Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
5160. PanniBp. (válaszként erre: 5159. - Panellakovics)
2021. jan. 3. 11:45
Köszönöm szépen megkésett, de annál részletesebb válaszodat. Időközben kiderült: jó a tipp. A felettünk lakó néninél is volt. Hogy aztán onnan mászott-e le az utánpótlás, vagy az itt megbúvó pete - peték nőttek meg, nem tudom. A néninél kb. 3-4 hete járt írtó, két alkalommal. Állítólag minden megszünt, amit nem hiszek el... (Bár igaz lenne.) Mi továbbra is gőzzel végezzük az "írtást", igaz manapság kb. 1-2 hetente.(Tegnap éjszaka találtam 2 db-ot, viszont nem volt bennük annyi erő, mint anno. De azért a bőrömön való "motoszkálást" kiszúrtam. Szóval mi is megpróbáljuk a decist is, idővel. A Decisnél azt hallottam, miután végzett az ember a munkával: kb. 2 óra hosszára kell elhagyni a lakást - állítólag. BUÉK'2021. PanniBp.
5159. panellakovics (válaszként erre: 5145. - PanniBp.)
2021. jan. 3. 11:03
Szia Panni! Elnézést, hogy csak most válaszolok. Szóval foszfor-hidrogén gázzal írtott nálunk egy gázmester, ezt csak családi házban lehet, mert mérgező, nekünk is 5 napra el kellett hagyni a házat. 2 hétig jó voltunk, de sajnos a petéket nem nyírta ki, nem volt meg a kellő nyomás, sajnos akkor még nem cseréltünk ablakokat és nem szólt a szaki, hogy így el tud illani a gáz....Mi most decissel próbálkozunk, mert hívtunk megint vegyszerest, de 0 hatása volt. Decissel legalább van pár nyugtunk. Illetve próbálkozunk még másik gázmesterrel, valahogy bennük jobban bízok, mint a paír nélküli vegyszeres írtókban...:/
5158. horakulum (válaszként erre: 5157. - Mesko2)
2020. dec. 22. 07:32

Nem. Irtson le az aki eddig, most 3.szor. garanciális kell legyen. Ha új irtót hívsz, elvész úgymond a garancia, az új irtó meg előröl kezdi hogy min ket alkalom...

Amúgy az Eu betiltott egy csomó szert, amit hasznalnak az írtok arra meg már rezisztensek s dögök.


Sajnos annyi helyen meg tudnak bújni hogy szinte mindig nyeresre állnak.


Sajnos egy-két bogár sem megnyugtato, mert szaporodnak. Az álmennyezet réseiben is meg tudnak bújni.


Türelem és nyugalom. Lehet sok időbe telik de sikerül megszabadulni tőlük de több fronton kell a támadás.


Nyugodt alváshoz ragasztós megoldások kellenek, ha nem magában az ágyban vannak.agy lába vagy agy körül egy négyzet ketoldalu ragasztóval. Pszichésen segít.


Megértelek. Engem is kicsinaltak anno és azért nem merek két éve elmenni a kedves régi ismerősömhöz, mert a haz fertőzött..és val onann hoztam at egy alkalommal az új lakásba is. Rettegés a köbön.

5157. Mesko2 (válaszként erre: 5156. - PanniBp.)
2020. dec. 19. 19:26
Panni BP. Köszönöm a tanácsaid. El van húzva a faltól az ágy a régit ki dobtuk. Illetve nincs semmi a szobában az ágyon kívül. Ál mennyezet van. De azt is jol át fujattam. Petet bogarat nem találok az ágyban L alakú kanape k van. Visza se huzom. Meg varom teljen le a 3 hét messze van még. Hatha a 2 irtás tényleg jó lesz🙏 de mindenképp fizetek a 3 dikra. Csak ezt egy másik íróval fogom csinaltatni. Szerintem az hogy a 2 irtás óta csak plafon 3 bogarat láttam az jo nem? Nem tudok mit csinálni még próbálok bízni az irtóban. Hatha ötven ezernél járok plusz a 3 dik irtás jön majd. Szóval most anyagilag csőd de ha ez kell ahoz h sikerüljön nem bánom. Csak legyen vége ennek a remalomnak 🙏
5156. PanniBp. (válaszként erre: 5155. - Mesko2)
2020. dec. 19. 17:48
Szia! Anno 2 írtás után kaptunk 1 grátisz írtást is. A három írtó közül, kettőtől. Talán Nektek is jár. Nem tudom. Meg kéne tudakolnod. Jah, az ágyat a faltól kb. 15-20 cm távolságba húzd el. Nézd meg a képek alatt, van-e pete, illetve alvó bogár. Amennyiben faliszőnyegetek van, feltétlen dobjátok ki, dobd ki. Próbáld elintézni az "ajándék" írtást is. Üdv.: Panni.
5155. Mesko2 (válaszként erre: 5154. - PanniBp.)
2020. dec. 19. 12:44

Panni BP. Köszönöm a tanácsaid. De jelen pillanatban semmi pénzem nem maratt a 2 irtás miatt 😩😩

Meg varom a 3 hetet. Azt monta a szaki h jó jel h láttam azt a szemetet és fekete volt a vére ez is azt bizonyítsa hogy a szer hat. Csak haat olyan messze még a 3 hét és minden nap egy új gyötrelem várakozás

5154. PanniBp. (válaszként erre: 5152. - Mesko2)
2020. dec. 19. 11:58
Szervusz! Köszönöm bizalmadat. A problémával kapcsolatban mondom: minden helyzet más és más. Általánosságban tudok "tanácsot adni Neked". No, és a saját tapasztalatainkat, illetve a bogarak eltávolítása miatt végzett dolgainkról tudok beszámolni - dióhéjban. Szóval: kb. 2 és fél évvel ezelőtt jött elő, valahonnan elhoztam, talán a lakóhelyemről, a ház másik végéből. Ma már azt gondolom, nemcsak onnan hoztam haza őket, a felettünk lakó lakásból is kap(hat)tunk adagokat, Persze ez csak feltételezés. Lehet, hogy a felettünk lakó - mondjuk 1 esztendeje észlelte - nem tudom. Voltak írtók, kb. 5 alkalommal. Az első kb. 2019. nyarán, tán.' júniusban. Egy hétig ok. volt. Ez az írtó 3 hét múltán ismét eljött, közben mutatkoztak és csíptek. Majd novemberben, s az idén tavasszal 2 alkalommal. Mindíg más és más. Anyagi csőd. A szomszéd úr tavasszal adott 1 gőzölőt kölcsön, ezzel gőzöltünk napi szenten, kb. 1 hónapon át. Ez a tevékenység 1 óra hosszát tartott, kb. Több szoba van, a naggyal kezdtük, átmentünk a kisebbe. A nagyban aludtunk, tehát nem vihettük át - meneküljünk a poloskáktól a másik ágyba - dirrekt. Ők viszont ott is megjelelentek idővel. Szóval ott is kellett gőzölni. Közben vettünk 1 gőzölőt. Lassan kikoptak - átmenetileg. Sajnos éppen a héten észleltem éjjel 1-2 db-ot, tele vérrel, sötétfeketés bogár volt, a petéket kell írtani. Azok világosak. A nagy bogarakra hat az írtás - szerintem. A petékre viszont a gőz, a hő. Sajnálom a bogarakat valahol, bár más megoldást nem tudok. Szóval próbáljatok gőzölni. A gép kb. 60 ezer forint. Tudom: drága, de inkább ezt, mint a 15-25 ezer forint/alkalom irtást. Egyik szomszéd, a házban korábban már volt, messze tőlünk, szóval Ő az ágyát is kidobta, nem tudom volt-e értelme. A nagy benejlonozásnak sincs értelme. A könyvek egy részét kidobtuk, benne volt az ürülék, s tán' a pete is. A hatvan fokos gépi mosás is megoldás talán. Amennyiben érdekel leírom a gép típusát. Vagy keress rá az interneten. A neve: Karcher. Üdv.
2020. dec. 19. 09:40
Nem volt...
5152. Mesko2 (válaszként erre: 5139. - Robcsi76)
2020. dec. 19. 09:40
Szia Panni kérlek meg osztanad velem a tapasztalataid hogy kb a 2 dik irtás után meddig volt csipes. Családi házban lakunk a 2 fiammal nagyon féltem őket.
5151. Mesko2
2020. dec. 19. 09:36
Sziasztok nagyon el vagyok keseredve sajnos engem is utol értek. Én vidéken élek már volt 2 írásunk egy hete nagyon sokat olvasok itt. Alitolag 14 napig csiphetnek. De nem tudok róluk semmit. Irtás után a 7 nap találtam 1 et fekete vér volt benne. Az irtó azt monta h kezd hatni a szer de nem tudom nagyon el vagyok keseredve. Nem tudom voltatok már ijesmi hejzetben tanácsa van valakinek köszönöm 😩😩
5150. PanniBp. (válaszként erre: 5149. - Horakulum)
2020. nov. 29. 11:09
Köszönöm válaszodat. Tényleg igaz: 'Az élet, mint a szivárvány!'. Ezek a bogicák mindenhol megtalálnak. Üdv.! PanniBp.
5149. horakulum (válaszként erre: 5148. - PanniBp.)
2020. nov. 27. 21:46
Igen, igen és igen.
5148. PanniBp.
2020. nov. 27. 11:39
Nagy a csend, pedig messzi még a Karácsony. Szóval érdeklődöm: az ágyi poloska függőlegesen közlekedik a csöveken, esetleg a folyosón vízszintesen is átmászik az egyik lakásból a másikba? Behivetjük mi magunk valamivel a lakásba, tudom. Válaszotokban bízva, mindenkinek üdvözletemet küldöm!!
5147. PanniBp. (válaszként erre: 5146. - Horakulum)
2020. nov. 16. 10:58
Köszönöm!!! Szia!
5146. horakulum (válaszként erre: 5145. - PanniBp.)
2020. nov. 15. 23:05
Szilikon ok. Szellőzőkre rovarhaló.
5145. PanniBp. (válaszként erre: 5144. - Panellakovics)
2020. nov. 15. 11:09
Szervusz! Én mindenképpen drukkolok Neked - Nektek. Egyébiránt milyen eszköz a gáz? Te csinálod, esetleg céget hívtál. Sajnos nálunk is előfordul néhány példány. Onnantól kezdve, hogy 2 éve elkezdődött, 3-4 hónap - szerintem - szünet után, ismét alakult. Kár kidobni az ágyat, szerintem. A fene tudja, hogy mi a pálya? Honnan jön. Szerintem a felettünk lakó Nénitől is lemászhat a már említett csövön. Persze erre a verzióra tippelek. A lényeg a 3 db "lukacsot" lefogjuk végre már tapasztani. Szilikon ok.? Bocs. biztos írt valaki e kérdésemre választ, nem néztem vissza a hozzászólásokat. Üdv.: Panni.
5144. panellakovics (válaszként erre: 5143. - PanniBp.)
2020. nov. 15. 10:35
Köszi Panni! Sajnos azokkal már mi is, de teljesen kiírtani sose tudtuk, csak szinten tartani. Most megpróbáltuk gázzal, drukkoljatok :)
5143. PanniBp. (válaszként erre: 5142. - Panellakovics)
2020. nov. 10. 11:13
Szervusz! Gázzal még nem, írtó céggel igen, gőzöléssel igen. Üdv.!
2020. nov. 8. 19:42
Sziasztok! Valaki próbálkozott már gazzal irtani? Természetesen gàz mesterrel és családi házba.
5141. PanniBp. (válaszként erre: 5138. - PanniBp.)
2020. nov. 8. 10:56
Szia, nem biztos, elnézésedet - elnézéseteket kérem a szótévesztés miatt - Természetesen "ágyi poloskára gondoltam", vitathatatlan a csótányok sem hiányoznak. Üdv.: PanniBp.
5140. horakulum (válaszként erre: 5138. - PanniBp.)
2020. nov. 7. 19:15
Biztos hogy csótányt akartál írni?
5139. Robcsi76 (válaszként erre: 5138. - PanniBp.)
2020. nov. 7. 14:47
Szerintem már le lett írva általam is párszor, hogy első körben valamilyen tömítőanyaggal pl. sziloplaszt-al körbe kell kenni a csöveket, hogy ne tudjanak lejönni a poloskák. Én az első irtás után a szaki javaslatára meg is tettem. Tehát egy újabb védelem az ellen, hogy a szomszédtól ne fertőződjön meg a lakás és tőlünk se fertőződjön meg senki. 2 irtás volt nálunk kb. 3 éve azóta sincs egy poloska sem. Pedig a társasházban több lakónál is felbukkant az évek során.
5138. PanniBp.
2020. nov. 6. 12:27
Információra lenne szükségem, szerintetek egyik lakásból, a másikba át tud-e mászni a poloska a SZOBAI CSÖVEKEN ÁT. Függőlegesen álló 3 db-os csövezetről beszélek, amely 3 lukon át jut a felettünk lakótól a mi lakásunkba, majd tőlünk szintén 3 db csövezetről az alattunk lakók otthonába. A KÉRDÉS: EZEN VAN-E RÁ ESÉLY? HOGY turnéznak a csótányok? Sziasztok!
5137. horakulum (válaszként erre: 5136. - PanniBp.)
2020. nov. 3. 20:38
Nagy öröm lenne ha kipusztulnának az ágyi poloskák...
5136. PanniBp. (válaszként erre: 5135. - Horakulum)
2020. nov. 2. 11:13
Köszönöm, remélem nem erről van szó. Szia!
5135. horakulum (válaszként erre: 5134. - PanniBp.)
2020. nov. 1. 20:46
Nem. Szerintem kovidosok 🙃😁 Karanténban vannak. 😊
5134. PanniBp.
2020. nov. 1. 10:28
Sziasztok! A poloskák szabira mentek?!
5133. PanniBp.
2020. okt. 24. 11:00
Nagy a csend az oldalon. Minden ok.?! Szervusztok!
5132. PanniBp.
2020. okt. 16. 10:57
Szervusztok! Mizujság Veletek? Tapasztalatok megosztása, stb.? Üdv.! P.
5131. PanniBp. (válaszként erre: 5130. - Horakulum)
2020. szept. 17. 09:53
Lehet benne valami, mármint a fél évvel kapcsolatos megállapításra. Sajnos 3-4 nap nyugalom után újra jelentkeztek a bogarak. Ma ismét lesz gőzölés.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook