Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első osztály fórum

Az első osztály (beszélgetős fórum)


25. rencsilany (válaszként erre: 24. - F94c04200e)
2010. márc. 12. 15:03
van valami változás?
2009. okt. 17. 22:04
Tegnap du.a fiamért menet,újra összefutottam a tanárral,aki "örömmel"számolt be arról,hogy a fiam milyen ügyes volt az olvasásnál,szép hangosan olvasott,stb.Aztán jött a papolás,hogy a sulin kívül is kell velük foglalkozni,és nem vasárnap este 9-kor észbekapni hogy elő sem vettük még a hétvégén az olvasókönyvet.Miről beszél ez???Gondoltam magamban ez tényleg nem komplett.Minden nap suli utá szánunk az olvasásra 1órát,de már nemvolt kedvem ezt elmondani neki.Szerintetek?Komolyan mondom ez tiszta őrület lesz ha így megy tovább.Sőt tegnap kapásból kapott 2 p.csillagot is.Persze a fiam örült,én meg majdnem elbőgtem magam.De nem az örömtől.
23. rencsilany (válaszként erre: 17. - F94c04200e)
2009. okt. 17. 13:22

ez döbbenet!Megkülönböztetés ezerrel!Igy hogyan fog megtanulni az aki nem tud?!

Tényleg figyeld meg és beszélj más szülőkkel is.Aztán lépj!Szegény fiad,sajnálom!:(

2009. okt. 17. 06:52

Sajnos az ember egyedül csak úgymond "széllel szemben pisil". Végigvittem már 1-2 harcot, sőt folyamatosan küzdök, de sajnos muszáj, ha valamit el akarok érni a kölykökért. (Ne értsetek félre, nem az a paraszt szülő vagyok, akinek semmi sem jó, és csak beleugat a tanár munkájába. Ettől én is hányok. Sajnos én alapvető dolgokért tépem a számat, de ez más kérdés, ezzel nem akarom offolni a topicot.)


De a szülőkkel is gond van, morogni mindenki tud, de he kellene tenni valamit, inkább meghúzzák magukat, és nem mernek a tanárnak szólni. De ez hülyeség.


Ha első szóra nem sikerül elérni valamit, hát sajnos akkor az nem lesz könnyű meccs. Ezért kell mindenképp szerezned magad mellé valakit. Hogy ne 1-1 legyen az arány.

És ami a legfontosabb, mindent higgadtan, mosolyogva kell előadni. Ez nagy "fegyver", sokan nem is tudnak rá mit reagálni.

21. Boszy28 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2009. okt. 16. 22:09

ez nagyon jó ötlet!

Hihetetlen, hogy vannak ilyen tanító nénik, de sajnos tényleg. :(

Ez a tanítónéni nem a pályára való.

Az a baj, hogy sokan még csak a kollégáktól sem viselik el a kritikát, nemhogy a szülőtől. Pedig építő jellegűnek kellene felfogni, nem b.szogtatásnak.

20. L.Niki18 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2009. okt. 16. 22:01
Igazad van, így kellene próbálkozni!
19. andi6020 (válaszként erre: 17. - F94c04200e)
2009. okt. 16. 20:19
Bakker! Ez hihetetlen! Nem próbáltál meg beszélni más szülővel is?? Én Szmk vezető vagyok, és tapasztalatból tudom, hogyha ha többen vagytok, jobban eléritek amit akartok. De csak finoman.
18. L.Niki18 (válaszként erre: 17. - F94c04200e)
2009. okt. 16. 13:30
Szerintem majd ismét beszélni kell a tanító nénivel. Sok szerencsét és kitartást. Nemm hiszem el, hogy még mindig vannak ilyen tanárok, szomorú. :-(
17. f94c04200e (válaszként erre: 16. - Rencsilany)
2009. okt. 16. 13:07
Tegnap aztmondja a fiam:Olvasni kellett az osztályban,de csak azoknak akik tudnak(!!!),a többieknek be kellett zárni a könyvet.Nehezen akarom elhinni,de olyan természetesen mondta ezt a fiam,azután is h.többször rákérdeztem,majd leesett az állam.Most eldöntöttem,várok egy hetet a mai nap után,aztán...Sajnos fogalmam sincs mit tegyek.
2009. okt. 16. 12:56

nekem örök emlék maradt,mikor kislánykoromban jött a suliba a Mikulás.Bejött az osztályba és a 2-3 kitünő tanuló kapott csomagot.A többiek semmit,mintha ott sem lettek volna.

Akkor egy ilyen mindennapi dolog vajon milyen nyomokat hagy egy gyerekben?

Az én lányom is most elsős,de hála égnek ilyet nem tapasztaltam.

15. f94c04200e (válaszként erre: 14. - Boszy28)
2009. okt. 16. 12:43

Szia!

Reggel hamarabb mentünk,mert tudom nemszeretik ha közvetlen óra előtt taktálják őket.Szóval rákérdeztem ,a válasz:hááát hiányzott is,de amúgy nincs vele semmi gond.Majd kérdeztem hogy ha valamit még pótolnunk kell azt szeretném tudni.-Félénk a kisfiú,visszahúzódó,lassabban olvassa össze az eddig tanult szavakat.Mondtam hogy akkor segítsen nekem azzal hogy noszogassa kicsit.Hát ennyit tudtam tenni,egyébként is elbeszélt a fejem fölött,amit nehezen viselek,pedig marhára nemvagyok lázadó típus.És abban is biztos vagyok hogy nem fog semmit tenni.

14. Boszy28 (válaszként erre: 13. - F94c04200e)
2009. okt. 15. 22:04

Beszélj a tanítónénivel!

Remélem, hogy megérti a problémádat, ezeket tudnia kellene kezelni.

Az a baj, hogy vannak olyan "kedves" pályatársak, akikben eleve megvan az első benyomáskor, ki lesz a kedvenc.

Remélem, a kisfiad tanítója nem ilyen, és nem rajta jön le, ha beszélsz a tanítójával.


Most megyek, de holnap leszek.

Jó éjt!

13. f94c04200e (válaszként erre: 10. - Boszy28)
2009. okt. 15. 21:51
Nagyon igazad van.Engem az bosszant hogy tud a fiam mindenre válaszolni,itthon is visszakérdezem,semmi gond.Csak benn nem kérdezik,pedig jelentkezik ő is.
12. f94c04200e (válaszként erre: 11. - L.Niki18)
2009. okt. 15. 21:48
Köszönöm a tanácsokat,jó éjt mindenkinek.Várom a holnapot.
11. L.Niki18 (válaszként erre: 9. - F94c04200e)
2009. okt. 15. 21:41

Mond neki meg őszintén amit gondolsz erről az egészről, de nehogy zokon vegye mert akkor mlg rosszabb lesz. De mond el neki, hogy ilyenkor egy gyermek fejében rengeteg minden lejátszódik. Ha nem jelentkezne akkor is kérdezzen rá a gyermekedtől is, hogy ő tudna e válaszolni a kérdésére, és bíztassa ő is a gyerkőcödet! Sok szerencsét és kitartást!

Jóéjt nektek!

2009. okt. 15. 21:41

Én tanító vagyok, de az ilyen viselkedésen még én magam is meglepődöm.

Minden gyermeknek kell a sikerélmény, a dícséret, főleg a csendesebbeknek, visszahúzódóbbaknak, hiszen első osztályban az első 1-2 hónapban dől el, hogy a gyerek szeretni vagy utálni fogja az iskolát.

A dicsőségtáblától falra mászok, mert nincs két egyforma gyerek és minden gyerek jó valamiben.

Sajnos manapság az első osztály is teljesítményorientált, a lényeg, hogy bárhogy is, de karácsonyra tudjon olvasni a gyerek.

Még ha tud is, kérdem én: értő olvasás lesz az?

9. f94c04200e (válaszként erre: 8. - L.Niki18)
2009. okt. 15. 21:28
Biztosan.Próbálom itthon helyrerakni,de ez nem mehet mindig így.Nagyon remélem váltzik majd valami.Reggel megpróbálom megkérdezni a tanárt hogy is van ez,de látom megint nem ad egyenes választ.
8. L.Niki18 (válaszként erre: 7. - F94c04200e)
2009. okt. 15. 21:19
Szerintem kis szégyenérzet lehet benne van a gyerekben nem? :-( Szegénykék!
2009. okt. 15. 21:12
És tényleg mi játszódhat le abban a gyerekben ott az osztályban amikor a tanár állandóan azokat osztályozza akik többet tudnak az átlagnál?
6. f94c04200e (válaszként erre: 4. - Klarika5)
2009. okt. 15. 21:09
Hát ma már én is levoltam ásva a föld alá szó szerint.Itthon olyan jó tanulni vele mert látom hogy lelkes.Még nekünk nemvolt szülői,így hétköznap pedig képtelenség bármit is kérdezni tőlük,akkora a káosz.
5. L.Niki18 (válaszként erre: 4. - Klarika5)
2009. okt. 15. 21:07
Halljátok ez nem semmi! Ezek a tanárok nem tudják milyen rossz ez egy kisgyereknek? Na ha a gyermekem kezdeni fogja a sulit (még odább van mert még csak 3 éves lesz márciusban) én el fogok szépen beszélgetni a tanárjával!!
2009. okt. 15. 20:55
Ó, nekem is olyan rosszul esett, mikor elmentem a szülőire, s a dicsőségtáblán ott volt a névsor, volt olyan csajszi, akinek már pótlapot kellett kirakni, annyi volt a piros pontja, az enyémnek meg se piros, se fekete. Kérdeztem is tőle,hogy ő nincs is ott az osztályban? Azt mondta, ő nem jelentkezik,nem gyors, mindig lemarad, csak a atöbbiek kapnak. Így aztán csináltunk egy otthoni ellenőrzőt, amibe én írtam piros pontokat, hogy a lelke helyrebillenjen.:) Hülye szokás, hogy az átlag, csendes gyereket nem veszik észre, pedig ők is szeretnének dicséretet.
2009. okt. 15. 20:37
Kérdezetem tőle ma is,aztmondja hogy a tanár állandóan azokat szajkózza akik tudnak olvasni.Nekem ez sajnos nagyon elkeserítő.Akkor ma már követelmény hogy úgy kezdje a gyerek a sulit hogy folyékonyan olvas?
2. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 1. - F94c04200e)
2009. okt. 15. 20:34
azért van kevesebb csillaga mert hiányzott akkor amikor a többiek kapták.nem gond,szerintem ha órán minden oké akkor majd gyarapszik neki is..
2009. okt. 15. 20:32
Sziasztok.Ki jár hasonló cipőben?Szóval a bajom a következő:Fiam most első osztályos a másfél hónap alatt szerzett egy egész komoly piros csillagot.Ezt az ellenőrzőbe,amúgy van neki már elég sok azon kívül is,a munkafüzetekbe.Nem rossz gyerek,sőt inkább igyekvő,érdeklődő.Kimaradtunk idáig nem összesen 9 napot,betegség miatt,ezt itthon fölhoztuk.Az o.társaknak már tele az llenörző p.csillaggal,viszont ha kérdezem a tanárt van-e valami ami esetleg hiányos tudás lenne,a válasz rá:nincs,sokat jelentkezik,szépen ír,stb.Akkor??Kérdezzem meg miért nincs akkor annyi csillaga mint a többieknek??Ez olyan kellemetlen.Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook