Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beba HA tápszer! fórum

Beba HA tápszer! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
218. Bereve (válaszként erre: 217. - Enalitta)
2011. júl. 31. 10:29
Mi sensitivet eszünk, annak narancs
2010. júl. 30. 22:05

Sziasztok!


Egy kis segítség kellene! Többféle tápszert is használunk egyszerre és összekevertem véletlenül az adagolókanalakt.

A BEBA HA/AR tápszernek zöld vagy narancs a kanala?

A segítséget előre is köszi!

216. kingi7 (válaszként erre: 212. - Debóra)
2010. júl. 16. 20:45
Például az AR, mert abban a sűrítő anyag hígítja a székletet
215. Szamó
2010. ápr. 22. 10:05
Bocsi, elütöttem: AKTÍV!
214. Szamó
2010. ápr. 22. 10:03

Segítséget szeretnék kérni!


Babám 5 hónapos lesz. Beba H.A. Start Akrív tápszert kapott eddig. Tegnap a gyógyszertárban azt mondták, hogy megváltozott a neve: Beba Pro H.A. 1


Tényleg így van? Ez ugyanaz a tápi???

213. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 212. - Debóra)
2010. jan. 19. 21:12

Majd iratok fel de hirtelen venni kellett.

Nekünk mióta ezt eszi van kakija elötte 1 hétig csak lázmérőzéssel volt ma egyedül kakilt lázmérő nélkül.

212. debóra (válaszként erre: 210. - 4dedc2d5fa)
2010. jan. 19. 20:55

Igaz mi a Beba HA + hat hóstól esszük, de bejött.

Előtte a Start aktivot ettük, picit megfogja a kakit, de hát melyik nem?

Miért nem receptre iratod ? Úgy valamivel olcsóbb, de igy is húzós az ára

211. monstro
2010. jan. 19. 20:54
nekünk jó volt:) semmi gond nem volt vele, kicsit keményebb volt a kakija mint most a milupától.
2010. jan. 18. 21:01

Sziasztok!

Örülök,hogy rátaláltam egy ilyen fórumra.

3 hetes lesz holnap a babánk és kevés a tejci neki így vettünk Beba 0+ Sart Aktív tápszert.

Kinek van tapasztalata a tápival kapcsolatba?

209. ében11 (válaszként erre: 208. - Monstro)
2009. dec. 31. 09:28

igazi haspók!a két kaki nem sok-az enyémnek volt 3 is, de ő is sokat evett a tápiból meg később a gyümiből főzelékből-szóval az gyorsítja az anyagcserét.csak ne legyen nagyon folyós-bár nem tudom a tápi ilyen idősen mennyire lazítja a kakit-mert az anyatejtől ugye ilyenkor még totál folyós volt a kaki-és én azt vettem észre hogy a tápi mellett is maradt laza-de az mondjuk csak jó a babának, mert könnyíti a dolgát.az enyémnek olyan 7 hósan lett keményebb a kaki-de amíg sok főzeléket, napi két adag gyümölcspürét kapott nem volt szilárd.

talán ha a tiéd is fog főzeléket enni gyümölcsöt már nem fog éjjel kelni(max a foga miatt!).én délután adtam neki főzeléket + este ráitta a szokásos adag tápit.

208. monstro
2009. dec. 30. 13:30
A milupától napi 2 kaki de már nem folyós:)) kezdi megszokni szerintem:) anniyra hogy lassan már ez is kevés lesz neki:)Ma éjjel 3 óránként kelt enni, próbáltuk a vizet de megitta és ugyanúgy üvöltött a kajáért:))
207. kingi7
2009. dec. 23. 14:43

monstro: A kisasszonynak nálunk a HA-tól voltak ezek a tünetek...az, hogy nem eszi meg az adagját azt jelenti, nem jó neki... Én a simát próbálnám meg.Ha sír éjjel, adj neki enni, most még normális, aztán, ha kb látod beállt a ritmusa, akkor éjszaka teával próbáld...lehet, hogy lesz egy pár olyan éjszaka, hogy 5 ször kér teát, de lecsökken...szerintem

Az evési szokások :) dettó olyan,mint Zsófinak volt :)

Most ott vagyunk-bár ő már hamizik rendes papit is- este 7-8 körül pancsi, bevág 200-230-at és hajnal 3-4-5 felé egy kicsi tea és 7-8 körül kell hamiért ami szintén 200-230-körül van... amiről írsz, az átmeneti, állítólag 5-6 hónapos kora körül "stabilizálódnak"

206. ében11
2009. dec. 23. 11:50
:( remélem rendbe jöttök hamar!
205. monstro
2009. dec. 19. 23:00
Sajna nem igaán válik be a milupa...fosik tőle minden kaja után a kislány és fáj a hasa is tőle sajnos. Hétfőig próbálkozunk még, aztán ha nem változik kérünk másik tápit a dokitól:(
204. ében11 (válaszként erre: 202. - Monstro)
2009. dec. 18. 14:46

vagy később adj neki olyan kilenc körül és akkor alvás-ha bírná 4-ig 5-ig az normális.

de így sem tűnik vészesnek-az enyém is kelt egy ideig éjfél körül-de erről leszokott,a doktornő meg is ijedt mert pár naposan is kihagyta és mondta ébresszem meg etessük-de ezt nem csináltam.

próbáltuk a napirendet tologatni-ezt amúgy is kell mert mindig más igények jönnek fogzás, kevesebb alvás, napi kettő napi egy stb.

az eszembe jutott hogy amikor már kapott bébikaját akkor este 6 felé evett főzeléket és rá megitta 9 körül a tápszert ezzel aludt majdnem 8ig-ha nem volt fogzás!de az olyan 6-7 hósan volt.előtte mindig 9 tápi és olyan 4-5 óra felé újra tápi(illetve akkor még anyatej-de üvegből).

203. monstro (válaszként erre: 202. - Monstro)
2009. dec. 17. 09:16
Már gondolkoztam azon, hogy éjjel 11-12 felé felkeltem enni hátha úgy kibírja.
202. monstro (válaszként erre: 201. - Ében11)
2009. dec. 17. 09:15
Ő este fél8 és fél9-között kap enni. aztán alvás és utána kel 2-3 között és úgy megeszi az adagját mint aki egész nap nem evett.. utána pedig 8-9-ig elvan, de van akikor felkel 6 kor. Bár most már próbálkozunk a pocisimi, víz dologgal mi is:) Hát nem mindig jön be. Ő naponta 5x eszik de nem mindig eszi meg azt az adagot ami a dobozon van. pláne hogy ott napi 6 van írva, tehát az az éjszakai 1x keléssel jön ki.
201. ében11
2009. dec. 16. 22:30

hát elméletileg ha napközben megkapja az adagját max. 1 szer kellene kelnie este enni-a szopizósak többször esznek-de üvegből ha napközben mindent megeszik akkor éjjel nem tudom miért kell fel 3 óránként.lehet hogy nem fog felkelni.

az enyém 3 hósan olyan este kilenckor kapott enni,fürdés után és akkor el is aludt rögtön utána olyan 5 óra felé ébredt meg újra enni.

ha kicsit nyöszörgött akkor volt víz és simogatás takargatás teljes sötétségben.

nem tudom mit csinálhatnál vele, bízz benne hogy nem kel fel olyan sűrűn.igen lehet hogy hagyni kellene sírni-a dobozon rajta van napi hány adag kell neki,ha azt megkapja nem hal éhen-ha éjszaka még ezen felül eszik akkor az csak nasizás neki.

200. monstro (válaszként erre: 199. - Ében11)
2009. dec. 16. 22:17

mindenképp váltani kell mert a start már nem elég neki...végül nem váltottam, maradtam a milupánál, viszont ma még kapta a startot is mert még egy kevés volt belőle. Most éjjelre is azt kapott. Aztán holnaptól csak a milupát.

De ha éhes hagyjam sírni éjszaka?? Mert próbálkoztam a vízzel, de ugyanúgy sírt utána. Vagy hogyan csináljam,mert ezen már sokat gondolkoztam, de sajnos eddig senki sem tudott mit mondani?

199. ében11 (válaszként erre: 198. - Monstro)
2009. dec. 16. 09:30

de a másikból elég volt kevesebb is és nem kelt fel?

mert váltani azért lehet-nem cukorból van-szóval nem nagyon értem a védőnénidet-kicsit bezavart.

ha a milumiltól nem volt panasza nyugodtan maradhattál volna annál.

most így kétszer váltottál-ez rosszabb mintha maradsz a milumilnál.na mindegy.

főleg hogy éjjel is annyit eszik belőle az nagyon sok.este ha jól lakik max egyszer kellene ennie-nem 3 óránként.és ehhez hozzá is szokhat, sok baba kakaózik teázik éjszaka mert ha kap akkor kéri-ő is lehet így a tápival.vigyázni kell!én vizet is adtam neki-így tényleg nem volt neki érdemes felkelni

198. monstro
2009. dec. 15. 17:34

Viszont védőnőt megkérdezve, azt tanácslta, hogy ha egy tápszer bevált ne nagyon váltsunk másikra. Úgyhogy ma vettem újra nestlé beba HA ami az 1-es volt. Csak egy hónapja kicsit átvariálták a tápszereket nestlééknél:)Szóval úgy döntöttem maradunk a régi bevált bebánál. Aztán előbb utóbb átalussza az éjszakát, mert sajnos éjjel is 3 óránként simán megeszik 210-et a startból.

Lehet már kevés neki.Aztán januártól kezdjük kóstolgatni a gyümiket.

197. monstro
2009. dec. 15. 17:31
Megkóstoltuk, ette. 170 grammot simán bepuszilt:)
196. ében11 (válaszként erre: 195. - Monstro)
2009. dec. 13. 14:40
akkor remélhetőleg ezzel jól lakik a drága :) !
195. monstro
2009. dec. 12. 18:03
NA ma eldöntöttem megkóstoljuk, erre annyira sűrű hogy nem jött át a 2-es cumin:))))
194. monstro (válaszként erre: 193. - Ében11)
2009. dec. 11. 22:47
Nem:( Ő mondta hogy mivel elérte már a 3 hónapos kort nem biztos hogy startot kéne ennie hanem már kaphatja az 1-est is, ami 4-6 hónapos kor között eheti.
193. ében11 (válaszként erre: 192. - Monstro)
2009. dec. 10. 14:32

nem tudom.mert azt mi nem használtuk.

ha éhes lenne-szerintem főzhetsz majd neki kis rizst burgonyát és akár a tápiba bele lehet tenni, vagy olyan tejpépnek elkészíteni.nálunk ez az elsők között volt.főt rizs főt burgonya valamivel-és még olcsóbb is.az enyém nem igazán lakott jól egy bébikajával-azok hígítva vannak-még ha finomak is.

de azért a dokid azért váltott mert mondtad neki hogy éhes még etetés után, nem?

192. monstro
2009. dec. 10. 14:27
Én nem vagyok meggyőződve arról hogy jobb lesz, sztem a doki tőlük kap pénz:) mert mindene milupás volt az asztalán:) Eddig gond nélkül írta a bebát, de most hirtelen mást ajánlott:)
191. ében11
2009. dec. 10. 13:58

remélem bejön nektek is.

ne váltsatok sűrűn és a hozzá tápival is óvatosan, az enyém egy haspók volt-és párszor túlette magát aztán estig fájt a hasa!

meg bukott is,de nem a tápitól és baja sem volt egyszerűen túl gyorsan és túl sokat evett-a védőnő mondta, mert pár alkalommal akkor volt amikor a tápit kapta.kérdezte is hogy a főzelékes cumival eszik-e mert pár perc alatt kész volt a 250-nel-de a legkisebb cumit használtuk:)

190. monstro (válaszként erre: 188. - Ében11)
2009. dec. 10. 13:16
köszi a gyors választ:)
189. ében11 (válaszként erre: 187. - Monstro)
2009. dec. 10. 13:06

de látom ti még a vénykötelest kapjátok-de utána az jön amit mi ittunk a 2-es,3-as és a babtej.

én szerettem ezt a fajtát-nem is váltottam róla másra.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook