Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen állat való bérházba, albérletbe? fórum

Milyen állat való bérházba, albérletbe? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 25. 19:32
Törpenyúl- (kistermetű,kedves,simizhető,akár szobatiszta is!) Hörcsög (de ők rövidéletűek),tengerimalac (hazaérkeztedkor visítva örül neked)
2010. aug. 25. 18:59
Cica, kisebb méretű kutya, rágcsálók, madár. Ezek akkor, ha nem csak nézni akarod őket :) mert pl ha halat veszel, azzal nem tudsz játszani vagy annyit foglalkozni.
2010. aug. 25. 18:46
halak,tengerimalac,hörcsög,teknős, madár(bár én ellenzem a madarak lakásban tartását), macska...
35. c95c921ae7 (válaszként erre: 33. - Teem)
2010. aug. 25. 17:56
Igazad van:) De a lakásméretét sztem elírtad:)
2010. aug. 25. 17:49
A mi albérletünkben hörcsögök vannak - ők biztosan nem piszkítják össze a lakást :)
33. Teem
2010. aug. 25. 17:28
Mi egy 26nm-es panelban lakunk van 2 cicánk az egyik fiú a másik lány de a fiú ki van herélve. Van két teknősünk egy fiú és egy lány, most akarjuk őket nagyobb akváriumba tenni egybe egy 160L-esbe.A kisebb akvárium meg ami megmarad abba akarunk halakat tenni. A Főbérlőnek semmi kifogása nem volt egyik állat ellen sem, ha lett volna akkor úgy sem ezt a lakást választjuk hanem egy másikat. Mert ez nálunk feltétel volt hogy az állatok jöhessenek. Amúgy tiszta a lakás és a macska almozása illetve szőre semmilyen káoszt nem okoz a lakásban ha valaki igényes a környezetére.
32. daroki (válaszként erre: 31. - Daroki)
2009. okt. 19. 10:31

Közben olvastam,hogy nem lenne időd a kutyusra.Nekünk volt ékszerteknősünk is,jó nagyra megnőttek,sosem volt gond a szemükkel.Szerencsére!

Még van 3 hörcsögünk is,na én elvagyok velük,de ha ők már nem lesznek,akkor többet nem is tervezem,hogy lesznek.

31. daroki (válaszként erre: 2. - 3c111cc40f)
2009. okt. 19. 10:28

Szia!


Panelos vagyok,két kutyával.Havaneseim vannak,ha kertes házam lenne,akkor is benti kutyák lennének.

Semmi gondom nincsen velük,sztem bátran tarthatsz kutyákat.

2009. okt. 15. 18:31
Nekünk egy 250 literes akváriumunk volt.Rengeteget ültünk előtte, nyugtató volt, és a lakás dísze is szerintem.Egy fél évben 1x bőven elég a teljes takarítás, havonta egy kis vízcsere, napi 1x kaja , és ennyi a gondozása.Minél több a víz mennyisége, annál inkább öntisztíó lesz.
2009. okt. 15. 18:16
Igazából nem kutyára vagy macskára gondoltam. Hiszen mindketten reggeltől estig dolgozunk, tudom hogy egyrészt nem lenne rá elég időnk másrészt meg nem tudnánk sétáltatni, és a lakás is egy szobás. Én pl ékszerteknősre gondoltam nem tudom, van-e valakinek. Nekem régebben volt, de mindegyiknek begyulladt a szeme, és bármit csináltunk vele, nem gyógyult meg
2009. okt. 15. 14:14

Amúgy szerintem nem az a fontos hogy albérlet-e vagy saját lakás.Olyan házban ami nem kertes és az állat nem tud saját magától ki-be rohangálni,én nem tartanék sem kutyát, sem macskát.

Nálunk a szülőknek volt kutya mikor gyerek voltam.Csak azt láttam hogy állandóan le kell vinni, mindegy hogy esik vagy süt a nap, vagy havazik,eteni kell, ápolni, néha nem kevés pénzen oltatni, van olyan mint egy gyerek.Nos macskánk nem volt, de van olyan ismerősöm akinek van, és tudom mit tesz egy lakásban tartott macska.És ráadásul a fiú macskák még jelölnek is ,és azért elég gáz ha itt-ott macska jelölés szag van :(

Ráadásul azért hiába tisztán tartható az alom, de ha az ember dolgozik, és mellette van még gyerek is nem hiszem hogy higiénikus a pisis macska alom a fürdőbe pl.Meg azért az ember nem biztos hogy ráér arra hogy amint a macska ürít ott teremjen gumikesztyűbe, és kotorja az ürüléket.

Szóval ez nem lakásfüggő, hanem egyszerűen kutya vagy macska kizárólag kertbe való.

Vagy egyedül élő magányos öregeknek

2009. okt. 15. 07:12
Semmilyen állat. A lakásban EMBER szokott lakni.
2009. okt. 15. 07:02
Ha mindenáron állatot szeretnél, kérdezd meg a tulajt engedi-e. Ne legyen belőle probléma.
25. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 15. - Panka78)
2009. okt. 15. 06:33

:DDD

a macska meg alomba csinálja a szobában..az se különb, utána mag kotorhatod ki a kakát a budiba :)))

2009. okt. 14. 20:17
Hát én halat tartanék:) Csendes, meg egész kevés kosszal jár:) Tuti nem zavarja sem a szomszédot, sem a főbérlőt.
2009. okt. 14. 20:10

Nekünk volt macskánk lakásban, és bármennyire imádom is őket, még egyszer nem vállalnám. Felmászott mindenhova, csupa szőr volt minden, a falon kaparásnyomok voltak, nem bírtuk leszokatni a kanapéról, és neki még hozzá elég ideges természete is volt (nem lehetett pl. mellette hapcizni, mert egyből támadt, ugyanezt tette, ha megszólalt a mobil).

Arról nem is beszélve, hogy nem utazhattunk el hosszabb időre, már két éjszakára sem, akkor meg kellett oldani az etetését.

Viszont volt hörcsögünk is, ő jó volt, simán ott lehetett hagyni napokra, csak több eledelt elérakni. Nem is igényli annyira a törődést, mint egy kutya vagy macska. Kutyával meg ki nem mennék mínusz fokokban, esőben, szélben, úgyhogy alapból kilőve.

22. agis (válaszként erre: 21. - Jéghegy)
2009. okt. 14. 18:20

Kb tíz perc áttörölni a kuytát. És ha az egy jólnevelt eb, akkor nem fetreng a sárban.


Napi 30 percem van a kutya tisztaságára....

21. Jéghegy (válaszként erre: 20. - Agis)
2009. okt. 14. 17:31

Alfelét.. És mi van a tappancsával, meg a szőrével!?!?! Kinn fetreng az utcán, aztán a lakásban:((((((


Jó Neked egyébként, hogy így ráérsz egész nap a kutyát tisztogatni. Ugyan nem néztem az adatlapodat, de Te se suliba nem jársz, se nem dolgozol????

Közöm semmi, csak, ha ennyit lenn van a kutya, akkor feltételezem, hogy egész nap otthon vagy.

20. agis (válaszként erre: 15. - Panka78)
2009. okt. 14. 17:24
Nem kell elhigyj semmit, az én kutyám minden héten egyszer samponosan le van fürdetve, illetve egy nap 2x piszkít, 3x pisil, és minden alkalom után megmosom az alfelét. És nem nyalja az arcom....:)
19. agis (válaszként erre: 15. - Panka78)
2009. okt. 14. 17:23
Nem abban a kontexusban gondoltam a gyereket, mint amin te felháborodtál. Van olyan albérlethirdetés, ahol ki van kötve, hogy gyerekeseket nem látnak szívesen....
2009. okt. 14. 17:15
Meg az is más pl., ha az ember családiban tart állatokat, aztán néha-néha beengedi őket. (hideg, vihar, mit tudom én milyen indok):D
17. Szilvóca (válaszként erre: 13. - Agis)
2009. okt. 14. 17:13
Erre csak annyit mondok,hogy van olyan hírdetés,hogy ki van kötve,hogy gyerekesek ne jelentkezzenek.Egyébként találkoztam olyan kutyával,hogy leszedte a tapétát,az se jobb,mintha egy gyerek összefirkálná.Meg tényleg nem kéne egy lapon említeni a gyereket,meg egy állatot.
16. Jéghegy (válaszként erre: 15. - Panka78)
2009. okt. 14. 17:12

:D:D:D:D:D:D

Arról ne is beszéljünk, hogy a szaros seggét nyalja, utána meg beleliheg az arcodba!!!!

15. Panka78 (válaszként erre: 14. - Panka78)
2009. okt. 14. 17:09
Bérház kutya! X-szer le kell vinni. Sárba, mocsokba, sz@rba hempereg, aztán felviszed a lakásba!!! Ugye nem hiszed, hogy azt hiszem annyiszor lefürdeted?????????
14. Panka78 (válaszként erre: 13. - Agis)
2009. okt. 14. 17:06
Nehogy már egy lapon említs egy kutyát-macskát, egy kisgyermekkel, mert elhasalok!!!!!!!!
13. agis (válaszként erre: 12. - Szilvóca)
2009. okt. 14. 17:03
Ha a tulajdonos beleegyezik, miért ne tarthatna állatot? EGy kisgyerek nem csinál nagyobb koszt, mint egy kutya? A gyerek összefirkálja a falat:)
2009. okt. 14. 16:56
Szerintem albérletbe semmilyen,elkerülve a konfliktust a tulajjal.
11. Vercsy
2009. okt. 14. 16:53
sztem meg cicat nyugodtan tarthatnal,hiszen ha a szoret rendszeresen apolod fesulod akkor nem lesz vele gond.nekem 8cicam van es3kutyam,a cicak a hazba es a teraszon,de nagyobb rend van mint ahol nincs allat.
10. agis
2009. okt. 14. 16:50
Én albérletben lakom, társaasházban és van egy golden retrieverem. Egyelőre még csak 2 hónapos, de majd 30 kilós nagykutya lesz belőle. Itt a házban van egy másik nagytestű kutya is...és szerintem amíg a tulajdonos nem szabja meg, hogy nem tarthatsz, szerintem nyugodtan lehet....
2009. okt. 14. 16:48

csak hal!

kutya macska kizárt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook