Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
5460. trafikosnéni (válaszként erre: 5458. - Eraszmo)
2023. máj. 19. 09:30
Nekem is ráment a tavalyi nyaram az ágyi poloskára.Sokat utazom, valahonnan hoztam😬Én minden házi praktikát bevetettem. Biokill a résekbe, aztán leragasztottam maszkolószalaggal,amit lehetett gipsszel, matrac naponta kigőzölve, ruhák,ágynemű dupla feketezsákban a teraszra 40 fok melegben, amit lehetett, beletettem a szárítógépbe, ami onnan kikerült, fedeles, zárható műanyag tárolóba került vagy vákuumos tasakba.Ózonos kütyüm 10 ezres, azzal 3 naponta kezeltem egy egy szobát, utána erős porszívózás stb. Amire felfigyeltem, hogy az ózon után, az ablak és ajtó körül találtam egy egy élő példányt, ment oxigénért gondolom én, nem tudott rendesen elbújni. Tulajdonképpen csak ezt a 3 bogarat láttam konkrétan. A férjem éjjeliszkrényének a fiókja aljára volt felragasztva kb 10 fehér rizsszem, na azt eltiportam. A repülőn éreztem, hogy mászik valami a hátamon, mire leszálltunk, megcsípett, szerintem elpusztult a körömnyi vérfolt alapján, de a "gyerekek" közül sajnos jöttek velem azért... Kb októberre lett mentes a ház,de olvastam, hogy fél évre is tudják magukat hibernálni😒a gázkvóta miatt mi is ridegtartáson voltunk a télen, remélem nem jönnek elő a meleg idővel, egy rémálom volt...
5459. Thomaser (válaszként erre: 5458. - Eraszmo)
2023. máj. 18. 08:23

Akkor az nem volt szakember.


Keress egy másikat.

Házilag nem tudod kiírtani.

5458. Eraszmo (válaszként erre: 5457. - Atti23)
2023. máj. 17. 13:13

Én 1 hete kezdtem használni ilyen célzattal ózongenerátort. (16000mg/H)

Mindennap megy 2 órát jelenleg. Kíváncsi leszek a 4 hetes kezelés végére valóban segítség lesz e.

Azért én alkalmazok egyebet is mellette, pl. gőzöléssel kezeltem az ágyakat és matracot és pluszba még vegyszerrel is kezeltem mindent.

Próbálok biztosra menni, mert szakembernek már sok sok pénzt adtam de tartós eredményt nem ért el sajnos.

5457. Atti23
2023. máj. 12. 15:46
Sziasztok! Van esetleg tapasztalata valamelyik kedves fórumozónak az ózongenerátorok ágyi poloska elleni bevetésében? Ellentmondásos véleményeket olvastam eddig, ami talán egyező volt, hogy erre a célra nagyobb teljesítményű (legalább 10000 mg/h) gépet érdemes venni.
5456. Thomaser (válaszként erre: 5455. - PanniBp.)
2023. ápr. 4. 09:40
Nem tudom hogyan bírjátok.. nálam ennyi ideig nem lennének ès nem is voltak mert addig jöttek írtani amíg el nem tüntek. Ha kellett volna akkor hetente hívom
5455. PanniBp.
2023. ápr. 2. 16:25
Utóirat: Szaporodásuk zavarlanul gyarapszik.
5454. PanniBp.
2023. ápr. 2. 16:24
Az ágyi poloskák továbbra is rajcsúroznak. Irtásuk zavartalanul szünetel.
5453. Thomaser (válaszként erre: 5452. - Mónika1)
2022. dec. 5. 06:49
Sok a kókler, keves a normalis szaki. Nagyszámok törvénye
5452. Mónika1 (válaszként erre: 5451. - Thomaser)
2022. dec. 3. 08:08
Nem csak nálam lehetett akkor kókkler hanem az itt jelenlévő fórumtársaknál is. Nálad valamilyen csoda irtó lehetett hogy pikk pakk kiirtotta elsőre. Egyébként több féle cég irtott vegyszerrel nálam. Ha olyan sikeres és hatékony lenne a vegyszeres irtás akkor nem léteznének ilyen fórumok ahol panaszkodnak hogy 15x is voltak vegyszerrel és még mindig van. Nem tudom miért ragaszkodsz te egyedül a vegyszeres irtáshoz amikor mindenki panaszkodik erre az eljárásra. De felölem mindenki azt hiv ki irtani akit akar. Egyébként Angliába már szinte csak gőzzel irtás van annyira nagyon hatékony a vegyszer. De majd mindenki eldönti kit választ,elég a tapasztalatokat visszaolvasni a fórumon az magáért beszél.
5451. Thomaser (válaszként erre: 5450. - Mónika1)
2022. dec. 2. 11:44
Akkor valami kókler volt nálad is.. eleve nem is kell agyon áztatni mindent, ha normális szert használnak. Náld szerintem a haromnegyede víz volt amit fújtak
5450. Mónika1 (válaszként erre: 5447. - Thomaser)
2022. dec. 1. 18:27
Örülök hogy nálad valamilyen spéci anyagot használtak,de sokunknál számtalanszor irtottak és semmit nem ért a vegyszer. Nálam is tizedik után mondtam hogy jó valamilyen alternativ irtási módot keresek. Akkor találtam a szárazgőz megoldást. Fura nálam az segitett. Nem utolsó sorban nem kell az agyonra áztatott vegyszeres ágyban feküdnöm éjszakánként.
5449. erikaa19 (válaszként erre: 5443. - Mónika1)
2022. dec. 1. 14:23

Passz nem tudom...vagy, aki így járt még, azt nem foglalkoztatta különösebben és keresett mást.

Meg aztán állításával ellentétben szerintem nem nagyon hívják őt vidékre, gondolom időközben rájött, hogy ez ennyiért még sem éri meg neki . Tényleg rá ment volna az egész napja, csak engem meg sz@rb@ hagyott....

5448. erikaa19 (válaszként erre: 5439. - Jadam)
2022. dec. 1. 14:12

Úgy tűnik igen, mivel csípés nincs. Bogarat akkor se azóta se láttam.

De annyira rettegek a történtek után, hogy azt leírni se tudom...mindent át nézek reggel, este....

5447. Thomaser (válaszként erre: 5446. - Mónika1)
2022. dec. 1. 10:18

Tőlem aztán költhettek mindenféle gőzzel írtó szakira, úgysem fog sikerülni ha már magas a fertőzöttség.


Nàlam egyszer voltak ha szeretnéd tudni, de ha vetted volna a fáradtságot és visszakeresel akkor láthattad volna, azt is leírtam melyik szert használtàk. Nàlam egy alkalom eleg volt, a méreg 6 hónapig aktív volt mèg a felületeken, ha ki is kelt pete az megdöglött utàna. Szívesen

5446. Mónika1 (válaszként erre: 5445. - Thomaser)
2022. dec. 1. 09:08
Milyen maga ellen? Szerinted a vegyszeres az elsőre kiirtja? Elég a józan ész ahhoz hogy valaki megértse ha sok a poloska ismételni kell. Néha hallgatni arany jól mondják. Nálad elsőre mivel irtották ki ha ennyire értesz hozzá erre kiváncsi vagyok.
5445. Thomaser (válaszként erre: 5444. - Mónika1)
2022. nov. 30. 16:04
nyílván nem fog maga ellen beszélni
5444. Mónika1
2022. nov. 30. 08:20
Erősen fertőzött helyen is hatékony a gőzzel irtás csak ismételni kell. (ezt mondta a szaki aki volt nálunk)
5443. Mónika1
2022. nov. 30. 08:18
Kedves Erika! Akkor csak veled történt ez az egyedi eset. A csillagok állása nem kedvezett neked.
5442. jadam (válaszként erre: 5441. - Thomaser)
2022. nov. 29. 16:25
az lehet, nálam szerencsére még az elején sikerült elcsípni őket.
5441. Thomaser (válaszként erre: 5440. - Jadam)
2022. nov. 29. 16:10
erősen fertőzött helyen semmit nem ér
5440. jadam (válaszként erre: 5438. - Thomaser)
2022. nov. 29. 14:43
nálam szárazgőzzel irtották ki, olyan volt a készülék, mint egy kis porszívó és 180 fokos gőz jött belőle. Azzal végigfújta az ágyat és a kanapét és végük lett. Előtte 3 vegyszeres irtás nem volt hatékony.
5439. jadam (válaszként erre: 5437. - Erikaa19)
2022. nov. 29. 14:40
és végülis azóta sikerült kiírta ni?
5438. Thomaser
2022. nov. 29. 08:19

A hővel írtás nem hatékony.. kérdeztem én is azt aki nálam volt hogy alkalmazzák-e az amerikai módszert ahol nagy gáztüzelésű hőlégfúvókkal melegítik fel a lakás levegőjét 70-80 fokra, egyeészt itthon kipróbálták es kb 300.000ft a díja másrészt utána is kell vegyszerezni, ő 16 szondával mérte a levegő hőjét különböző helyeken, míg a szoba nagyrészén megvolt a 80 fok addig a bútorok mögött, szegélyeknél eppen hogy 60.. nagy volt a szórás, és így is kellett vegyszerezni.

A felettem lakóról derült ki hogy tele van a lakása, a szaki elmondása szerint kb 4 eve lehetnek már ott, el lehet képzleni mi lehetett ott. 65 ezret kért tőle és kb 20 liter vegyszert permetezett szét.. azt mondta többet nem kell vissza mennie oda az biztos.

5437. erikaa19 (válaszként erre: 5436. - Mónika1)
2022. nov. 28. 21:51
Szia. Nem tudom neked mi nem kerek ebben. Időt kért, hogy kikalkulálja az árat. Vissza is hívott, mivel vidéki vagyok felárral 40 ezret kért. A méreggel irtás helyben 25 ezer és ismételni iskellett, nyilván rá jöttem én is, hogy nem kér sokat.A legelején mondtam, hogy vidék ő mondta semmi gond, Debrecenbe és más vidéki városokba is kimegy. Nem vagyok se lókupec, se gettós,normálatlan. Én is érdeklődtem egy másik hővel irtónál, 160 ezret kért volna, megköszöntem és nem kértem.... nem kezdtem el alkudozni, nem szokásom. Tiszta, rendezett kis garzon. Ez is ellett mondva illetve, hogy nagyon kezdeti a fertőzés mivel egyetlen bogarat sem láttam, csak csípések vannak. Egyáltalán nem mindegy és ne hagyjuk. Egyébként, amikor számon kértem miért csinálta ezt velem akkor annyit még hozzá tett, rengeteg a munkája Pesten is és maradjunk annyiban majd szól, ha lesz ideje ... A tanulság aki vidéki és ígéretet ad telefonban arra, hogy kimegy az ragaszkodjon ahhoz, hogy küldhessen bankszámlára előleget....ha azt mondja neki a kedves úr, hogy nem szükséges akkor 90% ban biztos lehet benne, hogy nem fog menni hiába várja.....
5436. Mónika1
2022. nov. 28. 17:11
Szia Erika! Én is ugy találtam az elérhetőségét,hogy árban is korrekt és munkában is. Mindenki azt irta pontosan és alaposan dolgozott. Nálunk is ez történt semmilyen kifogásom nem lehet és azóta poloska sincs. Tehát itt a nagytöbbségnek megfelelt. Azt nem tudom te miért jártál igy. Beszélgettünk amikor nálunk dolgoztak és mondta vannak gettós kerületek ahol nem vállal el munkát mert nem fizették ki stb,vagy alkudoznak vele mint a lókupecek. Nem lehet hogy te is valamelyik ilyen hibába estél,hogy alkudoztál a munkadijon vagy hasonló? Ok nélkül semmi nem történik. Csak ismétlem magam hogy nálam és másoknal nagyon korrekt és minőségi munkát végeztek. Nem gondolom hogy pont veled,pont csak a hangod miatt nem csinálták volna meg az irtást. Sántit ez a dolog. Bár nem akarom kétségbe vonni azt amit leirtál,de nem hiszem hogy ok nélkül egy vállalkozó lemond egy munkát csak úgy ukmukfuk. Mindegy! Hagyjuk! Valami nem kerek a történetben. Nem tudjuk meghallgatni a másik felet,igy nem is illik rosszat,negativat irni valakiről. (szerintem)
5435. erikaa19 (válaszként erre: 5434. - Mónika1)
2022. nov. 28. 00:02
Szia. Képzelheted, én hogy sajnáltam..... Valóban a végtelenségig kedves volt telefonban és készséges. Abszolút korrekt árban állapodtunk meg. Sőt mikor kérdeztem, hogy bár egy hét múlva jön kérhetek e addig is egy vegyszeres irtást, majdhogynem lebeszélt róla, végül is hála a jó istennek azt mondta ha az megnyugtat engem végül is kérjem, de jönni fog ...mikor minden le volt fixálva és előző nap hívtam és halál természetesen közli jah elfelejtett szólni hogy ő nem jön....nah azt az érzést kétlem hogy eltudod képzelni... Igen azért szerettem volna, hogy ő jöjjön mert csak jót írtak itt róla sőt másik fórumon is megtaláltam a számot szintén pozitívan ajánlották. Elkeseredésemben kiirtam, velem milyen " korrekt" volt. Bízom benne mást nem vág így át...
5434. Mónika1 (válaszként erre: 5429. - Erikaa19)
2022. nov. 19. 17:42
Szia. A mi lakásunkat ők irtották. 06 30 296 6627 Durván egy hete voltak nálunk,azóta nem észlelek se csipést se bogarat nem találok. Igaz,hogy nem volt sok még idejében észleltük. Pont azért hivtam őket mert korrekt árat mondtak,nem úgy mint pár cég a googlén amit találtam. 150-200 ezer ft-ot akartak kérni. Ők a töredékéért megcsinálták. Nekem minden kérdésre kimeritő választ adtak,és segitőkészek voltak. Tehát mint az elöttem szóló csak pozitivumot tudok mondani. Sajnálom hogy te igy jártál.
5433. PanniBp. (válaszként erre: 5432. - Dalszi)
2022. nov. 12. 12:27
Szia! Történt e valami pozitív dolog az elmúlt hetekben? Üdv.!
5432. Dalszi
2022. okt. 24. 09:58
Én sajna somogy megyében nem találtam gőzölős írtást,Pestről lejönnének,de nagyon húzós.Ma jönnek Balatonról,vegyszeres+hidegködös írtás,már 3 napja selejtezünk,meg pakolunk.Kiváncsi vagyok, nem e az alsó szomszédtól kaptuk őket,mert a՝szegélyek nem jók.Azt még burkoltatni is kell.. Ez lesz a harmadik írtás,az első kettő önkormányzati volt, na hagyjuk a munka minőségét.
5431. jadam (válaszként erre: 5429. - Erikaa19)
2022. okt. 21. 17:37

sajnálom, hogy így jártál.

Velem nagyon rendes és segítőkész volt és ő irtotta ki a bogarakat.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook