Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismersz olyan külföldi filmeket melyeket részben/egészben Magyarországon forgattak? fórum

Ismersz olyan külföldi filmeket melyeket részben/egészben Magyarországon forgattak? (beszélgetős fórum)


22. vvicus (válaszként erre: 21. - 97e35043a4)
2009. okt. 20. 21:28

Én is nagyon szeretek olvasni, most is ki van nézve jópár könyv, amiket szeretnék megvenni, de férjem szerintem nem repesne az örömtől, ha megint könyveket vásárolnék, olyan drágák. Szóval várok szerintem szülinapomig (nehéz lesz), és majd kérek tőle sok-sok könyvet. :-)

Nem láttam azt a filmet, de tényleg terveztem már, hogy olvasok mást is Follett-től, ha már az említett két könyv annyira tetszik. Lehet, újraolvasom megint valamelyiket a kettő közül, annyira nagyon jó könyv mind a kettő, és ha lesz tévében is, fel kell elevenítsem. :-)

21. 97e35043a4 (válaszként erre: 19. - Vvicus)
2009. okt. 20. 17:07

Nekem a barátnőm ajánlotta még évekkel ezelőtt A katedrálist, és tényleg nagyon-nagyon jó... :))))

Aztán vettem könyveket tőle, csak a szüleimnél maradtak. Ami eszembe jut, a Vadmacskák. Ez nagyon tetszett. Meg a Zérókód, de ez talán felejtősebb, mert nem is emlékszem most így hirtelen a történetére. Majd körülnézek az anyuéknál, hogy még melyikek vannak meg. Én sok könyvet olvasok, igazi könyvmoly vagyok. Így sokszor már nem is tudom, melyik miről is szólt pontosan, csak a legjobbakat jegyzem meg úgy igazán:))))

Tényleg kiválik szerintem A katedrális a többi könyvei közül... A háborús sztorikat én sem kedvelem annyira, de a Vadmacskák tetszett nagyon. Ha láttad a Kémnők c. filmet (Sophie Marceau-val), és tetszett, akkor ez is tetszeni fog. :))))

20. reni79
2009. okt. 20. 12:31
Csak az "én a kém" jut hirtelen az eszembe
19. vvicus (válaszként erre: 18. - 97e35043a4)
2009. okt. 20. 12:28

Én csak a két középkori könyvét olvastam, A katedrálist meg Az idők végezetéig-et. Tudom, hogy van sok könyve még, de azok ha jól tudom, főként 20. századi témákkal foglalkoznak, és háborús regények. Nagyon jó az író stílusa, de ezek a témák eddig nem keltették fel az érdeklődésem. De ha ajánlasz tőle valami jót, akkor valamikor beújítok rá, tuti!

Ja, és arra akartam kilyukadni, hogy mivel más könyvét nem is olvastam, így filmadaptációt sem tudok ajánlani. :-)

18. 97e35043a4 (válaszként erre: 17. - Vvicus)
2009. okt. 20. 11:50
Megkérdezném, hogy ismersz-e olyan filmeket, melyeket Ken Follet regényből filmesítettek meg? Mert a könyvei nagyon jók, és nem emlékszem, hogy láttam volna filmet belőlük. Nagyon érdekelne!!! :DDD
17. vvicus (válaszként erre: 16. - 97e35043a4)
2009. okt. 19. 11:54
De jó! Örülök, hogy megfilmesítik, gondolkodtam is rajta, hogy miért hagyták ki eddig, mondjuk egész estés filmnek nem válna be, ahhoz túl nagy történet. A folytatása is nagyon-nagyon jó, érdemes elolvasni. A katedrálist még régen olvastam, olyan 7-8 éve, aztán elolvastam tavaly nyáron a folytatást, és mivel már sok mindenre nem emlékeztem az első részből, kezdtem az elsőt újra. Megunhatatlan. :-)
16. 97e35043a4 (válaszként erre: 15. - Vvicus)
2009. okt. 18. 13:47

Minisorozat lesz, októbertől forgatják, úgyhogy még várnunk kell rá.

Nekem is az egyik kedvenc könyvem tőle... A folytatását még nem olvastam sajnos.


Kíváncsi vagyok, milyen lesz a sorozat... (Amúgy a tévében, meg a neten olvastam róla, hogy itt forgatják...).

15. vvicus (válaszként erre: 13. - 97e35043a4)
2009. okt. 18. 08:50
A katedrális sorozat, az a Ken Follet könyvből készült adaptáció? Ha igen, akkor mikori film, és hol lehet megszerezni? Nagyon szeretem azt a könyvet!
2009. okt. 17. 21:47

Ja, meg most ugrott be:

8 mm 2.része (jó unalmas volt...)

2009. okt. 17. 21:37

Napóleon <Gérard Depardieu>

I Spy

München

Szomorú Vasárnap

A katedrális (sorozat)

A fiatal Indiana Jones (sorozat)

Season of the Witch <Nicolas Cage>

The Eagle of the Ninth <Donald Sutherland>

2009. okt. 16. 23:58

Van még a Good, bár még nem láttam, meg A csíkos pizsamás fiú (mert párom volt kollégája statiszta volt).

Osztálytársam meg az Eragonban volt statiszta, de azt már mondtátok.


A legújabb Szállítót, nem tudom, hol forgatták, de Bp. helyszín volt benne, de hogy nem itthon vették fel, az biztos :D

11. vvicus (válaszként erre: 10. - SF)
2009. okt. 16. 19:35
Hát igen. Csináltak egyáltalán valamilyen tényleg nagyon jó filmet kis hazánkban külföldiek?
10. SF (válaszként erre: 9. - Vvicus)
2009. okt. 16. 19:23
Tényleg nem:-) Olyan vérbeli... hogy is fogalmazzam, hogy ne legyen sértő... fárasztó, afro-amerikai dumagép film.
9. vvicus (válaszként erre: 7. - SF)
2009. okt. 16. 18:57
Én meg abban a kémes filmben voltam statiszta. De még egyszer sem láttam elejétől a végéig, csak részleteket, de úgy gondolom, nem vesztettem sokat.
8. SF (válaszként erre: 5. - Vvicus)
2009. okt. 16. 18:45
Na igen, mihez képest volt rossz:-)))
7. SF (válaszként erre: 5. - Vvicus)
2009. okt. 16. 18:45
Nincs rá sok esélyed. Valamikor 84-85 nyarán forgatták, és azóta legfeljebb egyszer adták le tévében. Azért emlékszem rá, mert statiszta voltam benne:-((( Valami rettenet!
6. vvicus (válaszként erre: 1. - 97e35043a4)
2009. okt. 16. 18:44
Az Underworldben meg az a durva, hogy szerintük Magyarországon olyan hegyek vannak, mint legalábbis Romániában. Párommal arra jutottunk, hogy az amcsiknak biztos a kezükbe került egy 1900-as térkép Mo-ról, és azt használták, gondolták, ha nekik nem nagyon változott a határ, akkor másnak sem...:-D
5. vvicus (válaszként erre: 3. - SF)
2009. okt. 16. 18:42

:-D

Hallod, én úgy győzködtem magam a moziban, hogy ha már megvettük a jegyet, nézzük már végig. Nehéz volt, de végig néztük. Iszonyat lapos.

A tiédet még nem láttam, ezek után nem is fogom. ;-)

2009. okt. 16. 18:40

Meg azt az Edie Murphy-s filmet, valamilyen kémes. Vagy az lenne a Spy Game? Talán Én, a kém volt a címe, vagy ilyesmi.

Ja, és egy sorozatot, azt hiszem, Robin Hood-os, azt is nálunk forgatták. De nem láttam.

3. SF
2009. okt. 16. 18:40

Menekülés a győzelembe

Az évszázad esküvője - ez volt az igazán vacak film, nem az Eragon!

2009. okt. 16. 18:39
Az Eragont is itthon forgatták. Szar egy film...:-)
2009. okt. 16. 18:39

Underworld

Hellboy II.

Spy Game

Evita

Lopakodók II.

Vörös zsaru

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook