem leányálom a csípés, de aki, úgy, mint a lányod allergiásan is reagál, na annak iszonyú lehet :(. Szerintem amit tud, azt mossa 60fokon és már ne tárolja többivel együtt, mosottan zacskózza be és úgy hozza haza. Amit nem tud már ott kimosni, azt kisebb adagokban szintén zacsizva hozza haza. Ha indulás előtt a mosottt ruhájában jön, az már elméletileg.... :) mentes, természetesen ne az ajtóban vetkőztesd miután hazaér :D, de amint bejön az a legcélszerűbb pl.ha a kédban, zuhanyzóban mindent levesz és rögtön mossátok is át. a többi hazahozott dolgát a zacsikból adagonként mossátok át, ami még a mosás sorára vár azt tedd külön, ha esetleg vékony, vagy sérült a zacskó, amiben hozta azt tedd másikba és tárolásnál is figyelj, hogy ne sérüljenek. Attól is függ, hogy hol élsz, pl. a kabátja miatt, ha kertes ház az egyszerűbb, azt hagyja kint szerintem amíg valahogy nem biztos, hogy mentes a dögöktől, nem minden kabát mosható, így..... A bőröntön nem tudom, ha nincs rá mód, hogy a lakástól messze, hetekig minuszokban kint tárold, akkor ha nincs rá szükség átmenetileg az is zsákolható, 4-6 hónap múlva állítólag éhenhalnak és már biztos mentes lesz, ha előveszed, de ha nem....talán ha van géped azt átgőzölheted alaposan. Ezek az én tippjeim, mások esetleg jobbakkal is szolgálhatnak. Amíg még a lányod ezekkel késztelen (remélhetőleg az irtás nála is hatékony lesz, addig kitartást neki!

1574. vévé
2013. nov. 11. 10:35
Még annyit, hogy az első orvos azt mondta neki, hogy csalánkiütései vannak, arra adott neki gyógyszert azzal, hogy 4 nap múlva menjen vissza. De nem várta ki, mert súlyosbodtak a tünetek, és egy másik orvos azonnal megállapította, hogy poloska. Az orvos tanácsára az előírt adag tripláját szedi, attól a csípésnyomok halványulnak is... Teljesen odavan, mert eddig ilyesmivel nem találkozott, és rettenetes, amit műveltek vele ezek a dögök (elsősorban a végtagjain, de a dekoltázsán, nyakán, még az aracán is).
1573. vévé
2013. nov. 11. 10:27

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék kérni. A lányom augusztus óta Angliában él, és az ottani szállásán megtámadták a poloskák. Csak őt, a lakótársait nem. Iszonyatos allergiás reakciói vannak, bika gyógyszereket kapott. Mindent ruhaneműt 60 fokon kimosott, az ágyneműjét, pizsamáját kidobta, a főbérlőt értesítette, az azonnal irtat. Remélem, alaposan.

Azonban januárban hazajön szegénykém, és szeretném megelőzni, hogy esetleg hazahozza a dögöket. Azon kívül, hogy azt tanácsoltam neki, hogy mindent, amit hazahoz, meg amiben hazajön, meg amibe pakol tegye előtte fagyasztóba, mit tegyen? És itthon mielőtt beengedem szegénykémet, az ajtó előtt vetkőztessem le? A holmijával mit tegyek? Szerezzek be gőzfújót, és gőzöljem át még odakint? Végigolvastam a fórumot, és mivel eddig minket még elkerültek ezek a vérszívók, nagyon nem szeretném, ha megfertőződnénk.

Mit tanácsoltok?

1572. moonlight13 (válaszként erre: 1569. - Irtó)
2013. nov. 7. 20:25

Ilyet még senkitől nem hallottam, hogy azt mondták, hogy befújják az ágyneműt, és abban aludj! Én biztos nem aludnék egy vegyszeres ágyneműben, mert lehet, hogy még a bőröd is allergiás lenne tőle. Gondolom, nem véletlen az sem, hogy pár napra el kell hagyni a lakást, miután befújják. (Bár ebben is megoszlanak a vélemények.)

Attól is függ, hogy mi lesz a későbbi helyzetetek, hogy ti hurcoltátok be valahonnan, vagy pl. a szomszédból jött át. Sok szerencsét Nektek!

1571. rettego
2013. nov. 7. 18:57
jahh és a poloskát abszolúte hidegen hagyja, hogy nálad, vagy bárkinél milyen a rend, vagy tisztaság. A napi szinten a legalaposabb, laborkörülmények közöttt élőknél is ha bekerül, akkor is vidáman él és virul, mert ezeket a dögöket csak annyi érdekli, hogy van ember és vér vagy sem. Pont ezért nem szégyenlenivaló ha akétellen családtag lettek, mert nem a mi hibánk, nem a tisztátalanság vagy egyéb miatt "kaptuk", henem csak az állítólag egyre terjedőségük miatt. Lett és kész, akár egy naponta ezerrel takarított 6csillagos szállídából, egy buszon ülve, egy moziból, operából, akárhonnan hazahurcolt szerencsétlenség következménye. Bármilyen vett tárggyal is jöhetett, s annak még nem is kell használtnak lennie, nem egy sorsárt vadiújonnan vett szekrénnyel, martaccal, képpel is kapta, mert ahol tárolták ott volt, így ezzel együtt kapta.
1570. rettego (válaszként erre: 1569. - Irtó)
2013. nov. 7. 18:47

Szia!


Sajnos, hogy Te is ebben a topikban kötöttél ki, abból a szempontból, hogy az itt jelenlévőkkel egy a ti gondotok is. Először is sok lelki erőt kívánok, és drukkolok. Én nagyon nem vagyok hozzáértő, így jelzem, hogy abszolúte nem megalapozott lesz a hozzászólásom, csak magánvélemény. Ahány irtó, szinte annyi technológia, annyi féle vegyszer. Nálam pl. az első és második irtáskor használt szer(a nálam itró elmondása alapján) is más és más volt, így az alpján, hogy menniy ideig irtottak nem mondható el egy vállalkozóról (szerintem), hogy alapos, vagy nem. (Nálam egy kb. 7m2-es szobát irtott vagy egy órán át,tapétát is átfújta, a mennyezetet, mindent pedig egy ágy volt csak bent mint bútor). Én csak sorstársként több irtó weboldalát olvasgatva azt olvastam, hogy a szerek melegvérű szervezetekre nem ártalmasok (annyira :) gondolom én) persze a friss irtás után ne lélegezd be töményen, viszont kerülni kell a tesstel, bőrrel való közvetlen érintkezést, mert az allegriát válthat ki. Az én szeremnél azt mondta az irtóm, hogy olyan lehet, ha hozzáérek a bőröm, mintha megett volna a napon, piros, barna foltok. A weboldalak alapján nem egyértelmű, mert valaki azt mondja, hogy ami, pl. ágynemű bent volt azt is fújják, hogy ne hurcold ki és utána magas hőfokon mosni, de az általam olvasottak többsége azt írta, hogy textíliát, ruhát nem irtanak, azt előtte zsákba kell helyezni és elvinni az irtás helyéről, vagy ha kevés van akkor minden mosni.Takarítani nálam sem szabad 2 hétig, főleg nem vizessel, de ez állítólag azért mert a szerek érintőmérgek, melyek az irtást követően 1-2 hétig hatnak és ha eltakarítod, akkor a védelmet is megszünteted. A ne cseréld az ágyneműt lehet, hogy azért van, mert ti mint csalétek ha még maradt állat, akkor oda fog menni, s mivel befújták az érintőméreggel az viszont akkor hat rájuk, így akár lehet is benne valami... ha nem okozott semmi bőrreakciót, akkor :). Ha az irtás után nem tapasztaltok csípést, az jó jel :D :D, maradjon is így, nagyon drukkolok. Nekem teljesen más irtási "tanácsú" irtást követően egy hétig még a szobában sem kellett aludnom, ezután én 2 hétig "csaliként tesztelve" egyáltalán nem tapasztaltam csípést, viszont egy este élőt láttam a lepedőn, így másodszor is irtattam,s másodszor sem aludtam egy hétig ben, de sajnos még én sem tudom, hogy itt a vége, vagy .......? Mivel nincs tapasztalatom, sem szakértelmem irtó oldalról, így azt sem tudnám megmondani, hogy nálatok ezzel vége, vagy még esetleg kell a második irtás is és örökre búcsú -e ezektől az alattomos dögöktől, de remélem, hogy a szakemberetek tényleg az és sikeres is volt :)

1569. irtó
2013. nov. 7. 10:04

Tisztelt Sorstársak és Kedves Hozzáértő Szakemberek !

Sajnos hozzánk is "elérkeztek" ezek az átkozottak - pedig rendet és tisztaságot tartunk -.

Még a nyáron kivettünk egy házat, ahol a nejem folyton csípésekről panaszkodott - de csak Ő. Gondoltunk szúnyogra, pókra. Ez folytatódott egészen mostanáig. Nejem már aludni sem tudott, ezért a másik, kis szobába költözött a vendégágyra. A múlt héten ismertük fel a kegyetlen valóságot - az ágya mögötti falvédő belső oldalán , de még a felfüggesztő tiplikben is ott vírítottak a dögök. (Azért nem "feketéllett" tőlük a terület - de voltak.) Kidobtuk a falvédőt, megrendeltük az irtást egy jónevű, referenciákkal rendelkező cégtől. Még aznap jöttek - hisz a helyzet percről percre rosszabb. Kb. háromnegyed órát fújtak egy átható szagú - a kátrányra emlékeztető - permettel a 3 szobás, 74 nm-es lakásban. Elsősorban az ágyakat, azok környékét és AZ ÁGYMENŰT fújták be, de pl. a parkett is ázott. A szekrényekbe pl. nem fújtak. A legfurább az volt, hogy azt "írták elő" hogy szárítsuk ki az ágyneműt, és ABBA ALUDJUNK egy hónapig nem cserélve azt, hogy "élő csalétekként" csalogassuk elő az egyedeket. Takarítanunk sem szabad egy hónapig, majd lesz még egy irtás. Másnap még egy-egy élő, és kb. 5-6 döglött példányt találtunk. Azóta egyre ritkábban találunk, de csakis élettelen példányokat.

Kérdések a hozzáértőkhöz :

1. A leírtak alapján szakszerű / hatékony volt-e az irtás ?

2. Bízhatunk-e benne, hogy előjöttek /előjönnek az összes példányok ?

És végül - ŐSZINTÉN :

3. Megnyugodhatunk-e a második irtás után, hogy soha többé nem jönnek elő - vagy ahol egyszer már voltak, ott mindíg lesznek...

1568. Laser60 (válaszként erre: 1566. - Sorstárs2)
2013. nov. 4. 10:43
Ez teCCik. Gratula. :)
1567. reddish (válaszként erre: 1566. - Sorstárs2)
2013. nov. 3. 22:01

Nagyon ügyes, főleg a matrac fóliázása külön plusz pontokat ér! :D

Lécci jelentkezz majd, ha tényleg sikerült megszabadulni tőlük végleg. Addig is egy kalappal!

2013. nov. 3. 19:11

Köszönöm mindenkinek az ötleteket, amelyeket itt találtam és remélem eredményesen használtam (8 napja nincs csípés).

Nekem csak 1 db poloskával, és ennek néhány utódjával kellett megküzdenem, de tényleg idegileg készítik ki az embert ezek a dögök. Ötleteiteket használtam, átalakítottam saját szobámra, ezeket osztom meg most Veletek.

Ágy lába alá ragacs: nálam (fenyőágy) ágy lábát egy 850 g-os tejfölös edénybe tenni, amit belül egy sávban bekentünk egerragaccsal, így ki tudtuk szűrni, hogy az ágyba, vagy ágyon kívül lakik a nemkívánatos személy. Egérragacsra vigyázni, nagyon ragad!!

Az ágyat és a matracot külön takarófóliába csomagolni, hogy kiderüljön a matracba, vagy az ágyba van. És így még a csípést is elkerüljük, mert ágyba a ragacs miatt nem tud felmászni, fóliából nem tud kijönni.

Szerek amit használtunk: Phobi Volants 3500 Ft volt egy liter bekevert szer a Gazdaboltban, ezt legyek ellen ajánlják, de a hatóanyagot kerestem, minden amit ér, és ami 2 hétig átmegy rajta megpusztul. Szabadfogalmú, bárki megveheti. Ennél olcsóbban engedélyhez kötött tömény szert próbáljatok Webáruházban venni. A fóliát, amibe a matracot csomagoltuk, kívül-belül befújtuk, és hagytuk megszáradni, így a matrac nem itta be a szert, de a dögöknek kénytelenek átgyalogolni, ha ki szeretnének szabadulni.

Sok sikert, én bizakodom és mivel szállodából hurcoltuk be, ettól kezdve iszonyú gyanakvó leszek.

1565. reddish (válaszként erre: 1564. - Reddish)
2013. nov. 2. 13:29

Persze megtaláltam, 450,00 zł/1 liter és még nem jött haza, ez durván 30 ezres tétel, plusz az utaztatása.

25-50 ml javasolt 100 m2-re, mintha olcsóbb lenne, mint a direkt polosra azonnal és folyamatosan ható ún. érintőméreg szerek.

Ha választani kellene akkor az ugyan drágább, de tuti szerre szavaznék, az olcsóbb próbálkozás helyett...

Gyanús, hogy nemsokára gázmesteri vizsgát fog tenni több közös képviselő is. :D

1564. reddish (válaszként erre: 1563. - Laser60)
2013. nov. 2. 13:01

Ez sem beszerezhető, csak gázmesteri vizsgára adják ki, vagyis ugyanott vagyunk ahol a part szakad.

Vannak ilyen mikrokapszulázott szerek, amik nem véletlenül hatnak a polosra, hanem direkt ellenük lettek kifejlesztve, ezeket használják is az irtócégek.

A nagy baj az, hogy rezisztensek lesznek egy idő után, fejlett államokban nem véletlenül próbálkoznak bioszerekkel, a rovart felzabáló gombával, bablevéllel meg még ki tudja mivel.

Ami engem felháborít, hogy az unió betiltotta a hatásos szereket, de arról már nem gondoskodott, hogy polgárainak ne kelljen rovarinvázióval szívniuk. Talán pont ez a cél?

Mi a helyzet a kullancsokkal? Soha ilyen nagy populáció nem volt az országban, de irtani nem lehet. Akkor jöjjön ide aki megszavazta és betiltatta az irtószerét, és egyenként szedje össze az összes rohadt kullancsot. Vagy meg is eheti, mellékes.

1563. Laser60 (válaszként erre: 1562. - Reddish)
2013. nov. 2. 02:46
Nem tudom miben különbözik a többitől. Talán hatóanyagában? Csak nagyon reménykedek, hogy ez a szer vagy valami hasonló végre már hatásos és kapható lesz. Elmondhatnánk, Poloska-ügy lezárva.
1562. reddish (válaszként erre: 1561. - Laser60)
2013. nov. 1. 20:03
Miben különbözik ez a többitől?
1561. Laser60 (válaszként erre: 1558. - Reddish)
2013. nov. 1. 18:33

A lengyel barátok (Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát) Attracide Plus néven csináltak egy poloskára is alkalmazható szert.

Nagyon remélem, hogy nyerő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook