Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1650. reddish (válaszként erre: 1649. - Pinkybella)
2013. dec. 4. 20:33

A kis piros sajnos a belőletek lakmározott vértől olyan. :(

Nem tudom mekkora az a matrac, csomagold be nejlonba, folpackba, vagy szétnyitott szemetes zsákokba, légmentesen zárd le és jól ragaszd le széles ragasztószalaggal. Lehet, sőt biztos, hogy zörögni fog, de a cél érdekében...

Hajrá! :)

Rendeld meg mielőbb a következő irtást, bár én a helyedben nem várnék még egy hetet, megküldeném őket egy következő irtással mielőbb.

2013. dec. 4. 17:29
Írtás után közel két héttel, annyit tudok mondani, hogy továbbra is vannak bogarak, sőt, valószínűleg kikeltek a kicsik, mert tegnap este az ágyban egy rajtam mászott (ami nagyon fura volt, mert picike volt és piros színű), a másik pedig a párna alatt szaladgált (az viszont teljesen átlagosan nézett ki). Az az erőteljes sejtésem, hogy az ágymatracban laknak a rohadékok. Amíg nem múlik el az írtószer hatása, ami állítólag még egy hét, addig nem adhatok nekik gőztisztítóval, illetve kérdéses, hogy az is mennyire lenne hatásos. Én már eljutottam arra a szintre, hogy legszívesebben kidobnám a matracot ágyastul, de a párom nem engedi. Már tényleg semmi ötletem, hogy mit lehetne tenni ellenük.
2013. dec. 3. 23:03
Megyek lànyok 5 napja nem aluszom sokat es meg ragasztanom kell..puszi :)
1647. StephanieRose (válaszként erre: 1646. - Reddish)
2013. dec. 3. 23:01

Igen, ma màr gittegylet tag lettem. Àgyam is korbe gitteltem...minden rest

Ha uj ágyat vennék is ugyanaz a macera szal jo a régi. De a padlo olyan gyalazatos allapotban van..eddig csak félrerugdostam porszivozaskor..aztam vissza puzzleöztem..

De nem sejtettem h ennyi fel van vàlva.

1646. reddish (válaszként erre: 1637. - StephanieRose)
2013. dec. 3. 22:48

Valaki írta, hogy spray kiszerelésű lakkal fújta be a parkettát és a bútorok réseit.

Lehet kapni folyékony fa nevű glettanyagot a parkettarésekre és szegélyekre, jó móka, ha eltalálod a megfelelő színt. Nekem nem sikerült. :D


Elhiheted, ha meglátsz egy példányt és elég dühös leszel, akkor akár fél kézzel is felemeled majd az ágyad.

1645. reddish (válaszként erre: 1643. - Radiohead)
2013. dec. 3. 22:42
A fát, textilt, papírt részesíti előnyben, fémre talán nem rak petét.
1644. moonlight13 (válaszként erre: 1643. - Radiohead)
2013. dec. 3. 22:37
talán nem... nem nagyon szeretik a fémet..
1643. radiohead
2013. dec. 3. 22:31
őszintén szólva attól félek leginkább,hogy belepetézhettek.tudom,hogy a fát szereti a bogár,de sosem lehet tudni.
1642. reddish (válaszként erre: 1630. - Radiohead)
2013. dec. 3. 22:29

Pontosan azért kell kivasalni, hogy ha száradás alatt belemászott akkor elpusztuljon.

Valaki írta, hogy sikerült bevinnie a munkahelyére a tiszta váltóruhával egy élő példányt.


Kár volt a ruhákat kidobálni, elég lett volna alaposan kivasalni, azt szinte minden ruhanemű bírja, és elpusztítja még a petéket is. A bakancsnak és bőröndnek elég lett volna 2-3 nap fagyasztás, vagy a bőröndnek, ha nem fér be, gőztisztító.


Teafaolajat érdemes tenni a tusfürdőbe és samponba is, lehet kapni drogériák illatmentes saját termékét viszonylag olcsón.

A laptopra gyors ötletem nekem sincs, arra nem jó se a fagyasztás, se a gőz, vasalás sem, talán a zsákolás, és hónapokig abban lezárva tartás, de gondolom használni is szeretnéd.

Hátha valakinek lesz egyéb ötlete is.

2013. dec. 3. 22:25

Csaladtagok elkerulnek..ffi nelkul - sogorok, nem tom h fogom mozgatni az àgyat. Butorokat is akarok kidobni h több hely legyen, csak azokat is bontani kellene, es azt sem tom egyedul, mert amig en csavarozok vkinek fogni kellene

Naturalis - L- lel kapcsolatban tapasztalat? Az emberre nem kàros? Bàr annak is olyan àra van..


:(

1640. moonlight13 (válaszként erre: 1638. - Radiohead)
2013. dec. 3. 22:24
Esetleg tedd a laptopodat valami kőre, és rakd körbe légypapírral. A dögök úgyis Téged keresnek, és ha van is benne, kijön onnan.
1639. moonlight13 (válaszként erre: 1636. - StephanieRose)
2013. dec. 3. 22:22
Azért egy hűtő némileg nedves! Szerinted az a műszaki cikkeknek nem árt? Utána meg megy a 220-ba?
1638. radiohead
2013. dec. 3. 22:21
köszi,de szerintem a laptopot nem arra tervezték,hogy betegyem a fagyasztóba.ez az egyetlen eszköz amivel tájékozódom idekinn,szóval muszáj használnom.
1637. StephanieRose (válaszként erre: 1635. - Reddish)
2013. dec. 3. 22:21

Fa. Ősrégi. Fele fel van valva. Eddig nem zavart :) Rajta egy bazi vastag szönyeg. Franciaàgy. Bogarak elott soha meg sem tudtam mozditani

Bogarak ota mar igen :) Elhuztam a faltol, radiatortol, de még kerdes h fogom felemelni h hozza ferjek a padlohoz.

2013. dec. 3. 22:17
A muszaki cikkeknek art a hideg? Ha nem, be kell tenni a huto fagyasztojaba:)
1635. reddish (válaszként erre: 1627. - StephanieRose)
2013. dec. 3. 22:15

Szia, akkor sorjában, ide, ahogy kérted. :)


Biokill nagyon jó, ha látsz egy példányt épp elsuhanni, ráfújod kipurcan, de a hetekig hatásossága mese, sőt, amint megszárad már nem ér semmit. 2-3 napig voltak fagyasztóban a cuccaim, fogalmam sincs hány fok van benne. :)

Padló miből van?

1634. StephanieRose (válaszként erre: 1630. - Radiohead)
2013. dec. 3. 22:14
En teafaolajat keverek az etolajba , es azzal kenem magam. Eleg par csepp...10 csepp 1,5 dl olajba, van h kis vizet is adok hozza. Hat a ruham olajos, de ez van. Es cicanadrag + zokni. 2 napja nem fogott semmit a ragasztocsik, este sem latok semmit, de parazok.
1633. StephanieRose (válaszként erre: 1630. - Radiohead)
2013. dec. 3. 22:10
Szia, en friss poloskas vok, 5 napos :) de a forumot, ami nagyon jo ...koszonet es hala minden segitsegert, attanulmanyoztam. Tehat , elvileg ja limostad a ruhat es szaradas utan atvasaltad / gondolom azert jo vasalni is h.kizard h szaradas kozben ha belement, ne elje tul, azt azonnal zsakolni ,lezarni es akkor elvileg nem viszed magaddal.
1632. moonlight13 (válaszként erre: 1630. - Radiohead)
2013. dec. 3. 22:09
60 fokos mosás után szerintem már nem feltétlenül kell vasalni.
1631. moonlight13 (válaszként erre: 1630. - Radiohead)
2013. dec. 3. 22:08
Ha kibírod addig, rakd bele nylonzacskóba a laptopodat, és ha megteheted 4-5 hónapig ne nyisd ki!
1630. radiohead
2013. dec. 3. 21:55
sziasztok!két hónapja élek londonban és rögvest kifogtam egy poloskás szobát.a landlord ígérte,hogy kipusztítja őket,de nem tette.most a szobatársammal ott tartunk,hogy agyon vagyunk marva,mintha valami irtózatos bőrbetegségünk lenne.a napokban vettem teafa olajas krémet,amiben apró szemcsék vannak és le kell öblíteni.elvileg arcra való,de én tusoláskor a kezeimet is bedörzsölöm vele,és úgy néz ki,leszárítja a csípéseket.valamint vettem teafa olajat,ezzel kenem magam lefekvés előtt.eddig úgy tűnik,távol tartja őket,bár nem 100%osan.a problémám a következő:a héten költözöm és NEM akarom magammal vinni a dögöket.mit tehetnék?rengeteg ruhámat kidobtam,a bakancsomat,a bőröndömet is.60 fokon kimosom a maradék ruhámat,(elvileg) bogármentes helységben szárítom,és becsepegtetem őket olajjal.ezután bezsákolom.ami csak 30-40 fokon mosható,azt átvasalom.szükséges a 60 fokon való mosáskor is vasalnom?valamint,sajnos a laptopomat itt tároltam az ágy mellett,valamint az ágyon.lehetséges,hogy belebújtak a bogarak?ettől félek a legjobban,ugyanis nincs pénzem új laptopra.szívesen fogadok egyéb tanácsokat is.köszönöm!
1629. StephanieRose (válaszként erre: 1625. - Reddish)
2013. dec. 3. 19:48
Szia, a Biokillrôl tudsz vmit? A leiràs szerint àgyi poloskára is hat.
2013. dec. 3. 12:45
Masik kerdesem, hany fok .minusz kell h kipusztuljon a dög? Es mennyi idő?
2013. dec. 3. 12:44
Masik kerdesem a Biokill sprayt probalta vki ? 1145 ft a net szerint...tapasztalatok? Meg nem akarok szakembert hivni..egyelore zsakolok, gőzölök , réseket zàrok, ragasztocsik, minden, amit mondtatok :) Nalam az agytamla diszvarrasa alatt voltak, leszereltem, kidobtam. Egyelőre egy szoba fertőzött "hivatalosan " de ma anyut is megcsipte allitolag amig az agyneműm behajtotta, szal lehet h mar atment. :( De mindenkepp zsakolni, zsufoltsagmentesiteni akarok a szakember hivasa elott, es az ido.
2013. dec. 3. 12:36
Sziasztok, imadom a forumot :) friss poloskas vagyok :'(... van itt esetleg miskolci, miskolc közeli poloskas, akivel feleznenk, meg jobb lenne, ha tobb jelentkezo eseten harmadolnank a Naturalis - L irtot? Cimem az adatlapon, de megadom : morningglory80@freemail.hu
1625. reddish (válaszként erre: 1623. - Laser60)
2013. nov. 30. 18:40
:D
1624. moonlight13 (válaszként erre: 1623. - Laser60)
2013. nov. 30. 17:44
Hogy micsoda?
1623. Laser60 (válaszként erre: 1620. - Hoxa)
2013. nov. 30. 15:43

Tudtad, hogy rolad nevezték el a forum honlapját ?

Nincs off-topic-olás. Valamit az ágyipoloskárol is mondanod kell ! De legalább irtoszert javasolnod. Pls. :)

1622. reddish (válaszként erre: 1621. - Laser60)
2013. nov. 29. 21:35
Irtóimitátor, ez jóóó! :D
1621. Laser60
2013. nov. 29. 10:13

Igen, van itt egy pár duzzogos-sértéses üzi. Egy-két viccesel egyetemben. Közben a dögök meg csak szaporodnak-szivornyáznak. A Teafa olaj csak kiegészitésnek használtam én pl. A tuti irtás ( Londonban ez nagyon nem biztos, annyi pénzéhes irtoimitátor van ), a kégli szigetelése, a bútorok nagyon alapos átnézése és ha kell KIDOBÁSA, a 60 fokos mosás, rendes zacskos csomagolástehnika elkerülhetetlen. Reddish tényleg elkoptatja lassan a billentyüzetet, annyiszor leirta már a lényeget.

Egyébként nem véletlenül hivják ágyipoloskának ( bedbug ), mert legtöbbször az ágyban van. Az ember csak nem hiszi el. Pedig ....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook