Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi állampolgár, hogyan igényelhet Mo-n TB kártyát? fórum

Külföldi állampolgár, hogyan igényelhet Mo-n TB kártyát? (tudásbázis kérdés)

2009. okt. 15. 12:24
Pár évvel ezelőtt mi a megyei Egészségbiztosítási Pénztárnál igényeltünk és kaptunk Tb-kártyát a külföldi állampolgárságú páromnak.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2009. okt. 15. 11:45
Bocs a helyesírási hibákért ! Rohanok el. :)
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2009. okt. 15. 11:44
Az uniós országokban van olyan biztosító, hogy nem kell fizetni semmit a eü. kártyáját és személyi adatait lemásólják és az adott ordzág biztosítójának nyújtják be. Ezek szerint ez nem ilyen. Akkor viszont itt tényleg kellene fizetnie érte. :( Amennyiben hazánkban tarkózkodik huzamosabb ideig akkor viszont az APEH-ot kell felkeresnetek é havi kb. 4.500.- ft eü. biztosítást kell fizetni, hogy legyen érvényes TAJ kártyája. Azt úgy tudom mindig az év kezdetétől kell fizetni visszamenőleg is ami egy milliós műtétnél piti. Ahol éltek (ahova tartoztok (APEH) az ügyfélszolgálati irodát keresd fel és őkbővebb felvilágosítást tudnak adni.
4. mimmo33 (válaszként erre: 3. - Ekka)
2009. okt. 15. 11:36
És ő milyen állampolgár?
3. Ekka
2009. okt. 15. 11:30
A helyzet a köv. Nevelőapukám Mo-n lett rosszul, kórházba került, és műteni kellene. A doki azt javasolta, hogy váltson Mo-ra TB-kártyát, hogy ne kelljen több millió ft-ot kifizetni, amit ugye később a saját országában visszaigényelhet a biztosítójától!
2009. okt. 15. 11:26
Ha uniós országból jött, akkor itt érvényes a kártyája.Ha nem akkor szerintem csak akkor ha állampolág...de lehet hogy rosszul tudom
1. Ekka
2009. okt. 15. 11:25
Külföldi állampolgár, hogyan igényelhet Mo-n TB kártyát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook