Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos, még szopizós babák napirendje. fórum

10 hónapos, még szopizós babák napirendje. (beszélgetős fórum)


2013. márc. 11. 08:28

Reggel 7 -kor ébred, akkor szopizik.

9-10 -körül megint szopizik és alszik

12- kor zöldség husival ebédre

15-kor gyümölcs, joghurt, pudding, keksz mikor mi

18 - megint valamilyen főzelék

20- szopizik és alvás

8. Pöttyi (válaszként erre: 4. - Peppelínó)
2009. okt. 16. 20:57

Én 10 hónapos körül kezdtem el leszoktatni az éjszakai cicizésről. Mondjuk a fiam a saját ágyában alszik és csak hajnalban (4-5 fele) veszem magunk közé. Én úgy kezdtem el leszoktatni hogy először az éjféli szopit hagytam ki illetve lecseréltem vízre vagy teára (mikor megvan fázva). Utána a 10 körüli szopit hagytuk el, most már ilyenkor csak a cumi miatt kell fel. Már csak a hajnali kajcsiát kellene elhagyni, de még várok vele egy kicsit.

Most arra próbálom rászoktatni hogy az itatópoharát odateszem az ágya mellé, és maga igyon aztán hátha visszaaludna nélkülem. Csak még nem megy neki az egyedül ivás.

Szerintem lehet hogy meg kellen próbálnotok az ágyába szoktatni mégha csak fél éjszakára is. Tudom az a legnehezebb hogy végighallgatni hogy sír, de egy pár nap alatt megszokja úgy is.

Mi is cicin meg ölben el alvós babák voltunk míg be nem sokalltam. Így is rosszul aludt sokszor ébredt nem hogy még a seggét is ringassam. Volt vagy két hét kemény altatás. Kiságy melléhasalás babusgatás és éneklés, de most már ott tartunk Nappal és az esti elalváskor) hogy kiülök a szoba végébe úgy hogy lásson a kiságyából, míg ő eljárkál, el játszik a lábával, meg néha a függönnyel addig én olvasgatok. Van mikor 10 perc alatt elalszik, de mikor nem annyira fáradt akkor van hogy én hamarabb elalszok a földön és aztán arra ébredek hogy csend van, (de ilyen egyre ritkában van)

2009. okt. 16. 08:38

Jaj de jo olvasni ezeket a hozzàszolàsokat. En mar kezdtem azt hinni, hogy elrontottam vmit, mert az en babàm is ( 7honapos) felkel éjszaka enni, meg hajnalban is, pedig régebben àtaludta az éjszakàt. Cicis baba ö is és én is igény szerint szoptatom. Fogacskàjàval is bajlodik...

Viszont elég jo evö és szereti a zöldségeket, bàr néha a gyümölcssel meggyülik a bajunk. Estére én is adtam màr neki tejpépet kiegészités képpen, de akkor is felkel.

2009. okt. 15. 22:52

Kislányom 9,5 hónapos, 8 hónaposan szoktattam le az éjjeli evésről, egyetlen éjszakán sírt, akkor sem sokat. Most viszont jönnek a fogai, így felébred valamikor hajnalban. Általában nem alszik vissza, olyankor cicit kap. Normál esetben 6 felé ébred, cicizik és visszaalszik, kb 8ig. 9 felé kap tízórait, kb 2 hete már szóba jöhet a vajaskenyér-szalámi, vagy virsli. De joghurtot-kiflivel vagy tejpépet is szokott kapni. 10kor visszaalszik, kb 1 órát. 12,30kor ebédel, főzeléket, hússal vagy hallal, néha tojás sárgájával. Most már lassan nem elég az egy üvegnyi. Szoktam azt is adni neki, csak egy márkát, az un...vert. A kedvencei a sütőtök, a paradicsomos krumpli. Utána 13,30-14 körül leteszem aludni, 2 órát alszik általában. Uzsonnára megeszik egy pépesített banán+almát vagy tejpépet, vagy babajoghurtot.

Ha korán uzsonnázott, akkor kap egy kis éjszakai tejpépet fürdés előtt és utána cicizik. Legkésőbb 8kor alszik.


Lehet, hogy a babád még nem éhes, amikor nem fogad el valamit.

Az enyém egyáltalán nem iszik cumisüvegből, sokszor próbáltam, de csak játszik vele. Pohárból iszik.

5. Peppelínó (válaszként erre: 3. - Pöttyi)
2009. okt. 15. 22:30
Szia! Nekem sajna sok allergiám van. Próbáltam kb. 5 hós korában, milupa tejbedarapépet adni neki, meg is ette és az egészet kihányta, azóta nem merek ilyesmit adni neki. A tápszereket meg se issza (már rengeteg pénzt költöttem különbözőre, hátha valamelyik ízlik neki, de nem). Cumisüvegből 3 hós kora óta, az én tejemet se issza meg, pedig régen megitta. Semmit nem fogad el cumisüvegből.
2009. okt. 15. 22:21
Üveges bébiételeket szokott enni, de max. 110 grammot 1 nap. Az étvágy változó, mert valamikor megeszi a pépesített gyümit, általában 50 g-ot, de sűrűn van úgy, hogy egyáltalán nem fogadja el a gyümipépet. Ő is igény szerint szopizik, (de útközben nem kapom elő a cicit, hogy megetessem)ezért leginkább itthon vagyunk. Éjjel kb. 2-3 óránként felébred, és cicivel altatom vissza, (még mindig mellettem alszik, mert úgy gondoltam, amíg át nem alussza az éjszakát, és cicivel tudom csak elaltatni, így félálomban nagyobb biztonságban van mellettem). Nappal 2x40 percet szokott szundizni, délelőtt és délután is.
2009. okt. 15. 22:18

Szia!

Az én picim 12 hónapos és még hajnalban egyszer szopizik. Mikor mi 10 hónaposak voltunk 4-5ször evett meg éjszaka is kétszer. Sose voltunk az átalvós babák és még most is többször felébred este és van mikor 10 percenként mikor már azt hiszem hogy alszik és már az ágyba készülök hogy én is aludjak. Mi sem isszuk meg a tápszert se meg a tejet se, így én is gondban vagyok hogy a hajnali szopit mivel kellene kiváltani mikor azért kell fel 4-5 körül mert éhes.

Szerintem ha nem volt közületek senki allergiás semmire próbád meg a tejet hogy mit szól hozzá (de a védőnő ne tudja meg) és akkor már lehet akár tejbegrízt is adni neki. Mi azt vacsira adjuk és imádja.

2009. okt. 15. 22:07
Szia.Nálunk akkor szopiztatom amikor ő igényli.Nem órához igazodom,hanem a babához.Az én kicsim/harmadik baba/ 7 hós koráig csak anyatejet kapott.Most 13 hónapos.Én fokozatosan kezdtem a hozzátáplálást.Nem volt könnyü,csak anyatej kellett neki.Én megmondom őszintén,hogy még éjszaka is felkel legalább háromszor szopizni.Tíz perc alatt megeszi,és szunya.Én próbáltam bébiételt,de egyik másik olyan rossz,hogy inkább husi leves levében összetörtem répát,krumplit,és azt imádta.Mostmár kockázva teszem bele a húslevesbe ezeket.Próbálj kóstoltatni vele minél több mindent,hátha rákap valamelyik ízére.
2009. okt. 15. 22:01
Ki hánykor eteti, és mivel az ennyi idős babáját? Az is érdekelne, ha a szopizós babája nem fogad el semmilyen tápszert, és tejpépet sem, miket eszik? Éjjel másnak is sűrűn felébred, a még szoptatott, hasonló korú picije?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook