Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 éves kisfiam balkezes. Hogyan tudom elmagyarázni merről - merre kell haladni a ceruzával? fórum

3, 5 éves kisfiam balkezes. Hogyan tudom elmagyarázni merről - merre kell haladni a ceruzával? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. nayloon (válaszként erre: 17. - 363d535da9)
2007. márc. 9. 19:40

nem teszel benne kárt, ha segítesz szinezni, deeeeeeeeee ha kettőt csináltok te is egyet, ő is egyet ,e gyütt dolgoztok, talán jobban tetszik neki, és mégis segítesz!!!

nem zavarsz bele a fejlődésében, érik ő magától is!!!

17. 363d535da9 (válaszként erre: 16. - Nayloon)
2007. márc. 9. 19:32

Nagyon aranyos vagy! Köszönöm szépen a tanácsokat!

Milyen véletlen, épp most vettem neki háromoldalú cseruzát. Viszont most is csak ismételni tudom magam: Nem én modom, hogy szinezzen, hanem Ő kéri, hogy szinezni szeretne és segítsek neki!!

Viszont a nagyok problémájából adódóan félek tőle, hogy valamit bezavarok a normális fejlődésébe, ha rosszul magyarázom neki amire kíváncsi.

16. nayloon (válaszként erre: 13. - 363d535da9)
2007. márc. 9. 19:13

Nekem is vannak tapasztalataim, mert óvónő vagyok!!!!

Én azt ajánlom, hogy inkább fejleszd a fimonmotorikáját, hagyd hadd alkosson magától, ami jólesik, ne kösd határok közé, élvezze az ecset ceruza adta lehetőségeket, ahogy jól esik, nem fogja azt lemásolni ha te jobb kézzel húzol egy vonalat, vegyél neki 3 oldalú ceruzát, az segíti a jó ceruza fogést, erősítsd az ujjait apró munkákkal, gyöngyfűzés, gyurma, sütemény csipegetés, papír tépés, pötyi, és alakulni fog!

Ő még nem érti, balról jobbra haladunk a papíron, ezt később tudatosítsd mert most semmi értelme!!!!!!!!!!!!!

15. nayloon (válaszként erre: 12. - 5464505f6a)
2007. márc. 9. 19:08
Ez egy kissé más dolog, mint az átnevelés, szó sem volt erről!!!!!!
14. 363d535da9 (válaszként erre: 12. - 5464505f6a)
2007. márc. 9. 19:06
Könyörgöm! NEM AKARJUK ÁTNEVELNI! PONT EZÉRT KÉREM A SEGÍTSÉGET, HOGY VALAKI, AKI BALKEZES SEGÍTSEN, HOGY MIT TANÁCSOLJAK NEKI!!!!!!!
2007. márc. 9. 19:04
Nálunk a két nagy is és a kicsi is két kezes volt amikor elkezdték használni a kezüket. A legnagyobbnál idővel kialakult, hogy a jobb keze az ügyesebb, de egy vizsgálatnál kiderült, hogy kereszt dominanciája van és keverte a jobb- és bal oldalt + dyslexiás+dysgraphiás. A középső a mai napig is ügyesen használja mindkét kezét, de úgy ír jobb kézzel, mintha balkezes lenne. A kicsinél meg így alakult ki a balkezesség. Én anno bölcsődében dolgoztam, mint gondozónő, úgyhogy vannak tapasztalataim ezzel a problémával, de mivel a bölcsődében tényleg csak firkálnak még a gyerekek, ezért nem tudom, hogy mi a legmegfelelőbb. A rajzolás viszont előkészíti majd az írást, és nem mindegy, hogy mi hogyan rögzül benne. Félreértés ne essék! Se kétségbe nem vagyunk esve emiatt, se nem befolyásoljuk, hogy melyik kezét használja, se a rajzolást nem erőltetem, de őt érdekli a dolog, ő kéri, hogy mutasd meg! És itt jön az én dilemmám, hogy mivel én jobb kezes vagyok nem tudom, hogy ebben az esetben mit mutassak neki.?
2007. márc. 9. 19:04
Én balkezes vok:) Miért kellene átnevelni? Régebben nekem is sokszor mondták,h ne úgy vágjam a kenyeret,ne úgy fogjam a kést,mert elvágom a kezem,de nem értettékmeg,h nekem igy a természetes és képtelen vok úgy,mintha jobb kezes lennék.
2007. márc. 9. 18:58
Hagyd hadd alkosson magától, amihez kedve van!
10. nayloon (válaszként erre: 8. - 363d535da9)
2007. márc. 9. 18:57

Nem alakul ki, sőt, 5 éves kor körül alakul ki a dominancia, hogy melyik agyféltekéje lesz domináns, nekem van olyan hatévesem akinek még nem alakult ki!!!!!

Attól hogy bal kézzel eszik még nem nam balos!

2007. márc. 9. 18:53

SZerintem karos egy gyereket atnevelni jobb kezesnek, ha a bal kezevel kezd el irni, rajzolni. Erdemesebb inkabb arra koncentralni, hogyha a bal kezevel is irna, azert a jobb kezet is tudja hasznalni, mint a balt, ha nem is irni vele. En jobb kezes vagyok peldaul, de 6 eves korom ota zongorazok, ezert automatikusan a bal kezem is ugyanugy tudom hasznalni mindenre, mint a jobbat, ugyanolyan eros stb.

Az agynak is jobb, ha mindket felunk egyforman aktiv.

8. 363d535da9 (válaszként erre: 6. - Nayloon)
2007. márc. 9. 18:52
Nem aggódom emiatt, de 99 % hogy bal kezes. Soha nem szólunk rá, de mindig bal kézzel eszik, bal kézzel nyúl a dolgokért, bal kézzel vet keresztet stb. Azonkívül ennyi idős korra már kialakul, hogy melyik a domináns oldal.
7. 363d535da9 (válaszként erre: 3. - Nayloon)
2007. márc. 9. 18:50

Nem igazán magyarázatról van szó, hanem arról amikor az ember irányítgatja a kis kezét, hogy:

Látod ez a Mici mackó ruhája, ez piros és próbáld meg befesteni!

Erre a gyerek azt mondja, hogy : Nem tudom hogy kell! Mutasd meg!

Az óvodában is színeznek, rajzolnak, festenek. Itt nem nemtudom én milyen művészi alkotásokra kell gondolni, de azért támpontot tudni kell neki adni.

6. nayloon (válaszként erre: 4. - 363d535da9)
2007. márc. 9. 18:48

Értsd meg nem is biztos hogy balkeze, nincs kialakulva ennyi idősen, még cserélika akezüket, majd ez később alakul

még ne aggódj ezen

2007. márc. 9. 18:46
3 és fél évesen még nem alakult ki a dominanciája, és még egyátlán nem érzékeli a jobb és bal közötti különbséget. Az oviban sok ilyen dolgot fognak csiálni, és kifog alakulni, de ha nagyon akarsz neki segíteni, bár szerintem nem kéne erőltetni, akkor a lap bal sarkába mindig rajzolj egy szivecskét vagy az ovodai jelét, és ezt jelezdneki, hogy azon az oldalon dobog a szíve. Bár a lényeg nem ez, mnert ő még firkál, most ismergeti a rajzolás örömét, ne erőltess semmit, lehet nem is balkezes
2007. márc. 9. 18:46

A kérdés valószínűleg így nem egyértelmű, tehát:

A legkisebb fiam 3,5 éves bal kezes és most kezd igazából érdeklődni a rajzolás színezés iránt. Nem igazán tudom, hogy hogy is magyarázzm neki az irányokat.

Mert ugye a jobb kezes gyereknek azt mondom, hogy színezés, festés jözben balról jobbra haladunk és fentről lefelé.

Ebből egyértelműen a balkezesnek azt kéne mondani, hogy jobbról balra haladunk, mert neki úgy esik kézre. Igen, de ha ezt így megszokja, nem fog gondot okozni az iskolában az írásnál, olvasásnál stb.???? A legnagyobb nem volt bal kezes, mégis gondot okozott neki a jobb és bal oldal orientációja.

2007. márc. 9. 18:44
szerintem még nem nagyon kellene magyaráznod, kicsi még ő ehhez
2007. márc. 9. 18:43
Ezt nem értem. Ha te nem vagy balkezes, akkor egyszerűen csak mindent fordítva magyarázz. Mi ebben olyan bonyolult?
2007. márc. 9. 18:41
3, 5 éves kisfiam balkezes. Hogyan tudom elmagyarázni merről - merre kell haladni a ceruzával?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook