Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kandallóajtó üvege nagyon bekormolódik fűtéskor tudtok valamit amitől nem? fórum

A kandallóajtó üvege nagyon bekormolódik fűtéskor tudtok valamit amitől nem? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 16. 16:28

Attól függ, hogy mivel fűtesz.

Nem szabad papírt égetni, semmiféle konyhai maradékot, vizes fát...sőt van amelyikben még szenet sem.


Ha már kormos lett, akkor karcmentes tisztítóval kell letakarítani egy puha ruhával, majd többször is tiszta vízzel átmosni, végül szárazra törölni.

19. a14deb9047 (válaszként erre: 16. - Mimi10)
2010. dec. 16. 15:37
Régebben naftalintablettát égettek el. Nem tudom, ez mostanában működik-e...
18. mimi10 (válaszként erre: 17. - G1977g)
2009. nov. 24. 17:55
Köszi keresni fogom.
17. g1977g (válaszként erre: 16. - Mimi10)
2009. nov. 24. 14:40
barkácsáruházban lehet kapni ilyen "koromtalanítót", el kell égetni benne, és egy pár nap alatt leesik belülről a korom. talán vulkán a neve, de biztos van többféle is.
16. mimi10
2009. nov. 24. 13:40
A kandalló belsejébe rá égett kormot mivel lehet leégetni?Olyan tnácsot már kaptam, hogy krumpli héját megszárítani és parázsra rátenni, nekünk nem vált be de valamivel nagyon lekéne szedni.
15. eszem gabó (válaszként erre: 14. - Csibefalat2008)
2009. nov. 24. 10:29
Ez igaz, de az pénzbe kerül,hosszútávon károsítja az üveget, és környezetszennyező.Nekem ez a második kandallóm, 4 év éves, az üvege olyan, mint új korában, sem tömítőzsinórt,sem mást nem kellett cserélni még, pedig egész nap fűtünk vele.
2009. nov. 24. 09:00
Én súrólóport használok,(Lidl-ben vettem, univerzális súrolópor) tökéletesen lehozza,utána szárazra törlöm papirtörlővel
13. eszem gabó (válaszként erre: 10. - Mimmo33)
2009. nov. 24. 08:35

Sziasztok!

Kínlódásaitokat olvasva szántam rá magam a regisztrációra.

Remélem, tudok nektek segíteni.Nálunk a családban én vagyok a tűzmester.

Próbáljátok ki a következő módszert:

Az elkormolódott üveget a kandalló saját hamujába mártott vizes szivaccsal tisztítsátok meg.(a hamu lúgos kémhatású kiváló karcmentes súrolószer,amit nagyanyáink is használtak,nem mellesleg környbarát is.)

ezután gyújtsatok be, és az első, nagy rakat fát,nyitott alsó ajtóval, nagy lángon égessétek el.Ez azért fontos, hogy a kémény is jól felmelegedjen, mert ez biztosítja a megfelelő huzatot.

Ha ez megvolt ,és már jól parázslik a fa,tegyetek rá megint egy jó adagot,de amikor szép lassan kinyitjátok az ajtót,szilviával (száraz!!!) töröljétek le a rárakódott kormot.

Ezt az adag fát is lángoltassátok jól fel,majd zárjátok be az alsó ajtót,de a levegőszabályzót hagyjátok maximumon, így a kémény után felfűtjük a kandallót is.

Ezután megint rakjatok rá egy-két darabot,várjátok meg míg körbeég és zárjátok le a szabályzót.

én minden egyes tűzrakásnál letörlöm szilviával a rárakódást.

Remélem ez nektek is bejön,bár a fa minőségétől is függ!

12. Melicher Icu (válaszként erre: 9. - G1977g)
2009. nov. 23. 19:03
Szia.A hideg zsíroldó is nagyon jó,de én csak tiszta ecetes Papirral szoktam megtakarítani,és az nekem bevált.
2009. okt. 13. 11:45
Sziasztok a mi üvegünk állandoan kormos letakaritom és miután begyujtok szinte rögtön kormos.azt halottam attol is függ milyen fával tüzelünk mert nem mindegyik kormol annyira.
10. mimmo33 (válaszként erre: 9. - G1977g)
2009. okt. 13. 11:25

:(

Na most minden reményem szertefoszlott;)

9. g1977g (válaszként erre: 7. - Mimmo33)
2009. okt. 13. 11:23
én kandallóüveg tisztítóval takarítom, 2 félét próbáltam, mindkettőtől ugyanúgy kormosodik. minden nap letakarítom, így szép. a hideg zsíroldóról meg nem gondoltam hogy erre is jó,kipróbálom.
2009. okt. 13. 10:38

[link]


Itt is van;)

2009. okt. 13. 10:37
Állítólag lehet kapni olyan kandallóüveg tisztítót, ami egyben védi is az üveget az elszíneződéstől...Engem is érdekel a dolog. Majd utána nézek;)
2009. okt. 13. 10:03
tesztek bele papírt is?mármint a kandallóba?
5. sirq
2009. okt. 13. 07:59
Én is a hideg zsíroldót használom. A begyújtásnál ügyelünk, hogy ne érjen az ablakig a bepakolt fa.
2009. okt. 13. 07:57

Ezzel a problémával mi is küszködünk.A kályhás azt mondta,hogy ne fektetve,hanem állítva ill. gúla szerűen tegyük be a fát.Kipróbáltuk.....valóban nem kormosodik annyira,viszont nagyon macerás így berakni:(((

Úgyhogy én is maradok inkább a sűrűbb tisztításnál.

És ahogy Marzipan írta,valóban nagyon jó rá a hideg zsíroldó.

3. 7ac3ef7d1d (válaszként erre: 2. - 3cbdff671e)
2009. okt. 13. 07:14
Ideig- óráig... nálunk már az sem segít, a korom lejön róla, de az üveg már nem lesz olyan szép tiszta, mint új korában. Évente, max. két évente cseréltetjük.
2009. okt. 13. 07:08
Olyan praktikát nem tudok, amitől kevésbé kormolódik, viszont hideg zsíroldóval pikk-pakk lejön.
2009. okt. 13. 04:10
A kandallóajtó üvege nagyon bekormolódik fűtéskor tudtok valamit amitől nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook