Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meningitis elleni oltás...pro és contra fórum

Meningitis elleni oltás...pro és contra (beszélgetős fórum)


15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Weberkitti)
2012. ápr. 25. 08:26

Az influenza oltáson én is vitatkozom magammal, de az utóbbi 2-3 évben én beadattam, mert legutóbb a férjemet pont egy 2-3 hétig mindenkin végigmenő influenza miatt rúgták ki.. Mert nem hitték el, hogy beteg volt..


Meg egyébként is segítség nélkül maradtunk, és én úgy tapasztaltam, hogy azért kevésbé betegszik le a család, ha ba van adva.


Egy-két éven belül a nagyobbaknak már nem fogom adni, mert tényleg nem a világ vége, de amikor egymás után hetekig megy a hiányzás, akkor meg a gyomorfekélyem szokott kiújulni a kirúgásveszély miatt. Sajna nálunk ez is szempont.

2012. ápr. 25. 08:22

Nálunk a védőnő lánya olyan gyerekekről írta a szakdolgozatát, akik ezen fertőzés miatt maradtak fogyatékosok. Tehát nálunk még a kutyák, meg a kanárik is oltva vannak..


A 21. századnak ez lesz a nagy háborúja, a harc a bacik ellen. Sajna visszacsinálni nem lehet a folyamatokat, ezért úszni kell az árral. Az első gyereknél az elején még én is nagy természetpárti voltam, aztán 2-3 durva fertőzés, meg kórház, meg közösség kezdése meggyőzött arról, hogy ma már más világ van. Ha csak valami konkrét nagy ellenérv nincs, oltatunk, ami ellen lehet..


A Prevenar hatása pl. nagyon látszik a két kisebb gyerekemen. Illetve a legnagyobbon látszott, hogy ő kimaradt az elején csomó védőoltásból (már a nem kötelezőekből). Aztán persze pótoltam sokmindent, csak az az első 2-3 év kínlódását, meg izgulását nem adja vissza..


De aztán persze ezekben a döntésekben utólagos kontroll nincs, szóval nem tudjuk meg, mi lett volna ha...

2012. ápr. 25. 07:41
Én régebben 2002-ben beoltattam a gyerekeimet miningitis ellen. A kérdésem az hogy kell ezt az oltást ismételni?? vagy egyszeri is elég??
12. TSydy (válaszként erre: 1. - Bársonyfüles)
2010. okt. 19. 22:49

Szia! Nekem a bölcsibe mondta a gondozónő, hogy mióta be lehet adatni azóta sokkal kevesebbet és rövidebb ideig betegek a gyerkőcök. Persze minden más felsőlégúti vírust amúgy is összeszednek, de ezek gyorsabban gyógyulnak.

Én beadattam annó, a fiam már ingyen kapta. Bár én minden beadhatót beadattam neki, kivéve az influenza ellenit, főleg, hogy az öcsém lányai 2x költöztek be a kórházba a rotával karöltve, a bárányhimlő meg ugye a fiúknál veszélyes.

11. c95c921ae7 (válaszként erre: 7. - Weberkitti)
2009. okt. 14. 16:31

A meningitisz=agyhártyagyulladás(maga a betegség), a pneumococcus egy baktérium , ami okozhat agyhártya, tüdő, középfül és gennyes mandulagyulladást. Az agyhártyagyulladásnak több oka is lehet(akár vírus is), de vannak olyan fajtái, melyek kivédhetők oltással. Ilyen a C tipusú meningitis, a pneumococcus által okozott, vagy a kullancs által okozott meningitis.


Egyébként meg lehet érvelni a védőoltások ellen, sokan kardoskodnak, hogy nem kellenek. Mindegyik szerintem sem(pl influenza oltást mi sem kérünk), de gondoljuk meg milyen betegségeket győzött le az emberiség a védőoltások segítségével. A kérdéses oltást(amiről ez a fórum szól) mindenkinek ajánlom, mert súlyos szövődményekkel járó betegségeket előzhetünk meg vele.

10. c42aaaac41 (válaszként erre: 9. - Bársonyfüles)
2009. okt. 14. 15:43
figyu.ártani nem árt,és mi van ha tényleg kivédi a tüdőgyulladást!ingyenes,adasd be szerintem.én ragaszkodtam hozzá.
9. Bársonyfüles (válaszként erre: 3. - C42aaaac41)
2009. okt. 14. 14:59
De,a prevenarra gondolok..basszu,most olvasom másik fórumban a véleményeket..hát ment ott is a harc..teljesen összevagyok zavarodva..:((((
2009. okt. 14. 14:37

Mi a Pneumo-t mindenképp akartuk, szerencsénk volt, épp ingyenes lett! És a Meningo-t is kértük!

Ez a két választható oltás lett beadatva, meg a kullancs okozta agyhártyagyulladás elleni... Ezeken kívül "csak" a kötelezőket kapja!

Így is sok az oltás, de ezeket fontosnak tartottuk!

2009. okt. 14. 14:36

Szerintem mindenképpen! Egy influenza még nem okoz olyan károkat, tehát az nem olyan fontoys, deez a vírus rosszabb, hisz az agyban tud maradandó károkat is okozni!


A pneummo, és a meningitis is agyhártya a különbséget nem tudom!

6. c95c921ae7 (válaszként erre: 5. - 9bbb5bd983)
2009. okt. 14. 14:28
De lehet, hogy a pneumora gondolt. Az is okoz agyhártya gyulladást.
5. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 2. - Bársonyfüles)
2009. okt. 14. 14:26
A Meningitec nevű oltás a meningitis ellen nem ingyenes. A pneumococcus elleni Prevenar oltás lett ingyenes 2 év alatt.
2009. okt. 14. 14:25
A pneumococcus baktérium ellenire gondolsz? Oltasd be szerintem. Mi még nem ingyen kaptuk, de két tüdőgyulladás után-amit ez a baktérium okozott -beoltattam a lányomat, s azóta nem volt semmi gond. Pesten azt mondták a Svábhegyen-ahova a tüdőgyulladás után kialakuló asztma jellegű tünetek miatt jártunk, hogy ha hamarabb kapta volna megússzuk a rengeteg tortúrát. De ez az oltás akkor kezdett ismert lenni. A fiamat már rögtön beoltattam 2 évesen-még szintén nem ingyen(2 hónappal csúsztunk le)
2009. okt. 14. 14:24

nem a pneumoccoccus elleni oltásra gondolsz?


én beoltattam,de ugyanúgy elkapta a középfülgyulladást!2* is egymás után...:(

De azért nem bánom hogy be lett oltva.A meningitises agyhártyagyulladás ellen is beoltattam,mert jobb félni,mint megijedni!

2009. okt. 14. 14:17
Igazándiból arra az oltásra gondoltam,amit egy éve ingyenessé tette a 2 éven aluli gyerekek számára.Itthon megy a harc:én beoltatnám a babát a férjem meg nem..
2009. okt. 14. 14:16
Meningitis elleni oltás...pro és contra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook