Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vita az önkormányzattal. Te mit tennél? fórum

Vita az önkormányzattal. Te mit tennél? (beszélgetős fórum)


2017. jan. 26. 08:53
Sziasztok én pest megyében lakunk albérletbe , van 3 gyerekem meg van párom is és a hideg miat nem tudunk dolgozni , be mentem a hivatalba hogy fát vagy pénzt kérjek mivel hogy nem igényeltem de ell utasitoták mert nincs pénze a hivatalnak na de szeretném meg érdeklödni hogy mit tudnék én intézni , ha valaki tud segiteni hova lehet ezel fordulni mivel kapom a gyermek védelmi támogatást!!
24. 8ee31e318f (válaszként erre: 20. - 95a0f7ade3)
2009. okt. 15. 15:33
hat nem egyszeru. de igazabol ami ugy kezdodik hogy onkormanyzat, az semmi nem az. ahol lehet buntetnek, es ahol lehet raverik az emberre a felelosseguket, kotelesseguket a kisemberre.
2009. okt. 14. 13:00

Amikor ilyet hallok, mindig ökölbe szorul e kéz. Az embert folyton hülyének nézik.

Egyébként az idén nálunk voltak földmérők és asszem kb. 14 ezret fizettünk.

22. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 21. - 62cc0f78ae)
2009. okt. 14. 12:49

A ti esetetek sem egyszerű.:( Valahogy olyan színezete van, hogy az önkormányzat gyakorolja a jogokat, a kötelezettség pedig a tiétek.:(

A mi településünkön az önkormányzat a kritikus részeken (a hegyekből ömlik le a víz, és a szőlőhegyekről több m3 homokot hoz magával)ahol betemették az árkokat, munkagéppel újra kiásatta, és az ahhoz az önkormányzati részhez tartozó telektulajnak kellet kifizetni az ásást és az utána való takarítást. Viszont sokan így is megúszták. Az utcánkban közel 1 km-en alig van árok (és csak az egyik oldalon), a szemben lévő sor viszont jóval magasabban van, mint a mi oldalunk, ezért folyik át az úton a víz...már ha van hová...

A földmérő szerint ne hagyjuk magunkat, mert nekünk van igazunk. Ezt persze eddig is tudtuk.:)

Kb. fél millió ft lenne csak a mi kertünket kiméretni, ez rengeteg pénz. Jogilag annak kell méretni, és fizetni, aki megszüntette a telekhatárt, de ha nagyon őszinte akarok lenni, semmi esélyt nem látok arra, hogy az önkormányat lépni fog.Meddig járjak a polgármester nyakára? Egyébként biztos vagyok benne, hogy a jegyző ötlete volt az egész.

2009. okt. 14. 08:47

Na, azért írtam azt, hogy létezik olyan, hogy elbirtoklás, csak nem biztos, hogy ez az a helyzet! Így már nem az!:)


Amúgy tényleg érdekes helyzeteket teremt, hogy kié is a ház előtti rész... Nekünk kell rendbe tartani, mert ha nem... Viszont mi már évek óta könyörgünk az önkormányzatnak, hogy árok kéne az utcánkba, mert f*szául magasabban van az út, és az összes víz a házak előtt áll meg (főleg ilyen időben, mint ami most van). Válasz: töltesse fel mindenki a háza előtti részt, saját pénzen!


Visszatérve az eredeti kérdésre: a földmérő mit mond, ilyenkor kinek kell fizetni? Mert az biztos, hogy nem kis összegről van szó, s egyértelműnek tűnik (számomra legalábbis), hogy az önkormányzat hibázott! Viszont tőlük elég nehéz pénzt kivasalni:(

20. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - 8ee31e318f)
2009. okt. 14. 00:08
Ha az elbirtoklásra gondolsz, 10-15 évre van szükség ahhoz, hogy a tulajdonjogot bejegyeztessék. A mi esetünkben azonban csak a kertről van szó, a telek egy részéről és bérlőként van jelen az önkormányzat, így semmiképpen nem szerezhetnek tulajdonjogot, mivel az ingatlannak csak egy részét művelik (a házat és az udvart nem) és a bérlő nem tarthat igényt az ingatlan tulajdonjogára.
19. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - CILUSKA)
2009. okt. 14. 00:00
Ismerős a helyzet...az közterület. Két éve egy hetet csúsztunk az ároktakarítással, mert állandóan szakadt az eső. 30 ezer ft-ra büntettek bennünket, pedig lefolyt a víz. Ennek ellenére majd 30 cm-rel mélyíteni kellett, pedig így is 80 cm mély. Aki betemette az árokját, vagy beültette virággal az egészet az pedig vígan van, ezért folyik hozzánk a víz.
18. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 12. - 62cc0f78ae)
2009. okt. 13. 23:56
Ez hivatalos bérleti szerződéssel megy, és a kert a házhoz tartozik, ugyanazon helyrajzi számon van, nem lehet különválasztani.
17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - 95a0f7ade3)
2009. okt. 13. 23:54
A múlt pénteken már én is szóltam nekik, tegnap anyu is. Földmérő szakmérnökkel is beszéltünk, a héten még ő is bemegy hozzájuk. Eddig semmi.:(((((
16. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - 5e76004fb5)
2009. okt. 13. 23:53
Van bizony. A jegyző és a polgármester vágatta ki a fákat.
15. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 11. - 8ee31e318f)
2009. okt. 13. 23:52
Nem fizetnek, ingyen művelik. Nem is ezzel van a gond. Ha eladásra kerül a ház + a kert, közel fél millió ft-ba kerül az újbóli kimérés, mivel megszüntették a telekhatárt. Ezt ki fizeti ki?
14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 9. - A7f41877f6)
2009. okt. 13. 23:51
Nem telek, a házunkhoz tartozó kertről van szó. Mivel hatalmas terület (1600 négyszögöl csak a mi kertünk) anyukám egyedül képtelen lenne közel 70 évesen művelni, műveltetni pedig nem éri meg. A többi kerttulajdonos is idős, ezért az önkormányzat felajánlotta, hogy ingyen megműveli, cserébe övé a termés (gabona van benne). Ezért csináltattam bérleti szerződést, hogy később nehogy követeléssel lépjenek fel...sosem lehet tudni.
2009. okt. 13. 21:02

Ez hasonló eset, mint a miénk.

Nálunk az utcafronton a járda és az aszfaltozott kocsiút között kb. 6 méter távolság van.

Ez a terület az önkormányzaté, de nekünk kell rendben tartanunk, takarítanunk, füvet vágni, stb.

Viszont ha lerakunk pl. építőanyagot, akkor területfoglalási díjat kell fizetnünk.

Nyáron az önkormányzat feltúrta ennek a területnek egy részét, arra hivatkozva, hogy az útról így tud csak lefolyni a víz.

Tönkretették a füvet, a sövényt, stb.

Nekünk kell rendbe raknunk ismét.

Hogy is van ez?

2009. okt. 13. 18:23
Van olyan, hogy elbirtoklás; ha x évig te műveled más földjét, a tulj meg felé sem néz, akkor x idő után a tiéd lesz a terület. Persze, nem biztos, hogy ez az eset!
11. 8ee31e318f (válaszként erre: 4. - 95a0f7ade3)
2009. okt. 13. 17:22

ha meg berlik, akkor nem ertem mi a gond. meg fizetnek is erte hogy hasznaljak.


orulj neki.

2009. okt. 13. 16:16

Van errő tudomása a polgármesternek?

Írtatok levelet neki a panaszotokról?

Ugye a szó elszál az írás...

2009. okt. 13. 16:13

Ja!

Tiétek a telek, és az önkormányzat bérli tőletek.

Jól értem?

2009. okt. 13. 16:11
Most akkor a tiétek a telek, vagy bérlitek az önkormányzattól?
7. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. okt. 13. 15:50
ilyenkor mielőtt vágni kezdenek kellett volna szolnod már mind a mult.. általában a kerités fenti képekkel is hitelesen örzik valahol ..de ilyenkor ki kell ugy ahogy te irod méretni és itt csak igéret van és ha kéne lenne mert a hivatallal szemben egy egyszerű ember... hátrányokkal indul..de ha én akácot ültetek a nem birtokomba levő földre még az akác nem lesz az enyém h ott nő is..
6. doxikri (válaszként erre: 5. - 95a0f7ade3)
2009. okt. 13. 15:15

Nem. Egyáltalán nem!

Én nem hagynám szó nélkül!

5. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 3. - Doxikri)
2009. okt. 13. 14:56
Az egészben az a vicces, hogy azért vágták ki a fákat, mert az hallották valakitől, hogy a szomszéd telekhez tartoznak, aminek a tulajdonosa már nem él. Ha én ellopnék valamit, keményen megbüntetnének. Ha hivatali szerv teszi, az jogos?
4. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - 8ee31e318f)
2009. okt. 13. 14:54
Hivatalos bérleti szerződéssel rendelkezünk, és egy részét anyukám használja veteményeskertnek.
3. doxikri (válaszként erre: 2. - 8ee31e318f)
2009. okt. 13. 14:53

Akkor, ha én aszomszéd néninek azt mondom, hogy majd én művelem a földjét, mert ő már öreg és fáradt, akkor az a föld az enyém???

Ne már!!

Ha a fák a telekkönyvben bejegyzett telken álltak, akkor az önkormányzatnak a tulajdonos engedélye nélkül nincs joga kivágni a fákat!!

Elvinni meg pláne!


Ha látok egy elhanyagolt, vagy parlagon heverő földet és rendberakom, attól az még nem az enyém!!

2. 8ee31e318f (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. okt. 13. 14:45
hat hallottam olyant is, hogy jogilag aze a fold aki megmuveli. itt meglehet mar regesreg nem is a tietek a fold, hisz egy gajjat nem raktatokm odebb.
2009. okt. 13. 14:40

Anyukám kertje 6 másikkal határos. Nagyapám több, mint 30 évvel ezelőtt akácfákat ültetett a kertek határaira, a szétméretés után. A múlt héten az önkormányzat önkényesen, szó nélkül kivágatta a fákat, ezzel megszüntette a határvonalat a kertek között (az önkormányzat műveli az összes kertet, állítólag nem akarták kerülgetni szántás közben). Hiába kértük, hogy jelöljék ki újra, hiszen egy mérés több százezer forintba kerülne, ha eladásra kerülne a ház és a kert, csak ígéretet kaptunk. A kerteket azóta összeszántották, már egyáltalán nem is látszik, hol álltak a fák. A fákat is elvitték, pedig anyut illették volna.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Bírósághoz nem szívesen fordulnánk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook