Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tini hugom gyógyíthatatlan májbeteg, hogy vehetném rá, hogy folytassa a kezelést? fórum

Tini hugom gyógyíthatatlan májbeteg, hogy vehetném rá, hogy folytassa a kezelést? (beszélgetős fórum)


26. Ciklon66 (válaszként erre: 3. - Stella1)
2016. okt. 7. 12:52
Szia! Szeretnék érdeklődni milyen vizsgálatokat csináltak a hugodnak mire kiderült hogy autoimmun hepatitis beteg.Én minden hónapban megyek vérvételre és egyik hónapról a másikra nagyon kiugrott minden májfunkcióm 150 mindegyik.Nincs hepatitisz fertőzésem már azt megnézték,ultrahang májnagyobbodást mutat csak,,.Viszont hónapok óta nem vagyok jól hányinger ,szédülés,gyengeség ,has puffadás.Tanácstalanok az orvosok,viszont így nem adhatnak kezelést a többi betegségemre.Több autoimmun betegségem van: BECTEREW,Colitis Ulcerosa és inzulinos diabetes is.2016.10.25-én megyek a János korházba a hepatológiára az az utolsó ötlete a kezelő orvosomnak.Várom a hozzászólásokat.
25. Stella1 (válaszként erre: 24. - D41005143d)
2012. máj. 14. 17:42

Szia!

Sajnos a helyzet nem változott sokat!

Ő köszöni jól van,de sok jel utal rá,hogy ez nincs teljesen így!Sárga a szemfehérje,problémák vannak az emésztésével!Jelenleg azon dolgozom,hogy 10 év korkülönbséggel közelebb kerüljek egy kelekótya 19 éveshez,aztán jöhet majd a segítség......

24. d41005143d (válaszként erre: 23. - Stella1)
2012. ápr. 18. 05:39
szia!nagy erdeklodessel olvastam soraidat hugodrol.kivancsian varom a fejlemenyeket,mindkettotoknek jo egeszseget kivanok!
23. Stella1 (válaszként erre: 22. - 021a029148)
2009. nov. 6. 09:08

Sohasem adom fel.....

és talán most hajlik arra,hogy elfogadja a segítséget!

22. 021a029148 (válaszként erre: 20. - Stella1)
2009. nov. 6. 08:41
Ez is egy nagy előrelépés! Reméljük, minden oké lesz! :))
21. 40163fd81d (válaszként erre: 12. - Masször)
2009. nov. 6. 08:18
Pont.:)
2009. nov. 6. 08:15

Ha érdekel valakit:


Sok sok beszélgetés után végre sikerült rábeszélnem,hogy csináltasson egy vérképet.

Közben találtam itt a környéken egy dokit,aki homeopátiával foglalkozik,beszereztem minden elérhetőségét és ha meglesz a vérkép,megyünk hozzá!

Sikerült megértetni hugival,hogy a homeos dolgoknak nincs mellékhatása és ha most nem olyan gáz a vérképe,akkor reméljük segít!

19. Stella1 (válaszként erre: 18. - 44c47b2a9b)
2009. okt. 15. 23:40
Köszönöm a kérdést!Még nem.......sőt a héten még nem is találkoztam Vele,mivel beteg,igencsak meg van fázva,én meg pici-babás vagyok így most egy pár napja nem is taliztunk.......de minden szabad pillanatban a megoldáson töröm a fejem!
18. 44c47b2a9b (válaszként erre: 17. - Stella1)
2009. okt. 15. 20:22

Szia!

Sikerült-e valamit a hugoddal kezdeni?

17. Stella1 (válaszként erre: 16. - H.Ancsi)
2009. okt. 14. 11:16

sajnos igen...:(((

de anya sem tudná Őt meggyőzni!

16. H.Ancsi (válaszként erre: 15. - Stella1)
2009. okt. 14. 09:04

szia, teljesen át tudom érezni a helyzetedet, én is voltam ugy,hogy hiába akartam segiteni, nem tudtam, mert nem hagyták.

Egy dolog, ami esetleg segithet. A kortársai között kellene keresned valakita, akinek hasonló problémája van - akár itt a hoxán, vagy bárhol - mert ha olyan valakitől hallja ezeket, aki ugyanugy átélte már a kezeléseket, sokkaj jobban elfogadja, főleg ha még a saját korosztályához is tartozik. Sok sikert, kitartás.

Egy valamit nem értek, mi az hogy az anyukát meg tudja vezetni, ezek szerint ő partner a kislány nem kezelésében???

2009. okt. 14. 08:37

Az előző hozzászólásokra összegezve válaszolnék:


Nem gyógyítható,de ha folyamatosan ellenőrizve és kezelve van,akár 80 éves koráig is elélhet!Ellenkező esetben bármikor leállhat a mája és akkor gépre kerül míg nem találnak egy alkalmas donort!

Igen,lehet,hogy önző vagyok,de ki ne lenne az ilyen esetben.Abban viszont igazat adok,hogy az életre kell rábeszélni,de egy kislány csakis a mának él és magsról tojik a jövőre!

Az a legalattomosabb a betegségében,hogy nem érez semmit,sem betegséget,sem fizikai fájdalmat,semmit!!!!!Ezért föl sem fogja,hogy beteg!Anyukámat meg teljesen manipulálni tudja,elhiteti vele,hogy semmi baja,hiszen jól van!Azért én néha látom,hogy sárga a szemfehérje és hát a folytonos megfázás is a jele annak,hogy nincs minden rendben!

Köszönöm az internetes oldalt,meg fogom nézni!

2009. okt. 14. 07:56

Sziasztok!

Én is kíváncsi lennék rá, hogy meggyógyúl-e, ill. elélhet-e a gyógyszerrel legalább még 40 évig? Ha nem, akkor fogd meg a kezét és ne erőltess semmit! Vidd el kirándulni, fagyizni, sétálni és mondd neki, hogy szeretlek, annyiszor amennyiszer csak tudod!


"Mit tennék másként, ha visszapörgethetném

a halál előtti pillanatot én?

Nem csak napi egyszer mondanám nevetve,

hogy édesanyám én téged nagyon szeretlek.

Elmondanám minden percben, hogy köszönöm az életemet,

hogy te így felneveltél engemet.

Elmondanám minden percben, hogy arra vágyik szívem

hogy maradjon Ő örökre énvelem.

Elmondanám minden percben, hogy mennyire nagyon szeretem

és milyen rossz lenne az életem nélküle."


Szóval nekem anyukám huu......... lassan egy éve halt meg.

A te hugod még él. ....... fogd meg a kezét és legyél te a legjobb barátnője! Fogadd el a döntését!

........

Ha pedig szinten tartható a betegsége és még sok évig ( min 15-20 évig) még tud RENDES életet élni, akkor is fogd meg a kezét és légy te a barátnője és szép szóval vedd rá a kezelésre. Mondd neki, hogy te ott leszel mindig mellette és amikor feldagad az arca és talán más testrésze is, te erre ne emlékeztesd........ mintha semmi nem látszana rajta.

2009. okt. 14. 07:15

Nem teljesen értek egyet az előttem szólóval (pl. az önzőség tekintetében), de az valóban fontos érv, hogy az életre beszéljétek rá. Hogy miért érdemes végigcsinálnia.

Azt tudjátok esetleg, hogy milyen a kimenetele a betegségének? Meggyógyul ha végigcsinálja a kezelést, vagy ezt időről időre kapnia kell majd? Milyenek az életkilátásai? Mert ez is valóban egy fontos része egy betegséggel való együttélésnek.


Talán az segíthetne a meggyőzésben, ha olyan emberrel tudna beszélni, aki hasonló problémában szenved, vagy már kigyógyult belőle. Abból talán sokkal könnyebb erőt merítenie! Nézzétek meg a málymoly.hu oldalt, hátha ott is találtok valamiféle segítséget, talán az Alapítványon keresztül meg lehetne szervezni ilyet.

2009. okt. 14. 00:55

Azon gondolkodnék el, hogy Neki miért lenne érdemes folytatni a kezelést!

Neki legyen motivációja!


A Tieteket értem: önző módon, féltek az elvesztése okozta fájdalomtól.

De ebben hol van Ő?

Miért kéne rábeszélni a kezelésre?

Az életre beszéljétek rá!!!

Mutass Neki távlatot, mit érhet el.

Miért a saját fájdalmaddal foglalkozol az Övé helyett?

Tudja valamelyikőtök, hogy Ő mit érez, él át a kezelés során?

11. Csigusz 79 (válaszként erre: 10. - Stella1)
2009. okt. 14. 00:06

Szia!


Én is azt javasolnám hogy egy olyan barátnő kellene hogy beszéljen vele akiben bízik,de ne erőltetve és ugy tűnjön hogy az ötlet nem tőletek származik.

10. Stella1 (válaszként erre: 9. - 89b99f816e)
2009. okt. 13. 23:20

Úgy gondolom már eleget hagytuk....több,mint egy évet!Még mindig hajthatatlan......

A barátnő jó ötlet,megpróbálom elérni!

9. 89b99f816e (válaszként erre: 8. - Stella1)
2009. okt. 13. 23:14

Szerintem 16 évesen nagy tragédia ez neki, és nem akar vele szembesülni, nem akarja elhinni, hogy ő beteg! Mellesleg kamasz, és érthető, hogy fontos neki, hogy jól nézzen ki, ne gúnyolják.

Nem könnyű eset, de mivel nem hallgat rátok, talán egy kicsit békén kellene hagyni (tudom, hogy fontos, h szedje tovább a gyógyszert stb..), de így még nagyobb rajta a nyomás.

Talán beszélhetnétek egy szakemberrel, hogy mit tudnátok tenni. Vagy nincs esetleg egy nagyon jó barátnője, vagy egy barátja, akire esetleg jobban hallgat?

2009. okt. 13. 22:59

Ott kellene kezdeni,hogy csináltasson egy májfnkcoós véképet,hogy lássuk mi most a helyzet,de még erre sem lehet rávenni!


Olyannal,hogy az élet rövig....és ebbe bele is halhat....neki nem lehet érvelni,nem fogja föl!

Mivel tudnék hatni rá?

2009. okt. 13. 22:55
.. de tényleg semmiképp ne hagyjátok kezeletlenül a dolgot!
2009. okt. 13. 22:53
a szép pofikája csak nagyon rövid ideig maradhat széép, ha nem gyógyul meg az alapbetegségéből!!!!!!!
5. Zarahell (válaszként erre: 3. - Stella1)
2009. okt. 13. 22:52
Ijj.. szegény lány.. Nem tudtok esetleg nézelődni alternatív kezelések után? Úgy nem kellene a szteroidokat ráerőltetni, és lehet, hogy van olyan dolog, ami hatásos lehet.
2009. okt. 13. 22:52
hú, de nehéz helyzet!
2009. okt. 13. 22:46

Hugicám most 16 éves!

4 évvel ezelőtt besárgult majd hepaptitis (még nem tudták melyik)gyanúval a helyi kórházba,onnan pedig pestre került.Eltelt 2 hónap mire hosszas vizsgálatok során kiderült:autoimmun hepatitis-e van!(aki nem ismeri:a szervezete kis akarja lökni a saját máját,legyengíti az immunrendszerét,megkeveri a hormonháztartást)

3 hónapot töltött kórházban,végül "kitaláltak" egy gyógyszerkombinációt ami hatásosnak bizonyult!

Igen ám,de egyik mellékhatásként fölpuffadt a steroidtól........ez egy éppen serdülőkorban lévő lánynál igen tragikus dolog!

Állapota javult,pár hónap múlva csökkentették a gyógyszeradagot.....majd elhagyták,de ellenőrzésre kellett járnia!

Pár hónap múlva újra romlottak a májfunkciói,de Ő már nem hajalndó azóta sem szedni gyógyszereket,félti azt a szép pofiját!

Igenám,csak ebbe belehalhat!Sajnos senki semmilyen módszerrel nem tudja Őt meggyőzni,hogy folytassa a kezlést!

Engem már egyenesen utál és faképnél hagy ha előhozom a témát!

De nagyon féltem........mit tegyek????????

2009. okt. 13. 22:41
hány éves?
2009. okt. 13. 22:36
Tini hugom gyógyíthatatlan májbeteg, hogy vehetném rá, hogy folytassa a kezelést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook