Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülői munkaközösségben jártas anyukák gyertek. fórum

Szülői munkaközösségben jártas anyukák gyertek. (beszélgetős fórum)


9. Zsuzska.. (válaszként erre: 8. - Misz)
2009. okt. 14. 17:42

Sziasztok!

Én a fiamnál teljesen ovis korától SZM tag voltam..most nyolcadikos:)

Mi is úgy tudjuk elérni a szülőket ha valamire szükség van, hogy van egy füzetecském..illetve a számítógépen egy táblázatom amibe fel van tüntetve minden szülő elérhetősége!

Ezalatt értendő a telefonszám és akinek van mailcím..így ha segítségre van szükség az ofő szól és továbbítom a szülők felé!

8. misz
2009. okt. 13. 21:40

Sziasztok!

Én tanító néni vagyok, és az ovis lányomnál SZM elnök.

Tanító néniként azt szoktam kérni a az SZM-től, hogy tartsa a kapcsolatot a többiekkel, javasolja az osztálypénz összegét, beszedési gyakoriságát és gyűjtse is be. Meg szoktam velük beszélni a tanév eseményeit, és hogy a szülőket mennyire vonjuk be az egyes alkalmakba, mit vegyenek az osztálypénzből. Pl.Mikulás-ünnepségre nem jönnek szülők, de az SZM készíti a csomagot, karácsonyi vásárra mit készít az osztály és milyen alapanyagokat vegyen hozzá, a farsangra a szülők is jöhessenek, hogyan és mivel díjazzuk a jelmezeket stb.

Szerintem hagyatkozz a tanító nénire. Mondd, hogy szóljon ha segíteni, csinálni, tudni kell valamit. Ő meg majd szól, ha szüksége van rád.


SZM elnökként mi most készítettünk e-mail címet a csoportnak. Ha valami fontos infó van, küldök e-mailt és bármelyik szülő megnézheti és írhat.

Ezen kívül összegyűjtöttük minden szülő telefonszámát és e-mail címét, amit felraktunk a közös e-mail címre. Így egymást is el tudjuk érni, ha szükséges.


Ha még szeretnél tudni valamit, szívesen segítek. :)

2009. okt. 13. 14:54
Szia.Én az oviban voltam szmk tag.Ketten voltunk.Ott olyanra kellett figyelni,hogy pl. anyák napjára,ami évzáró is volt egyben virágra a pénzt összegyüjteni.Ballagáskor az ajándékot intézni,szintén pénzt gyüjteni.Az iskolában már nem én vagyok,de szerintem,ha valamit kell csinálni,és még tapasztalatlan vagy,akkor nyugodtan kérdezd meg a tanító néniket.Nálunk szülőin mondták,hogy mik a feladatok,de menet közben úgyis fogják mondani.Nyílván azt nem ,ha nekik kell ajándékot venni.
6. 57bac4a377 (válaszként erre: 4. - Bea0824)
2009. okt. 13. 13:36
Ezt mi úgy szoktuk megoldani,h a megszavazott osztálypénz mellé x összeget-persze ezt is megbeszéltük-beszedünk,és ebből tudjuk finanszírozni az általad is említett "ünnepeket".
2009. okt. 13. 12:35
Sziasztok csatlakoznék hozzátok.Az oviban szmk tag most suliban az osztály szmk vezetője vagyok.Pénzbegyűjtés, ajándékvásárlás ,bármilyen nemű segítség ha szükség van rá.Alapítványi bálak szervezésének lebonyolításában segítség,stb.
2009. okt. 13. 12:20
Igazából az érdekelne, hogy mik a "kötelező" feladatok. Ilyeneket mondtak, hogy tanárnők névnapjára meg pedagógusnapra virág. Kopogtató az ajtóra, meg mikulás csomag gyártás + leszervezése a kirándulásoknak.
2009. okt. 13. 12:03

Már második éve vagyok SZMK-s anyuka az oviban, igaz az első évben sokat "lógtam" mert szültem egy kiscsajt is a fiam mellé:-))! Jelenleg egy baba-mama börzét szervezek egy másik anyukával, a befolyt összeget az oviudvar felujjításának költségeihez csapjuk, sok kicsi sokra megy alapon. januárban jótékonysági ovibálat rendezünk, szülők szerepelnek, táncolnak a gyerekműsor mellett, vacsi, pia, stb...

Szóval mi ilyeneket csinálunk SZMK-s szülőkként.

2009. okt. 13. 12:00
Szia!Igaz,én csak oviban voltam eddig Szmk-tag,de ez jó dolog.Te elnök vagy,vagy tag?Mik a terveitek?Vagy mi az,ami érdekel a témában?
2009. okt. 13. 11:58
Keresek olyan anyukákat akik ezt a feladatot végzik. Elvállaltam a fiam osztályában, de igazából sem nekem sem a többieknek nincsen tapasztalatuk a témában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook