Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Birsalma sajt - aki csinált már segítsen fórum

Birsalma sajt - aki csinált már segítsen (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 12. 23:01
Holnap én is főzök még egy adagot. A másik már elfogyott. Remélem ez szép is lesz.
43. 25a27430dd (válaszként erre: 42. - Buksi13)
2009. nov. 12. 18:09
2/3-áig, körülbelül. De amúgy, tényleg nagyon masszív lett ez a massza. Tuti, hogy különbség van a birsalmák között is, én már csak arra tudok gondolni.
42. Buksi13 (válaszként erre: 41. - 25a27430dd)
2009. nov. 12. 17:50
meddig raktad az őzgerincet? tele? vagy csak félig? Mert én tele raktam, lehet az nagyon vastag volt.
2009. nov. 12. 17:34

Sziasztok!

Bocs, annyi dolgom volt, nem jártam a Hoxán mostanában.

Szóval, a második adag elkészített birsalmasajt szerintem tökéletes lett:))

Őzgerincbe is tettem, tálkákba is, és másnap (!) már ki is borítottam, tartotta a formáját.

Sokkal, de sokkal tömörebb az állaga, mint az elsőnek. Most már csak szárítgatom, tiszta konyharuhán fordítgatom kétnaponta.

Én arra következtetek, hogy a birsalma is más volt. Az első készítéshez városunkban vettem egy zöldségesben, csenevész birsalmák voltak. A második főzéshez a férjem hozta az Alföldről, az út szélén árulták. Szép, illatos, élénk sárga, hatalmas birsek voltak. Lehet, hogy innen a különbség. Persze, a régit is megesszük, mert végső soron az is megszáradt, és így már vagdalható volt, de ez a mostani, szerintem ez az igazi:))

40. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 39. - Depirinko)
2009. nov. 11. 14:47
30dkg/massza kiló
2009. nov. 11. 12:28
Szerintetek mennyi az a minimális mennyiségű cukor, amivel még jól sikerül, és nem lesz túlzottan édes?
2009. nov. 4. 17:26
Én is kiváncsi lennék.
2009. nov. 4. 07:49
Na hogy sikerült?
36. Buksi13 (válaszként erre: 35. - 25a27430dd)
2009. nov. 2. 15:46
Drukkolok nagyon. Azt hittem én ott rontottam el, hogy folpackot tettem, meg bevizeztem. De ezek szerint nem. Lehet túl vastag volt, vagy csak én voltam türelmetlen. Na kiváncsi leszek, hogy mikor tudod kiboritani. Köszi , hogy megirtad.
35. 25a27430dd (válaszként erre: 34. - Buksi13)
2009. nov. 2. 13:20

Tegnap elkészült a második adag is.

Most úgy készítettem, hogy jól megmostam, négybe vágtam a birset, nem hámoztam meg, de a magházát kivágtam. Ezután annyi vízben, amennyi ellepte, megfőztem, jó puhára. Aztán szűrőkanállal kihalásztam az almát, és botmixerrel pépesítettem (több részletben). Utánam megmértem a pépet, és minden kilóhoz 80 dkg cukrot tettem, és feltettem főni. Kb. 20-30 percig főztem, ott álltam mellette és kevergettem. Raktam bele egy kis citromlevet, ízlés szerint. Utána folpackkal kibéleltem kisebb kompótos tálkákat, meg egy őzgerincet, be is vizeztem a folpackot, és úgy mertem bele a forró masszát. Tegnap éjjel a spejzban volt, de most bevittem a szobába száradni (valaki itt írta, hogy úgy jobban szárad). Még mondjuk a formákból nem borítottam ki, de jónak látszik az állaga.

34. Buksi13 (válaszként erre: 33. - 25a27430dd)
2009. nov. 1. 20:54
majd meséld el jó, hogy csináltad most, és hogy sikerült. Lehet én is nekiállok még egy adagnak akkor.
2009. nov. 1. 11:24
Nekem is vett a férjem tegnap még három kiló birsalmát, úgyhogy most már beleépítve a tapasztalatokat, én is készítek még egy adagot:))
2009. nov. 1. 10:56
Hát igen, az én lányom már 21 éves, és most fedezte fel, hogy ez tényleg finom. Eddig mindig lebeszélte magát róla. Most meg befalt egy jó pár darabot. Szóval, már megérte. Jövőre még ügyesebb leszek, és szép is lesz nem csak fini. Remélem....
2009. nov. 1. 10:47

És milyen igazuk van!

Tartósító és színezékmentes!

2009. nov. 1. 10:15
Nekem kész lett végre. Felcsíkozva kínáltam a gyermekemnek, azt mondja, "anya, ez jobb, mint a gumicukor".:))
29. Anka71
2009. okt. 30. 15:02
Még annyit hozzátennék, hogy tegnap este bevittem a spájzból a szobába, ott szárazabb a levegő és melegebb van. Így reggelre már érzem, hogy az alja is kezd oké lenni. Lassan felkockázom, és elkezdem fordítgatva szárítani.
28. Anka71 (válaszként erre: 15. - Buksi13)
2009. okt. 29. 15:10

Én ma jutottam el a szétkenős figuráig. Szintén őzgerincbe tettem először, és a teteje szépen szárad, de amikor ki akartam borítani, az alja még képlékeny volt. Így elolvastam a fórumot, és én is szétkentem egy tálcára, kb. 2 centi vastagon. Remélem, így már pár napon belül lesz belőle valami.

Az az érdekes, hogy ugyanez a receptem van évek óta, és máskor nem volt gond, sőt pár nap alatt volt, hogy ha nem figyeltem, kiszáradt. Ki érti...?

27. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 26. - Buksi13)
2009. okt. 29. 11:23

Nekem egy kicsit elhűlt,nem volt hideg,amikor belenyúltam langyos volt.Mire lepasszíroztam a 2kg tiszta masszát addigra az eleje már hideg volt.Ezért újra forrósítottam,de ez kb 5-10 perc alatt meg volt,azután a cukorral még további 15 perc.

Nem tudom mi lehetett a tiednek a baja,én már többször csináltam és mindig így.

Sőt a Májkánk a héjával együtt nem passzírozza,hanem merülő mixerezi.Neki nem sárgás,hanem pirosas a színe.Kicsit puhább is,de cukrot is jóval kevesebbet tesz bele.

Igazad van majd jövőre.Lehet akkor meg nekem nem sikerül ez is olyan mint a befőtt.Nem mindig sikerülhet minden.

26. Buksi13 (válaszként erre: 20. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 28. 18:53

szóval amikor átpassziroztad, akkor kihűlt és ugy tetted hozzá a cukrot. És utána vissza és akkor forrósitottad ujra? Jól értem? Én melegen raktam hozzá a cukrot és ugy főztem tovább, lehet ez volt a baj?

De már jó lett, csak tovább tartott és nem lett olyan szép mint a tiéd. De majd jövőre.....

2009. okt. 28. 17:04
Köszi a bíztatást, rendes vagy:) Pár nap múlva jelentkezem, hogy milyen lett.
2009. okt. 28. 16:39
Menni fog,ha minden benne volt akkor biztosan
23. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 21. - Anita0027)
2009. okt. 28. 16:38
Mikor főztem nekem sem volt annyira sűrű csak önthető volt.Biztosan jó lesz csak lehet egy kicsit keményebb
2009. okt. 28. 16:11

Köszi.

Hát én sajnos nem béleltem ki, csak hideg vízzel kiöblítettem a formát, mielőtt beleöntöttem.

Ma néztem, ma két napos, tapogattam, de határozottan szikkad (de még a formákban van). Holnap este megpróbálok borítani.

2009. okt. 28. 13:01

Sziasztok! Én tegnap csináltam először birsalma sajtot. Nem akart sűrűsödni, ezért a nagymamámtól kértem telefonos segítséget.

Ő azt mondta, hogy tesz bele mindig lekvárokhoz való zselésítőt, hogy biztosra menjen.:)

Én is beleraktam. 2,8kg volt a birsalma, 2kg cukrot tettem hozzá és 3cs zselésítőt. Én ma fogom kifordítani, de úgy néz ki, hogy jó lesz, de még nem akarom elkiabálni:)

20. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 18. - Buksi13)
2009. okt. 28. 11:37

esetleg nem forrósítottad fel a masszát mielőtt a cukrot beletetted?Vagy nem tudom.

A "kalácsos és édességes" naplómba leírtam a receptet és képet is tettem,ha érdekel.

Nekünk már csak ennyi van.

2009. okt. 28. 11:23
A formát alufóliával bélelem ki,de azt hiszem ezt is írtam.Másnap már ki lehet belőle borítani.Nekem nem esett szét.Egy ici-picit volt puha
18. Buksi13 (válaszként erre: 16. - Nyáriné Kovács Tímea)
2009. okt. 28. 10:46
Én is először őzgerincbe is tettem, de az alja nem akart összeállni, a teteje már száradt, igy nem tudtam kiboritani mert az alja "szétmászott"volna ha felforditom. Lehet nagyon vastag volt, vagy miért?
2009. okt. 28. 08:17
Oké, de azt írd meg légyszi, hogy magából az őzgerincből mikor borítottad ki, hány nap múlva? Az oké, hogy fordítgani kell, de a formából mikor szedem ki, ha érzem az ujjaimmal, hogy az alja bizony még puha lehet (a teteje szépen "kérgesedik", vagy hogy mondjam.)
2009. okt. 27. 18:46
Ahogy írtam én őzgerinc formába öntöttem,most 2 hét után van teljesen megkeményedve,de mindennap fordítgatni kell.
2009. okt. 27. 18:42
Nekem végülis jó lett. Igaz átöntöttem egy tepsibe kb. 2 cm vékonyan, mert a formákban, főleg amibe tettem folpackot, nem száradt az alja, és kiönteni sem tudtam. Igy most tök jól lett és fini. Most felvágtam kockákra. Nem olyan szép, de legalább fini.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook