Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiús anyukák, segítsetek! A dr. nő ma azt mondta, nagyobb a fiam egyik heréje ( 5 éves), talán bevizesedett? És mitől? fórum

Kisfiús anyukák, segítsetek! A dr. nő ma azt mondta, nagyobb a fiam egyik heréje ( 5 éves), talán bevizesedett? És mitől? (tudásbázis kérdés)


20. monácska30 (válaszként erre: 19. - Zsufzs)
2009. okt. 19. 14:51
de miért kell ilyen kicsi gyerekeknek felvágni a hasát ,vagy lágyékát? egy örök heget kapnak...
19. zsufzs
2009. okt. 18. 22:20

Szia! Az lett amiket írkáltunk nektek? Ne izgulj, a gyerekek olyan ügyesek ilyen téren. Nem ijesztgetni akarlak de én azt képzeltem, hogy minden gyereket lekötnek pl az infúzióhoz és meglepetten láttam hogy egyáltalán nem, 2-7évesig mindenki tűrte, a nővérkék nagyon értettek hozzá a miskolci Gyek-ben.

Hamar túl lesztek rajta és utána hamar elfelejtitek!

2009. okt. 17. 20:35
persze meg kell műteni és ottalvos lesz kész vagyok...
17. monácska30 (válaszként erre: 16. - Dencsikné)
2009. okt. 15. 15:51
holnap megyünk orvoshoz, majd szólok mi lett?
2009. okt. 15. 11:31
én is pont erről beszéltem
2009. okt. 13. 10:39
köszi
2009. okt. 13. 05:54

Szia monácska30!


Felesleges aggódnod, rutin műtétnek számít. Kicsi fiamat is megműtötték 4 éves korában. Születése óta hydrocele volt neki. Ezt magyarul vízsérvnek nevezik. 30 perces műtét volt, másnap reggel hazamehettünk.

13. Szabokisandi (válaszként erre: 11. - Zsufzs)
2009. okt. 12. 22:41
Ez a sérvkapu normál esetben a születés után bezáródik. Akinek nem, annál alakul ki. Az én fiamat is műtötték, nekünk aznap éjjel a kórházban kellett maradni, de szerintem ez kórháztól függ. Kb fél órás az egész, ne aggódj.
2009. okt. 12. 21:39
Nálunk születés után volt így, pár hét alatt felszívódott teljesen :-)
11. zsufzs
2009. okt. 12. 21:37
ja most nézem hogy 5 éves. bocs. Akkor nem valószínű hogy elmúlik neki ha tényleg sérv. Nekem azt mondta a doki, hogy ahol leszálltak a herék, ott nyitva maradt a sérvkapu, azon át víz tud a herébe áramlani. Ez reggelre kevesebb, mert vízszintes helyzetben ugye visszamegy, estére nagyobb lehet. Gyermeksebész rögtön megmondja mi a teendő.
10. zsufzs
2009. okt. 12. 21:34
Én sem vettem észre korábban, egyik este a kádban meg nézem és teljesen bedagadt az egyik oldalon neki. Nekem is hihetetlen volt. Állítólag nagyon gyakori, ennek ellenére én még senkinél nem hallottam ilyet előtte.
2009. okt. 12. 21:32
here víz sérv Keress rá neten. Az én fiamat nyáron műtték, egyik este fürdetésnél vettem észre. Nem nagy dolog tényleg ha műteni kell, mennyi idős a fiad? 2éves kor alatt elmúlhat magától. Nálunk 2,5évesen vettem észre. Azt mondják ráér a műtét, de én megcsináltattam, a kórházban láttam 5éves kisfiút, akinek már lúdtojásnyi volt a zacsija, nem is nagyon húzódott neki össze a bőr. Nálunk mostanra csak a vágás látszik.
8. monácska30 (válaszként erre: 7. - Dencsikné)
2009. okt. 12. 21:15
köszi, de nem igaz, senkinél nem volt ilyen?
2009. okt. 12. 20:43

Szia!


Bár nekem lányom van, de talán megtudlak nyugtatni. A férjemnek is volt pár éve. Elment urulógushoz. beutalták, és érzéstelenítő mellett leszívták, nem érzett semmit. Utána pár napig antibiotikumot kapott.

Hidd el tudom, hogy nagyon aggódsz, de ez nem fáj, még mikor műtik sem.

Azért majd írd meg mi lett vele.

Jobbulást.

2009. okt. 12. 20:25
tegnap esküszöm semmi sem látszott, minden este tornáztatja a fütyit a dráda
5. andrea0223 (válaszként erre: 3. - Monácska30)
2009. okt. 12. 20:23

Valószinű vizsérv.

Az én kisfiam 2 és fél évesen mütötték ezzel.

Előtte vérvétel,de csak reggel kellett bemenni és du.vihettem haza,aztán varratszedésre kellett visszamenni.

Szombaton alakult ki,hétfőn dolki,kedden sebészet és a következő héten csütörtökön mütötték!Igy utólag nem nagy dolog,de én is nagyon aggódtam!Jobbulást Nektek!

2009. okt. 12. 20:22
sajnos én nem tudok segíteni
2009. okt. 12. 20:19
a dr.nő ma azt mondta nagyobb a fiam egyik heréje ( 5 éves),talán bevizesedett?és mitől? estére még nagyobb lett, de csak péntekre van beutalom,mi lehet ez?
2009. okt. 12. 20:18
?
2009. okt. 12. 20:17
Kisfiús anyukák, segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook