Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közgyógyom 6000 Ft havonta, a gyógyszereim 21600 Ft, ki tud segíteni, hova forduljak? Rokkantnyugdíjam 56000, özvegyivel együtt. fórum

Közgyógyom 6000 Ft havonta, a gyógyszereim 21600 Ft, ki tud segíteni, hova forduljak? Rokkantnyugdíjam 56000, özvegyivel együtt. (tudásbázis kérdés)

1 2
43. 26c9a8950c (válaszként erre: 42. - Eandi78)
2012. szept. 10. 19:10
Köszönöm.
42. eandi78 (válaszként erre: 41. - 26c9a8950c)
2012. szept. 10. 19:04
Igen, ő elvileg egyedülálló. Mi is így laktunk, soha nem kellett beírni a nagyszülőket. Ha mégse működik külön helyrajzi szám kell a 2 szintnek/lakásnak.
2012. szept. 10. 18:59
A segítségét kérném azoknak akik ebben járatosak. Édesanyám 42755 ft nyugdíjat kap. Egy házban élünk, de nem egy háztartásban. Mi fennt lakunk az emeleten a férjemmel és két kiskorú gyermekkel. Amikor közgyógy igazolványt akar igényelni beírhatja, hogy egyedülálló?
2011. júl. 13. 09:14
Pont tegnap tudtam meg az OEP-től, hogy hiába kerül a betegnek a havi gyógyszere X ezer Ft-ba, ha azokat az OEP nem támogatja. Akkor bizony, alacsony a közgyógy keret. Ami még sajnálatos, a háziorvosoknak nincs is rálátása - az oep-es ügyintéző mondta -, hogy mely gyógyszerekre ad az OEP támogatást. Kiemelt támogatást általában a daganatos betegségekre szedett gyógyszerekre adnak.
39. mara58
2010. jan. 15. 19:05
Szia!Nem a jegyző hanem az OEP-nél döntik el.A háziorvos listája alapján.Ha fellebbezést adunk be akkor kell a jegyzőhöz menni.Ő továbbítja az OEP-nek.
2010. jan. 15. 11:21
Sziasztok! A közgyógy adható havi összeget a jegyző állapitja meg?
37. 035bae3aff (válaszként erre: 35. - Mara58)
2009. nov. 14. 21:28
Köszi már voltam kb 15 orvosnál... Sőt gyógyszereket is szedek.
2009. nov. 14. 18:53

Én is félek vagy inkább tartok mindenféle változástól,új dolgoktól,nekem se volt eddig se könnyű életem,már-már én is gondoltam néha rá hogy pszihológushoz kéne mennem.Ezért sose merek változtatni,pl.ha rossza kapcsolatom,nem merem otthagynia párom,mert félek hogy nála csak rosszabb jöhet,inkább értékelem a megszokást,meg hogy ő még úgy ahogy elfogad.Meg pl.előző munkahelyemet se hagytam ott pedig már kifizetni se akartak rendesen,mert úgy gondoltam,akkor megint az új hely,új munkatársak,új emberek megszokása stb.De megoldották helyettem,mert aztán még én lettem elküldve,mondván hogy majd találok olyan helyet ahol időbe tudnak fizetni.Meg pl.a tömeget se szeretem,néha úgy érzem én is mindenki engem dumál ki meg ilyenek,ja és mondanom se kell,a szakmám pultos tehát emberek közt kell dolgoznom,ráadásul férfiak közt,sőt ittas férfiak közt.A munkáltató általában gyenya ebben a szakmában,a fennt írt dolgok miatt is,meg be se jelentenek...

De muszáj"tartani",összeszedni magunkat,mert arra kell gondolni,még előttünk az élet,gyerekeket kell felnevelnünk(bár a rendes férfi is ritka manapság),nekik nem mondhatjuk hogy nem,meg hogy nincs,mert nekünk fóbiánk van meg depink!

Gondolom akkor kapsz ezekre a dolgokra gyógyszereket is,s gondolom azok lehetnek a nagyon drágák.És én azt írtam neked is,hogy valamelyik hivatalos hely biztos ad még valami támogatást rá,de ahhoz oda kell menni,s kérni,igényelni kell.Szüleid biztos elmennek veled,s segítenek ott beszélni is+minden,nameg ha ismerteted velük a betegségeid biztos megértik,miért nem egyedül mentél oda.Pl.az önkorm.is pl.azért IS van,hogy ilyen dolgokban is segítsen rajtunk,s ezt a segítséget el kell fogadni,de ezt jelezni kell nekik,különben ők maguktól nem adnak semmit.

35. mara58 (válaszként erre: 34. - 035bae3aff)
2009. nov. 14. 16:41
Fiatal koromban én is hasonlóan éreztem magam.De elmentem Ideggondozóba és nagyonsokat segítettek.A beszélgetések az orvossal és gyogyszer.Csodát tud müvelni.Pár hónap és egészmás ember lennél.Tapasztalatból mondom.Nem kell szégyelni ha valaki orvosi segítséget kér!Még ha 26éves is.
34. 035bae3aff (válaszként erre: 33. - Nadine81)
2009. nov. 14. 09:32
Szociális fóbia és mélydepresszió, ez mellett pajzsmirigy alulműködés de ez már nem nagyon tartozik ide. Nem birok elmenni egy állásinterjura se, tegnap is odaértem olyan szinten rosszul lettem, hogy majdnem ugy kellett mentőt hivni. Minden ilyen helyzetben rosszul vagyok, pl. vizsgázás, hivatalos ügyek, remegtem, eszméletlen feszült voltam,elment a hangom, vörösödés, szédülés, magas vérnyomás hirtelen. stb :( már ugy éreztem erre se vagyok képes inkább lekéne rokkantositani
33. nadine81 (válaszként erre: 32. - 035bae3aff)
2009. nov. 13. 21:45
Sajnálom,tényleg rossz lehet,én nemis akarok itt okoskodni meg tippeket adni,hisz azt a legkönnyebb,ezt én is tapasztalom az élet más területein,s tudom hogy ez zavaró.Én igazából inkább beszélgetés szinten próbálok itt a fórumban"lelki erőt"vagy nemis tudom mit adni.De szerintem nektek sem ez kell,hanem anyagi támogatás a gyógyszerekre stb.Ezért írtam,hogy az önkormányzat vagy családsegítő szolgálat felé kellene fordulni,jobb ötletem nincs.Tudom,hogy nehéz odamenni stb.de oda mehetsz szüleiddel vagy tesóddal ha van,úgy talán könnyebb.Neked milyen betegséged van amúgy?(persze csak ha van kedved írni róla).Milyen munkát keresel?
32. 035bae3aff (válaszként erre: 24. - Nadine81)
2009. nov. 13. 20:34
Mégis milyen segitség után járjak? :( mellette meg szociális fóbiám is van ma voltam állásinterjún vagyis lettem volna de amint odaértem olyan rsszul lettem hogy nem birtam bemenni hiába szedem a gyógyszereket nyugtatókat 26 évesen annyira feszült voltam hogy áá :(((
31. mara58
2009. nov. 12. 22:38
nadine81!Köszönöm a privát leveled!Eddig kersgéltem de még nem találtam megoldást!Nem adom fel!Holnap folytatom.Jó éjszakát,jó pihenést!
30. mara58
2009. nov. 12. 22:28
globus!Nem bántani akartalak,csak segítséget vártam.Hátha tud valaki olyan szervezetet ahol a beteg kisnyugdíjasnak támogatást tudnának adni.Hidd el ha el tudnék menni dolgozni,nem kérnék segítséget.Mivel fiam és férjem is meghalt igy családom sincs aki segíteni tudna.Kérlek ne lépj ki!
2009. nov. 12. 22:26
Hm,még a végén az is kiderülhet,hogy az OEP hibázott,s csak elfelejtették"kipipálni"az arra vonatkozó rubrikát:)Mindenképp utána kell járni,már a mamának is mondtam,ezt így nem lehet.
28. globus (válaszként erre: 27. - Globus)
2009. nov. 12. 22:01
Innentől nem írok többet.
27. globus (válaszként erre: 25. - Mara58)
2009. nov. 12. 22:00
Közgyógyra úgy írnak gyógyszert, hogy két x van bejelölve: egyszer az eü. emelt, mert ez mindenkinek jár, másodszor ennek maradékára a közgyógy. Tehát nem a teljes összeg közgyógyra x-elve.
26. globus (válaszként erre: 25. - Mara58)
2009. nov. 12. 21:58

Lehetséges, de nem tudom, hogy mi az oka a fenyítő felkiáltójelnek, amit küldtél nekem. Nem bántottalak meg, csak beszélgettünk.

Le fogok szokni róla.

25. mara58
2009. nov. 12. 21:52
globus!Hogy extrék e az allergiás és aszmás gyogyszereim és pipám azt nem tudhatom.De szakorvos írta fel.Közgyogy nélkül is TBtámogatással több mint 9ezer.A többi más betgségeimre van.Vérnyomás,"csigolyám összeroppant kettő,glaukoma,depresszio,és még stb.Igy jön ki a 21600ft.Mindegyik felírható lehetne KGYre.Most szenvedek mert fájdalom csillapítókat már felét sem szedem.De ezt ugy sem ért az meg aki nincs ilyen helyzetben.
24. nadine81 (válaszként erre: 23. - 035bae3aff)
2009. nov. 12. 21:01
És Te?Utánajártál valami segítség után már?Talán arra felétek jobb lehet a helyzet ilyen téren(önkorm.stb.),mint pl.Maráék felé,falun.
2009. nov. 12. 20:22
Nekem a tb-ém havonta 4500 , a gyógyszereim kb. 15 ezer. Szüleimmel élek, 26 éves vagyok két éve nincs munkám
2009. nov. 12. 18:12
Valami olyasmiről is hallottam,hogy önkormányzatnál gyógyszertámogatási segélyt is lehet kérni.Legalábbis itt a vas megyeinél.
21. globus (válaszként erre: 4. - Mara58)
2009. nov. 12. 14:34
Az SZ-betűsek elvileg kedvezményesek a nem közgyógyosok számára is, ha arra van javaslat. Ezek nem túlzottan nyomják fel az összeget, hacsak nem különlegesen extráról van szó.
2009. nov. 12. 13:50
Szia.írtam privit,bár konkrét segítséget én se tudtam javasolni.Én inkább arra gondoltam,hogy valahova csak lehet írni ebbe az ügyben itt neten az OEP-nak.
19. mara58
2009. okt. 15. 17:06
Itt Tolna megyébe nem találtam az interneten semilyen szervezetet aki a segitségemre tudna lenni.Az Oep országos szervezetéhez szeretnék fordulni de az is Bp-van.És az interneten nem tudtam panaszom megírni,mert nincs hova.Minden papíromról van másolat.Elkértem a háziorvostól. De ugylátszik a falusi kisemberrel nemtörődik senki! Levagyunk fügyülve.
2009. okt. 15. 16:32
A férjem mondja, hogy még karitatív szervezetekhez menjél el: Máltai Szeretetszolgálat (gyógyszereket is ad a rászorulóknak), vagy Magyar Caritas-hoz, vagy a Vöröskereszthez.
2009. okt. 15. 16:29

Sajnos, ahol a szüleim laknak, abban a faluban is ennyire semmilyen a segítségnyújtás az önkormányzat részéről. Csak leszólják az embert, ha bemegy valamit megérdeklődni, és aztán a háta mögött meg jól kibeszélik...



Szerintem a közeli városba menjél el, és ott működik biztos Családsegítő szolgálat, ott kérdezzél rá...

16. supin (válaszként erre: 15. - Mara58)
2009. okt. 15. 14:55
Személyesen beszéltél valamelyikkel???
15. mara58
2009. okt. 15. 14:38
Már kértem segítséget de nem kaptam az önkormányzattól.De még azt sem tudták megmondani hova fordulhatok.Magyar embernek nincs ,vagy nemtudják hol van olyan szervezet aki segítene.Ahhoz "sok" a nyugdíjam,hogy ők segiteni tudjanak.Kár hogy egy szakember nem olvassa kérdésemet.De ha nektek van ilyen ismerősötök kérlek segítsetek!
14. supin (válaszként erre: 12. - 97e35043a4)
2009. okt. 15. 11:26
Bocs nem neked írtam...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook