Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónaposan lehet gombát adni a babának? (pl. milánói makaróni, vagy gombával törlött hus) fórum

Hány hónaposan lehet gombát adni a babának? (pl. milánói makaróni, vagy gombával törlött hus) (tudásbázis kérdés)


9. sajert (válaszként erre: 7. - 1ce47ad5cd)
2009. okt. 17. 21:41

Védőnő mondta nekem:

gombát még a bölcsibe, meg ovódába se adnak a gyerekeknek, mert nagyon nehéz étel, leterheli a pici hasát.

DE pl. gombalevesből nem adsz a gyereknek gombát, csak a többi hozzávalóból, úgy lehet adni, vagy ha csinálsz milánóit, és kiveszed belőle a gombákat, a többit kaphatja - én ezt úgy másfél éves volt a gyerek, mikor megkérdeztem tőle, azóta eszünk újra gombalevest :-)

2009. okt. 17. 13:59
próbáld meg.de nem lenne egyszerűbb gomba nélkül főzni mártást?mi úgy készítettük az ételeket hogy baba barát módon-így mi kicsit diétáztunk-nekünk ettől nem lett sok bajunk,sőt leszoktunk a sok zsíros fűszeres kajáról. :D
2009. okt. 17. 13:52

hahó valaki!

ha kiszedem a milánóiból a gombát neki és csak a szószt és a tésztát kapja ugy se szabad mivel belefőtt vagy ugy szabad????

2009. okt. 17. 13:46

hát gondoltam, hogy 1 évesen nem mert az üveges kajákban sincs sose gomba.

De pl ha milánóit csinálok abban van ugye gomba de ha amikor kész neki ugy szedek, hogy a gomba nem kerül bele konkrétan a tányérjába attól hogy belefőtt az ételbe ugy is rossz?

2009. okt. 17. 13:46
Én annó két éves kora után adtam. Azóta is szereti:)
2009. okt. 17. 13:45
2009. okt. 17. 13:45
2 inkább 3 éves kor után nagyon nehezen emészthető és nagyon romlandó a gomba.ha először adsz neki várd meg még nagyobb lesz.és úgy készítsd el hogy lehúzod a kalapjáról a bőrt kiveszed a szárát és keveset kapjon belőle.
2009. okt. 17. 13:44
Én úgy tudom két éves kor felett, mert a gomba nehezen emészthető vagy valami ilyesmit olvastam.
2009. okt. 17. 13:41
Hány hónaposan lehet gombát adni a babának? (pl. milánói makaróni, vagy gombával törlött hus)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook