Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi tejterméket ehet egy nap egy kb. 1 éves gyerek, ha csak 1 hónapja kezdtük a bevezetését? Van minimális és maximális határ? fórum

Mennyi tejterméket ehet egy nap egy kb. 1 éves gyerek, ha csak 1 hónapja kezdtük a bevezetését? Van minimális és maximális határ? (tudásbázis kérdés)


24. 189425486a (válaszként erre: 23. - Serry)
2009. okt. 21. 20:14

Bocs, csak most tudtam jönni.

Igen, van mind2! Tényleg ez is okozhat ekcémát?! Erről nem hallottam! Mivel csak bérlők vagyunk a lakásban, ezt a problémát sajnos nem tudjuk orvosolni :( De már egy ideje nincs gondunk, remélhetőleg végleg elmúlik!!!

23. Serry (válaszként erre: 22. - 189425486a)
2009. okt. 19. 11:37

Tapéta és padlószőnyeg van?

Az ezekből párolgó ragasztó és műanyag is okozhat gondot. Nálunk nincs ilyen.

22. 189425486a (válaszként erre: 20. - Mókicaaaa)
2009. okt. 19. 11:23
Nekünk sem étel a bűnös, hanem valószínűleg a mosópor, öblítő, ill. a panel száraz levegője együttesen. Már nem ekcémás a fiam, ill. régebben a szteroidos krémet sem kentünk állandóan a bőrére, csak éppen egy picit, ha szükséges volt. Barátnőm is ekcémás (tizenévesen lett az), és Ő is mondta, hogy a szteroidos krém nem jó a gyereknek, de szükséges időnként :( Szóval óvatosan bánunk vele.
21. 189425486a (válaszként erre: 18. - Serry)
2009. okt. 19. 11:18
Azóta váltottam mosóport (a port lecseréltem babáknak való folyékonyra, az öblítőt szenzitívre), és így nem alakult ki annyira erősen, meg időben kezeltük. Nyáron meg nem is volt neki! :) Lehet, hogy elmúlt, de azért óvatosak vagyunk… A ruhákra figyelek és mindig van rajta pamut body a nadrág és póló alatt is :)
2009. okt. 19. 11:13

Most olvasom, hogy az ekcéma is téma.. nekünk is voltak ekcémás problémák.. én biztos ilyen kis gyereknek nem adnék szteroidos krémet, az persze, hogy elmúlassza, csak nézzetek utána mennyi mellékhatása van...

A másik, hogy nekünk sajna úgy néz ki a penész idézte elő, nem étel okozta....

19. Mókicaaaa (válaszként erre: 3. - Serry)
2009. okt. 19. 11:11
de 1 évesen???? A mostani tényállás szerint másfél 2 éves korig nem ihatnak tejet...a tejtermék az más. sajtot, joghurtot, tejfölt adok, de tejet nem....
18. Serry (válaszként erre: 17. - 189425486a)
2009. okt. 19. 11:08

Amikor a ruha vagy a pelenka kidörzsöli, akkor szokott előfordulni, ill. ha melege van.

akkor egyértelműen nem táplálék allergia:(

Hanem vagy mosószer, vagy öblítő illetve nézd meg milyen a ruhája valószínű nem bírja a műszálat... abban melege lesz. Lehet akár meleg allergia is. Bár akkor nyáron fokozottabban kéne jelentkezzen. minden esetere ügylej arra, ohgy csak pamut cuccai legyenek.

17. 189425486a (válaszként erre: 16. - Serry)
2009. okt. 19. 10:54

Szió! olvasom :)

Nem kap még egyiket sem a felsoroltak közül a kisfiam. Próbáljuk a legegészségesebben táplálni, úgyhogy cukrot sem kapott még, valamint óvakodunk a tartósítószeres ételetől is. Inni is csak vizet iszik, csak "ünnepnap" kap babáknak való gyümilevet.

A táplálási naplót kezdetek óta vezetem :) Eddig még nem sikerült ételhez kötni az ekcémát. A doktornőnk azt mondta, hogy valószínűleg csak száraz a bőre a fiamnak, ezért is enyhe az ekcémája. Amikor a ruha vagy a pelenka kidörzsöli, akkor szokott előfordulni, ill. ha melege van.

Köszi még egyszer a segítséget! :)

16. Serry (válaszként erre: 14. - 189425486a)
2009. okt. 16. 12:21

Szia!

Majd ha visszajössz olvasod:)

Tejet,tojást szóját kap? Ugyanis ekcémát ezek illetve a csokoládé váltanak ki. Érdemes lenne kiszűrni,hogy mitől jön ki. Ugyanis nem jó hogy ha kijön állandóan szteroidot kap, még ha csak bőrön keresztül is.


hogy hogyan tudod kiszűrni? Érdemes táplálási naplót vezetni. Most ha éppen van ekcéma akkor várjátok meg a javulást. S utána kezdjétek el írni mikor mit eszik. Ha jelentkezik az ekcéma tudjátok ételhez kötni és akkor azt egyelőre hanyagolni kell.

Remélem ez segít valamennyit.

2009. okt. 16. 11:04
köszi a segítséget, most mennem kell. Sziasztok!
14. 189425486a (válaszként erre: 13. - Serry)
2009. okt. 16. 10:55
13 hónapos a kisfiam. Amikor ekcémás lett (enyhe volt), csak szopizott. 3-4 hetesen jelentkeztek rajta a pattanásokhoz hasonló pöttyök, de csak az arcán és a hátán, lábain voltak a foltok nagyrészt, popsiján semmi. Bőrgyógyászhoz mentem, aki adott krémeket, és azóta nem nagyon van probléma. Ha néha kijönnek a piros pöttyök, bekenjük a szteroidos krémmel, és másnapra elmúlik. Amúgy a mosakodóval fürdünk, és mindig testápolózzuk a gyereket fürdés után.
13. Serry (válaszként erre: 12. - 189425486a)
2009. okt. 16. 10:49

Mekkora a kicsi?

Okozhatja a tej is továbbra is. Mit ettetek amikor ekcémás volt. Mit javasoltak? Heim Pálban voltatok vagy a Polgár Mariannál a Madarász utcán?

12. 189425486a (válaszként erre: 10. - Serry)
2009. okt. 16. 10:25
:) Ügyes vagy! Köszike a pontos szakirodalmat!
11. 189425486a (válaszként erre: 8. - Serry)
2009. okt. 16. 10:23

Köszi a segítséget, és várjuk a jelentkezést! :)


A kisfiam ekcémás volt, és ezért késleltettük a tejtermékek bevezetését. Most a popsija néha piros (előtte nem volt az), aminek okát nem tudom tutira. Azt mondják, hogy az új étel is okozhatja. :| De nem tudom...

10. Serry
2009. okt. 16. 10:23

Táplálkozási javaslatok 1-3 éves kisdedeknek:

Tej, tejtermék:

A tej a legjelentősebb kalciumforrás (innen tud a leghatékonyabban felszívódni a csontok növekedéséhez szükséges Ca és P) Vitaminokat: D vit, B vitaminok teljes arzenálja és ásványi anyagokat tartalmaz.

Naponta 3x fogyasztandó. 1 adag= 200ml/2dl tej (házi tej mindig forralva, boltit elég kezdetben forralni) = 25-30 dkg sajt, 1,5-2 dl Joghurt ( vagyis 1 doboz),kefir, =túró 30 dkg

ezt találtam a vonatkozó szakirodalmakban:)

9. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - 189425486a)
2009. okt. 16. 10:17

Olvastam én is valami hasonlót, bár az konkrétan arról szólt, hogy az időseknek azért lesz hasmenésük a tejtől, mert a kor előrehaladtával csökken a szervezetben a tejlebontó enzim mennyisége.

Gondolom ez egy tanulmány része volt, amiben esetleg a gyerekekre is kitérhettek.

8. Serry (válaszként erre: 7. - 189425486a)
2009. okt. 16. 10:15

Mikor megszületik a baba akkor rendelkezik a legtöbb laktáz enzimmel ami a tejcukrot bontja. Erre szüksége is van, mert az anyatej cukrát is így tudja gyorsan hasznosítani. Aztán ahogy nő ügy fogy az enzim és van akinél felnőtt korra teljesen ki is merül. Ők a felnőttkori laktoz intoleranciások, vagyis azok akik a sima tej után hasmenésük, puffadásuk van.


Nem tudok szakirodalmat arra,hogy valójában mennyi az ajánlott tej illet tejmennyiség gyerekkorban, de tény,hogy többet megtudnak emészteni mint mi felnőttek.


A Tejérzékenység, tejallergia az más. Az ilyen egyéneknél a tejfehérje nagy molekulája okoz allergiát. Ugyanis az képes a bélfalon átjutni és csak később a májban bomlik aminosavakra.


De ha már ennyire izgat mindenkit utána járok és jelentkezem a szakirodalommal:)

2009. okt. 16. 10:04

Nézem, hogy fél liter, ill. a bármennyi a két "lehetőség".

Serry! A gyerek többet tud emészteni, mint egy felnőtt?!? Ezt még nem hallottam!

2009. okt. 16. 10:02
Reggel adok neki túrót, sajtot vagy joghurtot valamilyen gyümölccsel. Szívesen eszi. Általában kb. 100g-nyi a tejtemék mennyisége. Tejet, tejitalt még nem adtam neki, mivel reggel-este szopizik :)
2009. okt. 16. 09:59
Amennyi jólesik neki. Volt olyan, hogy a fiam megivott fél liter tejet + 400 gramm joghurtot 1 nap alatt.
2009. okt. 16. 09:56
Annak idején én is megkérdeztem a védőnőtől. Nekem fél liter tejet/tejterméket mondott. Ha ennél többet kíván a pici, inkább a junior italokat javasolták!
2009. okt. 16. 09:56

Gyerek amennyit bír. Felnőttnél azért a fél liter,mert nem tud többet emészteni a felnőtt szervezet. Gyerek laktáz enzime sokkal több.


Anno az én kisfiam napi 1 l tejet megivott.

Most is megisznak ketten napi 1,5-2 l-t

2009. okt. 16. 09:53
Szia, én azt olvastam valahol, hogy max. fél liter tej lehet a napi bevitel egy felnőttnél is. Az én lányom sokáig itta még a Milumil "tejitalát"
2009. okt. 16. 09:51
Mennyi tejterméket ehet egy nap egy kb. 1 éves gyerek, ha csak 1 hónapja kezdtük a bevezetését? Van minimális és maximális határ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook