Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Zsííírbontás indul! :) fórum

Zsííírbontás indul! :) (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 15. 11:29
Köszi! Most megpróbálok kicsivel többet enni, mert érzem hogy ez már a koplalás kategória, amit a napokban csináltam, az meg sehova sem vezet.
2009. okt. 14. 21:40
Még valami. Ezt a linket ajánlom, szerintem szuper írás: [link]
48. fe9e12ede0 (válaszként erre: 44. - 5f3b9a27bc)
2009. okt. 14. 21:29

Semmiképpen sem! Ennek nem lenne jó vége!

Én a keencalc-ot szoktam használni, [link]

(mégiscsak bringás), de találsz a neten bármennyit.

Most kapásból találtam egyet magyarul:

[link]

Itt elolvashatod, hogy milyen zónában mennyi ideig való tartózkodni. El lehet jutni a legnehezebbig, de ahhoz hónapok vagy évek szükségesek. Lényeg a fokozatosság. Ahogy megszokod a terhelést, egyre alacsonyabb pulzusszámon fogod teljesíteni ugyanazt a tempót. Ilyenkor növeled a tempót, hogy az adott zónában maradj. Ez a progresszív túlterhelés. Erre a túlterhelésre a szervezet válasza a megnövekedett teljesítmény. A magasabb zónákban olyan szintű a tejsavtermelődés, hogy edzetlenül attól a mennyiségű tejsavtól azonnal görcsöt kapnál. Ehhez hozzá kell szokni, nem megy egyik napról a másikra. Csak fokozatosan.

2009. okt. 14. 20:06
szerintem holnap se gyüminapozok teljesen... reggelizek, utána meg veszek délutánra gyümit, meg vmi egészségeset. aztán ki tudja mi lesz belőle, mert megyek át bnőmhöz... ő meg folyton etetni akar:S
46. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 45. - 71e454bee5)
2009. okt. 14. 19:33
én is most ettem egy banánt, a mai kajálásomat jól el*****, lehet ebédelni is kellett volna, meg tízóraizni, akkor nem lennék most éhes.
45. 71e454bee5 (válaszként erre: 42. - 5f3b9a27bc)
2009. okt. 14. 19:24

szia! én olyan gyenge vagyok ehhez a fogyihoz, hogy az nem igaz... pedig pár hete olyan szépen ment, most meg nem tudom megállni, hogy ne egyek minden szar össze, már bocsi...:S

veled mizu?

2009. okt. 14. 18:53
"Szóval semmiképp nem ajánlom 0-ról indítani a csúcsrajáratást." Itt arra célzol, hoy neki állok futni 60 percig 200-as pulzussal összeesésig? Mert ez lehetetlen lenne amúgy is...
43. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 40. - Fe9e12ede0)
2009. okt. 14. 18:51

Na én ugyebár arról beszéltem, hogy van az aerob edzés és a kardió. Az aerob esetében beszélünk egyenletes tempóról, ezáltal van ideje a szervezetnek bontai a zsírt is, az más kérdés hogy ez mennyire igaz. Egyenletes kardió szerintem alapjáraton nem működhet az én esetben, mivel ha a nulláról kezded nehézkes futni 30 percen át 180-as pulzussal, tehát ettől nem félek. Ezt a megjegyzésedet pedig nem is értem, azért másoltam be ide.


"De ehhez megintcsak el kell érni egy bizonyos edzettségi szintet. Szóval semmiképp nem ajánlom 0-ról indítani a csúcsrajáratást, de hosszú távon az egyenletes kardio nem fog működni."

42. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 37. - 71e454bee5)
2009. okt. 14. 18:46
Na miújság?
2009. okt. 14. 11:02
Oké, ezt majd elolvasom mégegyszer mert nekem ez magas. :))
2009. okt. 13. 23:31

Tény és való, hogy futás nem mindenkinek való. A jó női futók úgy néznek ki mint a futó pasik. Keskeny medencecsont. Széles medencéjű nők ne fussanak, mert abból csak orvosi statisztika lesz azaz tönkrement térdek. De az aerob küszöb átlépése lehetséges bicajjal is. Szobabiciklin hiányzik a menetszél, próbáltam egy hatalmas ventillátorral hűteni magam, decemberben nyitott ablaknál. De nekem nem jött be. Uncsi. Teljesen más érzés egy igazi bringa. Súlyzókkal is hasonló hatást érhetsz el, de pár hónap alapozás kell hogy ne sérüléssel végezd. Ugyanis az izmok gyorsabban tudnak fejlődni mint az ízületek.


Hogy válszoljak a kérdésre, úgy lehetne megfogalmazni, hogy egyenletes intenzitás vagy intervallum edzés. Egyértelműen intervallum edzés hatásosabb. De ehhez megintcsak el kell érni egy bizonyos edzettségi szintet. Szóval semmiképp nem ajánlom 0-ról indítani a csúcsrajáratást, de hosszú távon az egyenletes kardio nem fog működni. Hozzászokik a szervezet. Elveszed a zsírt, kivédi, bespajzol helyette. Míg a HIIT (high intensity intervallum training) arról győzi meg a szervezetet, hogy inkább a CH-t spajzolja, mert azt fosztod ki a raktárakból. Idézek megint egy tanulmányt:


"Tremblay A, Simoneau JA, Bouchard C.

Impact of exercise intensity on body fatness and skeletal muscle metabolism.

Metabolism. 1994 Jul;43(7):814-8


Ez a tanulmány 20 hét állóképességi edzést vetett össze 15 hét intervallum tréninggel:


Az állóképességi edzés energia költsége: 28,661 kalória

Az intervallum edzés energia költsége: 13,614 kalória (kevesebb, mint a fele)


Az intervallum csoport kilencszer nagyobb bőr alatti zsír vesztést mutatott (amikor energia költségre igazították a számokat).


Olvasd csak el újra! Ugyanannyi energiából az intervallum csoport kilencszer több zsírt vesztett. Miért? Talán az EPOC miatt, vagy a zsírégető enzimek megnövekedése miatt, vagy az energia egyenlet megváltozásának hatására. Nem érdekel! Én egy "való élet" ember vagyok. Ha az intervallum csoport ugyanannyi zsírt vesztett volna el, akkor is az eredmény gyorsabban jött volna. Mindez azt jelenti, hogy az intervallum kardió jobb eszköz a zsírégető arzenálban."


Egy másik:

"Talanian, Galloway et al

Two weeks of High-Intensity Aerobic Interval Training increases the capacity for fat oxidation during exercise in women.

J Appl Physiol (December 14, 2006). doi:10.1152/japplphysiol.01098.2006


Ez a tanulmány a nagy intenzitású aerob intervallum edzést vette górcső alá és ennek hatását a zsír oxidációra. Összegezve, a 7 ilyen HIIT alkalom két hét alatt jól megfigyelhető növekedést okozott a teljes test és a vázizomzat zsírégető kapacitásában edzés alatt közepesen aktív nőknél. Magyarul, az ilyen intervallum munka "felszabályozza" a zsírégető enzimeket, ami lényegében azt jelenti, hogy más tevékenységek során is több zsírt égethetünk el ennek az edzésmódnak a beiktatásával - "többet kapunk a pénzünkért"."

39. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 38. - Fe9e12ede0)
2009. okt. 13. 22:31

És neked mi a véleményed az aerob mozgás vagy a kardió a jobb? Mert erről is megoszlanak a vélemények. Aerob alatt értem, mikor egyenletes tempóban percig gyaloglok vagy a kardió edzés, mint futás csak az tönkreteszi az izületeket. Én speciel emelkedőn szoktam gyalogolni tempósan, 150-es pulzussal, de mivel nincs pulzusmérő órám, fogni szoktam a rudat, amin a pulzusmérő van, bár ilyen szempontból mindegy, hogy "könnyítem" mert a pulzuson van a lényeg, azt kell tartani.


Egyáltalán nem vagyok edzett, kb a 0ról indulok, úgyhogy nemtudom az én esetemben talán hamarabb fog látszani a változás, mivel a nulláról kezdtem.

38. fe9e12ede0 (válaszként erre: 30. - 5f3b9a27bc)
2009. okt. 13. 21:28

Kivéve ha "kezdő effektus" érvényesül. De ehhez az kell, hogy a szervezet akarjon megszabadulni zsírtól, és az izomzat még messze legyen a genetikai határtól. Ha valaki még nem sportolt, akkor akár fél vagy 1 évet profitálhat ebből az azonali látványos fejlődésből. Ennyit a "kivételről".

Igazából, hogy mindegy mivel éred el az anaerob zónát szinte mindegy, de ha bringával futással szeretnéd, ehhez már bizony kell egy jókora állóképesség. Súlyzózáshoz meg pár hónap alapozás, ha nem akarod sérüléssel végezni. Szóval idő kell a tartós ÉS látványos fejlődéshez. De eredetileg csak a zsír eltüzelése és az izomzat megtartása volt a téma, ami így biztos működni fog. Nem tudom milyen gépek vannak a konditermetekben, biztos akad megfelelő, de én nem becsülném le a szabad súlyokkal végzett gyakorlatokat. Heti 1 órába bele kell férni minden izomcsoportra egy munkasorozatnak (bemelegítéssel együtt).

Van egy tanulmány, (már idéztem itt a Hoxán) ahol bizonyították, hogy a diéta vs. diéta+kardio alig hozott valami zsírégetést a diéta+kardio+súlyzós edzéssel ellentétben.

Beollózom mégegyszer, mert nagyon tanulságos:


"Kramer, Volek et al.

Influence of exercise training on physiological and performance changes with weight loss in men.

Med. Sci. Sports Exerc., Vol. 31, No. 9, pp. 1320-1329, 1999.


Túlsúlyos alanyok 3 csoportba lettek beosztva: csak diéta, diéta és aerobik, diéta és aerobik + súlyzózás. A diéta csoport 6.65 kg zsírt vesztett 12 hét alatt. Az aerob csoport kb. fél kilóval többet adott csak le, 7 kilót (heti 3x30 percről indulva 3x50 percekig eljutva a 12 hét végére). A súlyzózást is végző csoport 9.60 kg zsírtól szabadult meg (44%-kal és 35%-kal többtől, mint a diéta, illetve az aerobik csoport). [A testtömeg csökkenés -9.64, -8.99 és -9.90 kg volt, aminek a csoportok sorrendjében 69%-a, 78%-a és 97%-a volt zsír.]


Lényegében az aerob edzés a való világban nem adott semmi pluszt a csak diétához képest. 36 edzés egészen 50 percig felmenve alkalmanként meglehetősen sok munka fél kiló többlet zsírvesztésért 3 hónap alatt. Ezzel szemben a súlyzózás beiktatása jelentősen dobott a zsírégetés ütemén."


Továbbá nem szabad alábecsülni, a súlyzózás következtében megtartott izomzat garantálni fogja, hogy nem lesz jojó, nem jön vissza a duplája a leadottnak, miután abbahagyod a "koplalást".

37. 71e454bee5 (válaszként erre: 35. - 5f3b9a27bc)
2009. okt. 13. 20:14

én inkább ásványvizet iszom... de azért nálam is becsúsznak néha a kólás dolgok...sajna:)

na most megyek pihenni, korán keltem...

holnapra drukkolj a gyüminaphoz!

Cijja!:)

36. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 34. - 71e454bee5)
2009. okt. 13. 20:13
megkaptad az üzim?
35. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 34. - 71e454bee5)
2009. okt. 13. 20:07
én 100 %-os gyümileveket iszom csak, ha meg már nem birom (mint pl most) akkor light kólát néha:)
34. 71e454bee5 (válaszként erre: 33. - 5f3b9a27bc)
2009. okt. 13. 20:02
max olyat, amit én csinálok, mert a sióba meg ilyenekbe rengeteg a cukor...én amúgy jól bírom meglepő módon a gyüminapot...:) viszont víznapot soha nem tartok többet, én attól vagyok nagyon rosszul
33. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 32. - 71e454bee5)
2009. okt. 13. 19:47
én egyszer próbáltam a gyümi napot de este már majdnem összeestem. nem nekem való. gyümölcsleveket szoktál inni?
32. 71e454bee5 (válaszként erre: 31. - 5f3b9a27bc)
2009. okt. 13. 19:46
hát ma megint nem a legjobbat ettem, rakott krumplit...:S holnap gyüminapozok, hogy tisztuljak kicsit, meg átgondolom mit hogyan kéne...
31. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 28. - 71e454bee5)
2009. okt. 13. 19:44
Oké, én csak azt akarom hogy ne kövess el hibát, és minél hamarabb tudj látványos eredményt elérni. Mert én régen csak a kalóriákat számoltam, nem figyeltem se a fehérjére, se arra hogy lehet hogy nem zsömlét kéne ennem :D Szóval segíteni próbálok. Megnézem én is a naplódat most már, hogy miket eszel. :)
30. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 29. - Fe9e12ede0)
2009. okt. 13. 19:43
szia, köszi a tanácsokat. Én úgy tudom, nem lehet egyszerre izmot növelni és zsírból fogyni, csak maximum elérni azt, hogy a kardiózás során az izomból ne fogyj. mit ajánlasz, kardió és mellé erősítés is (a konditeremben amik vannak gépek, azzal)?
29. fe9e12ede0 (válaszként erre: 5. - 5f3b9a27bc)
2009. okt. 13. 18:22

Ehhez nem kerülheted el az anaerob zónában heti 1-2 alkalommal egy kis edzést. Több nem ajánlott, mivel ilyen megterhelésből kb. 3 nap regeneráció szükséges (2-3 nap míg az izmok glikogén raktára újjáépül). (a többinapon könnyed kocogás, bringa vagy bármilyen más kardio, esetleg kis tömegű súlyzó nagy ismétlésszámmal) mehet, de tarts heti 1-2 teljes pihenőnapot is! Így megfelelő stimulációt kapnak az izmaid, ezzel eléred, hogy azok ne épüljenek le, csak a zsír. Ha csak könnyed kardióval égeted a zsírt, akkor azt mondja a szervrzeted, hogy nincs szükség izomra, fel lehet őket élni.... Ezzel a módszerrel (súlyzó és/vagy sprintek bringán/futás

HIIT) elérhető a minimális izomveszteség, de ne feledd, így a CH felhasználásod is megemelkedik, amit pótolni kell, nehogy az izmok lebonásából pótolja a szervezet. Még valami. A kemény súlyzózás előtt legalább negyed évig a magas ismétlésszámű edzés ajánlott, hogy kellőképpen adaptálódhasson a szervezet a nagy terheléshez.

28. 71e454bee5 (válaszként erre: 26. - 5f3b9a27bc)
2009. okt. 13. 17:29
most nézem a naplód, reggelire majdnem ugyanazt ettem, mint te, csak ananászlé nélkül, és pufibúzát abonett helyett...:)
27. 71e454bee5 (válaszként erre: 26. - 5f3b9a27bc)
2009. okt. 13. 17:27
hát ez logikus, de nehéz rászánni magam!:)
26. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 24. - 71e454bee5)
2009. okt. 13. 17:22
Itt szerintem leginkább azzal van a gond, hogy előnyösebb lenne ha olyan ételeket fogyasztanál, amibe nincs cukor és liszt, mert így eredményesebb lenne a fogyás lévén hogy nem viszel be annyi zsírt, és még többet tudsz fogyni.
25. 71e454bee5 (válaszként erre: 22. - 5f3b9a27bc)
2009. okt. 13. 16:10
hát irigyelhetsz, de ha fogyizni kell, akkor néha szenvedés!:)
24. 71e454bee5 (válaszként erre: 21. - Pirosalma)
2009. okt. 13. 16:10
jól van, köszi a felvilágosítást! legalább valaki olyan ad tanácsot, aki ért is hozzá. de ha én ezt az étrendet betartom, és mondjuk heti 3x 1 órát intenzíven tornázok, vagy szobabicózok, akkor le tudok fogyni, ugye?:) mert nekem ez a 250g CH kicsit sok...:)
23. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 18. - Ibuska1990)
2009. okt. 12. 21:01
heti 3x szeretnék, mostanában nem edzettem, de néha rámjön, csak nem ártana egy kis rendszeresség.
22. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 19. - 71e454bee5)
2009. okt. 12. 20:58
Azta mindenit. Most irigyellek vagy ne?:D
21. Pirosalma (válaszként erre: 9. - 71e454bee5)
2009. okt. 12. 20:44

Szia, Angyalka!


Sem az alacsony szénhidrát-, sem a nagyon alacsony energiabevitel nem kifejezetten kedvez az izomszövet-megtartásnak.


Egy ilyen diétát, amiről írsz, nem tartok jónak ez esetben (lásd: fent írottak) jobb volna intenzív, rendszeres és gyakori mozgást beiktatni - amennyiben egészségi állapotod engedi -, pl. kocogás-futás, erősítő edzés; relatíve fehérjedús (80-90 g fehérje/nap) diétával kiegészítve (a szénhidrábevitel pedig legalább 250 g/nap legyen!).

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook