Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan zajlik egy beszélgetés a pszichológussal? fórum

Hogyan zajlik egy beszélgetés a pszichológussal? (tudásbázis kérdés)


10. 3ed3bab9c6 (válaszként erre: 5. - Marjann)
2009. okt. 17. 20:40
nem jártam hetente... 3-4 hetente kb. és elég jó áron, 5500-ért... egy nagyon aranyos, és hatékony doktornőhöz :)
9. Marjann (válaszként erre: 7. - Delike)
2009. okt. 13. 14:59
Beszélni kell, hisz ez a lényeg:) Majd kérdez ő is, ha jónak látja.
8. Boszics (válaszként erre: 7. - Delike)
2009. okt. 13. 14:57

Csak beszélj és beszélj, a pszichológus közben írja a lényegesnek vélt dolgokat.

Nálam nem egyoldalúan működött, hogy csak ő kérdezett én meg válaszoltam, hanem én mindig kérdeztem, hogy mit tegyek az adott helyzetben, illetve, hogy mi lehet az oka, honnan ered az adott probléma.

2009. okt. 13. 14:53

Nem szoktam szépíteni a dolgokat, szerencsére.

Egyszerűen csak attól félek, hogy beszélek és beszélek...

Jó lenne, ha néha megkérdőjelezné a felfogásomat vagy tanácsot adna, esetleg megkeresnénk a problémák gyökerét...

6. Boszics (válaszként erre: 2. - Delike)
2009. okt. 13. 14:48

Én is nagyon tartottam tőle, hogy milyen lesz, mit fogok majd mondani.. :)Nekem is pozitív csalódás volt, mert már az első alkalommal megnyíltam előtte és volt, hogy a felgyülemlett feszültség miatt sírtam is. Nekem jót tesz, ha kibeszélhetem magamból a gondokat.

Egyébként arra is jó, ha jársz, hogy rávilágít olyan dolgokra, amire te nem is gondolnál, hogy fontos. Minden beszélgetés után érdemes levonni a következtetéseket az adott gondokkal,problémákkal kapcsolatban és meghatározni egy célt, amit el szeretnél érni a kezelések végére.

5. Marjann (válaszként erre: 4. - 3ed3bab9c6)
2009. okt. 13. 14:48

Hetente jártál?

Nekem ez a parám, hogy kiadok heti 7000ftot, de honnan tudjam, hogy segít?

2009. okt. 13. 14:46

Szia!

Én rendszeresen járok orvoshoz... Nálam az első úgy zajlott le, hogy anyut is behívta, és közösen felvázoltuk neki a helyzetet, hogy mik a problémáim, milyen a családi háttér, elbeszélgettünk. (16 éves voltam ekkor.)

Én is nagyon féltem, hogy nem érti majd meg az orvos, hogy min megyek keresztül, de egész jól összehangolódtunk... Egy alkalom nem képes csodákra, ezt tudni kell... a harmadik-negyedik után éreztem, hogy jobb a dolog, és a családom, barátaim is megjegyezték, hogy változok. (személyiségzavarom volt, depresszió, és minden finomság...)

A lényeg, hogy mindent mondj el, ne hagyj ki bizonyos dolgokat, csak azért hogy szépítsd az esetet... Fontos, hogy tudjon mindenről, és ha jó az orvos, akkor érteni fog teljesen...

Minden apró érzést is mondj el szerintem egyes dolgokkal kapcsolatban, így könnyebben érti majd meg a problémádat a doki...

3. Marjann (válaszként erre: 2. - Delike)
2009. okt. 13. 14:42

Szia!


Nem kell izgulni! Nekem nagyon pozitív csalódás volt, megkérdezi miért jöttél, elmondhatod neki a dolgokat, néha kérdezget. De olyan az egész mint egy jó kis lelkizős beszélgetés a barátnőkkel :) Ahova én járok még kanapé is van.

2009. okt. 13. 14:40

Sziasztok!

Aki járt már pszihológusnál, tudna nekem némi információt adni, hogy miről és hogyan beszélgettek az orvossal?

Holnap megyek és félek, hogy nem nyílok meg vagy nem tudom úgy visszaadni a problémáimat, ahogyan a valóságban érzem.

2009. okt. 13. 14:39
Hogyan zajlik egy beszélgetés a pszihológussal

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook