Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudna valaki bevált páramentesítő praktikát javasolni? fórum

Tudna valaki bevált páramentesítő praktikát javasolni? (tudásbázis kérdés)


16. bertaerzs (válaszként erre: 1. - E1641dee25)
2012. márc. 15. 14:23
Minden hókusz-pókusz eredménytelen. Abban az esetben tűnik el végleg, ha szén/fatüzeléssel melegítjük az egész lakást. A konvektoros, vagy ki-bekapcsolásos egyenetlen fűtésnél (fürdőszoba)csak komoly berendezéssel lehet párátlanítani. Mi is küzdöttünk, mérgelődtünk, míg meg nem vettem az ALDI-ból egy készüléket (német), hihetetlen amit tud.5 literes víztartálya első nekifutásra félig lett, alig hittük el. Fürdőszobába használom főleg, mert csak egy kis villanyradiátor van.
15. -Ada-
2009. nov. 10. 16:22
Itt a szezonja megint... Valami tuti ötlet?
14. -Ada- (válaszként erre: 13. - Ekka)
2009. okt. 16. 15:49
ohhh. Az nagyon jó lenne, hátha.....köszi
13. Ekka
2009. okt. 15. 14:25

Pont tegnap láttam az újságban ilyen páramentesítő valamit. Olyan mint egy plüssállat (ez pingvin volt) és azt írták, hogy magába szívja a felesleges párát. (valami spéci anyag van benne)

És az ára sem volt eget verő.

Előkeressem az újságot?

12. g1977g (válaszként erre: 11. - E1641dee25)
2009. okt. 15. 14:16
próbáltam, nem jött be, mintha semmit nem csináltam volna. egy tálca só volt a szekrény tetején.
2009. okt. 15. 13:21
Hallottam 1 olyat, hogy 1 pohár sót kell kitenni, és az "felszívja" a pára 1 részét. Lehet benne valami? Túl egyszerűnek hangzik... :)
2009. okt. 15. 07:06

Főzésnél nyiss egy kis ablakot legalább résnyire.

Igy kimegy a gőz és nem csapódik le a pára.

2009. okt. 14. 23:40

... igen..

Az is ilyen elektronyos volt, az a nagy..

A vicc az, hogy ezt akkor mutogatta az ember, mikor is annó lakást néztem.. Na most adva van egy 30 nm-es kis lakás, és benne van egy bazi nagy párátlanító... Elég illúzióromboló volt.. (lévén az nem járt a lakáshoz..)

2009. okt. 14. 23:22
nálunk az összes szoba, konyha, fürdő, de még a wc is párás, és penészes volt. de annyira párás, hogy reggelre szinte folyt le a pára az ablakokon. egy vagyont költöttünk mindenféle páramentesítő tablettákra, meg penészölőkre. valahol olvastam ilyen nagy elektromos páramentesítő gépről, lehet kölcsönözni is. de ezt nem próbáltuk, mert közben csináltattunk egy kandallót. az addigi 20 fok helyett most 24-26 fok van a házban, és eltűnt a pára is, meg a penész is. Tehát tuti megoldás, ha jó meleget csináltok, bár ilyen gáz árak mellett mi még 20 fokot is alig tudtunk...
2009. okt. 14. 20:01

Érdekes, mert nekem tök párás a házam, mégsem penészedik semmi.. (azaz volt a fürdőben, de kinyírtam)

A szellőztetés meg nekem semmit nem ért, mert egész álló nyáron nyitva volt a fürdő ablaka, mégis vágni lehetett a párát. (tuti nem a víz miatt, mert az nincs még bevezetve)


Régen egy pasi nagyon áldotta a páramentesítő masináját, de az egy bazi nagy fehér izé volt.. 1 méter magas, meg vagy 70 centi széles.. :S

2009. okt. 14. 18:19
Ez engem is érdekelne... A ceresit nem rossz, van por formában is,ami zselévé alakul, ha van pára( ez jó az ágyneműtartóba) csak drága: 2 hét alatt megtelt és 100Ft/ db...:-( más ötletek?
5. xti_
2009. okt. 14. 16:38
szellőztetés.
2009. okt. 14. 16:29
:) Fűtünk, de mégis mindig tele vagyunk penésszel... :(
2009. okt. 14. 16:19

Ceresit STOP Pára

Nekünk nagyon tuti volt.

2009. okt. 14. 16:18
Fűtés... :( Nekem legalábbis ez volt a bevált, bár engem is érdekelne valami jobb praktika.
2009. okt. 14. 16:15
Tudna valaki bevált páramentesítő praktikát javasolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook