Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért "baj" az, ha egy kislánynak rövid a haja? fórum

Miért "baj" az, ha egy kislánynak rövid a haja? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 13. 14:06
Nem baj, szerintem sem kell másokkal foglalkozni. Később még nőni fog a haja, ha akarja, növeszti.
2009. okt. 27. 08:03
Az én kislányom hosszú hajjal született és nem hullt ki neki! Gyönyörű haja volt. Aztán kb. 3 éves kora körül valahogy már nem volt az igazi, megfakult. Ezért döntöttünk a levágása mellett. Nagyon aranyos így is (bár előfordult már, hogy fiúnak nézték, de nem kell félteni, mert kikéri magának, hogy ő márpedig lány!:) na, lényeg a lényeg, a rövid haját is fel tudom kötni, ha éppen azt szeretné.
2009. okt. 13. 19:09
Bajnak épp nem baj, de sokan tényleg csak levágják, jobb esetben levágatják, és kész. Sok kislány van nálunk is az osztályban, akiknek tök semmilyen, fiús hajuk van. Pedig rövid hajból is lehet, lehetne csajos frizurát csinálni.
2009. okt. 13. 16:47
kinek baj?
19. Guccsy
2009. okt. 13. 16:27

Kislány koromba az én anyukám rövidre vágatta a hajam,mert nagyon kevés volt.Engem is piszkáltak.De most már annyira sürü és szép,hogy alig találtam olyan fodrászt aki vágott volna belöle.

Sztem ne foglalkozz az ilyen megjegyzésekkel.

Ja és a játszón egyszer egy anyuka megjegyezte,hogy a 15 hónapos kisfiamnak miért vágattam 1 cm-re a haját.

18. Kata75 (válaszként erre: 12. - Panka78)
2009. okt. 13. 15:24

Engem valamikor 18-20 évesen simán "leöcsiztek" egyszer a buszon......:))

Jó persze egy farmer volt rajtam, meg egy felső, bár elég lányos fajtából, és ehhez még a félcipőm, táskám sem volt elég, hogy rá jöjjenek lány vagyok.

2009. okt. 13. 15:23
Sok felnőtt nőnek van nagyon rövid haja. Lehet egy kislánynak is ilyen csak a legtöbb emberben az a képzet él hogy egy kislánynak hosszú haja van de ez az ő bajuk. A hugomnak az első év után már nem vágattuk rövidre hanem hagytuk hagy nőljön. Nagyon szép göndör haja volt. Iszonyat vékonyszálú és gyenge de nem vágtuk le és most tök erős egészséges hoszzú haja van. Elég vastagszálú. Ez inkább a genetikától függ mintsem attól hogy gyerekkorban mennyire rövidre van vágva. Nincs is bebizonyítva hogy megerősödik a haj ha rövidre nyírják. Az első haj gyorsan kihullik és ami utána nő az már akár 6 évig is megmarad.
16. cel (válaszként erre: 5. - Panka78)
2009. okt. 13. 15:21
Az ilyen megjegyzéseket nem is kell meghallanod! Senkinek semmi köze ahhoz, hogy milyen frizurát visel a kislányod.
15. Kata75
2009. okt. 13. 15:20

Nekem mikor kicsik voltak, és pl. a babakocsiban az egyik rózsaszín, a másik kék overállban volt, az állandó első kérdés után (- ikreeeek?:)a második mindig ez volt: - melyik a fiú/lány, vagy - ugye Ő a kislány/kisfiú és teljesen ellentétesen mutogattak.....

Pedig szerintem olyan egyértelműen voltak felöltöztetve, meg hát ugye a fülbevaló is mutatta a köztük lévő különbséget.

2009. okt. 13. 15:18

Szerintem nem baj,de nekem nem tetszik.Ha álláig ér,akkor még igen,de ha rövid akkor nem.És az meg egy elég nagy tévhit hogy minnél többet vágjuk le,annál jobban erősödik.Ez genetikai adottság.

Nekem ha lányom lesz biztos lányos frizurája lesz,kivéve ha ő szeretné azt hogy rövid legyen.

13. Nikice (válaszként erre: 12. - Panka78)
2009. okt. 13. 15:18

naaa, azért biztos van más szembetűnő jegy is :))


Én ilyenkor leginkább azon lepődök meg, hogy ezt neked oda is mondják? Mész az utcán, vagy bárhol, és megkérdezik miért rövid a haja?

2009. okt. 13. 15:15
Én hajam is rövid, engem mégsem néznek fiúnak:))
11. Panka78 (válaszként erre: 9. - Nikice)
2009. okt. 13. 15:15
:)))))
2009. okt. 13. 15:14
Az én lányomra is mondták párszor h de aranyos kisfiú pedig elég lányos arca van és a fülbevaló is ott virit neki.... de a legdurvább talán az volt mikor ráadásul rózsaszín naciba volt és fiúnak nézték csöppet kiakadtam :S Mondjuk finoman visszakérdeztem nem kéne-e elmennie a szemészetre :)
9. Nikice (válaszként erre: 5. - Panka78)
2009. okt. 13. 15:13

Elhiszem, hogy bosszantó. Ha ez vígasztal, Lilien lányom tegnap lila cipőben, lila nadrágban, rószaszín kötött kabátban és rószaszín sapkában volt, egyik fülije (ejj gondatlan anyuka) még ki is kandikált (benne fülbevalóval) és mégis fiúnak nézték... hát ennyi...


Sztereotípiák. A lánynak legyen hosszú haja. Mintha bárki is tehetne róla, ha mondjuk kopsznak születik és évekig nincs.. ill. mindenki foglalkozzon a saját gyermekének a frizurájával.


Vedd mondjuk úgy, hogy annyira szép a kislányod, hogy másba már nem is tudnak belekötni!

8. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 5. - Panka78)
2009. okt. 13. 15:12

Ne foglalkozz Velük, és ne is magyarázkodj!


Amúgy ez jó, fiúnak nézik, Nekem meg a fiaimat télen sapkában kislánynak, pedig minden fiús rajtuk!:)

2009. okt. 13. 15:11
Nem baj.Az enyémnek is rövid haja van.És nem én döntöttem a levágásáról,hanem Ő maga.Ugyanis nem szeret fésülködni.Na,azóta viszont állandóan a kezében a fésű
2009. okt. 13. 15:11
kiskoromban nekem is mindig rövid volt a hajam anyu nem engedte hogy megnövesszem. rövid tüsire vágatta. állandóan fiúnak hittek az emberek. Annyira utáltam, most azért is nagyon hosszú:D
2009. okt. 13. 15:09

Állandóan azzal piszkálnak, hogy miért rövid a lányom haja.. más kislánynak már copfban van stb. stb.


Pl. azért, mert nem nagyon nől neki.. mert könnyebb kezelni stb. Most kezdjem el magyarázni.


Ja, és mindenki fiúnak nézi. Ez a halálom, pedig aztán igazán kislányos pofija van!!!!!!!

2009. okt. 13. 15:09
Miért lenne baj, nem baj az! Legalább jó erős, és dús haja lesz! Nekem elsőosztályos koromig fiús hajam volt!
2009. okt. 13. 15:09

Szia!


Szerintem egyáltalán nem baj, sőt egy kicsi korban sokkal kellemesebb viselet a gyerkőcnek:)

Mi nyáron vágattuk le, és bár most újra növesszük nagyon jól állt neki, csak iszonyat gyakran kéne vágatni.....

2009. okt. 13. 15:09
Miért? Baj? :)
2009. okt. 13. 15:08
Miért "baj" az, ha egy kislánynak rövid a haja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook