Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stabilizáció az ágyéki gerincen műtéttel! fórum

Stabilizáció az ágyéki gerincen műtéttel! (beszélgetős fórum)


1 2
54. Kicsi1211 (válaszként erre: 53. - Jenei Zsolt)
márc. 17. 10:54
Kedves Zsolt! Szeretném felvenni Önnel a kapcsolatot.(egy 4 hónapja műtött beteg)
2018. aug. 21. 12:10

Üdvözlök mindenkit.

Nekem csavarozàs történt lumbalis 4-5 plusz,4es csigolya ívszakadàsom volt.Tavaly novemberbe mütöttek az OGK-ba Hoffer doktor.Jelen pillantba semmi se vàltozott ugyan azok a dolgok jönnek elö.Rendszeresn uszok sportoltam régen.Az orvos szeri

nt sikeres volt a mütét hàt erösen kétlem mert ez nem higy nem jobb hanem rosszabb.Pedig betartotok minden szabàlyt.

52. taylor_swift (válaszként erre: 51. - Andbabai1976)
2018. febr. 26. 20:05
Azt mondják pedig, hogy a gyógytornát nem szabad elvileg abbahagyni... Nekem azt mondták (meg itt is olvastam) hogy a gyógytornát be kell az életünkbe építeni, nem szabad elhanyagolni.
2018. febr. 26. 08:56
Derekam az 3,4,5 csigolyánál műtöttek.már nem tornázom de csináltam.Most nem nagyon van időm mire meg haza érek sírógörcsöm van a fájdalomtól .Lefekszem rettegek hogy másnap menni kell.nem nagyon emelek.De igen most utána néztem a helyes ülésnek meg amit tanultam tornán helyes test tartást kipróbálom hátha.A műtét előtt fájt mintha tű ment volna a derekamtól a lábfejemig most az nincs.
50. taylor_swift (válaszként erre: 49. - Andbabai1976)
2018. febr. 25. 22:11
Próbáld ki az állást igen. Meg a gyógytornát csinálod? Nekem a bokám fáj néha. De teljesen változó. Hol a jobb, hol a bal, máskor meg egyik sem. De a torna segít. Neked a derekad fáj vagy a lábad? Most az jutott eszembe lehet rossz pózban ülsz vagy nehezek amit a szalagon húzol. Vagy, sok a munkaidő. Nekem vannak még gyenge napjaim és a pénztár az fizikai munka...
2018. febr. 25. 15:35

Szia!

Köszönöm válaszod!!!!

Nem tudok állni kötött ülés pénztáros lettem de mondtam a dokinak!Nem mondott rá semmit!1 nap kín szenvedés de most 3 napot megyek egymás után már most sírok !!szerintem senki nem tudja hogy fáj!!!a vége fele szoktam állni de az is csak akkor lehetséges ha mögöttem nincs senki a kasszába!most meg próbálok többet állni hátha de 3 nap áááááááá ugyan úgy fáj mint előtte csak nem nyilal a lábam.

48. taylor_swift (válaszként erre: 47. - Andbabai1976)
2018. febr. 25. 11:33
Szia! Engem nov.végén műtöttek kiszakadt gerincsérvvel. Nekem azt mondták ülő munkát ne csináljak, vagy álljak fel gyakran. Te felállsz? Mozogsz közben? Még az ékpárnát ajánlották, de egyelőre nem vettem. Gyógytornázol minden nap? Séta? Ülni én sem birok. Evésnél bőven elég. Pár hete voltam moziban. Kinszenvedés volt a 2 órát végig ülni
2018. febr. 25. 10:12

Sziasztok!

Segítséget kérnék!

Nov 6.-án műtöttek. Minden jó volt míg nem mentem dolgozni ülő munkát választottam de annyira fáj a gerincem mintha meg se műtöttek volna és még csak 2 napja ülök de sírva jövök haza!!Valami meg oldás t tud valaki gerinc fűző?

Választ köszönök

2014. jún. 7. 06:47
Sziasztok! Stabilizációs műtétem lesz a Budai Gerinc Központban. Van közületek valakinek tapasztalata?
2010. jan. 22. 17:57
Akinek volt mostanában ilyen műtéte mesélne még?
44. Buksi13 (válaszként erre: 43. - Vámpír)
2009. okt. 20. 12:45
irtam priviben
43. Vámpír (válaszként erre: 42. - Buksi13)
2009. okt. 20. 11:38

Mesélnél még róla? Műtét után mennyi idő után kelhettél fel? Mennyi idő után állhattál munkába? Mennyi idő után szűnik meg a fájdalom ?

Én ülő munkát végzek irodában. Nekem azt mondták 3 hónap kiesés, de ha megengedhetem magamnak, hogy felálljak 10 percekre, akkor dolgozhatok.

2009. okt. 19. 16:01
Ahogy a képeidet látszik. azért irtam Neked.
41. Buksi13 (válaszként erre: 40. - Vámpír)
2009. okt. 19. 16:00
igen
40. Vámpír (válaszként erre: 39. - Buksi13)
2009. okt. 19. 14:02
Ilyen csavarozásos műtéted volt?
39. Buksi13 (válaszként erre: 1. - Vámpír)
2009. okt. 18. 21:43

szia

Nekem ebben a kórházban csinálták meg a stabilizációt. Előtte már volt egy sérvműtétem. Én nem is megyek máshova, szerintem ebben ők profik , és csak akkor műtenek ha tényleg kell. Nekem már kezdett elsorvadni a lábam, menni nem tudtam, majd megvesztem, szó szerint. És azóta (két év) nincs vele gond. Szóval ha muszáj, akkor bennük megbizhatsz, nekem csak jó tapasztalatom volt ezzel a kórházzal és az orvosokkal. Ha kell segitség irj priviben.

2009. okt. 17. 07:02
Köszönöm
2009. okt. 15. 14:51
Bocs hogy csak most válaszolok a kérdésekre de nem mindig vagyok net közelben a csajok miatt!
36. Bun Csilla (válaszként erre: 19. - Vámpír)
2009. okt. 15. 14:49
28 évesen műtöttek, semmikor sem késő.
35. Bun Csilla (válaszként erre: 15. - Vámpír)
2009. okt. 15. 14:49
Debrecenben a Klinikán !!!
2009. okt. 15. 13:39
Senki nincs aki ezzel kapcsolatban hozzászólna?
2009. okt. 14. 10:12

Köszönöm amit irtatok, de kihangsúlyozom NEM SÉRVEM van.

Esetleg van olyan valaki, akit csavarozással műtöttek? Az utolsó és az előtti csigolyákat két csavarral összecsavarozzák. Felrakok pár képet, nézzétek meg mire gondolok.

2009. okt. 14. 10:09
Sajnos este nem tudtam feljönni. Hú de sokat irtatok, máris elolvasom.
31. 0b551b9866 (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2009. okt. 13. 17:11

Nekem segített. Az unokatesómat is megműtötték Ő akkor 19 éves volt. Anyukám 56 volt. Úgy néz ki nálunk ez valami családi hagyomány. De nekünk a kezelés nem használt. És persze két beteg teljesen különböző. Nekünk jó orvosunk volt és szerencsére sikeres műtét.

Mindenki mérlegel és dönt. Mi jól döntöttünk.

30. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Csutkababa)
2009. okt. 13. 16:34
Én elég műtét ellenes vagyok. Inkább kipróbálok mindenféle mozgást csak ne nyúljon hozzám egy orvos se:))
29. csutkababa (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2009. okt. 13. 15:23

en is fekve csinalom a tornakat, de mast mint te.ahol en voltam, ott nem csak uszkalas van,es a gerincservel nem is jo az uszkalas, csak a hatuszas ami jo.

a tobbi az terheli a gerincet.

van nyujtas, a vizben vagy nyakig,es a bokara sulyokat tesznek,es logsz a vizben, es huzza szet a csigolyakat...

kb. a konyokodon kell tartani magad egy rudon,es csak logni kell, de nagyon joooooo


es meg rengeteg fele terapiat kaptam, ami szinten segitett

2009. okt. 13. 15:12

Nekem is 22 évesen kezdődött, a szülés után. Volt, hogy napokig nem tudtam menni, és naponta több marék gyógyszert nyomtam magamba. Az orvost nem igen érdekelte, hogy van e bajom, azt mondta fiatal vagyok. Nekem van egy plussz csigolyám, ezért a sport abbahagyása után és még terhes is voltam a gerincem jobban kilengett )azt hiszem pont ilyet is írtak a leírásba), és szép sorba jöttek egymás után a sérvek. Aztán egy ismerősöm ajánlott egy orvost, aki a CT után azonnali műtétet javasolt, és kértem, hogy próbáljunk ki mást. Ez volt a gyógytorna. 10 alkalommal mentem 1-1 órát. Én háton fekve nyújtózkodásokat, hason fekve szintén nyújtózkodások, labdán gyakorlatok voltak. Aztán otthon csináltam. Napi 20-30 percbe. És azóta is csinálom. Hol hosszabb hol rövidebb ideig, van, hogy kihagyok napokat, heteket.

Először 30 alatt voltam, amikor a műtétet javasolták. nem mentem bele, mert nem akartam tolókocsit, majd 33 éves voltam, ekkor sem akartam. És jól tettem, mert kb. 7 éve semmi bajom!

Kriszti, tényleg nagyon jó, hogy te jól vagy:))), de sajnos úgy tudom kevesebben vannak olyanok, mint te.

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Csutkababa)
2009. okt. 13. 15:01

Jó, értem:)

Én Miskolctapolcán voltam, Hévizen, és csak uszkáltam, meg ilyenek.

26. Vámpír (válaszként erre: 25. - 0b551b9866)
2009. okt. 13. 15:01
Köszönöm, még tanakodom. Én is megyek dolgozni, este visszatérek. Addig is irjatok
2009. okt. 13. 14:58

Na jövök még de most megyek mert a bébi ordít.

Remélem nálad is hamarosan leszállhat a gólya:))))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook